terraformacja Marsa jeśli mam już ekspedycje ares?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
hxvrt
Posty: 40
Rejestracja: 05 kwie 2015, 13:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

terraformacja Marsa jeśli mam już ekspedycje ares?

Post autor: hxvrt »

Uwielbiam karcianą odsłonę terraformacji Marsa, tj. ekspedycję ares. Nie grałam jednak w wersję stricte planszową. Czy jest sens ją kupować, czy są zbyt podobne do siebie? Nadmienię, ze najczęściej gram w 2 osoby. Jeśli nie terraformacja planszowa, to może macie jakieś inne sugestie podobnej gry do ekspedycji ares?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: terraformacja Marsa jeśli mam już ekspedycje ares?

Post autor: tomb »

Zostaw sobie Aresa, kup normalną TM, a z karcianek sięgnij po Race for the Galaxy albo San Juan. Albo kup Ark Nova.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: terraformacja Marsa jeśli mam już ekspedycje ares?

Post autor: sliff »

Ares - lżejszy i szybszy, TM - średnio trudna dłuższa i bardziej żmudna, ale jednocześnie moim zdaniem dużo bardziej satysfakcjonująca.

Posiadanie obu na raz raczej nie ma sensu. Zawsze bedzie preferencja w jedną lub drugą.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: terraformacja Marsa jeśli mam już ekspedycje ares?

Post autor: Irka »

Zgadza się, trudno uwielbiać je obie :)
Ja uwielbiam normalną TM, choć Aresa wyciągam chętnie, gdy mam mniej czasu. Ale chyba już nie kupiłabym gry z identycznym tematem.

I przypuszczam, że uwielbiasz Aresa ze względu na mechanikę/poziom, czyli na Twoim miejscu:
- kupiłabym coś podobnego do Aresa (gry, które podał tomb, to raczej pewniaki. Od siebie dodałabym grę Ziemia, bo podobnie wybiera się akcje, ma furę ślicznych kart, dobrze działa na dwie osoby, ale zbiera różne opinie, więc jest ryzyko)
- a jeśli szukać czegoś podobnego do TM (czyli trudniejszej karcianki z fajnym motywem budowania czegoś na planszy, odpowiedniej dla dwóch graczy), to są też świetne i futurystyczne Podwodne miasta albo wspomniana Ark Nova.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: terraformacja Marsa jeśli mam już ekspedycje ares?

Post autor: eveni »

Mam i bardzo lubię obie, tylko ja najczęściej gram w nie solo :wink:
ODPOWIEDZ