Gdzie kupić angielskie wersje gier?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Gdzie kupić angielskie wersje gier?

Post autor: theKossak »

Cześć,

Szukam jakiejś dobrej gry po angielsku i z większą ilością tekstu, żebym mógł poćwiczyć język ze starszymi dziećmi. Póki co zastanawiam się nad "Sleeping Gods" ale w wersji angielskiej nie widzę jej na żadnym planszeo/ceneo/allegro/etc. Są jakieś serwisy, podobne do planszeo, które pozwalają na porównywanie cen angielskich wersji gier z naszych polskich sklepów?

Jeśli znacie też jakieś dobre gry po angielsku, do ćwiczenia języka (może jakieś paragrafówki?), to też dajcie znać.

Dziękuję.
Awatar użytkownika
Snaki
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2018, 09:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Gdzie kupić angielskie wersje gier?

Post autor: Snaki »

Myślę że do tego dobrze się sprawdzą gry które mają małe kawałki fabularne bardziej niż duże paragrafy - zależy w sumie od poziomu ale rzeczy w stylu Eldritch Horror gdzie na kartach masz fabularnie tyle na ile karta pozwala będzie bardzo dobre do ćwiczenia języka.

Gdzie kupować? Myślę że najlepiej szukać w sklepach lub jakieś olx bo o ile zagraniczne pewnie będzie ciut taniej to przesyłka może dobić
Alextasha
Posty: 266
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Gdzie kupić angielskie wersje gier?

Post autor: Alextasha »

Sklepy takie jak planszomania czy planszostrefa mają duży wybór gier po ang. Mepel też coś ma ale w pierwszych 2 jest ich więcej mam wrażenie.
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Gdzie kupić angielskie wersje gier?

Post autor: trixon »

Ja polecam Planszostrefe. Nawet jak czegoś nie mają, to możesz napisać czy mają możliwość ściągnąć. Ja przez rok polowałem na dodatek do Viceroy (w polsce znany jako Namiestnik). Napisałem i grę udało się sprowadzić.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2090
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Gdzie kupić angielskie wersje gier?

Post autor: tomp »

sporo tytułów po angielsku w sklepie fortgier
(bardzo dużo o tematyce wojennej)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ODPOWIEDZ