Nasze pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Cyel
Posty: 2580
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1226 times
Been thanked: 1437 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Parę postów powyżej pokazywałem zdjęcia z prac nad nowym terenem do Warmachine. Wczoraj dotarła w końcu zamówiona mata do kompletu, w samą porę na rozgrywkę, którą umówioną miałem właśnie na wczorajszy wieczór :)
(uprzedzając pytanie - śnieg robię mieszając klej konstrukcyjny Pattex z białą farbą i sodą oczyszczoną)

Obrazek
Obrazek




Dodatkowo, przy okazji pozbywania się swojej armii Eldarów, zrobiłem zdjęcia wszystkim modelom w tejże armii :) Może kogoś zainteresuje. Niektóre modele malowane ponad 20 lat temu, więc i techniki mogły się trochę pozmieniać ;) Guardianie najstarsi, Farseer Skyrunner najnowszy.
Spoiler:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Dejw87 »

Kawalerzysta Tully z gry A Song of Ice and Fire.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
buzzardpl
Posty: 17
Rejestracja: 14 sie 2018, 06:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: buzzardpl »

Witajcie. Ostatnio pomalowałem coś nowego po długiej przerwie. O dziwo moje farbki jeszcze nie wyschły chociaż niektóre mają 10+ lat (AP i Valejo):
To są Scions of the flame do Warcry.
Spoiler:
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kurzynsky »

#World of Warcraft, #Wratch of the Lich king

Ciężko mi było złapać ostrość, bo ghule mają tylko 1,2 cm wzrostu.
Cieszę się, że mam już to za sobą i mogę zająć się większymi bo cholernie mi się dłużyło dłubanie przy tych popierdółkach. Wiem, że wyglądają bardzo "cukierkowo" przez te podstawki, ale chciałem wypróbować paletę kolorów przed zabraniem się za bardziej konkretne tj. plugastw, bohaterów i Lich Kinga..

pozdrawiam


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Cyel
Posty: 2580
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1226 times
Been thanked: 1437 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Może lepiej byłoby zrobić podstawki jakoś normalnie wymodelowane (piasek, trawka, te sprawy) i tylko krawędzie zostawić w odpowiednich kolorach? Sporo cukierkowości by przez to zniknęło, bo tak to faktycznie wyglądają jakby stali na jakichś dropsach.

Najlepiej byłoby wpleść kolory graczy w ubranka/czupryny a podstawki zrobić wymodelowane z neutralnymi krawędziami, ale domyślam się, że nie chce Ci się do nich wracać.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kurzynsky »

Hej akurat kolory podstawek tutaj nie mają znaczenia, bo gracze nimi nie grają ;) pomalowałem żeby było mniej nudno ;P Wow to przecież gra kolorowa;), ale masz rację przysiądę kiedyś do podstawek (trawa, śnieg, piasek, jakieś cegły etc..)żeby zniknęły "dropsy".. Trochę mnie to przeraża bo wielkością są mniejsze niż paznokieć ;/ Dzięki za podpowiedzi!!
Podsunąłeś mi pomysł - posłużą jako pionki do chińczyka ;PP
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5268
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1694 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
Pięknie pomalowane ale aż prosi się żeby je zalać washem...
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1613
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 731 times
Been thanked: 1096 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: ave.crux »

Może nie do końca figurki, ale też plastik.
Upiększony tzolkin.
Obrazek
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 577
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 246 times
Been thanked: 298 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: andrzejstrzelba »

ave.crux pisze: 05 kwie 2022, 00:43 Może nie do końca figurki, ale też plastik.
Upiększony tzolkin.
Wzoru chyba sam nie robiłeś ?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5268
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1694 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
Długo schodzi na czymś takim? Masz jakiś projekt wcześniej czy improwizacja? Wszystko chyba musi być dosyć symetrycznie zrobione prawda?
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: shod »

Z tego co pamiętam, to przecież na kole jest wzór.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1613
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 731 times
Been thanked: 1096 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: ave.crux »

BOLLO pisze: 05 kwie 2022, 10:10

Długo schodzi na czymś takim? Masz jakiś projekt wcześniej czy improwizacja? Wszystko chyba musi być dosyć symetrycznie zrobione prawda?
Na kole jest wzór.
Mimo wszystko roboczogodzin na czarne koło było ok 10-11. Nie jest to satysfakcjonujące jak ożywianie szarego bohatera jakiegoś dungeon crawlera. Przez to też nie robiłem poprawek i jestem szczęśliwy, że już mam to za sobą. Bardzo wyczerpujące psychicznie, no i to się malowało jak kolorowankę.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kurzynsky »

Poradździe proszę co poprawić przed lakierowaniem. Oczywiście podstawkę mam w planie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5268
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1694 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Przedewszystkim odseparowac kolory skóry. Te aktualne wygladaja jak ziemniak. Zmniejszylbym pole bialego drybrusha bo chyba takowy robiles? Jelezli masz u siebie brazowy wash to fajnie by w te faldy skory powchodzil. Moze masz brazowa farbke typu contrast? Wystajace zebra pomalowal czyms w stylu ushabi bone od GW. Czerwone flaki po zalakierowniu figurki pomalowac obowiazkogo blood for the blood od GW. Paznokcie na nogach aby sie odroznialy od calosci.

Reszta jest w miare spojna.
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kurzynsky »

BOLLO pisze: 14 kwie 2022, 06:55 Przedewszystkim odseparowac kolory skóry. Te aktualne wygladaja jak ziemniak. Zmniejszylbym pole bialego drybrusha bo chyba takowy robiles? Jelezli masz u siebie brazowy wash to fajnie by w te faldy skory powchodzil. Moze masz brazowa farbke typu contrast? Wystajace zebra pomalowal czyms w stylu ushabi bone od GW. Czerwone flaki po zalakierowniu figurki pomalowac obowiazkogo blood for the blood od GW. Paznokcie na nogach aby sie odroznialy od calosci.

Reszta jest w miare spojna.
Dzięki za podpowiedź.. no właśnie trochę mnie boli, że wygląda jak "ziemniak" co masz na myśli pisząc "odseparować kolor skóry" ? Trochę się boję brązowego washa bo jeszcze bardziej przyciemni figurkę :( chyba, że miejscowo ?żebra malowałem citadelką (flesh bone - czy coś takiego). o paznokciach na rękach i nogach po prostu zapomniałem ;P

pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2097
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: tomp »

@Kurzynsky
Nie bój się zwiększać kontrast.
np. ręka i paznokcie - fajnie się różnicują, ale oczy zlewają się (coś tam ciemniejsze) albo na brzuchu wystające już kości, już tak subtelnie.
Patrz na figurkę tak jak miałbyś nią grać czyli conajmniej pół metra. Inna odległość i postrzeganie detali figurki jest przy malowaniu.

PS. Nie trzymaj się sztywno ilustracji jako referencji, czasem warto zmienić barwy na bardziej wyraziste.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5268
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1694 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Kurzynsky pisze: 14 kwie 2022, 07:53
BOLLO pisze: 14 kwie 2022, 06:55 Przedewszystkim odseparowac kolory skóry. Te aktualne wygladaja jak ziemniak. Zmniejszylbym pole bialego drybrusha bo chyba takowy robiles? Jelezli masz u siebie brazowy wash to fajnie by w te faldy skory powchodzil. Moze masz brazowa farbke typu contrast? Wystajace zebra pomalowal czyms w stylu ushabi bone od GW. Czerwone flaki po zalakierowniu figurki pomalowac obowiazkogo blood for the blood od GW. Paznokcie na nogach aby sie odroznialy od calosci.

Reszta jest w miare spojna.
Dzięki za podpowiedź.. no właśnie trochę mnie boli, że wygląda jak "ziemniak" co masz na myśli pisząc "odseparować kolor skóry" ? Trochę się boję brązowego washa bo jeszcze bardziej przyciemni figurkę :( chyba, że miejscowo ?żebra malowałem citadelką (flesh bone - czy coś takiego). o paznokciach na rękach i nogach po prostu zapomniałem ;P

pozdrawiam
Odseparować w tej sytuacji oznacza nic innego jak zrobić tak by kolor skóry poszczególnych części ciała był wyraźnie inny w stosunku do reszty. Przysłowiowy "ziemniak" jest taki sam wszędzie. I ta figurka właśnie dlatego tak wygląda jak ziemniak. Zobacz ten kolo ma fałdy z tłuszczem ale ma też mięśnie na ramionach i bicepsach. Warto zatem całość pomalowac na jednolity kolor a później każdą część ciała dopieszczać. "odseparowywać od reszty". Zamiast suchego pędzla, zalałbym ją jednak washem i później rozjaśniał elementy które wystają jak barki /biceps/klatka piersiowa/głowa/kolana itd. W zagłebieniach niech bedzie ciemniej bo na dole nie pada światło przecież.

Zobacz kości u ciebie (żebra) nie odróżniają się od reszty ciała a powinien być między nimi spory kontrast.
Darkon
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2022, 17:38
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Darkon »

To ja tez sie pochwalę jak narazie pierwsza figurka do nemesis, nie wyszła jakoś wybitnie ale mi sie podoba.inspirowałem sie kanałem na YouTube Nerd paints.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: shod »

Blood Rage Klan Wija.
Najmniej mi się podobają figurki tego klanu. Chciałem je jak najszybciej skończyć i nie jestem z nich zbytnio zadowolony, ale nie mam ochoty już ich poprawiać. Z większej odległości nie wyglądają tak źle jak z bliska ;).
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5268
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1694 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Shod jak dla mnie jest bardzo ok. Jaka farbka poszla na skóre?
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kurzynsky »

@darkon Jak się nazywa farbka, której użyłeś jako kwas u obcego ??
Darkon
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2022, 17:38
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Darkon »

Kurzynsky pisze: 15 kwie 2022, 09:47 @darkon Jak się nazywa farbka, której użyłeś jako kwas u obcego ??
Na kwas/śluz jakkolwiek :D. Dałem z citadela Loren Forest i żółty z vallejo i po wyschnięciu nurgle rot również citadel. Skłaniam się generalnie ku farbka valleyo ale niektóre citadel sa bardzo fajne.wykończenie ardcoat by byl efekt wodny.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: shod »

BOLLO pisze: 14 kwie 2022, 22:05 Shod jak dla mnie jest bardzo ok. Jaka farbka poszla na skóre?
Tak jak Ci już kiedyś pisałem. Stosuje Pale flash od vallejo game color i na to Flesh wash od AP. Tu przydałyby się pewnie jakieś rozjaśnienia i może w końcu oczy, ale raz, ze mi się już nie chciało a dwa, że za oczy jeszcze się nie biorę. Choć może czas zacząć..
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Kurzynsky »

Podejście numer 2 do plugastwa..
zapewne też jest tu wiele błędów - będę wdzięczny za sugestie przed 3 próbą ;P

z góry dzięki
pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5268
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1694 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

jest zdecydowanie lepiej. skóra troszkę za mocno się świeci. więc lekki drybrush w jaśniejszym fioletowym powinien pomóc. na metalowe łańcuchy dałbym wash Nuln Oil mat.
ODPOWIEDZ