Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Krzychu26PL
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:41
Has thanked: 49 times
Been thanked: 8 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Krzychu26PL »

peterps1 pisze: 20 kwie 2023, 05:49 Wersja deluxe zawiera figurki, zwykła nie. Czy one coś poza estetyką wnoszą do gry? Wie Cię czy są jeszcze jakieś inne róż nice pomiędzy wersjami?
Ja po rozgrywce w deluxe utwierdziłem się w tym, że dobrze zrobiłem wybierając standard + monety. Figurki są ładne, ale czysto kosmetyczne, stoją i absolutnie nic nie robią.
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 563
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: goldsun »

sopel82 pisze: 19 kwie 2023, 21:08
sopel82 pisze: 19 kwie 2023, 20:05
Pomnik pisze: 19 kwie 2023, 19:18 A boxa z SG nie będę miał, bo brałem BB :v
Prawdopodobnie i tak będziesz miał, tylko sobie przełożysz potem do BB ;)
Jednak nie. Mój błąd. GOB napisali, że Jeśli zamówiłeś Big Boxa, to Twoje zamówienie nie musi czekać na Stretch Goale - są one częścią Big Boxa.
Będziesz miał wieczko z Ciri, nawet jak wziąłeś Bigboxa.
Bigbox ma dwa wieczka.
Jak masz go złożonego jako jeden duży, to masz z jednym wieczkiem, tym na standardowym obrazku.
Ale można go złożyć też na dwa mniejsze pudełka (np. jak chcesz zabrać gdzieś tylko część, bez dodatków, lub bez figurek), wtedy dochodzi drugie wieczko i na nim jest grafika z Ciri, z pudełka ze streczgolami. To domyślne zamyka górną połówkę, a wieczko z Ciri zamyka dolną połówkę.
Jak masz go złożonego jako jedno duże pudło, to wieczko z Ciri jest po prostu luzem/obok.
Tak przynajmniej było zapowiedziane w którymś update, że bigboxy też dostaną wieczko z Ciri jako dodatkowe.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
aeiou871
Posty: 979
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 313 times
Been thanked: 433 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: aeiou871 »

Sarna pisze: 20 kwie 2023, 07:02 Figurki nic poza estetyką nie wprowadzają do gry. Co do różnic w zawartości deluxe - standard, to są to jeszcze plastikowe żetony znaczniki szkół wiedżminów i plastikowy znacznik zamkniętej karczmy, które w standardzie są w postaci tekturowych żetonów.
serio tylko w standardzie są tekturowe? plastikowe wersje to niestety straszny badziew, wizualnie najgorszy element tej gry
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 481
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 157 times
Been thanked: 162 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: sopel82 »

aeiou871 pisze: 20 kwie 2023, 09:31 serio tylko w standardzie są tekturowe? plastikowe wersje to niestety straszny badziew, wizualnie najgorszy element tej gry
o co właściwie pytasz? jest wersja standard i wersja deluxe. jedyna różnica to, że w wersji deluxe masz figurki. jak nie chcesz figurek, to po prostu bierzesz standard.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2023, 09:52 przez sopel82, łącznie zmieniany 2 razy.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
aeiou871
Posty: 979
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 313 times
Been thanked: 433 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: aeiou871 »

sopel82 pisze: 20 kwie 2023, 09:50
aeiou871 pisze: 20 kwie 2023, 09:31 serio tylko w standardzie są tekturowe? plastikowe wersje to niestety straszny badziew, wizualnie najgorszy element tej gry
o co właściwie pytasz? jest wersja standard i wersja deluxe. jedyna różnica to, że w wersji deluxe masz figurki. jak nie chcesz figurek, to po prostu bierzesz standard.
Figurki są świetne, beznadziejne są plastikowe znaczniki reputacji i zamkniętej karczmy, wolałbym tekturowe i zastanawiam się, czy na pewno w deluxe ich nie będzie
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1607
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 730 times
Been thanked: 1095 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ave.crux »

aeiou871 pisze: 20 kwie 2023, 09:51 Figurki są świetne, beznadziejne są plastikowe znaczniki reputacji i zamkniętej karczmy, wolałbym tekturowe i zastanawiam się, czy na pewno w deluxe ich nie będzie
W deluxe są i plastikowe i tekturowe.

Co do figurek, to jednak wyróżniają się na planszy, a te znaczniki stworków potrafią zniknąć na mapie.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
piter555
Posty: 91
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 23 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: piter555 »

Krzychu26PL pisze: 20 kwie 2023, 07:37
peterps1 pisze: 20 kwie 2023, 05:49 Wersja deluxe zawiera figurki, zwykła nie. Czy one coś poza estetyką wnoszą do gry? Wie Cię czy są jeszcze jakieś inne róż nice pomiędzy wersjami?
Ja po rozgrywce w deluxe utwierdziłem się w tym, że dobrze zrobiłem wybierając standard + monety. Figurki są ładne, ale czysto kosmetyczne, stoją i absolutnie nic nie robią.
:lol: :lol: :lol:
no właśnie to tak jak obraz na ścianie, wisi i absolutnie "nic nie robi" ;)
Banan91PL
Posty: 21
Rejestracja: 16 gru 2022, 00:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Banan91PL »

A co maja robić figurki hehe za nas grać ?
Krzychu26PL
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:41
Has thanked: 49 times
Been thanked: 8 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Krzychu26PL »

piter555 pisze: 20 kwie 2023, 10:31 :lol: :lol: :lol:
no właśnie to tak jak obraz na ścianie, wisi i absolutnie "nic nie robi" ;)
Może źle ująłem, szkoda takich figurek na poprostu pasywne stanie na planszy. Najzwyczajniej w świecie wszyscy się na początku pozachwycali figurkami a później były tylko pytania "co tu stoi? Aa, ok, to atakuje". Podczas swoich tur nawet średnio się nimi interesujesz, bo nie przeszkadzają w ruchu, nie blokują pól i tak dalej.

Lubię figurki, ale dla mnie osobiście biorąc pod uwagę różnice w cenie deluxe - standard, szkoda po prostu było na nie kasy. Chyba, że ktoś maluje ofc, wtedy napewno warto, bo jakościowo są mega.

No, ale to moje odczucia.

Co do obrazu na ścianie to nie będę komentował, chyba, że kupujesz planszówkę jako część wystroju wnętrza ;)
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 563
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: goldsun »

Krzychu26PL pisze: 20 kwie 2023, 10:55 Co do obrazu na ścianie to nie będę komentował, chyba, że kupujesz planszówkę jako część wystroju wnętrza ;)
Gdyby do Scythe były dokładane obrazy Różalskiego wykorzystane na kartach, to tylko bym żałował, że mam za mało ścian w mieszkaniu. ;-)
P.S. Tak, przegapiłem puzzle z tymi obrazami ... ;-(
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
piter555
Posty: 91
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 23 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: piter555 »

Krzychu26PL pisze: 20 kwie 2023, 10:55
piter555 pisze: 20 kwie 2023, 10:31 :lol: :lol: :lol:
no właśnie to tak jak obraz na ścianie, wisi i absolutnie "nic nie robi" ;)
Może źle ująłem, szkoda takich figurek na poprostu pasywne stanie na planszy. Najzwyczajniej w świecie wszyscy się na początku pozachwycali figurkami a później były tylko pytania "co tu stoi? Aa, ok, to atakuje". Podczas swoich tur nawet średnio się nimi interesujesz, bo nie przeszkadzają w ruchu, nie blokują pól i tak dalej.

Lubię figurki, ale dla mnie osobiście biorąc pod uwagę różnice w cenie deluxe - standard, szkoda po prostu było na nie kasy. Chyba, że ktoś maluje ofc, wtedy napewno warto, bo jakościowo są mega.

No, ale to moje odczucia.

Co do obrazu na ścianie to nie będę komentował, chyba, że kupujesz planszówkę jako część wystroju wnętrza ;)
spoko ;)
Ja akurat, niestety bardzo rzadko to robię ale lubię malować, a taką figurkę zwłaszcza pomalowaną na stole to traktuje podobnie jak obraz, a mój syn lubi się nimi bawić :) powodów jest tyle co ludzi i każdy ma inne potrzeby. ;)
peterps1
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2020, 14:26
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: peterps1 »

Ja akurat kolekcjonerem figurek nie jestem więc w cenie deluxe wezmę standard i dodatek Skellige.
Banan91PL
Posty: 21
Rejestracja: 16 gru 2022, 00:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Banan91PL »

Ciekawe kiedy będą wysyłać z Rebela zamowienia
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: RUNner »

peterps1 pisze: 20 kwie 2023, 11:23 Ja akurat kolekcjonerem figurek nie jestem więc w cenie deluxe wezmę standard i dodatek Skellige.
Dlatego właśnie GoB wypuściło grę dla miłośników plastiku i tych, którym jest do szczęścia niepotrzebny. Nie ma sporu :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5247
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: BOLLO »

ave.crux pisze: 20 kwie 2023, 09:56
aeiou871 pisze: 20 kwie 2023, 09:51 Figurki są świetne, beznadziejne są plastikowe znaczniki reputacji i zamkniętej karczmy, wolałbym tekturowe i zastanawiam się, czy na pewno w deluxe ich nie będzie
W deluxe są i plastikowe i tekturowe.

Co do figurek, to jednak wyróżniają się na planszy, a te znaczniki stworków potrafią zniknąć na mapie.
Porównał bym to do figurek i żetonów z gry Black Rose Wars.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5247
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: BOLLO »

Krzychu26PL pisze: 20 kwie 2023, 10:55
piter555 pisze: 20 kwie 2023, 10:31 :lol: :lol: :lol:
no właśnie to tak jak obraz na ścianie, wisi i absolutnie "nic nie robi" ;)
Może źle ująłem, szkoda takich figurek na poprostu pasywne stanie na planszy. Najzwyczajniej w świecie wszyscy się na początku pozachwycali figurkami a później były tylko pytania "co tu stoi? Aa, ok, to atakuje". Podczas swoich tur nawet średnio się nimi interesujesz, bo nie przeszkadzają w ruchu, nie blokują pól i tak dalej.

Lubię figurki, ale dla mnie osobiście biorąc pod uwagę różnice w cenie deluxe - standard, szkoda po prostu było na nie kasy. Chyba, że ktoś maluje ofc, wtedy napewno warto, bo jakościowo są mega.

No, ale to moje odczucia.

Co do obrazu na ścianie to nie będę komentował, chyba, że kupujesz planszówkę jako część wystroju wnętrza ;)
Kilka Faktów:
Cena na gamefound z SG:
289pln lub deluxe 519pln

Cena w sklepach bez SG
255pln lub deluxe 499

I tu moje pytanie czy ktos ma liste SG jakie ufundowano do podstawki? Chciałem policzyć czy warto było mrozić te 20-34pln.

W wersji Deluxe masz 36 figurek co daje różnicę w cenie między podstawką a deluxe za jedną figurkę 6.3pln.
Czy to dużo? Mało? Ani tak ani tak ale jeżeli ktoś lubi figurki i umie je jeszcze ładnie pomalować to granie w taką grę z figurkami powoduje całkowicie inny odbiór. Gra ma nie tyko bawić na poziomie intelektualnym ale i wizualnym. Obiad możesz zjeść na plastikowym talerzyku na kolanach ale inaczej smakuje w restauracji z porcelanowej zastawy Ludwika XVI. Smak ten sam ale odbiór zdecydowanie inny :mrgreen:
piter555
Posty: 91
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 23 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: piter555 »

Spoiler:
Co? różnica między wersją ze SG a wersja bez SG jest jak dla mnie ogromna. Nie wiem do czego taka lista, na zagramw.to jest wszystko o co pytasz ładnie pokazane
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2023, 15:38 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 929
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 325 times
Been thanked: 381 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: sliff »

BOLLO pisze: 21 kwie 2023, 15:18 I tu moje pytanie czy ktos ma liste SG jakie ufundowano do podstawki? Chciałem policzyć czy warto było mrozić te 20-34pln.
Chyba BOLLO a.k.a ChatGPT nie umie sobie ze scrape'ować informacji z obrazka ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5247
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: BOLLO »

sliff pisze: 21 kwie 2023, 16:33
BOLLO pisze: 21 kwie 2023, 15:18 I tu moje pytanie czy ktos ma liste SG jakie ufundowano do podstawki? Chciałem policzyć czy warto było mrozić te 20-34pln.
Chyba BOLLO a.k.a ChatGPT nie umie sobie ze scrape'ować informacji z obrazka ;)
He he he....serio patrzylem na gamefoundzie i jakos nie moge sie dopatrzec. A zamawialem wieki temu wiec nie pamietam.....nie sciemniam

Edit. Ok na zagram w ro faktycznie jest . Dzieki
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 563
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: goldsun »

BOLLO pisze: 21 kwie 2023, 19:14
sliff pisze: 21 kwie 2023, 16:33
BOLLO pisze: 21 kwie 2023, 15:18 I tu moje pytanie czy ktos ma liste SG jakie ufundowano do podstawki? Chciałem policzyć czy warto było mrozić te 20-34pln.
Chyba BOLLO a.k.a ChatGPT nie umie sobie ze scrape'ować informacji z obrazka ;)
He he he....serio patrzylem na gamefoundzie i jakos nie moge sie dopatrzec. A zamawialem wieki temu wiec nie pamietam.....nie sciemniam
Widzę, że dalej udowadniasz brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.
W wersjach sklepowych nie ma (a w KSie są):
- dodatku "Dziki Gon"
- dodatku "Na tropie potworów" - czyli duże karty potworów, ataki specjalne, petardy, mutageny itp, szkoła mantykory i Troll
- dodatku z 200 kartami eksploracji
i te trzy dodatki na razie w sklepach w ogóle nie będą dostępne. Wookie mówił, że może w przyszłym roku trafią do sklepów, ale jakoś mętnie, odniosłem wrażenie, że jakoś specjalnie mu na tym nie zależy.
- i nie ma też dodatków ekskluzywnych, czyli przede wszystkim Ciri, Płotki na dachu, Eredina
- nie wspominam o 3 dodatkowych potworach, bo one są tylko w all-in
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4502
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 862 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

Rebel ustawił datę premiery wersji sklepowej na 21.06
Spoiler:
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Darkstorm
Posty: 858
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 135 times
Been thanked: 216 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Darkstorm »

Pytanie do tych co zagrali: Też odnieśliście wrażenie, że mogłoby być więcej kart przygód? Wydaje mi się, że mogą się za szybko opatrzeć.
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 563
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: goldsun »

Darkstorm pisze: 24 kwie 2023, 13:25 Pytanie do tych co zagrali: Też odnieśliście wrażenie, że mogłoby być więcej kart przygód? Wydaje mi się, że mogą się za szybko opatrzeć.
+200 kart jest z SG
+80 kart jest ze Skellige
+70 kart jest jak grasz w Dziki Gon
więc ten problem jest już chyba załatwiony ... ;-)
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1607
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 730 times
Been thanked: 1095 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ave.crux »

Darkstorm pisze: 24 kwie 2023, 13:25 Pytanie do tych co zagrali: Też odnieśliście wrażenie, że mogłoby być więcej kart przygód? Wydaje mi się, że mogą się za szybko opatrzeć.
Tak, dlatego adventure pack załatwia sprawę.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3496
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

No, tym wszystkim, ktorzy czekaja na wersje retail niespecjalnie to pomoze :P
Ale handlarze streczgolami juz zacieraja rece :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ODPOWIEDZ