Lucky Duck Games 2021

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: meDarq »

Lucky Duck Games pisze: 06 paź 2021, 17:18
gregoff pisze: 05 paź 2021, 20:24 DICE Throne Marvel?? Jakis komentarz?

EDIT: Czy jeśli będzie dobra sprzedaż Season 1 to wtedy bedzie season 2 a potem Adventures?
Mamy w tej sprawie niedługo spotkanie, na pewno jesteśmy tematem zainteresowani, ale musimy poznać konkrety.
Seria Marvel zapewne przełoży się też na decyzję o drugim seoznie jak i Advantures.
Z konkretami wrócimy kiedy przyjdzie prezentować katalog na 2022 i 2023 :)
Hej, ta wypowiedź tyczy się S2 i DTA, czy Marvel Dice Throne? Właśnie ruszyła kampania i w tej cenie, 480zl (VAT, przesyłka), jest zbyt droga, jak na to, co zawiera. Jest w ogóle szansa, żebyście teraz się w to włączyli?
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

WolekMKB pisze: 25 paź 2021, 09:01 witam jaka jest realna szansa wydania wszystkich dodaktów do destinies po polsku?
Wszystko zależy od tego, jak przyjmie się podstawka.
Phate pisze: 25 paź 2021, 12:12 Kiedy mniej więcej ruszy przedsprzedaż Destinies w wersji PL ?
Mniej więcej druga połowa listopada.
meDarq pisze: 25 paź 2021, 19:25
Lucky Duck Games pisze: 06 paź 2021, 17:18
gregoff pisze: 05 paź 2021, 20:24 DICE Throne Marvel?? Jakis komentarz?

EDIT: Czy jeśli będzie dobra sprzedaż Season 1 to wtedy bedzie season 2 a potem Adventures?
Mamy w tej sprawie niedługo spotkanie, na pewno jesteśmy tematem zainteresowani, ale musimy poznać konkrety.
Seria Marvel zapewne przełoży się też na decyzję o drugim seoznie jak i Advantures.
Z konkretami wrócimy kiedy przyjdzie prezentować katalog na 2022 i 2023 :)
Hej, ta wypowiedź tyczy się S2 i DTA, czy Marvel Dice Throne? Właśnie ruszyła kampania i w tej cenie, 480zl (VAT, przesyłka), jest zbyt droga, jak na to, co zawiera. Jest w ogóle szansa, żebyście teraz się w to włączyli?
Do KS nie będziemy się podłączać, właśnie ze względu na ceny przesyłek.
Co do edycji Marvela - jest duża szansa na edycję polską, ale niczego jeszcze potwierdzić nie możemy i proszę nas już za język nie ciągnąć :mrgreen:
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Beskid »

Lucky Duck Games pisze: 20 paź 2021, 16:30
Beskid pisze: 16 paź 2021, 00:31 Czy na szerokim horyzoncie jest spolszczenie Land vs Sea?
Raczej nie planujemy wydawania tego tytułu.
Szkoda, a czy w wersja anglojęzyczna pojawi się w Waszym sklepie? Autorzy wskazują Was jako bezpośredniego partnera w temacie dystrybucji:
It is largely language independent except for the rules, and there is a lot of interest in localization. We expect it to be widely available in many other languages through our partnership with Lucky Duck Games. If you beg for a look at it at Essen Spiel they might sneak you a look 🙂, but they won't have copies to sell.
https://boardgamegeek.com/thread/273359 ... y-official
Ostatnio zmieniony 26 paź 2021, 13:24 przez Beskid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: rand »

Czy czwartkowa premiera Kaskadii i wyspy Kotów niezagrożona czy gry utknęły na odprawie? 😉 Fajnie by było zagrać w weekend.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Beskid pisze: 26 paź 2021, 10:52
Lucky Duck Games pisze: 20 paź 2021, 16:30
Beskid pisze: 16 paź 2021, 00:31 Czy na szerokim horyzoncie jest spolszczenie Land vs Sea?
Raczej nie planujemy wydawania tego tytułu.
Szkoda, a czy w wersja anglojęzyczna pojawi się w Waszym sklepie? Autorzy wskazują Was jako bezpośredniego partnera w temacie dystrybucji:
It is largely language independent except for the rules, and there is a lot of interest in localization. We expect it to be widely available in many other languages through our partnership with Lucky Duck Games. If you beg for a look at it at Essen Spiel they might sneak you a look 🙂, but they won't have copies to sell.
https://boardgamegeek.com/thread/273359 ... y-official
Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji co do tego tytułu.
Mamy trochę problem urodzaju - na przyszły rok mamy już podpisane 17 tytułów, a docelowo nigdy nie chcemy przekraczać 20 (tak, będzie w końcu euras :mrgreen: )
Tak więc zostały nam 3 wolne miejsca i chcemy, żeby były to tytuły z absolutnego topu - LvS to gra dobra, wręcz bardzo dobra, ale nie wiemy czy zwyczajnie zmieści nam się w katalogu.
rand pisze: 26 paź 2021, 11:05 Czy czwartkowa premiera Kaskadii i wyspy Kotów niezagrożona czy gry utknęły na odprawie? 😉 Fajnie by było zagrać w weekend.
Obawiam się, że będzie to następny weekend. Gra jest na cle i wszystko wskazuje na to, że do hurtowników ruszy w czwartek/piątek.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: krwlng »

Lucky Duck Games pisze: 26 paź 2021, 17:02 Mamy trochę problem urodzaju - na przyszły rok mamy już podpisane 17 tytułów, a docelowo nigdy nie chcemy przekraczać 20 (tak, będzie w końcu euras :mrgreen: )
Czy to Wy przejęliście Lacerde od Hobbitów? :P
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Witchma »

A kiedy ruszy przedsprzedaż Paleo? Miała się zacząć po Essen...
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Witchma pisze: 26 paź 2021, 18:28 A kiedy ruszy przedsprzedaż Paleo? Miała się zacząć po Essen...
Ze względu, że sama gra ma lekkie opóźnienie w produkcji (odbiór w połowie listopada) ruszymy pewnie w przeciągu max. 2 tygodni.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: garg »

Lucky Duck Games pisze: 26 paź 2021, 18:49
Witchma pisze: 26 paź 2021, 18:28 A kiedy ruszy przedsprzedaż Paleo? Miała się zacząć po Essen...
Ze względu, że sama gra ma lekkie opóźnienie w produkcji (odbiór w połowie listopada) ruszymy pewnie w przeciągu max. 2 tygodni.
A czy dodatek do Paleo też macie w planach?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: jozef.k »

Czy LDC może odnieść się do plotek na temat Too Many Bones, że niby trwają jakieś rozmowy dotyczące polskiej wersji...?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: tomuch »

jozef.k pisze: 26 paź 2021, 19:27 Czy LDC może (...)
LDC? Zrobiliście przejęcie CTG i teraz jesteście Lucky Duck Chip? Wiem, może Lucky Duck Cheap! :lol:

Jakie SCD ma Paleo?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: _leigam_ »

tomuch pisze: 26 paź 2021, 21:35
jozef.k pisze: 26 paź 2021, 19:27 Czy LDC może (...)
LDC? Zrobiliście przejęcie CTG i teraz jesteście Lucky Duck Chip? Wiem, może Lucky Duck Cheap! :lol:

Obrazek

To chyba dość oczywiste kto mógłby to wydać na Polskę?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: BEBZ »

Nooo, dawać TMB w Polsce! Skoro Francuzi mają dostać, to my też chcemy :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Mr_Fisq »

BEBZ pisze: 27 paź 2021, 12:13 Nooo, dawać TMB w Polsce! Skoro Francuzi mają dostać, to my też chcemy :D
Ja się obawiam, czy to nie będzie mina dla LDG... duże koszty, spore nasycenie rynku wersją angielską.
Niby jest casus Gloomhaven, ale jednak TMB jest zauważalnie mniej popularne niż Gloomhaven i w TMB płaci się za "feeling-premium", a nie za ilość "contentu".
Zwłaszcza jeśli pomyślimy jeszcze o całej linii wydawniczej, a nie samej podstawce...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: BEBZ »

TMB mniej popularne, niż Gloomhaven? A skąd taki wniosek? :) Popularność Gloomhaven wzrosła dopiero po jego polskiej premierze. Moim zdaniem, popularność obu gier - ich oryginalnych wersji - jest w Polsce na tym samym poziomie. Nie znam rynku francuskiego, ale skoro LDG zdecydowało się wydawać TMB tam, to dlaczego i nie u nas? :) No chyba, że budżetu starczyło tylko na rynek zachodni, ale to chyba jeszcze dla nas zawsze może pojawić się wspieraczka ;)
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: trixon »

BEBZ pisze: 27 paź 2021, 13:14 TMB mniej popularne, niż Gloomhaven? A skąd taki wniosek? :)
Zapytaj 100 planszówkowiczów o obie gry. Zobaczysz sporą różnicę. Nawet recenzenci pokroju Gambita (którego szanuję i ma spore pojęcie nt. gier spoza naszego rynku) nie kojarzą tej gry i potrafią mylić jej nazwę. Tak wiem - przykład anegdotyczny, ale dobrze obrazujący zagadnienie.
BEBZ pisze: 27 paź 2021, 13:14 Nie znam rynku francuskiego, ale skoro LDG zdecydowało się wydawać TMB tam, to dlaczego i nie u nas? :)
Ja też, ale zakładam, że LDG ma większą wiedzę w tym temacie. Są gry, które są wydawane przez nich na rynku francuskim, a u nas nie. Widać mają ku temu powody.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Mr_Fisq »

BEBZ pisze: 27 paź 2021, 13:14 TMB mniej popularne, niż Gloomhaven? A skąd taki wniosek? :) Popularność Gloomhaven wzrosła dopiero po jego polskiej premierze. Moim zdaniem, popularność obu gier - ich oryginalnych wersji - jest w Polsce na tym samym poziomie.
Pisałem o ogólnej popularności, nie konkretnie w Polsce.
Patrząc np. na liczbę ocen na BGG, albo na liczbę wspierających na KS => Frosthaven ma ponad 83000 wspierających, Unbreakable jakieś 10x mniej choć trzeba przyznać, że do końca kampanii zostało jeszcze trochę czasu. Myślę, że oddaje to trochę dysproporcje w popularności tych dwóch systemów.

Gloomhaven już od dłuższego czasu jest Top1 BGG. To przekłada się na popularność...
BEBZ pisze: 27 paź 2021, 13:14 Nie znam rynku francuskiego, ale skoro LDG zdecydowało się wydawać TMB tam, to dlaczego i nie u nas? :) No chyba, że budżetu starczyło tylko na rynek zachodni, ale to chyba jeszcze dla nas zawsze może pojawić się wspieraczka ;)
Wydaje się, że Francja to rynek:
a) większy
b) bogatszy

Poglądowo: liczba backerów Hoplomachus: Victorum z Francji => 295; z Polski mniej niż 78 (tyle ma Belgia, ostatnia na liscie)
Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/ch ... /community

Pamiętaj też, że do GH wyszedł raptem jeden dodatek, do TMB około 10? Jak zareagują kupujący jak LDG wyda podstawkę i dwa dodatki po czym porzuci linię wydawniczą, bo nie będzie im się to spinać?

Nie zrozum mnie źle, fajnie jak takie gry wychodzą po Polsku. Cieszy że coraz więcej KS'ów ma od razu do wyboru wersję Polską, ale obawiam się, żeby Kaczki na tym nie wtopiły (tak samo obawiam się ew. wydania Hallertau przez Lacertę).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: BEBZ »

Dyskusja na temat rozpoznawalności przez graczy jednego tytułu bardziej, a innego mniej, to ciekawa sprawa. Jednak, jej wynik i tak nie wpłynie na fakt, że za wydanie TMB w Polsce mocno trzymam kciuki :)
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: AntBehindLeaf »

Opłaci się opłaci. Gratki Kaczki, zarobicie na tym, moją kasę już możecie liczyć :)

Jak TMB wyjdzie po Polsku to będzie zalew używanych angielskich wersji. I to boli co poniektórych, ale róbcie swoje :twisted:
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

garg pisze: 26 paź 2021, 19:18
Lucky Duck Games pisze: 26 paź 2021, 18:49
Witchma pisze: 26 paź 2021, 18:28 A kiedy ruszy przedsprzedaż Paleo? Miała się zacząć po Essen...
Ze względu, że sama gra ma lekkie opóźnienie w produkcji (odbiór w połowie listopada) ruszymy pewnie w przeciągu max. 2 tygodni.
A czy dodatek do Paleo też macie w planach?
SCD 219, czyli w sklepach 160-170 PLN.
Dodatek - jeśli pierwszy nakład dobrze pójdzie i zdecydujemy się na dodruk to wtedy zrobimy też prawdopodobnie dodatek.
jozef.k pisze: 26 paź 2021, 19:27 Czy LDC może odnieść się do plotek na temat Too Many Bones, że niby trwają jakieś rozmowy dotyczące polskiej wersji...?
Tak, robimy wersje francuską i były jakieś pół roku temu rozmowy o wersji polskiej, ale zdecydowaliśmy się odpuścić.
Powody były dwa - bardzo wysoka cena (wychodziło jak nic SCD na poziomie 649-699 PLN) jak na polskie realia.
Do tego doszedł fakt, że był dość duży zakup grupowy (m.in tu na forumce) + trochę ludzi już ten tytuł ma. Tak więc realnie jeśli w Polsce ten tytuł ma już te ok 300-350 osób to bardzo, ale to bardzo zawęża to grupę klientów "corowych". Reasumując uznaliśmy przedsięwzięcie za zbyt ryzykowne finansowo.
Francja to najzwyczajniej w świecie kilkukrotnie większy rynek - tam zrobienie minimalnego nakładu jest znacznie mniej ryzykowne niż w Polsce (tak więc proszę się nie doszukiwać, że francuskiego klienta traktujemy lepiej czy coś w tym stylu - ot chłodna kalkulacja zysku i ryzyka).
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Mr_Fisq »

AntBehindLeaf pisze: 27 paź 2021, 15:22 Opłaci się opłaci. Gratki Kaczki, zarobicie na tym, moją kasę już możecie liczyć :)

Jak TMB wyjdzie po Polsku to będzie zalew używanych angielskich wersji. I to boli co poniektórych, ale róbcie swoje :twisted:
Uczta dla Odyna też była "murowanym hitem".
Ja już większość TMB sprzedałem i jeśli zostanę z Undertow, to nie będzie mnie to specjalnie boleć, więc jeśli do mnie pijesz to pudło.

Po prostu cenię sobie (na razie, na bazie własnych doświadczeń) LDG i wolałbym jakby nie topili pieniędzy w nieudanych projektach.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: _leigam_ »

Mr_Fisq pisze: 27 paź 2021, 16:48
AntBehindLeaf pisze: 27 paź 2021, 15:22 Opłaci się opłaci. Gratki Kaczki, zarobicie na tym, moją kasę już możecie liczyć :)

Jak TMB wyjdzie po Polsku to będzie zalew używanych angielskich wersji. I to boli co poniektórych, ale róbcie swoje :twisted:
Uczta dla Odyna też była "murowanym hitem".
Ja już większość TMB sprzedałem i jeśli zostanę z Undertow, to nie będzie mnie to specjalnie boleć, więc jeśli do mnie pijesz to pudło.

Po prostu cenię sobie (na razie, na bazie własnych doświadczeń) LDG i wolałbym jakby nie topili pieniędzy w nieudanych projektach.
P500 czy wspieraczka to żadne ryzyko, chyba że wizerunkowe.

No i Uczta dla Odyna pewnie wiele osób odstraszyła samym wyglądem. Teraz grę się sprzedaje okładką, co akurat LDG dobrze wie. Cóż, może ktoś inny jak LDG nie chce.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Mr_Fisq »

_leigam_ pisze: 27 paź 2021, 18:19 P500 czy wspieraczka to żadne ryzyko, chyba że wizerunkowe.
Negocjacje, umowy, marketing. Nic się za darmo nie zrobi. Tego typu rozwiązania mają też swoje problemy => vide casus Lacerty która planowała wprowadzić system podobny do P500 u siebie w tym roku, ale ostatecznie rozbiło się o różne kwestie. Możesz poczytać w wątku wydawnictwa.

Tu trzeba też pamiętać, że LDG umie we wspieraczki, więc wie co się z nimi wiąże, a mimo to dokonał kalkulacji jak wyżej.
_leigam_ pisze: 27 paź 2021, 18:19 No i Uczta dla Odyna pewnie wiele osób odstraszyła samym wyglądem. Teraz grę się sprzedaje okładką, co akurat LDG dobrze wie. Cóż, może ktoś inny jak LDG nie chce.
Pewnie dlatego jest na 21 miejscu na BGG. Przypominam, że Uczta wyszła po polsku 4 lata temu.
_leigam_ pisze: 27 paź 2021, 18:19 Teraz grę się sprzedaje okładką, co akurat LDG dobrze wie.
Może dlatego LDG nie chce wydać TMB :mrgreen:

W sumie z mojej strony EOT. LDG potwierdziło moje przypuszczenia.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: BEBZ »

Przedsprzedaż w formie zamówień wstępnych vel Phalanx wydaje się ciekawym rozwiązaniem.

Zastanawiające jest to, dlaczego na naszym rynku tylko to jedno wydawnictwo (przynajmniej ja o innych nie wiem) potrafi zastosować też i taki model wydawniczy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Mr_Fisq »

BEBZ pisze: 27 paź 2021, 19:47 Przedsprzedaż w formie zamówień wstępnych vel Phalanx wydaje się ciekawym rozwiązaniem.

Zastanawiające jest to, dlaczego na naszym rynku tylko to jedno wydawnictwo (przynajmniej ja o innych nie wiem) potrafi zastosować też i taki model wydawniczy.
Temat P500 i wspieraczek proponuję ciągnąć w wątku:
viewtopic.php?f=60&t=73441
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Zablokowany