Talisman Magia i Miecz - pytania, zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 348
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 269 times
Been thanked: 109 times

Re: Pytanie o zasady do STAREJ Magii i Miecz

Post autor: dispe »

Dante pisze: 06 paź 2023, 13:06 Nie trzeba mieć talizmana aby wejść na koronę władzy. Są też alternatywne zakończenia gry i z tego co kojarzę jest takie, że pierwszy kto dotrze na koronę władzy wygrywa (nie chcę mi się wyciągać z szafy pudełek i sprawdzać jakie to zakończeniem).

Doczytam, że w starej więc na 99% było takie alternatywne zakończenie w dodatku podziemia.
Jest takie alternatywne zakończenie "Korona Władzy" ale trzeba je najpierw wylosować spośród bodajże 6 alternatywnych zakończeń ALE nie wygrywasz gry od razu bo musisz zabić czarem rozkaz pozostałych.
Fragment instrukcji:
Spoiler:
Są też alternatywne zasady, które pozwalają wygrać trochę inaczej ale dotyczą tylko Podziemi, tzn. można grać tylko na planszy Podziemi, bez planszy głównej.

Tutaj zdjęcie karty z Kosmicznej Otchłani:
Spoiler:
Także zakład wygrany przez Coval 8)
anonim pisze: 06 paź 2023, 13:28 Mogli też gracze poddać rozgrywkę bo i tak czar rozkaz zabiłby ich zanim zdążyli by dojść do korony władzy i zabić Astropatę. Talizman jest potrzebny do przejścia doliny ognia a on jej nie przechodził więc go nie potrzebował.
Przykro mi zakład przegrałeś.
Nie można poddać rozgrywki zgodnie z zasadami. "Zwycięzcą w grze zostaje ten Poszukiwacz, który samotnie zostanie na planszy."
Awatar użytkownika
Coval
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2009, 19:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Talisman Magia i Miecz - pytania, zasady

Post autor: Coval »

Dzięki wszystkim za zaangażowanie. Zakład wygrał kolega ale mi podarował więc dzieci będą miały co jeść 😀

Tak czy siak miło było sobie pogadać na temat dzieciństwa i gry która wtedy zastępowała mi wszystkie rodzaje rozrywki (bo większości nie było jeszcze na świecie) :)

Właśnie zaczynam poszukiwania celem kupna. Nawet jeżeli moje dzieci w to nie zagrają to przynajmniej im pokażę moje dzieciństwo.

Jakby ktoś chciał sobie zrobić trochę miejsca w szafie to zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich
Przemek Coval Kowalski
I've had worst!
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 348
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 269 times
Been thanked: 109 times

Re: Talisman Magia i Miecz - pytania, zasady

Post autor: dispe »

ale przecież wygrałeś bo na Koronę Władzy można było trafić w dwóch rundach bez Talizmanu ale jak sam słusznie zauważyłeś, jeszcze przynajmniej 3 rundy musiało trwać rzucanie czaru rozkaz :)

Ja swojej nie sprzedam, kawał historii ale widzę że raz na jakiś czas gdzieś się pojawia. Wydatek rzędu kilku stówek.
bdm
Posty: 582
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 388 times
Been thanked: 65 times

Re: Talisman Magia i Miecz - pytania, zasady

Post autor: bdm »

Ja sprzedałem i żałuję. Teraz to wydatek chyba większy niż kilka stówek. Ja swoją sprzedałem właśnie za te kilka stówek ale kupę lat temu.
Mowa o Magii i Mieczu Sfery. Miałem podstawkę, miasto, otchłań, podziemia, jaskinia i smoki.
Miałem jeszcze Magiczny Miecz chyba ze cztery części ale akurat pozbyłem się bez żalu.
Awatar użytkownika
Coval
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2009, 19:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Talisman Magia i Miecz - pytania, zasady

Post autor: Coval »

Nie no przegrałem bo faktycznie był taki dodatek i ktoś o nim pisał. Losujesz 6 kart alternatywnego zakończenia. To było chyba w podziemiach. I jedna z tych kart była wygrywasz natychmiast.

Też swój komplet sprzedałem za 450 PLN!!! Miałem wszystko oprócz smoków. Życie :( zdaję sobie sprawę że raczej będę musiał więcej zapłacić.
I've had worst!
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 348
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 269 times
Been thanked: 109 times

Re: Talisman Magia i Miecz - pytania, zasady

Post autor: dispe »

Coval pisze: 08 paź 2023, 11:40 Nie no przegrałem bo faktycznie był taki dodatek i ktoś o nim pisał. Losujesz 6 kart alternatywnego zakończenia. To było chyba w podziemiach. I jedna z tych kart była wygrywasz natychmiast.

Też swój komplet sprzedałem za 450 PLN!!! Miałem wszystko oprócz smoków. Życie :( zdaję sobie sprawę że raczej będę musiał więcej zapłacić.
Przecież dałem zdjęcie bezpośrednio z instrukcji opisującej alternatywne zakończenie w swoim pierwszym poście :oops:
Nie wygrywa się od razu, tylko trzeba rzucać czar rozkaz. Pozostałe zakończenia to Król Smoków (walka), Władca Demonów (walka), Puszka Pandory (losowanie kart i atakowanie nimi Poszukiwaczy), Siła Herkulesa (w skrócie walka), Czarna dziura (przegrywasz).
bdm
Posty: 582
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 388 times
Been thanked: 65 times

Re: Talisman Magia i Miecz - pytania, zasady

Post autor: bdm »

Fakt jest taki, że kolega jednak powinien przegrać zakład. :wink:
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Pytanie o zasady do STAREJ Magii i Miecz

Post autor: anonim »

dispe pisze: 07 paź 2023, 20:18 Nie można poddać rozgrywki zgodnie z zasadami. "Zwycięzcą w grze zostaje ten Poszukiwacz, który samotnie zostanie na planszy."
W takim razie pozostali gracze odchodzą od planszy i idą na piwo do pobliskiego baru a samotny zwycięzca męczy się z rzucaniem czaru rozkaz gdy inni się bawią. A może uznajmy że jednak zwyciężył skoro i tak nikt by nie doszedł do korony władzy przed śmiercią i pozwólmy mu przyłączyć się do znajomych w Barze.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
mich81
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2020, 20:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Talisman Magia i Miecz - pytania, zasady

Post autor: mich81 »

Mam szybkie pytanie o postać Mnicha. Czy mogę za każdym razem dodawać plus 1 do wyniku rzutu kostką? Np. do rzutu kością za ruch?? Bo się pomodliłem?
bdm
Posty: 582
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 388 times
Been thanked: 65 times

Re: Talisman Magia i Miecz - pytania, zasady

Post autor: bdm »

Obrazek

Pytanie jak rozumieć ten rzut za modlitwę? W specjalnych zdolnościach jest mowa tylko o walce i raczej chodzi tylko o walkę a nie o ruch.

Tutaj http://tesgir.pl/talisman-magia-i-miecz-poszukiwacze/ jest komentarz, że Mnich świetnie się modli ale jest to przydatne dość rzadko więc już sam nie wiem jak to ugryźć. Dodam, że w tą grę ostatnio grałem ze 30 lat temu. :D
Awatar użytkownika
Homer
Posty: 87
Rejestracja: 06 wrz 2017, 13:36
Been thanked: 27 times

Re: Talisman Magia i Miecz - pytania, zasady

Post autor: Homer »

A to chyba się odnosi do modlitw np na polach z planszy, bodajże w rogu coś było.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2024, 16:18 przez Homer, łącznie zmieniany 1 raz.
mich81
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2020, 20:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Talisman Magia i Miecz - pytania, zasady

Post autor: mich81 »

Dokładnie. W Kapliczce jest rzut za modlitwę. Ale mam wątpliwości czy można dodawać plus 1 do ruchu i walki.
bdm
Posty: 582
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 388 times
Been thanked: 65 times

Re: Talisman Magia i Miecz - pytania, zasady

Post autor: bdm »

Jeśli jest tam rzut za modlitwę to zdolność Mnicha działa tylko tam. Czyli nie możesz za każdym razem dodawać 1 do wyniku rzutu kostką podczas ruchu i walki.
Awatar użytkownika
MaxiLager
Posty: 30
Rejestracja: 30 gru 2016, 21:30
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Talisman Magia i Miecz - pytania, zasady

Post autor: MaxiLager »

bdm pisze: 01 sty 2024, 16:00
Pytanie jak rozumieć ten rzut za modlitwę? W specjalnych zdolnościach jest mowa tylko o walce i raczej chodzi tylko o walkę a nie o ruch.

Tutaj http://tesgir.pl/talisman-magia-i-miecz-poszukiwacze/ jest komentarz, że Mnich świetnie się modli ale jest to przydatne dość rzadko więc już sam nie wiem jak to ugryźć. Dodam, że w tą grę ostatnio grałem ze 30 lat temu. :D
W kartach Przygód oraz na planszy są miejsca, gdzie możesz się pomodlić, wtedy możesz dodać 1 do wyniku rzutu kością - Najlepsze miejsce to Świątynia, najgorsze Kapliczka.
Zdolność ta nie aktywuje się, w innych okolicznościach :D
Hunting Season Opens Again
ODPOWIEDZ