Great Western Trail (Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

radekmajeski pisze: 01 gru 2022, 11:04 skoro sa ludzie, ktorzy nie uznaja tych bledow to znaczy, ze nie sa to bledy obiektywne tylko subiektywne
Właśnie o to mi chodziło.
citmod pisze: 30 lis 2022, 23:47
Nie tracę nic na użyteczności a mam zyski w postaci ładniejszej planszy i fajniejszych kowbojów więc to zdecydowanie nie jest obiektywny minus a subiektywny dla przypadku w którym u kogoś pogorszenie kontrastu przekracza próg w którym nie może zauważyć jak biegnie trasa. Gdy tego progu nie przekracza to ma same zalety lub neutralne zmiany. Obiektywnie to mogą być grubsze planszetki bo są grubsze o 1 czy tam 2mm i z tym się dyskutować się nie da bo jest mierzalne.
To że sam kontrast jest mniejszy (bo to też da się zmierzyć) też jest faktem ale to czy to obniżenie kontrastu wpływa negatywnie, w szczególności biorąc pod uwage zyski, to już sprawa indywidualna.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: litk »

Hej, takie pytanie: czy kolej na północ jest niezależna językowo?
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Edwardo »

litk pisze: 04 gru 2022, 16:01 Hej, takie pytanie: czy kolej na północ jest niezależna językowo?
Tak. Poza instrukcją oczywiście
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: litk »

A było może już angielska premiera drugiej edycji dodatku, bo jakoś w sklepach nie widać?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1498 times
Been thanked: 1151 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Bruno »

litk pisze: 04 gru 2022, 19:24 A było może już angielska premiera drugiej edycji dodatku, bo jakoś w sklepach nie widać?
Przynajmniej w Hameryce 2 ed. dodatku już widziałem w sklepach online.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Najtmerr
Posty: 22
Rejestracja: 29 sty 2021, 08:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Najtmerr »

Są jakieś informacje w sprawie dodruku podstawki drugiej edycji? bo w sklepach już nie do dorwania.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: eveni »

Najtmerr pisze: 26 gru 2022, 18:21 Są jakieś informacje w sprawie dodruku podstawki drugiej edycji? bo w sklepach już nie do dorwania.
We strony internetowej wydawnictwa Rebel - 2023r. Niestety chyba nie ma sensu pisać do nich pytania o bardziej szczegółową datę, wnioskując z mojego doświadczenia nie podają :(

Obrazek
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: litk »

Czy ktoś może potwierdzić, że to normalne, że plansza w dodatku w wersji angielskiej Rails to the North 2nd edition, różni się względem planszy z podstawki 2nd edition, w tym sensie, że plansza podstawki jest jakby płótnowana, a z dodatku błyszcząca?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

litk pisze: 26 gru 2022, 22:08 Czy ktoś może potwierdzić, że to normalne, że plansza w dodatku w wersji angielskiej Rails to the North 2nd edition, różni się względem planszy z podstawki 2nd edition, w tym sensie, że plansza podstawki jest jakby płótnowana, a z dodatku błyszcząca?
Tak, to normalne.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Pluck »

Widzę, że wspominano o Argentynie ale linka brak, wiec tu podgląd:
https://boardgamegeek.com/boardgame/364 ... -argentina

Trochę słabe to, że mam 1ED oraz KnP. Teraz powinienem sprzedaż te stare wersje, kupić nowe i czekać aż ktoś w PL wyda Argentynę oraz później NZ… :/
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1229
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 475 times
Been thanked: 445 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Shodan »

Pluck pisze: 19 sty 2023, 15:34 Widzę, że wspominano o Argentynie ale linka brak, wiec tu podgląd:
https://boardgamegeek.com/boardgame/364 ... -argentina

Trochę słabe to, że mam 1ED oraz KnP. Teraz powinienem sprzedaż te stare wersje, kupić nowe i czekać aż ktoś w PL wyda Argentynę oraz później NZ… :/
GWT Argentyna to niezależna gra, żeby w nią grać nie musisz zamieniać GWT 1 ed na 2 ed. Chyba, że chcesz mieć na półce pudełka jednolite stylistycznie :-)
Pluck
Posty: 145
Rejestracja: 01 sty 2017, 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 90 times
Been thanked: 36 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Pluck »

Shodan pisze: 19 sty 2023, 15:52
Pluck pisze: 19 sty 2023, 15:34 Widzę, że wspominano o Argentynie ale linka brak, wiec tu podgląd:
https://boardgamegeek.com/boardgame/364 ... -argentina

Trochę słabe to, że mam 1ED oraz KnP. Teraz powinienem sprzedaż te stare wersje, kupić nowe i czekać aż ktoś w PL wyda Argentynę oraz później NZ… :/
GWT Argentyna to niezależna gra, żeby w nią grać nie musisz zamieniać GWT 1 ed na 2 ed. Chyba, że chcesz mieć na półce pudełka jednolite stylistycznie :-)
Goddamnit masz rację! No to kamień z serca. Nic nie sprzedaję, bo pudła z grami trzymam w szafie :D
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 408 times
Been thanked: 505 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

Premiera dodatku Kolej na północ

Obrazek

i Argentyny

Obrazek


info z Trelebele
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 322
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 228 times
Been thanked: 98 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: scraber »

Kurde, teraz pytanie czy te zmiany są aż tak duże żeby usprawiedliwić kupno Argentyny i z kim w to będę grał
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 408 times
Been thanked: 505 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

w lutowym Trelebele będzie o Argentynie, tyle, że na pewno dużo będzie marketingu ;)
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: pvdel »

scraber pisze: 23 sty 2023, 22:50 Kurde, teraz pytanie czy te zmiany są aż tak duże żeby usprawiedliwić kupno Argentyny i z kim w to będę grał
Grałem w Argentynę. Wg mnie nie. Jest niepotrzebnie przekombinowana i w zasadzie pod każdym względem gorsza od podstawki.
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: VincentVega »

Ciekaw jestem w jakiej cenie będzie podstawka i dodatek w nowym dodruku, oczywiście nie scd, a taka w jakiej będą dostępne w sklepach :-)
Awatar użytkownika
miker
Posty: 701
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 547 times
Been thanked: 423 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: miker »

VincentVega pisze: 24 sty 2023, 08:57 Ciekaw jestem w jakiej cenie będzie podstawka i dodatek w nowym dodruku, oczywiście nie scd, a taka w jakiej będą dostępne w sklepach :-)
Podstawka Argentyny to 289,95 zł SCD, w przedsprzedaży na ich stronie to 246.50 , a z kuponami i rabatem lojalnościowym coś koło 200 zł
scraber pisze: 23 sty 2023, 22:50 Kurde, teraz pytanie czy te zmiany są aż tak duże żeby usprawiedliwić kupno Argentyny i z kim w to będę grał
Moim zdaniem nie. Ale nie grałem w Argentynę, jedynie oglądałem filmy na YT zza wielkiej wody.
Przekombinowana. Do tego cena w rebelu 289,95 zł (SCD, w przedsprzedaży 246.50, z kuponami i rabatem lojalnościowym koło 200 zł) :shock: Rozumiem inflację, jednak mi (osobie na etacie) nikt tak pensji nie podnosi, abym chciał kupować gry po tyle kasy, które nie wnoszą wiele nowego w stosunku do GWT 2. edcyja, którą kupiłem za 128,81 zł. No sorry, ale to nie ma sensu.

Słuchałem Trelebele wczoraj i panowie obaj między wierszami wrzucali uzasadnienia dla wyższych cen gier. Potem było info o GWT i teraz wiadomo jak jedno z drugim się łączy...
Ja mówię pass: GWT Argentyna, jak GWT Kolej na północ. Temu drugiemu za podejście Rebela do gry, którą zabrali Lacercie i sposób w jaki potraktowali gotowy przejęty produkt.
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: VincentVega »

miker pisze: 24 sty 2023, 09:48 Podstawka Argentyny to 289,95 zł SCD, w przedsprzedaży na ich stronie to 246.50 , a z kuponami i rabatem lojalnościowym coś koło 200 zł
Bardziej chodziło mi o ceny GWT i Kolej na Północ, komplet podstawka z dodatkiem I edycja sprzedałem za 230zł, liczę, że w 300zł zamknę się w zakupie nowej :)
Awatar użytkownika
miker
Posty: 701
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 547 times
Been thanked: 423 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: miker »

VincentVega pisze: 24 sty 2023, 10:09 Bardziej chodziło mi o ceny GWT i Kolej na Północ, komplet podstawka z dodatkiem I edycja sprzedałem za 230zł, liczę, że w 300zł zamknę się w zakupie nowej :)
Powodzenia!
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 460
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: SetkiofRaptors »

miker pisze: 24 sty 2023, 09:48 Ja mówię pass: GWT Argentyna, jak GWT Kolej na północ. Temu drugiemu za podejście Rebela do gry, którą zabrali Lacercie i sposób w jaki potraktowali gotowy przejęty produkt.
A z ciekawości o co chodzi z Kolejami na północ? Co zrobili? Jak potraktowali? Przecież jeszcze nie wyszło, cen nie ma, więc jak? Chodzi o to ile to trwało? No sorry, przejmowali tytuł od upadającego wydawnictwa, ale pretensje do Rebela?

Argentyna droga, ale niczego innego się nie spodziewam. Nikt nie podnosi cen dla zabawy produkując produkt ostatniej potrzeby. Branże czeka kryzys nieuchronnie. Bawią mnie ciągłe te oburzenia jakby wydawnictwa robiły wam na złość. Owszem Rebel nie od dziś jest droższy niż Lacerta. I co, które istnieje obecnie?

Wszystko zdrożało więc nie kupicie sobie tylu gier, skąd ta gorycz? Cena 120 zł może kiedyś była, ale i zarabiali wtedy wszyscy mniej i wszystko było taniej. Ja II edycje kupiłęm za 160, co biorąc pod uwagę podwyżki papieru i inflacje i kryzys kontenerowy było super ceną. Tylko czas pokazał, że Lacerta za nisko wyceniała ten produkt bo wyprzedała wszystko w kilka chwil a potem sobie upadła.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie ma co przesadzać. GWT było po 120zl ale 7 lat temu. Argentyna jest po 190zl czyli jakieś 60% podwyżki. W te 7 lat patrząc po wypłatach znajomych to zarobki poszły 100-150% do góry, wg danych przeciętne wynagrodzenie też poszło o 100% do góry. No i Argentyna jest znacznie lepiej wydana niż oryginalne GWT z planszetkami jak od CMON. Myślę że uczciwa cena jak na rok 2023. Czas się przyzwyczajać że solidnie wydane euro = 200zl a nie 100zl jak to było lata temu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

Nie no sam kupiłem za 110 jakieś 2 lata temu. Dodatek śmigał za ok 80 zł.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Prawda jest taka że z tymi cenami to ludzie powariowali no i my też ich rozpieszczamy bo jednak w takich cenach te gry kupujemy, pomarudzimy, ale kupujemy. Ostatnio przeglądałem na allegro ceny niektórych używek i okazało się, że na amazonie można kupić w tych samych pieniądzach nowe gry :shock:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: VincentVega »

Sam GWT podstawkę kilka lat temu kupiłem za 90zł (teraz taka cena za taką grę nieosiągalna) :D Podstawkę II Edycję obstawiałem w okolicach 200zł (i według mnie uczciwa cena za to co mamy w pudełku). Dochodzi do tego dodatek, jeżeli w pierwszej edycji kosztował 70-80zł, tutaj będzie pewnie minimum 120zł, jak nie więcej :(

Więc może te 300zł z małym haczykiem realne :)
ODPOWIEDZ