Kill Sample Process (Kevin Rahman)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4703
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1228 times
Been thanked: 1452 times

Kill Sample Process (Kevin Rahman)

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek

Kill Sample Process

O grze:
Skirmish osadzony w mrocznym cyberpunkowym świecie nakreślonym przez Cy_Borg.

Opis ze strony wydawcy:
Kill Sample Process is a stand-alone tabletop miniatures game and rpg setting from the creator of The Last War and Forbidden Psalm, inspired by and fully compatible with the CY_BÖRG ttrpg and other Forbidden Psalm miniatures games.
Forbidden Psalm is a 28mm miniatures agnostic game. You can use ANY suitable miniatures you already own, or build custom minis for this game. Solo Play and Coop rules are included. All content is compatible with the CY_BÖRG ttrpg.

Kill Sample Process is a small-scale skirmish game, where you play with a crew of 5 miniatures per player, against AI controlled Hostiles in scenarios that take you across the neon hell scape of CY_. Play as enemies, cooperatively or solo.

Kill Sample Process Is a stand alone game using the Forbidden Psalm rules.

You do not require any other book to make use of this new setting, campaign, weapons, monsters and so much more.

Inspired by Neon, Narcotics and set in a world that should have ended, you will face such horrors as the The Un-Met, living clouds of Nano Swarms, The Machine God and many more hostiles from the rain drenched city.
Liczba graczy: 1-4
Tagi: #skirmish #solo #miniature_agnostic
Ciekawe linki:
- Strona gry: Oficjalna, BGG
- Krótki opis na kanale World of Wargaming (ENG, Youtube)


Ważne dodatki:
- ...
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4703
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1228 times
Been thanked: 1452 times

Re: Kill Sample Process (Kevin Rahman)

Post autor: Mr_Fisq »

Szykuje się kampania nomen-omen kampanii do KSP:


autorem jest Rinaldo Agostini, twórca całkiem udanej kampanii do Forbidden Psalm - Regicide (link do KS)
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Cyel
Posty: 2578
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1224 times
Been thanked: 1429 times

Re: Kill Sample Process (Kevin Rahman)

Post autor: Cyel »

Mr_Fisq pisze: 07 sie 2023, 18:49

O grze:
Skirmish osadzony w mrocznym cyberpunkowym świecie nakreślonym przez Cy_Borg.

A w które z tych licznych miniature-agnostic gier w końcu pograłeś? Jakieś opinie, ranking?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4703
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1228 times
Been thanked: 1452 times

Re: Kill Sample Process (Kevin Rahman)

Post autor: Mr_Fisq »

Cyel pisze: 17 sie 2023, 12:00 A w które z tych licznych miniature-agnostic gier w końcu pograłeś? Jakieś opinie, ranking?
Krótko:
Nie doceniłem czasochłonności kompletowania figurek i terenów, wraz z malowaniem. Temat idzie zdecydowanie do przodu, ale jeszcze chwila minie zanim będę mógł podzielić się wrażeniami z gier.

Dłużej:
Na razie obkupiłem się w figurki i jestem w trakcie malowania; brakuje mi terenów.
Obecnie mogę podzielić się obserwacjami z perspektywy osoby próbującej się wkręcić w temat:
- Wcale nie jest tak łatwo wejść w powyższe gry (miniatures agnostic), jeśli idziemy w figurki i tereny 3d, a nie standy i zarysy terenów na planszach do RPG. Pół biedy jak ma się kolekcję figurek i tylko dokupuje się pojedyncze modele, ale zaczynając od zera nie jest prosto - pełna swoboda wyboru figurek paradoksalnie potrafi wydłużyć kompletowanie (te figurki by pasowały... ale nie ma ich w Polsce, trzeba by sprowadzić, będą za 30 dni, to może te? Nie, te lepiej będą pasować jako jednostki X....)
- Różnorodność przeciwników w scenariuszach ma swoją cenę (jeśli nie idziemy na skróty - standy, żetony etc. zamiast figurek) - trzeba to wszystko zawczasu skompletować, jeśli nie chce się ogrywać jednego scenariusza na 1-2 miesiące. Chętnie zacząłbym od ogrywania Hope Eternal (klimat, scenariusze), ale różnorodność przeciwników jest przytłaczająca.
- Lepiej zacząć od gier o nieco generycznej tematyce/klimacie - jeśli jeden tytuł nam nie podejdzie, to nie będzie trzeba zbierać figurek od zera.

W planach mam:
=> Quarantine 37 (kupione i przeczytane) - czeka na premierę Fort Hendrix + Zombie Soldiers (do drugiej połowy kampanii która jest bardziej w klimatach obcego będę pewnie malował figurki z Nemesis'a), to realnie pójdzie na pierwszy ogień.
=> Kill Sample Process (kupione i przeczytane) - brakuje mi trochę terenów + figurki mam w trakcie malowania.
=> Hope Eternal (kupione i przeczytane) - brakuje mi terenów, i modeli złoli - przez różnorodność przeciwników schodzi się z ich kompletowaniem. Z pozytywów - zanim zagram pewnie zdąży wyjść nowy dodatek do SG rozbudowujący wydarzenia między scenariuszami.

Pocieszam się, że jak uda się zebrać figurki do Quarantine 37 i Kill Sample Process, to później pójdzie już z górki.
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Cyel
Posty: 2578
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1224 times
Been thanked: 1429 times

Re: Kill Sample Process (Kevin Rahman)

Post autor: Cyel »

O, czyli idzie do przodu! Super, fajnie będzie zobaczyć rezultaty, koniecznie ze zdjęciami oczywiście :)

Ale zgoda, te gry to bardziej propozycja dla osób które już mają, czasem zbierana przez dekady kolekcję terenów i figurek i mają po prostu pretekst by dorobic coś pojedynczego do danej gry czy scenariusza a nie wszystko od zera.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4703
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1228 times
Been thanked: 1452 times

Re: Kill Sample Process (Kevin Rahman)

Post autor: Mr_Fisq »

Cyel pisze: 17 sie 2023, 14:45 O, czyli idzie do przodu! Super, fajnie będzie zobaczyć rezultaty, koniecznie ze zdjęciami oczywiście :)

Ale zgoda, te gry to bardziej propozycja dla osób które już mają, czasem zbierana przez dekady kolekcję terenów i figurek i mają po prostu pretekst by dorobic coś pojedynczego do danej gry czy scenariusza a nie wszystko od zera.
Ostatnio działam dużo na oficjalnych figurkach do Stargrave i traktuje je mocno eksperymentalnie więc nie ma specjalnie czym się chwalić ;)

Wracając do KSP - jakby ktoś szukał figurek/inspiracji dla Enforcerów to dobrze wydają się pasować modele od GW:
- Zwykli oraz oficer: https://www.games-workshop.com/en-PL/Ne ... atrol-2019
- SWAT: https://www.games-workshop.com/en-PL/Ne ... atrol-2020
- Camera Drone: Drony z Tau
- Drone: dalej szukam inspiracji - myślałem o figurkach do Infinity => Aleph tam mają kilka ciekawych robotów tylko cena za figurkę wychodzi konkretna.
- 209 Mech: dalej szukam inspiracji wybiegających poza Dreadnought'y od GW.
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
ODPOWIEDZ