Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Evokenx »

Ja zawsze w tego typu karciankach na dwie ręce cisnę. Nie ma dla mnie żadnego problemu z ogarnianiem "dwóch talii" Po prostu traktuje te grę jak drużynowego rpga czy coś takiego i dwie ręce są dla mnie naturalne :) Dopiero wtedy dochodzi współpraca badaczy, kombinacje i wspólne dopasowanie się
Rafal1970
Posty: 206
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Rafal1970 »

Z wielkością pudełka nowej edycji jest chyba coś nie tak. Po zakupie rozszerzenia kampanijnego dostaje się duże pudełko z wypraską ( i fajnie bo lepsza niż stara wypraska). Jest też ok. 300 kart, ale zajmują one nawet w koszulkach może 50 %. Czy pozostała część wypraski ma czemuś służyć ?? Kto wie jak ją sensownie wykorzystać do pakowania gry (storage solution) ?
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1158
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 507 times
Been thanked: 345 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Propi »

Rafal1970 pisze: 22 sie 2022, 23:13 Z wielkością pudełka nowej edycji jest chyba coś nie tak. Po zakupie rozszerzenia kampanijnego dostaje się duże pudełko z wypraską ( i fajnie bo lepsza niż stara wypraska). Jest też ok. 300 kart, ale zajmują one nawet w koszulkach może 50 %. Czy pozostała część wypraski ma czemuś służyć ?? Kto wie jak ją sensownie wykorzystać do pakowania gry (storage solution) ?
Podłączam się do pytania, tak samo jest zorganizowane pudełko od Dunwich, więc odpada teoria, że w podstawce mieści się inne kampanie. Co tam wepchnąć, poza watą? Cukierki na drogę? :-)
Miszon
Posty: 2518
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Może karty z Powrotu?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 363
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 125 times
Been thanked: 79 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: eltadziko »

Karty graczy ;) One mają pudełka, w których nie da się trzymać kart, więc pudełka kampanijne służą też bardzo dobrze do ich przechowywania.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3499
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Pudelko od podstawki ma ten sam rozmiar co dodatki kampanijne, aby nie mnozyc projektow i kosztow. Do podstawki mozna wepchnac talie startowe bohaterow. Do tego odwieczny lament: "koszulkuje w premium, nie miesci sie!" raczej tu nie wystapi.

Moze chodzi tez o podswiadome myslenie "mam tyle miejsca jeszcze, to dokupie jakis sceniariusz stand alone" ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1547
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 190 times
Been thanked: 577 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Pudełka kampanijne są świetne do trzymania... kart kampanijnych. I tyle ;)

Do 1 pudła wejdą 3 kampanię, więc owszem kupując wszystko w tej formie będziemy mieć więcej pudeł niż to do szczęścia potrzebna, więc reszta może iść do śmieci - no ale o to też chodzi, bo tym samym spełniają dwa ważne warunki:
:arrow: Są wygodne do trzymania kart
:arrow: Zajmują stosunkowo mało miejsca na półce, co jest IMO turbo ważne przy LCGach.

Pudła do Marvela są mniejsze (mniej więcej - wielkości dodatków badaczy, tylko solidniejsze) i wbrew pozorom te duże od AH/LOTRa są dużo praktyczniejsze w trzymaniu kolekcji.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 373 times
Been thanked: 264 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Deem »

Kojarzycie może jakieś informacje na temat przyszłej dostępności revised core set (w wersji angielskiej)? Dodrukują, płynie, umarło?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 360
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

Ayaram pisze: 23 sie 2022, 02:59 Pudełka kampanijne są świetne do trzymania... kart kampanijnych. I tyle ;)

Do 1 pudła wejdą 3 kampanię, więc owszem kupując wszystko w tej formie będziemy mieć więcej pudeł niż to do szczęścia potrzebna, więc reszta może iść do śmieci.
W przypadku oprawienia kart w koszulki grubsze niż standardowe 50 mikronów wejdą dwie i to na wcisk. Dwie mniejsze komory są jak ulał na talie graczy.

Generalnie naprawdę nie rozumiem decyzji Galakty o dodruku Innsmouth w starym formacie. No chyba że zdecydowano się na minimalny nakład, tylko po to, żeby dorzucić brakujące paczki na rynek dla chcących uzupełnić braki. Jest to jedyny cykl którego nie mam, ale niniejszym podejmuję decyzję odpuścić ten druk i poczekać na kolejny, już w nowym formacie - chociaż wewnętrzne FOMO głośno krzyczy, że będę tego żałował.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4715
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Ayaram pisze: 23 sie 2022, 02:59 Pudełka kampanijne są świetne do trzymania... kart kampanijnych. I tyle ;)

Do 1 pudła wejdą 3 kampanię, więc owszem kupując wszystko w tej formie będziemy mieć więcej pudeł niż to do szczęścia potrzebna, więc reszta może iść do śmieci - no ale o to też chodzi, bo tym samym spełniają dwa ważne
Jakby ktoś z Warszawy chciał swoje wyrzucić, to ja je chętnie zutylizuję :)

Logistyka nowego formatu jest jest jedną z rzeczy które sprawiają, że nie porzuciłem tego tytułu.
W końcu nie trzeba polować na niedostępne Powroty, ani kupować wielkich skrzyń do trzymania kampanii.
Jest prosto, lekko i estetycznie. Kampanię albo dwie można zabrać ze sobą swobodnie obecnie.

No i jak ktoś ma już bogatą kolekcję kart badaczy i nie ma co z nimi zrobić, to nie ma problemu - nie musi kupować ich więcej i martwić się, gdzie je trzymać :+1:
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1547
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 190 times
Been thanked: 577 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Mr_Fisq pisze:Logistyka nowego formatu jest jest jedną z rzeczy które sprawiają, że nie porzuciłem tego tytułu.
W końcu nie trzeba polować na niedostępne Powroty, ani kupować wielkich skrzyń do trzymania kampanii.
Jest prosto, lekko i estetycznie. Kampanię albo dwie można zabrać ze sobą swobodnie obecnie.
I lepiej wyglądają na półce niż skrzynie ;)

No ja też generalnie nie ogarniam ;) Dla mnie to najlepsza zmiana ever w LCGach i totalnie nie rozumiem, czemu mam wrażenie, że nikt w tym kart nie trzyma :D

Ba, specjalnie wróciłem do zbierania LOTRa kupując Angmar w nowej edycji żeby do LOTRa też parę pudeł zdobyć :lol:
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Xian »

Szkoda ze w nowym formacie ktos sie odrobine bardziej nie przylozyl przy projektowaniu grzbietu podstawki, bo lekko odstaje od pozostalych cykli.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2022, 11:29 przez Xian, łącznie zmieniany 1 raz.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4098
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Grellenort pisze: 25 sie 2022, 08:27
Ayaram pisze: 23 sie 2022, 02:59 Pudełka kampanijne są świetne do trzymania... kart kampanijnych. I tyle ;)

Do 1 pudła wejdą 3 kampanię, więc owszem kupując wszystko w tej formie będziemy mieć więcej pudeł niż to do szczęścia potrzebna, więc reszta może iść do śmieci.
W przypadku oprawienia kart w koszulki grubsze niż standardowe 50 mikronów wejdą dwie i to na wcisk. Dwie mniejsze komory są jak ulał na talie graczy.

Generalnie naprawdę nie rozumiem decyzji Galakty o dodruku Innsmouth w starym formacie. No chyba że zdecydowano się na minimalny nakład, tylko po to, żeby dorzucić brakujące paczki na rynek dla chcących uzupełnić braki. Jest to jedyny cykl którego nie mam, ale niniejszym podejmuję decyzję odpuścić ten druk i poczekać na kolejny, już w nowym formacie - chociaż wewnętrzne FOMO głośno krzyczy, że będę tego żałował.
Moim zdaniem Galakta zrobiła bardzo dobrze. Innsmouth w nowym formacie to 2024. Nie wiadomo jaka wtedy będzie sytuacja I pytanie czy będzie wtedy popyt na Innsmouth bo będziemy mieć Scarlet Keys I kampanie nr 9 więc kto będzie zainteresowany akurat kampania nr 6?czy będzie to grupa liczona w tysiącach?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
NeXuS AlphA
Posty: 221
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: NeXuS AlphA »

Grellenort pisze: 25 sie 2022, 08:27 (...) chociaż wewnętrzne FOMO głośno krzyczy, że będę tego żałował.
Moje FOMO kazało mi kupować wszystko co wyszło od razu "póki jeszcze jest", choć do dziś jeszcze wszystkiego nie ograłem. A dziś.. dziś patrzę na to że pojawiła się wersja w dużych pudłach i nawet skusilem się na nową edycję. Potem patrzę że nowa kompania też w nowym formacie, no ok. Jednak patrząc na to że wszystko raz jeszcze wychodzi już w pudłach i to już zapewne po erratach to to FOMO teraz siedzi z tyłu i się śmieje.. bo przecież wolałbym w pudlach, a same pudła skąd wezmę :| Teraz to mam prędzej refleksje czy nie warto było się właśnie wstrzymać i brać nową kampanie wtedy gdy realnie skończy się poprzednią.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4098
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Dla mnie większy problem to wstrzymanie powrotów. Mam nadzieję że wroca bo chciałbym wszystkie kampanie w nich trzymać no i podnosiły poziom kampanii.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 360
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

brazylianwisnia pisze: 25 sie 2022, 10:29 Dla mnie większy problem to wstrzymanie powrotów. Mam nadzieję że wroca bo chciałbym wszystkie kampanie w nich trzymać no i podnosiły poziom kampanii.
Jakbym miał strzelać, to "Powroty" będą od teraz w blistrach, żeby każde kooperacyjne lcg miało tak samo - duże pudło na scenariusze, cienkie i byle jakie na karty graczy i właśnie blistry na wszelkie inne różności. Oby nadal były razem z przekładkami.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4098
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Grellenort pisze: 25 sie 2022, 18:04
brazylianwisnia pisze: 25 sie 2022, 10:29 Dla mnie większy problem to wstrzymanie powrotów. Mam nadzieję że wroca bo chciałbym wszystkie kampanie w nich trzymać no i podnosiły poziom kampanii.
Jakbym miał strzelać, to "Powroty" będą od teraz w blistrach, żeby każde kooperacyjne lcg miało tak samo - duże pudło na scenariusze, cienkie i byle jakie na karty graczy i właśnie blistry na wszelkie inne różności. Oby nadal były razem z przekładkami.
Narazie powrotów nie będzie wcale ale jak mają wracać bez pudelek to kij im w oko. Marvel Champions ma zupełnie inne pudelka więc w Arkham nadal domyślnym pudłem może byc to z powrotów jeśli trzymać by sie tej logiki.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Vanres
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2021, 16:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Vanres »

Szybkie pytanko: chcę sobie zamówić strzałki z redrewno ale nie wiem jaką ilość. Optymalnie ile jednostronnych i ile dwustronnych? Ktoś ma to ogarnięte?
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 538
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 120 times
Been thanked: 388 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Pamiętam, że kiedyś też badałem ten temat. Ostatecznie mam 11 jednostronnych i 21 dwustronnych (czy raczej jedno- i dwukierunkowych). Ani razu nic nie brakowało.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3361
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Gribbler pisze: 15 wrz 2022, 11:35 Pamiętam, że kiedyś też badałem ten temat. Ostatecznie mam 11 jednostronnych i 21 dwustronnych (czy raczej jedno- i dwukierunkowych). Ani razu nic nie brakowało.
Ja zamówiłem połowę z tego :D ale nie robiłem wyliczeń, więc mogę się przejechać. Dotychczasowe scenariusze nie wymagały więcej niż 10 dwu i 5 jedno. Ograłem w sumie podstawkę i dwie pierwsze kampanie.
Vanres
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2021, 16:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Vanres »

Bardzo dziękuję. Reasumując optymalnie będzie (na wszeliki wypadek) zamówić 13 dwustronnych i 7 jednostronnych. Amen. Koniec tematu. :D
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Karit »

Wiadomo coś o premierze Szkarłatnych Kluczy? Na stronie Galakty zniknęło info o premierze, nie ma nic w sekcji plany wydawnicze :/
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4098
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Karit pisze: 18 wrz 2022, 17:59 Wiadomo coś o premierze Szkarłatnych Kluczy? Na stronie Galakty zniknęło info o premierze, nie ma nic w sekcji plany wydawnicze :/
Miały być 30.09. Galakta często wrzuca przedsprzedaż tuż przed premierą. Może też coś się opóźniło.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Karit »

To prawda, z drugiej strony czemu zniknęło na ich stronie info o premierze?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
arcanum
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2017, 14:30
Has thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arcanum »

Cześć wszystkim, dopiero zaczynam przygodę w HwA i nasuwa mi się takie przyszłościowe pytanie: wiadomo, że w grze dostępnych jest wiele kolejnych kampanii, a także coraz to nowi badacze. Zastanawiam się, czy poziom badaczy rośnie wraz z kolejnymi wydaniami, tzn. czy w późniejsze kampanie da się z powodzeniem grać postaciami z podstawki?
I jeszcze jedno: czy ewentualnie grając postaciami z podstawki w kolejne kampanie używamy już ulepszonych wcześniej talii, czy talie zostają "wyzerowane"?
ODPOWIEDZ