Clash of Cultures jako pierwsza gra 4X?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Clash of Cultures jako pierwsza gra 4X?

Post autor: Xoltro »

Warto wejść w ten tytuł jako pierwsza gra 4X? Nigdy nie grałem ale jak słyszę opowieści o granie w Twilight przez 12 godzin to raczej to nie dla mnie. Mimo to spróbowałbym jakiejś gry z fajnym feelingiem kompleksowości gry ale nie chciałbym jednocześnie w to grać dłużej niż 4 godziny bo wiem że takie gry się nie przyjmą. Myślę między tym (trochę droższe wejście) a civ poprzez wieki.
Golin
Posty: 329
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Clash of Cultures jako pierwsza gra 4X?

Post autor: Golin »

Xoltro pisze: 01 lis 2021, 14:05 Warto wejść w ten tytuł jako pierwsza gra 4X? Nigdy nie grałem ale jak słyszę opowieści o granie w Twilight przez 12 godzin to raczej to nie dla mnie. Mimo to spróbowałbym jakiejś gry z fajnym feelingiem kompleksowości gry ale nie chciałbym jednocześnie w to grać dłużej niż 4 godziny bo wiem że takie gry się nie przyjmą. Myślę między tym (trochę droższe wejście) a civ poprzez wieki.
jak ogarniasz angielski to sam wybadaj https://www.youtube.com/watch?v=flWkoFWmmiQ

a jesli szukasz gry 4x bez konieczności walki lub walki mocno sytuacyjnej to mogę polecić nowego Eclipsa
loop19
Posty: 33
Rejestracja: 20 maja 2021, 12:21
Has thanked: 17 times
Been thanked: 27 times

Re: Clash of Cultures jako pierwsza gra 4X?

Post autor: loop19 »

Popieram. Posiadam ECLIPSE drugi świt galaktyki i jestem mega zadowolony. Gra jest bardzo przystępna pod względem zasad i nie trwa bardzo długo. Jedyny minus jest tak, że żetony i planszetka jest po angielsku, ale gra raczej opiera się na ikonach i symbolach niż na tekście. W tej grze nie ma żadnych kart itd.
Awatar użytkownika
Dianne
Posty: 168
Rejestracja: 15 kwie 2020, 08:49
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 87 times

Re: Clash of Cultures jako pierwsza gra 4X?

Post autor: Dianne »

Podepnę się, bo też intensywnie myślę nad Clash of Cultures. Mamy Eclipsa, lubimy, chociaż jesteśmy zdania, że na 2 osoby nie chce nam się go rozkładać. Do tego mój współgracz kocha Cywilizację poprzez Wieki, ja znowu nie cierpię. Myślicie, że CoC by nas pogodziło? xD
lazarro
Posty: 231
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Clash of Cultures jako pierwsza gra 4X?

Post autor: lazarro »

Pytanie. Posiadam Clash of Cultures. Zastanawiam się nad Eclipse, New Frontiers. Czy jest sens aby nabyć te pozycje?
Tirith
Posty: 115
Rejestracja: 09 sty 2020, 10:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Clash of Cultures jako pierwsza gra 4X?

Post autor: Tirith »

lazarro pisze: 03 lis 2021, 22:31 Pytanie. Posiadam Clash of Cultures. Zastanawiam się nad Eclipse, New Frontiers. Czy jest sens aby nabyć te pozycje?
To, że posiadasz CoC nic nie wpływa na sens kupowania innych gier. A jeśli po prostu chcesz coś podobnego do CoC to Eclipse powiedzmy że podobny. A New Frontiers to zupełnie inna gra.
Darkstorm
Posty: 863
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 137 times
Been thanked: 216 times

Re: Clash of Cultures jako pierwsza gra 4X?

Post autor: Darkstorm »

Coc to właśnie mój pierwszy 4x i uważam ten wybór za jak najbardziej udany, choć nie mam porównania :wink: :wink: :wink:
Na pewno na plus można mu zaliczyć stosunkowo proste zasady i świetnie napisaną instrukcję. Zaś pomimo prostych zasad opcji do wyboru co zrobić jest multum.
ODPOWIEDZ