Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Ardel12 »

Grajcie czym i w jakich układach chcecie. Gra balansu nie ma. Są scenariusze prostrze na 2os i trudniejsze niż na większą liczbę graczy. Niektóre połączenia bohaterów są mega i pozwalają przechodzić scenariusze z palcem w nosie, gdzie inne nie dają aż takich benefitów i są ciężką orką bicia kolejnych wrogów. Postacie i tak zmienicie przy emeryturze. Ja grając w 2os wykorzystałem wszystkie postacie, więc prędzej czy później wszystkie sprawdzicie w jakiś układach.

Gra ma sprawiać fun, więc jeśli postacie Wam nie pasują to wymieńcie, może w przyszłości z innymi bohaterami lepiej się sprawdzą. Imho trudniej/łatwiej, ale każdą parą powinno dać się przejść każdy scenariusz.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: gnysek »

Gribbler pisze: 08 sie 2021, 19:54 Postacie można w razie czego sobie w trakcie kampanii wymieniać z tego co pamiętam.
Tak, między scenariuszami można w sumie wszystko - można nawet stworzyć nową postać tej samej klasy (tylko wtedy trzeba sobie zapisać jakie stara miała karty i zacząć od nowa z podstawową pulą). Można też zostawić jakąś postać w mieście, a z innym zestawem (mniej lub więcej postaci) iść dalej. Gra nie pozwala na sporą dowolność, minusem tego jest jednak, że poznanie i rozwój postaci chwilę trwają, więc takie wachlowanie może utrudnić grę.
mk20336
Posty: 1578
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 73 times
Been thanked: 445 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven – Scenario #41 – Timeworn Tomb & 4 retirements!

To była sesja Gloomhaven którą na długo zapamiętamy! Nie tylko zakończyliśmy misję z tajemniczym głosem ale również byliśmy świadkami zakończenia misji życiowych naszych 4 bohaterów równocześnie! Więcej w poniższym artykule, miłej lektury.

LINK: Gloomhaven – Scenario #41 – Timeworn Tomb & 4 retirements!

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: gnysek »

Nie można wybrać postaci z pudełka, z pudełka można wybrać klasę i stworzyć postać tejże klasy (a można stworzyć nową postać tej samej, w tym równolegle).
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: eveni »

Pytanie do osób ogranych w Gloomhaven - czy warto kupić dodatek Zapomniane Kręgi? Nie bardzo mogę znaleźć wpisy osób, które z nim grały (ich wrażenia, opinie itd.). Czy polecacie, czy dodaje dużo do gry?
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: aeiou871 »

eveni pisze: 26 sie 2021, 09:09 Pytanie do osób ogranych w Gloomhaven - czy warto kupić dodatek Zapomniane Kręgi? Nie bardzo mogę znaleźć wpisy osób, które z nim grały (ich wrażenia, opinie itd.). Czy polecacie, czy dodaje dużo do gry?
Jestem w połowie dodatku i uważam, że warto. Należy jednak wziąć pod uwagę, że dodatek ten przeznaczony jest dla osób, które przeszły podstawkę i dobrze radzą sobie z rozgrywkę w GH. Misje w dodatku są w mojej opinii trudniejsze, ale i ciekawsze niż te z podstawki (rzadziej celem scenariusza jest "zabij wszystkich wrogów"). Duża część scenariuszy zawiera też elementy zagadek, co nie wszystkim przypada do gustu. Nowa postać jest bardzo ciekawa (potrafi stawiać portale, które szkodzą/atakują wrogów lub pomagając sojuszników, odkrywa część talii modyfikatorów i modyfikuje kolejność kart, sama nie atakuje najczęściej, ale jej talia modyfikatorów jest najlepsza w grze), ale mi nie podoba się to, że część scenariuszy praktycznie wymaga wyboru konkretnych kart przez Wieszczkę, inaczej ich pomyślne ukończenie może być bardzo trudne. Nie wiem jak polskie tłumaczenie, widziałem komentarze, że jest trochę błędów, ale nie znam szczegółów.
mk20336
Posty: 1578
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 73 times
Been thanked: 445 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven – testing new Characters using Random Dungeon Scenario

Po dłuższej przerwie (3 miesiące?) wracamy do naszych przygód w świecie Gloomhaven z Jakub Jakimiak i Jakub Guzik. Ostatnio doświadczyliśmy masowej emerytury, więc tym razem była okazja poznawać umiejętności nowych postaci. Miłej lektury!

Gloomhaven – testing new Characters using Random Dungeon Scenario

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Mr_Fisq »

Będą dedykowane figurki do Gloomhaven (KS 2022 rok):
https://www.youtube.com/watch?v=Y3MTmj6LlP0
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
mk20336
Posty: 1578
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 73 times
Been thanked: 445 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven Solo scenarios (Saw, Three Spears, Lightning)

Czas powrócić do świata Gloomhaven. Po emeryturze wszystkich naszych postaci w ostatnich rozgrywkach była okazja zagrać nowymi klasami specjalne, dedykowane scenariusze solo. Zapraszam do lektury!

LINK: Gloomhaven Solo scenarios (Saw, Three Spears, Lightning)

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1578
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 73 times
Been thanked: 445 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven - Scenariusz #38 - Slave Pens

Nasza podróż w świecie Gloomhaven powoli dobiega końca. Jesteśmy coraz bliżej ostatecznego przeciwnika i rozwiązania zagadki. Bardzo nas do tego przybliżył scenariusz #38 - Slave Pens. Miłej lektury!

LINK: Gloomhaven – Scenario #38 – Slave Pens

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1578
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 73 times
Been thanked: 445 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven – Scenario #39 – Treacherous Divide

Powoli, krok po kroku, zbliżamy się do końca przygody w Gloomhaven. Główny przeciwnik jest już na horyzoncie, jeszcze owiany mgłą tajemnicy, ale zdecydowanie wyczuwalny. Tym razem bardzo trudny scenariusz, z całą masą potworów w jednym pokoju. Miłej lektury!

LINK: Gloomhaven – Scenario #39 – Treacherous Divide

Spoiler:
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1578
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 73 times
Been thanked: 445 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven – Scenario #19 – Forgotten Crypt

Nasza drużyna w świecie Gloomhaven właśnie przygarnęła nowego wędrowca - Dominika. Na rozgrzewkę dla rozpoznania zagraliśmy Scenariusz #19 Forgotten Crypt - z szaloną Hail, idąca do przodu bez naszej kontroli nad nią! Zobaczmy jak poszło.

LINK: Gloomhaven – Scenario #19 – Forgotten Crypt

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1578
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 73 times
Been thanked: 445 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven – Scenario #37 – Doom Trench

Nasza zróżnicowana drużyna, podróżująca przez świat Gloomhaven tym razem natrafiła na liczne zgrupowanie Lurkerów, Deep Terrors i Infesters. Oj było chwilami gęsto a Dominik przeszedł prawdziwy chrzest bojowy :)
Więcej szczegółów w poniższym artykule.

LINK: Gloomhaven – Scenario #37 – Doom Trench

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Rafal75 »

Cześć, czy coś wiadomo czy będą powstawały dodatki do Gloomhaven czy to raczej już zamknięty projekt?
Fojtu
Posty: 3386
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1263 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Fojtu »

Rafal75 pisze: 05 kwie 2022, 09:23 Cześć, czy coś wiadomo czy będą powstawały dodatki do Gloomhaven czy to raczej już zamknięty projekt?
Nie wiem czy są jakieś oficjalne info, ale sądzę, że Gloomhaven jest pewnie zamknięte (jest oczywiście jeden dodatek). Powstało Gloomhaven 2.0 - Frosthaven, które aktualnie jest w produkcji.

Jest za to bardzo duży dodatek fanowski zrobiony dość profesjonalnie:
https://www.thecrimsonscales.com/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Mr_Fisq »

Fojtu pisze: 05 kwie 2022, 09:25 Jest za to bardzo duży dodatek fanowski zrobiony dość profesjonalnie:
https://www.thecrimsonscales.com/
Ktoś może grał i może się podzielić wiedzą jak wygląda kwestia różnorodności scenariuszy w tym dodatku?
Jest lepiej niż w G, lepiej niż w Jaws?
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Fojtu
Posty: 3386
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1263 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Fojtu »

Mr_Fisq pisze: 05 kwie 2022, 09:52
Fojtu pisze: 05 kwie 2022, 09:25 Jest za to bardzo duży dodatek fanowski zrobiony dość profesjonalnie:
https://www.thecrimsonscales.com/
Ktoś może grał i może się podzielić wiedzą jak wygląda kwestia różnorodności scenariuszy w tym dodatku?
Jest lepiej niż w G, lepiej niż w Jaws?
Pliki są dostępne do przejrzenia z tego co wiem. Jest też dostępny na TTS. Ja osobiście nie zaglądałem.
mk20336
Posty: 1578
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 73 times
Been thanked: 445 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven – Scenario #48 Shadow Weald

Ten scenariusz w ramach naszej kampanii w świecie Gloomhaven będziemy bardzo długo pamiętać. To już powoli koniec naszej rozgrywki, potwory które nas atakują są naprawdę mocne, a tu skończyliśmy scenariusz w 1.5 tury! Zapraszam do raportu!

LINK: Gloomhaven – Scenario #48 Shadow Weald

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Sajmonella »

Cześć wam, czy to normalne że na bokach przykrywy od pudełka jest tak jakby przyklejony papier ? Bo u mnie trochę odstaje i brzydko to wygląda.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 361
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Grellenort »

Też tak mam, to niestety niechlujny standard.
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Sajmonella »

Będę musiał podkleić taśmą, chociaż tyle że to nie tylko mój przypadek. Dziękuję za odpowiedź
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Babik »

Chyba norma, u mnie to samo, aż dziw bierze, że przy takiej grze takie niechlujstwo.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
mk20336
Posty: 1578
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 73 times
Been thanked: 445 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven – Scenario #46 Nightmare Peak

Ostateczna rozprawa z Gloomem coraz bliżej! Właśnie pokonaliśmy drugi z trzech półfinałów - kolejny niełatwy Boss poległ! Zachęcam do zapoznania się z relacją.

LINK: Gloomhaven – Scenario #46 Nightmare Peak

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1578
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 73 times
Been thanked: 445 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven – Scenario #47 Lair of Unseeing Eye

No i dotarliśmy - ostatni scenariusz przed finałowym w świecie Gloomhaven. Po raz kolejny na naszej drodze staje obrzydliwy i niebezpieczny potwór-Boss. Nasz już teraz dobrze zgrana ekipa działa jednak jako dobrze naoliwiona machina! Zapraszam do relacji.
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Volrath
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2022, 08:46

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Volrath »

Witam,

mam pytanie odnosnie koperty x ( uwaga duzy spoiler, jesli nie chcesz dowiedziec sie na wstepie wszystkiego o tej kopercie to lepiej tego nie otwieraj )
Spoiler:
ODPOWIEDZ