Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gogovsky
Posty: 2222
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 467 times
Been thanked: 513 times

Re: Cthulhu: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: gogovsky »

nanautzin pisze: 15 sty 2021, 07:57 Bardzo się cieszę, że tak doskonale rozumiesz prawa marketingu :D Oczywistym jest, że wszystkie zabiegi stosowane w Call of Madness (może Cię zaskoczę, ale to działa również przy każdej innej grze i jakimkolwiek produkcie nastawionym na zysk) są po to, żeby zwiększyć sprzedaż ;) Jeśli byłaby w innym klimacie to byś kupił? Jakoś wątpię widząc ile bezpodstawnego hejtu z Twojej strony wylewa się na tę grę w którą nawet nie miałeś zapewne okazji zagrać :)[/color]
Brzmi jak Prezes Czacha Games. Pozdrawiam Pana Panie Prezesie i mimo wszystko życzę powodzenia z grą. Natomiast pomysł, ze szturmem badaczy wydaje mi się co najmniej dziwny :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Cthulhu: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: nanautzin »

gogovsky pisze: 15 sty 2021, 08:46
nanautzin pisze: 15 sty 2021, 07:57 Bardzo się cieszę, że tak doskonale rozumiesz prawa marketingu :D Oczywistym jest, że wszystkie zabiegi stosowane w Call of Madness (może Cię zaskoczę, ale to działa również przy każdej innej grze i jakimkolwiek produkcie nastawionym na zysk) są po to, żeby zwiększyć sprzedaż ;) Jeśli byłaby w innym klimacie to byś kupił? Jakoś wątpię widząc ile bezpodstawnego hejtu z Twojej strony wylewa się na tę grę w którą nawet nie miałeś zapewne okazji zagrać :)[/color]
Brzmi jak Prezes Czacha Games. Pozdrawiam Pana Panie Prezesie i mimo wszystko życzę powodzenia z grą. Natomiast pomysł, ze szturmem badaczy wydaje mi się co najmniej dziwny :p
Jestem tylko jednym z autorów gry, co zaznaczyłem również w pierwszym poscie :) Dzięki za życzenie powodzenia! :D
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 320
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 46 times

Re: Cthulhu: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: xtomashx »

nanautzin pisze: 15 sty 2021, 07:57
Bardzo się cieszę, że tak doskonale rozumiesz prawa marketingu :D Oczywistym jest, że wszystkie zabiegi stosowane w Call of Madness (może Cię zaskoczę, ale to działa również przy każdej innej grze i jakimkolwiek produkcie nastawionym na zysk) są po to, żeby zwiększyć sprzedaż ;) Jeśli byłaby w innym klimacie to byś kupił? Jakoś wątpię widząc ile bezpodstawnego hejtu z Twojej strony wylewa się na tę grę w którą nawet nie miałeś zapewne okazji zagrać :)
Wiem, że wszystko jest robione dla zysku i to rozumiem. Nie lubię tylko wciskania opowiastek o "mega klimacie" kiedy to ten klimat nie był pierwszym wyborem przy projektowaniu gry. Gdyby to było projektowane jako gra o Cthulu i do tego dostosowywane mechaniki to może byłoby to fajne. Jednak oczywiście bym jej nie kupił ponieważ związaliście się z Czachą której żadna gra nigdy nie zostanie częścią mojej kolekcji. Jest tyle dobrych gier i dobrych wydawców którzy umieją rozmawiać z klientami u których wolę zostawić swoje ciężko zarobione pieniądze.

Co do grania to nie grałem ponieważ nie miałem okazji jednak kilka znanych mi osób miało okazję zagrać w prototypy i nikt jej nie zachwalał.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8755
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2667 times
Been thanked: 2353 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: Curiosity »

Posty dotyczące przebiegu kampanii, zostały przeniesione do właściwego tematu.
viewtopic.php?f=57&t=68874
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1681
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 878 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: XLR8 »

Czy były jakieś większe zmiany w grze po recenzji Gambita? Pytam, bo gra mnie zaciekawiła, ale waham się czy kupić.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: nanautzin »

XLR8 pisze: 05 gru 2022, 17:08 Czy były jakieś większe zmiany w grze po recenzji Gambita? Pytam, bo gra mnie zaciekawiła, ale waham się czy kupić.
Hmm z "większych" zmian to dodaliśmy tryb solo, tryb drużynowy, tryb wydłużający grę, tryb z wydarzeniami i każdy gracz jest liczony przy końcowej punktacji. Nie ma już eliminacji, która była w wadach wymienionych przez Gambita :)
Oczywiście Gambit miał też wersję bez nowych bogów, którzy odblokowali się w trakcie trwania kampanii.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 328
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 44 times
Been thanked: 85 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: Reku_ »

Hej, przyszło już komuś Call od Madness?

Jak wrażenia?
Ja nie byłem zachwycony od początku stylem graficznym, ale wygląda to całkiem spoko. Jakość wykonania też wydaje się dobra. Sam pomysł na figurki w postaci popiersi mi się podoba. Bez nóg są ładniejsze i do tego całkiem szczegółowe.

Ale żeby nie było za pięknie.
Jak to Czacha - karty - nie ma szans żeby weszły w koszulkach.
Kostka jaka ma w końcu być? ja mam zwykłą K6 a nie taką jak w instrukcji
z nieścisłości mam też jedną kartę więcej - kartę pomocy trybu solo dodatkową po angielsku.

Edit:
i niestety komponenty średnio mieszczą się w wyprasce

Edit:
Kostka inna niż K6 była add onem na kickstarterze. Znalazłem odpowiedź

Edit:
No to jest gorsza rzecz. Nie jest zrealizowany po części cel 1. z kampanii - karty nie są płótnowane i ostatni cel jest zmieniony jakoś. Nie ma takich żetonów żółtych
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: nanautzin »

Reku_ pisze: 06 gru 2022, 18:58 i ostatni cel jest zmieniony jakoś. Nie ma takich żetonów żółtych
Grafiki i nazwy zostały zmienione, ale to ciągle żetony zepsucia Hastura - teraz Króla w Żółci :)
Haysahi
Posty: 27
Rejestracja: 07 sty 2020, 21:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: Haysahi »

Są tu jacyś wspierający z kickstartera ?
Wygląda na to, że Czacha jest Czachą i wysyłają w pierwszej kolejności ludziom, którzy zamówili grę w przedsprzedaży.
Ciekawe z jakiej przyczyny.
Ktoś ze wspierających może potwierdzić ? bo póki co, kogo nie zapytałem to kupował normalnie w przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10987
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: japanczyk »

Haysahi pisze: 07 gru 2022, 10:44 Są tu jacyś wspierający z kickstartera ?
Wygląda na to, że Czacha jest Czachą i wysyłają w pierwszej kolejności ludziom, którzy zamówili grę w przedsprzedaży.
Ciekawe z jakiej przyczyny.
Ktoś ze wspierających może potwierdzić ? bo póki co, kogo nie zapytałem to kupował normalnie w przedsprzedaży.
A wiesz, ze ta gra byla najpierw w przedsprzedazy na stronie Czachy, a pozniej na KSie?
Haysahi
Posty: 27
Rejestracja: 07 sty 2020, 21:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: Haysahi »

japanczyk pisze: 07 gru 2022, 11:03
Haysahi pisze: 07 gru 2022, 10:44 Są tu jacyś wspierający z kickstartera ?
Wygląda na to, że Czacha jest Czachą i wysyłają w pierwszej kolejności ludziom, którzy zamówili grę w przedsprzedaży.
Ciekawe z jakiej przyczyny.
Ktoś ze wspierających może potwierdzić ? bo póki co, kogo nie zapytałem to kupował normalnie w przedsprzedaży.
A wiesz, ze ta gra byla najpierw w przedsprzedazy na stronie Czachy, a pozniej na KSie?
Czy to jest jakieś realne uzasadnienie na wysyłanie dwoma czy tam iloma falami ?
Czy było info o tym, że później zostaną takie przesyłki realizowane ?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10987
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: japanczyk »

Haysahi pisze: 07 gru 2022, 11:17 Czy to jest jakieś realne uzasadnienie na wysyłanie dwoma czy tam iloma falami ?
Czy było info o tym, że później zostaną takie przesyłki realizowane ?
Ziom, zaczeli wysylac 2 dni temu - wysylki gier trwaja
ogarnij sie :)
Klara81
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2021, 14:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: Klara81 »

Reku_ pisze: 06 gru 2022, 18:58 Hej, przyszło już komuś Call od Madness?

Jak wrażenia?
Ja nie byłem zachwycony od początku stylem graficznym, ale wygląda to całkiem spoko. Jakość wykonania też wydaje się dobra. Sam pomysł na figurki w postaci popiersi mi się podoba. Bez nóg są ładniejsze i do tego całkiem szczegółowe.

Ale żeby nie było za pięknie.
Jak to Czacha - karty - nie ma szans żeby weszły w koszulkach.
Kostka jaka ma w końcu być? ja mam zwykłą K6 a nie taką jak w instrukcji
z nieścisłości mam też jedną kartę więcej - kartę pomocy trybu solo dodatkową po angielsku.

Edit:
i niestety komponenty średnio mieszczą się w wyprasce

Edit:
Kostka inna niż K6 była add onem na kickstarterze. Znalazłem odpowiedź

Edit:
No to jest gorsza rzecz. Nie jest zrealizowany po części cel 1. z kampanii - karty nie są płótnowane i ostatni cel jest zmieniony jakoś. Nie ma takich żetonów żółtych
Grałam w weekend jedna partie u znajomych. Nie interesowałam się wcześniej grą. Nie wypowiem się na temat tego co miało być lub nie z KS.
Natomiast po tej jednej partii w grę, co do której nie miałam żadnych oczekiwań - jestem bardzo miłe zaskoczona.
Zakupiłam swój egzemplarz i z pewnością będzie grane. Na tą chwilę: bardzo fajna gra interakcyjna z ciekawymi i sprytnymi mechanizmami.
Nie przepadam za tym klimatem, ale jak już powszechnie wiadomo, nie jest on bardzo wyczuwalny, choć karty na pewno go oddają. Bawiłam się przy niej świetnie i zrobiła na mnie bardzo dobre pierwsze wraznie.
Ciekawa jestem czy to wrażenie utrzyma się po kilku następnych partiach.
Wydaje się być bardzo regrywalna.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: nanautzin »

A tak graliśmy 😉 Gameplay wraz z tłumaczeniem zasad:
https://youtu.be/48af9ovngm8
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 328
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 44 times
Been thanked: 85 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: Reku_ »

nanautzin pisze: 14 gru 2022, 21:53 A tak graliśmy 😉 Gameplay wraz z tłumaczeniem zasad:
https://youtu.be/48af9ovngm8
Widziałem, widziałem. Gandalf rozbił bank
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: nanautzin »

Reku_ pisze: 14 gru 2022, 22:17
nanautzin pisze: 14 gru 2022, 21:53 A tak graliśmy 😉 Gameplay wraz z tłumaczeniem zasad:
https://youtu.be/48af9ovngm8
Widziałem, widziałem. Gandalf rozbił bank
To nie on, to zaniedbany pożar😃🔥🔥🔥
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 328
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 44 times
Been thanked: 85 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: Reku_ »

nanautzin pisze: 14 gru 2022, 22:28
Reku_ pisze: 14 gru 2022, 22:17
nanautzin pisze: 14 gru 2022, 21:53 A tak graliśmy 😉 Gameplay wraz z tłumaczeniem zasad:
https://youtu.be/48af9ovngm8
Widziałem, widziałem. Gandalf rozbił bank
To nie on, to zaniedbany pożar😃🔥🔥🔥
Moje odczucia po obejrzeniu gameplayu są pozytywne. Cieszę się, że skróciliście rozgrywkę. To zupełnie nietuzinkowa koncepcja, że rozgrywka zaczyna lawinowo zbliżać się do końca, nie dla tego, że idzie nam co raz lepiej, a dlatego, że idzie nam co raz gorzej. Z chęcią ogram, sobie choć jeszcze pewnie będzie musiała trochę poleżeć na półce wstydu.
Klimat jest spójny z mechanikami, ale ci nacierający badacze jakoś tak mało klimatyczni. Mnie dalej będzie ciekawiło, jak ta gra wyglądałaby w klimacie Azteków.

Róbcie chłopaki promocję tej gry swoimi siłami, bo na Czachę pewnie nie za bardzo będzie można liczyć. Na tę chwilę jeszcze o grze mało słychać.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: nanautzin »

Reku_ pisze: 14 gru 2022, 22:46
nanautzin pisze: 14 gru 2022, 22:28
Reku_ pisze: 14 gru 2022, 22:17

Widziałem, widziałem. Gandalf rozbił bank
To nie on, to zaniedbany pożar😃🔥🔥🔥
Moje odczucia po obejrzeniu gameplayu są pozytywne. Cieszę się, że skróciliście rozgrywkę. To zupełnie nietuzinkowa koncepcja, że rozgrywka zaczyna lawinowo zbliżać się do końca, nie dla tego, że idzie nam co raz lepiej, a dlatego, że idzie nam co raz gorzej. Z chęcią ogram, sobie choć jeszcze pewnie będzie musiała trochę poleżeć na półce wstydu.
Klimat jest spójny z mechanikami, ale ci nacierający badacze jakoś tak mało klimatyczni. Mnie dalej będzie ciekawiło, jak ta gra wyglądałaby w klimacie Azteków.

Róbcie chłopaki promocję tej gry swoimi siłami, bo na Czachę pewnie nie za bardzo będzie można liczyć. Na tę chwilę jeszcze o grze mało słychać.
Dzięki za miłe słowo 🙂 Mam nadzieję, że uda Ci się zagrać jak najszybciej i krótką lub dłuższą recenzję skrobniesz 😉

Co do Azteków to może kiedyś ktoś się pokusi o re-theme, jeśli zobaczy jakiś potencjał w naszej grze. Sami bardzo lubimy tę mitologię, a jeszcze bardziej jak trochę się w nią wdrożyliśmy tworząc ten projekt 🙂
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: nanautzin »

Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1383
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: Emil_1 »

Ktoš grywa w tę grę? Dobrze się gra?:)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10987
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Call of Madness (Bartłomiej Zielonka, Szymon Maliński)

Post autor: japanczyk »

Emil_1 pisze: 29 cze 2023, 18:22 Ktoš grywa w tę grę? Dobrze się gra?:)
Dobrze się gra
Troche abstrakt, ale bardzo fsjny
ODPOWIEDZ