Minecraft: Heroes of the Village ( Christian Fiore, Knut Happel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Minecraft: Heroes of the Village ( Christian Fiore, Knut Happel)

Post autor: espresso »

Miałam okazję zagrać kilka razy w nowy tytuł Minecraft wydany przez Ravensburgera. Gra kooperacyjna, celem jest rozbudowa wioski zanim nastąpi najazd. Bardzo przyjemny tytuł. Jest tutaj i wydobywanie surowców, i odkrywanie świata. Czasem trzeba walczyć z mobami, ale można też tego uniknąć i postawić na eksplorację nowych terenów. Gra raczej dla młodszych graczy (ja grałam z 6-latkiem), wydaje mi się prostsza niż Minecraft: Builders&Biomes, być może przez brak konkurencji między graczami. Jedyny minus to według mnie słabo napisana instrukcja, nieograna osoba miała problem z jej rozpracowaniem. Dziecko było jednak zachwycone, a dorośli nie nudzili się przy rozgrywce, więc jestem zadowolona z zakupu. Link do BGG
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Minecraft: Heroes of the Village ( Christian Fiore, Knut Happel)

Post autor: mikeyoski »

Dawno mnie już tak instrukcja nie zmordowała. Ze trzy razy musiałem ją przeczytać, żeby zatrybić. A i tak pewny nie byłem.

Gra jest wbrew pozorom całkiem całkiem dla młodszych graczy. Jakościowo (elementy z kartonu) lepiej jest wykonana niż Builders&Biomes. Ale za instrukcję biłbym po łapkach
pcyzm
Posty: 703
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 216 times

Re: Minecraft: Heroes of the Village ( Christian Fiore, Knut Happel)

Post autor: pcyzm »

W gronie dzieciaków 5-7 lat działa dobrze, po kilku partiach, jak już się ogra wszystkie budynki i zwierzaki to raczej formuła się powoli wyczerpuje, ale wystarczy wtedy schować i wyjąć za jakiś czas ponownie.

Dla starszych dzieci będzie to za łatwe. Avel to to zdecydowanie nie jest.
ODPOWIEDZ