Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1387
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: raiden25 »

Witam. Post główny powstał w wątku o tłumaczonej instrukcji ale nie każdy śledzi więc wrzucam i tutaj.
Zbieram chętnych na druk instrukcji PL która maksymalnie została pozbawiona stron z samymi grafikami. Instrukcja jest zrobiona przez kolegów z forum i przerobiona pod druk 82 stronicowy przeze mnie. Jest to wersja 1.6.

Specyfikacja: okładka papier 250g, środek 150g. Klejenie po krótkim boku. Papier kredowy mat. Musimy zebrać 10szt (i chyba więcej nie chce bo nie chce mi sie bawić z wysyłką). Koszt druku to 52 zł + koszt wysyłki (paczkomat 13zł) lub odbiór na terenie Warszawy.
Jest to najtańsza oferta jaką znalazłem a były tez takie prawie x3 droższe przy tym nakładzie.

Plik znajdziecie TUTAJ

Lista:
1. raiden25
2. greqorek
3. Fb
4. Fb
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Garad
Posty: 58
Rejestracja: 24 sty 2018, 16:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Garad »

Ardel12 pisze: 28 maja 2022, 17:56 Na koniec maja można spodziewać się promki w sklepie(pewnie nowe figurki + reszta z jakąś zniżką). Na razie brak konkretów względem preorderów na dodatki EoD#1.

Ja z kolei chciałem się pochwalić pomalowanymi przez yarzab figurkami z reszty dodatków. Na żywo wyglądają nawet lepiej. To zamyka mi obecnie malowanie potworów. Ocalałych w większości nie mam sklejonych, gdyż na kampanię sklejam ich do 4 by odwozrować tych najciekawszych, więc pewnie miną lata zanim je ruszę. Zastanawiam się też nad ich magnesowaniem
Spoiler:
Zainspirowany tymi zdjęciami zacząłem się zastanawiać nad zleceniem komuś pomalowania Core KDMa (mam też dodatki, ale nie mam wolnego worka pieniędzy). Czy jest jakiś wątek na forum gdzie można przejrzeć pracę ludzi malujących za kasę? Czy ewentualnie znacie kogoś godnego polecenia?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 887
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 275 times
Been thanked: 266 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Dako »

Garad pisze: 01 cze 2022, 16:04
Czy jest jakiś wątek na forum gdzie można przejrzeć pracę ludzi malujących za kasę? Czy ewentualnie znacie kogoś godnego polecenia?
Zajrzyj do działu oferty usług: viewforum.php?f=63
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Wszystko zależy od tego jak detalicznie chcesz mieć pomalowane figurki i tez oczywiście jak duże i skomplikowane one są.

Sam maluję swoje figurki, ale z różnych grup kojarzę że ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za figurkę, ale też czasami nawet proste można było znaleźć już od np 20-30 zł. Raczej jednak zakładałbym te wyższe kwoty w przypadku KDM.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Ostatnia doba przyniosła wiele dobrego:
1. Kolejna wyprzedaż wpadła i wypadła - nowe figurki z dodatkowymi kartami oraz zniżka na część przedmiotów na stanie. Ja nie znalazłem nic ciekawego by wrzucić worek pieniędzy, więc kolejny raz kasa zaoszczędzona.

2. Pojawila się informacja, że preorder dodatków pojawi się na dniach, więc spodziewane opóźnienie przeze mnie stało się ciałem :) Nie podano dalej cen ani żadnych szczegółów. Dam znać jak coś się ruszy jak obiecałem.

3. Nowa aktualizacja. A w niej informacja, że GCE jest ukończony już w 97%. Pozostało do zrobienia:
- wszystkie grafiki dla księgi są ukończone, została jedna dla filozofii,
- zatrudniono kolejnego artystę do pomocy z grafikami i layoutem
- wszystkie potwory przeszły pomyślnie pierwsze sprawdzenie zawartości(copy&editing), zwykle wykonują to trzykrotnie
- karty Scout Discovery czekają na pomniejszone grafiki
- przygotować arkusz żetonów
- zaktualizować glossary

Adam stawia nam wielki znak zapytania, czy GCE ruszy do produkcji już w lipcu. A w ciekawszej częsci aktualizacji, Dark Herald wrzuca nam informacje o kolejności następnych aktualizacji:
Spoiler:
Black Knight jednak nie został zapomniany i dostanie swój własny wpis tak jak i parę innych potworów. DH wspomina, że dzięki temu znajdziemy dokładniejsze opisy każdego z wrogów. Tym samym dochodzimy do opisu "Koszmarnego Barana". Potwora 3 węzła, czyli następcę Feniksa. Najciekawsze dla mnie w baranie jest już sam początek, czyli faza polowania, która ma rozgrywać się na odkrywanych kafelkach niczym jak w jakimś DC wraz z pomniejszymi potworami zwanymi "Robalami Wrzącej Wody". Wyglądają one dość wstrępnie, gdyż łączą ludzkie twarze oraz ciała z odwłokami, skrzydłami i hitynowym pancerzem robali. Może to jakiś pomiot naszego ulubionego Rycerza Żuka :D Po przejściu "lochu" w końcu trafimy na walkę z baranem i tutaj mamy kolejną zmianę w postaci całkiem nowej planszy, która dla odmiany nie jest płaska jak Ziemia i umożliwia wspinanie się na kolejne poziomy. Górzysty teren da nam opcję ataku przeciwnika z góry, co przełoży się na odpowiednie bonusy. Niestety góra jest obosieczna i jeśli nasza postać zostanie wypchnięta poza planszę to dla odmiany ginie natychmiast(normalnie byśmy się na krawędzi zatrzymali). Baran ma skupiać się właśnie na wypychaniu naszych ocalałych, więc pozycjonowanie naszej drużyny będzie miało prawdopodobnie ogromne znaczenie. Po udanym ubiciu potwora dostaniemy jego zasoby, które umożliwią nam stworzenie jak zwykle nowych broni i pancerzy. Te mają opcję ładowania, która odpali nam dany efekt rynsztunku. Dla przykładu pokazano potężny miecz, który przy naładowaniu ściągnie do końca rundy trzy wytrzymałości potworowi.

Dodatek wygląda ciekawie i zaoferuje na pewno ciężkie wyzwanie. Szkoda, że nie pokazali żadnych kart AI potworów by choć częściowo móc wyobrazić sobie możliwe zachowania. Dla mnie aktualizacja na naprawdę dobrym poziomie. Jak wielu w komentarzach, tak i ja o GCE i 97% mam negatywne zdanie. AP nie raz już mamił nas finiszem prac i zawsze znajdował kolejne wymówki. Póki nie napisze, że gra trafiła do produkcji, tak nie uwierzę, że jest na ukończeniu.
Garad pisze: 01 cze 2022, 16:04 Zainspirowany tymi zdjęciami zacząłem się zastanawiać nad zleceniem komuś pomalowania Core KDMa (mam też dodatki, ale nie mam wolnego worka pieniędzy). Czy jest jakiś wątek na forum gdzie można przejrzeć pracę ludzi malujących za kasę? Czy ewentualnie znacie kogoś godnego polecenia?
yarzab, dla mnie super kontakt, wykonanie i przystępna cena.
warlock pisze: 31 maja 2022, 12:19 Przepiękny zestaw! Kolorystyka rewelacyjnie podkreśla psychodeliczny charakter tych figurek!
Wiele godzin szukania po necie najlepszych wg mnie wykończeń tych figurek i dobry artysta. Tylko grać :D
krecilapka pisze: 31 maja 2022, 10:58 Wow... ale super zestaw. O takimi to się musi fajnie grać . Dla mnie ekstra! Taką kolekcje to trzymałbym na półce z dumą.
Nawet raz nie zagrałem, a trzymam je w kartonach w piwnicy xD W domu totalnie brak miejsca niestety na nie :/
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Tak w ramach ciekawostki, no i żeby nieco światła rzucić na rentowność sklepiku i tych figurek rzucanych od czasu do czasu. Wczoraj przy wyprzedaży jedną z nowych pozycji była figurka Astri The Promised. Koszt - 50$, ilość - 500 sztuk. Zeszły w niecałe 10h. Dzisiaj, ze 2h temu dorzucili kolejne 250 (i już zapowiedzieli, że jeszcze dorzucą) i zostało 30 sztuk. W sumie w niecałe 24h poszło 720 sztuk. Obstawiam, że na luzie da to ze 30k$ czystego zysku :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1387
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: raiden25 »

Aktualna lista do druku instrukcji PL
Lista:
1. raiden25
2. greqorek
3. Fb
4. Fb
5. Kymel
6. awawa
7. pawianlsm
8.
9.
10.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Poots zaczął odpowiadać na komentarze na KS i wyłowiłem następujące ciekawostki:
- GCE otrzyma konkretne pudło jak podstawka, a wypraskę/insert zaprojektuje Game Trayz. Powinno to pomieść GCE + drugą falę dodatków.
- VAT będzie naliczany jak jest i tego nie przeskoczą nawet mając huby w europie
- potwierdzenie kolejnych nowych figurek i specjalnych edycji
- żeby opłacić wysyłkę GCE, każdy wspierający musi kupić figurkę shipping-chan za 100$ (niby żart xD)
- 4 fala zostanie rozbita na kilka mniejszych
- do zrobienia w GCE pozostał układ stron i małe ilustracje/grafiki, grafiki wydarzeń są ukończone
- system zwiadu i filizofii są opcjonalne
- nowe dodatki będą wspierać obecny system jak i AKDM, więc i karty zwiadu jak i karty FS i Ułomności(?).
- tylko kampanijne dodatki będą zawierać filozofie. W jednym podejściu nie odkryjemy wszystkich. Dodatkowo zrozumiałem, że każda kampania ma mieć swoje unikalne filozofie + dodatkowe z ogólnej puli. Tworzy nam to ogrom opcji
- stare kampanie NIE otrzymają w GCE aktualizacji do AKDM. Będzie to kiedyś zrobione, zapewne po obecnie zaplanowanym contencie.
- GCE będzie zawierać 16 filozofii
- olali Gencon by robić GCE

Nie wiem czy dalej to jest kiełbasa wyborcza i pisze to co ludzie chcą usłyszeć, ale wszystko brzmi po prostu świetnie i wniesie KDM na jeszcze wyższy level. Po GCE to dla mnie to będzie jak nowa gra. A potem jeszcze CoD :O Napaliłem się ponownie :D
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Toudi »

Z tym VAT to jest o tyle słabe ze na pudełkach podają obecną cenę dodatków a nie ta która ktoś zapłacił podczas KS, co robi wielka różnice, a chyba jest błędem.
Jak mi wysłali ostatnio pinupy to ich cena była znacząca częścią całego pledge, zgłosiłem to i dyskutowałem z nimi długo ale nic z tego nie wyszło.

Ktoś z Was wie jak to wygląda prawnie?
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Przyznam nie orientuję się w zawiłościach produkcji tego dodatku i jakoś tego nie śledzę pilnie, stąd pytanie.

Czy to już zamknięta kampania, czy będzie można to jeszcze kupić z oficjalnej dystrybucji?
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 464 times
Been thanked: 391 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Dhel »

Spokojnie będzie można kupić. Jak już za 5 lat dostarczą produkt do wspierających to stąd tylko prosta 8-letnia droga by to trafiło do ich oficjalnego sklepu :lol:

A na poważnie, teoretycznie tak, ale pierwsze otrzymają grę wspierający i ci, który zrobili late pledge chyba 1,5 roku temu. Ale kiedy to wyjdzie (o ile, bo nadzieja umiera ostatnia), to nikt nie wie, teksty że to jest na ukończeniu czytamy od 2 lat.
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: chemik22 »

Toudi pisze: 26 cze 2022, 06:34 Z tym VAT to jest o tyle słabe ze na pudełkach podają obecną cenę dodatków a nie ta która ktoś zapłacił podczas KS, co robi wielka różnice, a chyba jest błędem.
Jak mi wysłali ostatnio pinupy to ich cena była znacząca częścią całego pledge, zgłosiłem to i dyskutowałem z nimi długo ale nic z tego nie wyszło.

Ktoś z Was wie jak to wygląda prawnie?

Chyba nic tu nie da się wskórać bo wg prawa "Podstawą opodatkowania w imporcie towarów jest wartość celna", to że za towar zapłaciłeś 1 dolca nie ma znaczenia, jeśli wartość towaru na dzień dzisiejszy to 100 dolców. Gdyby było inaczej to do przesyłek typu gift nie można było naliczyć podatków.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Grahf pisze: 26 cze 2022, 09:03 Przyznam nie orientuję się w zawiłościach produkcji tego dodatku i jakoś tego nie śledzę pilnie, stąd pytanie.

Czy to już zamknięta kampania, czy będzie można to jeszcze kupić z oficjalnej dystrybucji?
Obecnie pledge jest zamknięty, ale spore szanse są ze na BF ponownie otworzą jeśli do tego czasu nie ruszy produkcja. Jeśli ruszy to wtedy musisz czekać na dostępność w sklepie.

Niestety jak wspomniano, dodatek od wielu lat jest tworzony i może, mimo zapewnień, dalej parę lat w tym limbo stanie być...
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

UPDEATE na kicstarterze. Jka ktoś jest ciekawy to można pooglądać figurki dosłownie postawione na głowie.
Cokolwiek niepokojąco to wygląda :P.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

A do sklepu wpadło sporo pojedyńczych figurek - niestety głównie pinupy :wink:
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

krecilapka pisze: 01 lip 2022, 10:10 UPDEATE na kicstarterze. Jka ktoś jest ciekawy to można pooglądać figurki dosłownie postawione na głowie.
Cokolwiek niepokojąco to wygląda :P.
Przecież ta aktualizacja kipi świetnymi nowinkami. Zacznijmy jak zawsze od GCE. W końcu jest lista i informacja co zrobione, a co nie. Czekaliśmy na to od dawna i wielu to cieszy, choć lista będzie miała sens jeśli nie będzie się nagle rozrastała a kolejne akcje będą kończone. AP jest podjarany i wszędzie zaznacza, że koniec jest bliski. Śledzę to już od roku z hakiem i nawet przy obwieszczaniu, że już niby druk za rogiem taki nie był, więc może to nie fake...

A Pariah czyli nemesis Node 1 wygląda po prostu bardzo ciekawie. Po pierwsze będziemy mogli go wcielić do swojej osady i czerpać z tego zyski, ale z nimi przyjdzie odpowiadnia cena. Wygląda jakby był w stanie mieszać w głowach naszym ocalałym i finalnie przejąć całą osadę :O Dodatkowo staniemy z nim do walki na dwóch różnych obszarach. Pierwsz w okolicy wioski, kiedy go przegonimy, drugi w Inverted Mountain, gdzie walka będzie toczyć się do góry nogami! Australia po prostu :D Z tym idą, wspomniane przez krecilapka, świetne figurki. Pokazują oni naszych ocalałych chwytających się na różne sposoby sufitu(np. przywiązywanie linami). Ma to mieć wpływ na pozycjonowanie naszych postaci, dostępne opcje ataku jak i śmierci.

Figurka podoba mi się za ludzki wygląd, który został trochę przeinaczony przez nieznane rytuały. Grafiki pokazujące postać w różnych scenach wrzucają mi ciary. Jestem ciekaw czy nowe wydarzenia fabularne wrzucać będą zwykłych ocalałych przeinaczonych do naszej osady i do końca nie będzie wiadomo czy mamy do czynienia z Pariahem czy jakimś zwykłym nieszczęśnikiem. To by podbiło fajnie niepewność wyborów.

Ostatnim wartym uwagi pkt do poruszenia są bronie, które zapewne robione są z flaków naszych ocalałych. Pozoruje tym Pariach wytwórstwo prawdziwych broni, ale kurde jakie staty i umiejki mają te bronie to dla mnie WOW, jak na NODE 1 stworka. Jestem ciekaw co takiego trzeba oddać za wytworzenie tych broni. Czy ręka przyjaciela wystarczy na miecz :D ?

Na prawdę dobra aktualizacja i ja jestem podjarany. Kończę Etherfielda i odpalam KDM, bo nie "wyczymam". A jak Wasze wrażenia?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

No my z koleżką jedziemy Etherfieldsa w którym się nam kampania przedłuża. Gra nam się podoba, ale trochę skopaliśmy zasady przez co utknęliśmy, musieliśmy wracać do snów i przedłużamy i tak długa rozgrywkę ;). A obaj chcemy wrócić do KDMa. Ja to weteran, ale koleś się trochę sfrustrował stylem naszej porażki w 20 roku kampanii i koniecznie chce grać znów. Więc też nie możemy się doczekać powrotu do rozgrywki. Tym bardziej, że to będzie wersja 1.6, na pewno będę chciał w kampanii zastąpić Hand-a Smukłakiem, może któregoś potwora Nemezis z dodatku dołożyć.

Co do zaprezentowanych wieści o terminach Gamblera to puszczam wszystko mimo uszu. To co w poprzednim newsie było skończone, w najnowszym z dumą ogłasza, że zaraz, zaraz będzie finiszował ;). Więc to zwyczajne kity.

No ale skądinąd lubię wszelkie przecieki o nowościach. Zwłaszcza tak apetyczne jak zapowiedź kampanii Odwróconych gór. Lubie te grafiki, widoki modeli, nawiedzony klimat. Przez te reklamowe podjazdy znów sobie pluję w brodę, że swoje finansowe zaangażowanie zatrzymałem na Campaign of Deaths. 4 fale odpuściłem, więc widząc fajne elementy z tego wypustu mam zarówno opad szczeny jak i dreszcze zazdrości ;). W każdym bądź razie to co jest pokazywane, to na papierze wygląda baaardzo smakowicie.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

krecilapka pisze: 02 lip 2022, 22:18 No ale skądinąd lubię wszelkie przecieki o nowościach. Zwłaszcza tak apetyczne jak zapowiedź kampanii Odwróconych gór. Lubie te grafiki, widoki modeli, nawiedzony klimat. Przez te reklamowe podjazdy znów sobie pluję w brodę, że swoje finansowe zaangażowanie zatrzymałem na Campaign of Deaths. 4 fale odpuściłem, więc widząc fajne elementy z tego wypustu mam zarówno opad szczeny jak i dreszcze zazdrości . W każdym bądź razie to co jest pokazywane, to na papierze wygląda baaardzo smakowicie.
Ja wszedłem ALL-in, ale przez te zapowiedzi 4 fali, to GCE już totalnie mnie nie rusza i rozpala mnie 4 fala :D Musiałbym wrócić do jakiejś starej aktualizacji by się znowu nahypować na GCE, ale nie chcę tego robić. Jak piszesz, te jego aktualności na temat timelinu się nie spinają, więc też podchodzę ostrożnie, ale cóż, trochę się zaczynam w to wciągać :D

Ja kolejną kampanię odpalę jeszcze jako 1.5 core bez zmian. Chcę wykorzystać zdobytą wiedzę z poprzedniej i dojść chociaż do Watchera. Wakacje jednak nie sprzyjają takim klimatom, a i czasu mniej, więc pewnie odpalę we wrześniu. A Etherfieldsa pierwszą kampanię ukończyłem wczoraj 8)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Jest updeate prac nad Gamblerem. Brzmi to komicznie, bo ostatnio dokonywano ostatniego czytania dwóch rozdziałów. A teraz z duma Poots ogłasza, że skończa prace redakcyjne nad wstępem i pójdzie do KOREKTY. Tego jeszcze kurde nikt nawet nie czytał. Dlatego będzie domawiana grafika do wykonania, ponieważ teraz dopiero zaczynają mniej więcej wiedzieć ile będzie stron liczyła instrukcja :P. Karty surowców, też jeszcze nie mają przygotowanych grafik. Gdyby było tak jak teraz pisze, to możnaby domniemywać, że to da się skończyć do najbliższych świąt bożego narodzenia, później pół roku w chinach, to realnym wydawałoby się na tę chwilę wakacyjny czas przyszłego roku. Musimy się jeszcze załapać na rozkładanie rąk podczas nowego roku naszego kalendarza, że to powód opóźnień, a później chińskiego nowego roku ;). Ale powinniśmy się uspokoić, że nic nowego nie będzie już dodawane. Normalnie gra zaczyna wyglądać na przemyślaną ;). To, że już rzuca uwagami o poślizgach w 4 fali oczywiście przyjmuje ze zrozumieniem!
Ale dalej jest to co cenię w tej kampanii najbardziej. Fajne arty, grafy, rendery figurek. To mi się tka podoba, że może tak tak tworzyć te dodatki bez końca. Byle dawał updeaty :evil:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

krecilapka pisze: 30 lip 2022, 00:01 Jest updeate prac nad Gamblerem. Brzmi to komicznie, bo ostatnio dokonywano ostatniego czytania dwóch rozdziałów. A teraz z duma Poots ogłasza, że skończa prace redakcyjne nad wstępem i pójdzie do KOREKTY. Tego jeszcze kurde nikt nawet nie czytał. Dlatego będzie domawiana grafika do wykonania, ponieważ teraz dopiero zaczynają mniej więcej wiedzieć ile będzie stron liczyła instrukcja :P. Karty surowców, też jeszcze nie mają przygotowanych grafik. Gdyby było tak jak teraz pisze, to możnaby domniemywać, że to da się skończyć do najbliższych świąt bożego narodzenia, później pół roku w chinach, to realnym wydawałoby się na tę chwilę wakacyjny czas przyszłego roku. Musimy się jeszcze załapać na rozkładanie rąk podczas nowego roku naszego kalendarza, że to powód opóźnień, a później chińskiego nowego roku ;). Ale powinniśmy się uspokoić, że nic nowego nie będzie już dodawane. Normalnie gra zaczyna wyglądać na przemyślaną ;). To, że już rzuca uwagami o poślizgach w 4 fali oczywiście przyjmuje ze zrozumieniem!
Ale dalej jest to co cenię w tej kampanii najbardziej. Fajne arty, grafy, rendery figurek. To mi się tka podoba, że może tak tak tworzyć te dodatki bez końca. Byle dawał updeaty :evil:
No zarządzanie u niego to zawsze było komiczne. Wygląda to tak jakby w poprzednim poście wypisał 5 rzeczy, które wymagają dokończenia, a w nowym może odniósł się do jednego, ale dodał 4 nowe. W komentarzach ktoś dobrze przyrównał to do historii chłopaczka wołającego, że wilki atakują. Po kilku takich aktualizacjach nikogo już nie rusza co on tam pisze. Ja to już scrolluje tylko i przechodzę do mięska, bo dla mnie to ma takie znaczenie jak z jakiegoś losowego generatora zdań.

A co do Czarnego Rycerza to dla mnie chyba najgorsza aktualizacja od Dark Heralda. Ani postać mi się jakoś wielce nie podoba ani nie przekonuje mnie pinball na planszy z naszych postaci. Figurki jak zawsze na propsie, ale przy tej ilości to ja to chyba na emeryturze skończę sklejać(bo 4 falę dostanę nie wcześniej xD). Najciekawsza jest 5 letnia kampania, o której w sumie nie powiedzili nic prócz, że będzie i będziemy giermkami. A zakończenie będzie "rezonować" z kolejnymi naszymi kampaniami. Czyli pewnie coś ala Gigalion(dodatkowa walka, karty).
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Preordery na stare dodatki odwołany. Trafią do sklepu do normalnej sprzedaży jak będą w magazynie lub w drodze do niego. Jak dla mnie to dowód na jedno z dwojga:

a) straszni z nich janusze biznesu - mają możliwość odpalić preorder, oszacować zainteresowanie i na jego podstawie zlecić produkcje odpowiedniej ilości a robią coś takiego...
b) celowo chcą wpuścić do sprzedaży ilość mniejszą od zapotrzebowania żeby na niedostępności budować zainteresowanie.

W obu przypadkach - witki opadają już z nimi :)

Dzisiaj ma być sale na ich stronie, więc kto chce t-shirt powinien już przebierać nóżkami ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Luko_b
Posty: 210
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 153 times
Been thanked: 63 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Luko_b »

Jest tez opcja 3. Januszowanie przeroslo Janusza i od dawna nie wie co robi. Kasa sie skonczyla, ktos kto mu robil wczesniejsze „printy” chce teraz duzo wiecej. Nie zrobi preorderow na nowe bo nie ma kim tego zorganizowac etc etc.
KDM to nadal moj nr 1 ale nie wierze (ani odrobine) w to co mowi i robi AP.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

W to, że kasy zabrakło to nie uwierzę. Już pomijam KSy, ale na tych odpalanych sprzedażach on przecież ogromną kasę robi. Wrzucałem zresztą przy okazji ostatniej wyprzedaży, bo zliczałem ilości - na jednej figurce zarobił kilkadziesiąt tysięcy $ :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3360
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2024 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Jeez, a w sklepie to kiedy niby ma się pojawić? W sumie co nie napiszą to i tak o kont dupy, bo nigdy się żadnych terminów nie trzymają.

Ciekawe czy wrzuca znowu po 50 sztuk i to będzie ten wielki reprint co od paru miesięcy zapowiadają. I tak większość skalperzy wykupią i dalej dodatki będą latać po bajońskich cenach a pozostanie się wtedy śmianie że wszystkich co pisali w komentach na FB itp. że po co płacić te wysokie kwoty jak będzie reprint xD

Też nie wierzę, że kasy nie ma. Co promka to zlatuje większość jak nie wszystko co wstawi, więc zastrzyk szmalu to ma. A robi je coraz. Na czarny piątek, walentynki, potem jakaś wiosenna, teraz kolejna, czarny pt i chyba świąteczna jeszcze się zdarza xD a ludzie wykupują. Nie wiem skąd taka chęć, prócz tego że potem można zarobić drugie tyle i więcej jak żyje się w USA. Do nas wysyłka + VAT zabija sensowność zakupów.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Apropo tej kończącej się kasy to właśnie, w ciągu 10 min wyprzedało się po 500 sztuk 2 figurek po 30$ (First Run), czyli cyk i 30k$. Oczywiście jest jeszcze po 1000 normalnej wersji.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ