Szukam czegoś szybkiego dla 3-4 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Szukam czegoś szybkiego dla 3-4 graczy

Post autor: szyimon »

Cześć,

W ostatnim czasie sporo gramy w godzinach późno wieczornych i w zależności od tego, o której godzinie zakończymy główne, planszówkowe danie to często mamy jeszcze ochotę i chwilę czasu, żeby rozegrać coś szybkiego, lekkiego, ciekawego, śmiesznego, relaksującego, angażującego.
I tutaj się pojawia pytanie do Was? Co byście polecili na 3-4 osoby, z czasem maksymalnie do 30 minut, szybkim setupem, prostymi zasadami? Może to być karcianka, lub planszówka, cena nie gra roli, byle wersja polska chybam, że gra niezależna językowo.
Lubimy negatywną interakcję. W takiej grze może być nawet przesadzona, bo zawsze można rozegrać drugą partyjkę.

Poniżej kilka gier, które posiadamy, lubimy i które właśnie zaliczyłbym do tej kategorii:
- 6 bierze
- Eksplodujące kotki
- Fantastyczne Światy
- List Miłosny
- Na sprzedaż
- Pędzące Żółwie
- Potwory w Tokio
- Sushi Go Party
- Szalone Zegarki

Jak widzicie przekrój gier szeroki, są gry dla dzieci, gry imprezowe, karcianki.

Dlatego liczę na Waszą pomoc. Jakie małe gry Wam sprawiają najwięcej przyjemności i powodują uśmiech na twarzy ?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Szukam czegoś szybkiego dla 3-4 graczy

Post autor: arturmarek »

Załoga - nieby koop, ale odczucia jakby Ci współgracze robili na złość ;) Na koniec wieczoru idealne, jedna partia to 5min, praktycznie zero setupu, bardzo mocny efektu kolejnej partii. Także trzeba uważać, żeby z 5-minutowej gry nie zrobiłą się 5-godzinna.
Fasolki - mega interakcja, trochę chaosu. Niektórzy twierdzą, że jest "za długa jak na to czym jest", ale ja zupełnie tego nie odczuwam, na pewno do zamknięcia w 30min.
Ice Cool - moja ulubiona pstrykanka. Bez większych udziwnień, super zabawa. Dla niektórych to może być minus - trzeba wstać i chodzić wokół stołu. Inną pstrykanką, w którą grałem, i generalnie ma lepsze opinie, to Palec Bozy, ale dla mnie trochę przekombinowane reguły i mega mnie wkurzało, że nieraz elementy spadały na podłogę (mam psa)
Rhino Hero (super battle) - rywalizacyjne układanie domków z kart na sterydach. Wersja super battle robi spore wrażenie, ale nawet ta mała podstawowa wersja jest zabawna.
Jakbyście chcieli coś spokojnieszego, mniesz interakcyjnego to może jakaś wykreślanka - w pierwszej koljności polecę Welcome to..., w drugiej kartografów, którzy mają więcej reguł i setupu trochę. Albo abstrakt - mój ulubiony to Azul, który wbrew pozorom ma bardzo dużo interakcji (ale głównie w grze 2-osobowej).
Nie miałem okazji zagrać, ale pasuje mi pod ten opis - Galaxy Trucker.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Szukam czegoś szybkiego dla 3-4 graczy

Post autor: Dako »

Załoga: Wyprawa w głębiny - na resztę opisu wg tego co poniżej szkoda było jednak mojego czasu :D
Ostatnio zmieniony 05 paź 2023, 10:52 przez Dako, łącznie zmieniany 3 razy.
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Szukam czegoś szybkiego dla 3-4 graczy

Post autor: szyimon »

Cześć.
Tutaj od razu zaznaczę, że w Załogę graliśmy zarówno w Kosmosie, jak i w głębinach. Przeszliśmy je całe i raczej nie zamierzamy wracać :D

Wspomnę, że Palec Boży również posiadamy i gramy.
Fasolki mieliśmy dawno temu i jakoś nikogo nie porwały.

Rhino Hero - koncept dziecinny, ale to może być to :lol: chyba nie ma polskiej wersji? Jest gdzieś przynajmniej polska instrukcja jak w to grać?
Ostatnio zmieniony 05 paź 2023, 09:57 przez szyimon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Szukam czegoś szybkiego dla 3-4 graczy

Post autor: karmazynowy »

Wędrujące wieże, Imhotep, Little Town, Oriflamme, Nimalia
Ostatnio zmieniony 05 paź 2023, 09:58 przez karmazynowy, łącznie zmieniany 3 razy.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Szukam czegoś szybkiego dla 3-4 graczy

Post autor: Tringa »

Nine Tiles Panic - kończymy nim praktycznie każdy wieczór planszówkowy :D
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Szukam czegoś szybkiego dla 3-4 graczy

Post autor: szyimon »

karmazynowy pisze: 05 paź 2023, 09:54 Wędrujące wieże, Imhotep, Little Town, Oriflamme
Wieże zamówione w przedsprzedaży. Czekamy na Polską wersję :wink:
Tringa pisze: 05 paź 2023, 09:55 Nine Tiles Panic - kończymy nim praktycznie każdy wieczór planszówkowy :D
Kiedyś się nad tą grą zastanawiałem, ale jakoś gry kafelkowe omijamy szerokim łukiem :?:
rodan77
Posty: 763
Rejestracja: 26 lut 2021, 11:00
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 17 times
Been thanked: 18 times

Re: Szukam czegoś szybkiego dla 3-4 graczy

Post autor: rodan77 »

Colt Express u mnie działa relaksująco.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Szukam czegoś szybkiego dla 3-4 graczy

Post autor: agt »

Prezencik
Deep Sea Adventure
Polowanie na robale deluxe
Wirus

Dominion, jeśli umiecie grać tak szybko jak napisali na pudełku :) (ja nie potrafię)

A jeśli będziecie bardzo szybko grać to może Survive: escape from Atlantis albo Jamajka :wink:
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Szukam czegoś szybkiego dla 3-4 graczy

Post autor: Tringa »

szyimon pisze: 05 paź 2023, 10:01
Tringa pisze: 05 paź 2023, 09:55 Nine Tiles Panic - kończymy nim praktycznie każdy wieczór planszówkowy :D
Kiedyś się nad tą grą zastanawiałem, ale jakoś gry kafelkowe omijamy szerokim łukiem :?:
To nie zwykła gra kafelkowa. Każdy ma 9 kafelków i musi ułożyć miasto, które zapunktuje (losuje się 3 karty z warunkami punktowania). I to na czas. Każdy ma ten sam zestaw kafelków. Mega zabawa :) Jak będziesz miał okazję to polecam spróbować.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Szukam czegoś szybkiego dla 3-4 graczy

Post autor: samuraj1369 »

Tringa pisze: 05 paź 2023, 11:12 To nie zwykła gra kafelkowa. Każdy ma 9 kafelków i musi ułożyć miasto, które zapunktuje (losuje się 3 karty z warunkami punktowania). I to na czas. Każdy ma ten sam zestaw kafelków. Mega zabawa :) Jak będziesz miał okazję to polecam spróbować.
Taki trochę urbanista z tego co widzę :D
ODPOWIEDZ