(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
korne
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:03
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: korne »

Czesc

Dolaczam sie do pytania.
Ciekawy jestem tez ile osob śledzi wątek i czy na spotkania po ponownym otwarciu będzie przychodzic tyle osob co dawniej...
weis
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2018, 10:59

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: weis »

Podejrzewam ze kilka osób śledzi ten wątek.
A ilością osób bym się nie martwił tak bardzo, najwyżej będziemy korzystać z mniejszej ilości sal ;)
Raleen
Posty: 855
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 57 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Raleen »

W tym tygodniu wreszcie udało mi się odbyć kilkakrotnie przekładane rozmowy co do dalszej działalności klubu.

Wieści są takie, że na dotychczasowej podstawie (zgoda dziekana po zaopiniowaniu przez kierownika administracyjnego wydziału) klub na pewno nie będzie mógł już funkcjonować, na Politechnice Warszawskiej zaszły bowiem znaczne zmiany mające na celu szeroko rozumiane podniesienie bezpieczeństwa. Ma to związek z pandemią, ale tylko częściowy. Nie przekreśla to możliwości funkcjonowania klubu. Będzie natomiast wymagało od nas szeregu działań organizacyjnych i spełnienia różnych formalności. Należy się liczyć z tym, że konieczne będzie sformalizowanie działalności w postaci stowarzyszenia albo stowarzyszenia zwykłego.

Wszystkie te działania, nawet zakładając najlepszą wolę na wszystkich szczeblach, i że administracja uczelniana będzie działać sprawnie, oraz że nie będzie żadnych uwag i przeciwwskazań, potrwają. Jednocześnie nie wiadomo jak będzie wyglądało funkcjonowanie uczelni w nowym roku akademickim. Decyzje mają zapaść we wrześniu. Jeśli wprowadzone zostanie nauczanie zdalne albo hybrydowe, nawet gdybyśmy przeszli cały wcześniej wspomniany proces pozytywnie, nie dostaniemy zgody na działanie klubu w czasie, gdy będą obowiązywać obostrzenia.

Tak to na dzień dzisiejszy wygląda. Sam muszę się zastanowić co dalej. Sprawa dalszej działalności jest otwarta, natomiast jeśli znowu wejdą obostrzenia (z czym trzeba się liczyć), to i tak póki co nic nie zdziałamy i za jakiś czas większość zabiegów wokół reaktywacji klubu będzie trzeba rozpocząć od nowa.
Awatar użytkownika
WAK
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2017, 11:27
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: WAK »

A może warto podłączyć się pod którąś z organizacji studenckich, która jest już umocowana prawnie na PW? Agresor czy Monsoon w ramach "..." Graczom czy testerom nie zrobi to różnicy, a nie trzeba będzie wielu formalności poza zgłoszeniem nowych członków-uczestników Agresora czy Monsoona do tej organizacji. Uczestnicy wcale nie muszą być studentami PW, aby działać w takiej organizacji. I podejrzewam, że na spotkania - jeśli będą już mogły się odbywać - też nie muszą przychodzić tylko członkowie tych organizacji.
Zbyt duża formalizacja obecnych struktur może się długo ciągnąć - statuty zgodne z czymś tam, później coroczne sprawozdania itd... Nastąpi utrata pewnej spontaniczności, która cechowała obydwie grupy...
Raleen
Posty: 855
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 57 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Raleen »

Jest to jedno z wyjść i jest rozważane. Natomiast nastąpiły duże zmiany na PW i takie organizacje też nie będą z tego co mi wiadomo dostawać wszystkiego od ręki. Innymi słowy pewna formalizacja będzie też w ramach PW. Jak to będzie wszystko w praktyce funkcjonować, nie wiem.
Awatar użytkownika
Starigniter
Posty: 33
Rejestracja: 07 maja 2020, 21:10
Has thanked: 29 times
Been thanked: 1 time

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Starigniter »

Wprowadziłem się niedawno i teraz szukam sobie powoli towarzystwa do gier.

Postuję w tym temacie, aby mi nie uciekł, przy okazji aby mnie aktualizacje nie ominęły :wink:
Raleen
Posty: 855
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 57 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Raleen »

Jeśli chodzi o dalszą działalność klubu, z niektórymi już rozmawiałem, z niektórymi będę pewnie jeszcze rozmawiał (jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami albo chciałby pomóc, może też do mnie napisać). W tym miejscu chciałbym przede wszystkim zadeklarować, że nie zostawię tego samemu sobie, tzn. przede wszystkim będę dążył do tego by przywrócić klub w miejscu jego dotychczasowego działania, w takiej samej albo zbliżonej formie. Czuję się do tego zobowiązany z uwagi na ś.p. Tomka Bulzackiego, twórcę i założyciela klubu. Czy i na ile będzie to możliwe, nie zależy ostatecznie ode mnie. Równocześnie rozważam także inne możliwości. Co z tego wyjdzie, czas pokaże.
Awatar użytkownika
Adso665
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2008, 18:09
Has thanked: 1 time

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Adso665 »

Czy udało się coś ustalić z władzami wydziału?
10% Planszomania ; 10% Planszostrefa (Chętnie pomoge)
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Speedy_new »

Czy w ogole jest jakas nadzieja ze klub kiedykolwiek wroci do zycia?
Elm0
Posty: 17
Rejestracja: 09 lip 2011, 13:02
Has thanked: 33 times
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Elm0 »

Podpisuję się pod pytaniem powyżej
Raleen
Posty: 855
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 57 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Raleen »

Speedy_new pisze: 28 mar 2022, 14:32 Czy w ogole jest jakas nadzieja ze klub kiedykolwiek wroci do zycia?
Jest.
korne
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:03
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: korne »

Drodzy Agreseorowicze, w najblizszy weekend (sobota 10-22 i niedziela 10-17) w bibliotece SGGW jest konwent historycznych gier planszowych STRATEGOS - moze bedzie to okazja do ponownego spotkania, a moze po prostu szansa zeby milo spedzic czas przy ciekawej planszowce :)

Jakby ktos chcial wpasc polecam. Szczegoly pod linkiem.

viewtopic.php?f=4&t=77074
Awatar użytkownika
Adso665
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2008, 18:09
Has thanked: 1 time

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: Adso665 »

Czy klub Agresor na PW oficjalnie umarł?
10% Planszomania ; 10% Planszostrefa (Chętnie pomoge)
korne
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:03
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: (Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

Post autor: korne »

Adso665 pisze: 23 sie 2023, 12:10 Czy klub Agresor na PW oficjalnie umarł?
Oficjalnie nie, ale w praktyce niestety zniknął :(
ODPOWIEDZ