Brzdęk! Katakumby czy warto?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Sylwiano
Posty: 127
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:56
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Brzdęk! Katakumby czy warto?

Post autor: Sylwiano »

Hej,

pytanie z serii "cebula for life", czy uważacie, że cena w przedsprzedaży Lucrum (https://sklep.blogojciec.pl/bookojciec/ ... katakumby/) jest ceną korzystną i warto teraz kupić tę grę? Czy może jednak poczekać na sklepy lokalne i ich promki?

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi :).
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Brzdęk! Katakumby czy warto?

Post autor: JollyRoger90 »

Ja napisze ze swojej strony, że cena Brzdęka legacy w przedsprzedaż, a cena potem, która była dostępna to była różnica ok 28%
Awatar użytkownika
Sylwiano
Posty: 127
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:56
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Brzdęk! Katakumby czy warto?

Post autor: Sylwiano »

JollyRoger90 pisze: 15 cze 2023, 10:23 Ja napisze ze swojej strony, że cena Brzdęka legacy w przedsprzedaż, a cena potem, która była dostępna to była różnica ok 28%
Czy Legacy w przedsprzedaży też miała obniżoną "super" atrakcyjną cene?
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Brzdęk! Katakumby czy warto?

Post autor: JollyRoger90 »

Mogło coś być takiego, ale na 100% nie powiem, bo nie pamiętam.
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Brzdęk! Katakumby czy warto?

Post autor: K@mil »

Ja tam się nie znam, ale uważam, że nie można porównywać Legacy z "normalną" wersją, bo na Legacy to musi być amator tej mechaniki. Zwykli ludzie kupują grę, którą można rozegrać X razy, bez konieczności zmiany jej komponentów. A że takich ludzi jest większość, to nie liczyłbym na takie obniżki cen :roll:
Poza tym w cenie wydawcy jest kurier gratis i karta promo.
Nawet jeśli (jakimś mało prawdopodobnym cudem) Katakumby okazały się tańsze w sklepie, to z pewnością nie będzie to 20%, więc nie ma nad czym się zastanawiać.
Najbardziej prawdopodobna wersja jest taka, że po zakończeniu przedsprzedaży wydawca ogłosi, że mu Katakumby "wyszły" z magazynu i dodruk będzie dostępny dopiero w przyszłym roku.
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Brzdęk! Katakumby czy warto?

Post autor: mementomoris »

K@mil pisze: 15 cze 2023, 13:03 Najbardziej prawdopodobna wersja jest taka, że po zakończeniu przedsprzedaży wydawca ogłosi, że mu Katakumby "wyszły" z magazynu i dodruk będzie dostępny dopiero w przyszłym roku.
Wydawca ogłosił, że na przedsprzedaż trafi tylko część druku, tak żeby po premierze możliwe było kupienie jej w normalny sposób.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Brzdęk! Katakumby czy warto?

Post autor: RUNner »

mementomoris pisze: 15 cze 2023, 14:46
K@mil pisze: 15 cze 2023, 13:03 Najbardziej prawdopodobna wersja jest taka, że po zakończeniu przedsprzedaży wydawca ogłosi, że mu Katakumby "wyszły" z magazynu i dodruk będzie dostępny dopiero w przyszłym roku.
Wydawca ogłosił, że na przedsprzedaż trafi tylko część druku, tak żeby po premierze możliwe było kupienie jej w normalny sposób.
Pewnie tak będzie, ale nie wiadomo o jakich liczbach i proporcjach mówimy? Jeśli w przedsprzedaży będzie duże zainteresowanie to nie mam złudzeń, że większość nakładu zostanie w ten sposób sprzedana. Dlatego skusiłem się na zakup już teraz.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Brzdęk! Katakumby czy warto?

Post autor: K@mil »

mementomoris pisze: 15 cze 2023, 14:46 Wydawca ogłosił, że na przedsprzedaż trafi tylko część druku, tak żeby po premierze możliwe było kupienie jej w normalny sposób.
Tak, ale jeśli sklepy wykupią cały pozostały nakład (z myślą o okresie świątecznym), to zniknie on z magazynu wydawcy. Już teraz w magazynie wydawca nie ma dodatków: Wesołej Kompanii i Klątwy Mumii. Wprawdzie w sklepach jeszcze one są dostępne, ale w razie wyczerpania zapasów trzeba będzie czekać na ich dodruk.
Niebawem za to pojawi się "smoczy" Brzdęk i dodatek Mokra robota.
Mogę się założyć, że w najlepszym razie cena Katakumb będzie w sklepach (niektórych) taka sama, jak w przedsprzedaży.
ODPOWIEDZ