Gra Roku 2021!

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Gra Roku 2021!

Post autor: KubaP »

Lothrain pisze: 05 sty 2022, 17:15
KubaP pisze: 05 sty 2022, 14:24 Przy okazji, mój niekwestionowany numero uno i odkrycie 2021 to Crystal Palace.
Aż dziw bierze, że stał się odkryciem, jak u mnie na półce kurz się na nim zbierać począł ;) Gdzieś Pan był w 2019?
No właśnie nie wiem! Ale za to warto było się wreszcie Przebudzić!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4554
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: Gra Roku 2021!

Post autor: PytonZCatanu »

Oto moje Gry Roku 2021.


Obrazek
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11034
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Gra Roku 2021!

Post autor: japanczyk »

Z ciekawości- Dylematy skończone?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4554
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: Gra Roku 2021!

Post autor: PytonZCatanu »

japanczyk pisze: 06 sty 2022, 10:01 Z ciekawości- Dylematy skończone?
I po co tak się od razu czepiać.... 😁 Niestety nie, grupa 5 osób robi swoje. Ale mam nadzieję że uda się dokończyć 🙂
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11034
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Gra Roku 2021!

Post autor: japanczyk »

PytonZCatanu pisze: 06 sty 2022, 10:03 I po co tak się od razu czepiać.... 😁 Niestety nie, grupa 5 osób robi swoje. Ale mam nadzieję że uda się dokończyć 🙂
;-D
Bardziej chodzi o to, ze ktoras osoba juz ma Dylematy w Top9, ale zadna z tych co je tam posiada gry nie skończyła:-D
Niestety moja ocena gry po zakończeniu znacząco spadła
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Gra Roku 2021!

Post autor: XLR8 »

Spoiler:
O, nawet znajdą się 2-3 dobre gry. :P
Ostatnio zmieniony 06 sty 2022, 13:56 przez XLR8, łącznie zmieniany 1 raz.
Filut
Posty: 124
Rejestracja: 27 sty 2020, 12:18
Has thanked: 61 times
Been thanked: 115 times

Re: Gra Roku 2021!

Post autor: Filut »

kastration pisze: 05 sty 2022, 15:59
Po recenzji Gradania z nową dałem sobie spokój, choć nie powiem, kusiło.
To Cię tylko ominął świetny tytuł. Z ciekawości puściłem sobie odcinek o innej grze, którą dobrze znam i po usłyszeniu lekkich andronów dałem sobie spokój.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Gra Roku 2021!

Post autor: Gizmoo »

Rok był super różnorodny, bardzo intensywny, poznałem od groma nowych gier i w sumie ciężko byłoby mi tak z marszu uznać jakąś grę, za "grę roku". Ale gdy pomyślę, który tytuł zrobił na mnie największe wrażenie i który był najbliżej trafienia do mojego top 10, to będzie to Merlin. A żeby zobrazować tą różnorodność, to tak było w poszczególnych miesiącach:

Styczeń:
Nowość miesiąca - ALIENS: ANOTHER GLORIOUS DAY IN THE CORPS
Gra miesiąca - GUGONG + PANJUN

Luty:
Nowość miesiąca - KRÓLESTWO W BUDOWIE
Gra miesiąca - GOA

Marzec:
Nowość miesiąca - THE FEW AND CURSED
Gra miesiąca - NAJEŹDŹCY Z PÓŁNOCY Z DODATKAMI

Kwiecień:
Nowość miesiąca - PARIS: NEW EDEN
Gra miesiąca - KRÓLESTWO W BUDOWIE + NOMADZI

Maj:
Nowość miesiąca - FALLEN ANGELS
Gra miesiąca - TUNGARU

Czerwiec:
Nowość miesiąca - RISE OF TRIBES
Gra miesiąca - RISE OF TRIBES

Lipiec:
Nowość miesiąca - DAIMYO: REBIRTH OF THE EMPIRE
Gra miesiąca - MERLIN + ARTHUR + QUEENIE 1

Sierpień:
Nowość miesiąca - YEDO DELUXE MASTER SET
Gra miesiąca - CHIMERA STATION

Wrzesień:
Nowość miesiąca - FORT
Gra miesiąca - LORDS OF WATERDEEP + SKULLPORT, oraz THE FEW AND CURSED

Październik:
Nowość miesiąca - REAVERS OF MIDGARD
Gra miesiąca - NIGHT PARADE OF A HUNDRED YOKAI

Listopad:
Nowość miesiąca - STAR WARS: PRZEZNACZENIE
Gra miesiąca - ZAMKI SZALONEGO KRÓLA LUDWIKA, oraz PALACE OF THE MAD KING LUDWIG

Grudzień:
Nowość miesiąca - NEW DAWN
Gra miesiąca - NEW DAWN
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Gra Roku 2021!

Post autor: vinnichi »

U mnie zdecydowanie Age of Steam, nawet nie wiem czy to nie kolejny rok który ten tytuł wygrywa. Proste zasady, milion map, nieustanne kombinowanie skąd wziąć towary, jak odciąć innych graczy od koryta. Żetony już pozdzierane, kafle wymiętoszone ale gra ani odrobinę nie straciła na świeżości mimo, że mięsa przy niej mnóstwo się rzucało. Nauka oceny sytuacji na planszy i przeniesienie tej wiedzy na część z licytacją to dla mnie ogromna frajda. Nie mówię że umiem :D ale czasem się nawet już coś uszczknąć udaje. Genialny tytuł jeśli chodzi o próg wejścia, interakcję i czystą radochę z rozgrywki. Mistrz wagi klasycznej!
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Gra Roku 2021!

Post autor: orzeh »

Mniej więcej po ilości partii i ogólnego zadowolenia z gry/rozgrywki.
  1. High Frontier 4All FTW ! - jedyna gra która działa mi tak bardzo na emocje i wyobraźnie - wg mnie wybitna i wspaniale oddaje teorie i aspekt edukacyjny HF i mechaniki układu słonecznego (wiadomo, to jest jednak gra. M3 nieco mnie zawódł póki co, Dropstone przypominają te z Expanse z 6tego sezonu ;) ).
  2. Food Chain Magnate z Ketchupem - dodatek w końcu spowodował że nie czuje się jakbym grał w szachy.
  3. Lisboa ale już tylko z Queen Variant nareszcie został wyeliminowany festiwal zagrywania dekretów w ostatnich rundach.
  4. Neanderthal - NAJLEPSZY "filler" dla mojej współgraczki jak i mój, 45 minut super klimatycznego i uzasadnianego rzucania kośćmi (oczywiście filler jest nieco nadużyciem ale gdy zasady i ich niuanse nie są problemem, rozgrywka naprawdę jest szybka)
  5. Arkwright: The Card Game - jedna z lepszych karcianek o tej ciężkości i tematyko-mechanice (podaż - popyt).
  6. BIOS: Origins - gra cywilizacyjna w innym wymiarze, nie za często ale uwielbiam, ostatnio próbowaliśmy własną mapę, było ostro :) (potrzebna jest Megafauna do tego)
  7. KeyFlow - Póki co najlepsza gra draftowa w jaką grałem, chodzi świetnie na wszystkie konfiguracje osobowe (nawet 2os).
  8. Crescent City Cargo oraz Captains of the Gulf - Mam chyba nowego ulubionego autora gier w tym segmencie średnich euro, nieco bardziej mi się podoba Crescent.
  9. Pax Transhumanity - wspaniała, wielowymiarowa ale najbardziej abstrakcyjna z PAXów, nisko ponieważ grałem tylko przez Vassala kilka razy.
  10. Z rodzinnych Glen Moore II - dzieciaki szybko chwyciły, jedna z gier które proponują (a to się nie zdarza !!!), Brzdęk w Kosmosie podobnie oraz Fort - te gry w pryzmacie rodzinnym były najlepsze ale sam je nawet lubię.
edit: literówki
ODPOWIEDZ