Dark Ages - homerules

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Dark Ages - homerules

Post autor: antonio3333 »

Powiem tak, jestem bliski kupienia tej gry, bo rozwój mi się mega podoba tylko walka jakoś tak u mnie nie bangla. Wydaje mi się, że kilka mam home rulesów na takie coś:

-Po całym cyklu walki (walka wręcz, łuki, konnica) decydujemy, czy chcemy dalej walczyć, czy się wycofać
-Zawsze kwestia wycofania się leży po stronie broniącego, jeśli broniący zostaje i walycz wtedy atakujący mówi czy atakuje dalej czy ucieka
-Za każdą jednostkę zostająca gracza rzuca się kością i trafienia wchodzą w gracza uciekającego (ważna sprawa!!! strat w ucieczce może być maksymalnie połowa jednostek uciekającego zaokrąglając w górę, np mam 5 jednostek, gracz, który został na polu bitwy trafia, aż 5 rzutów kości to ja i tak tracę 3 jednostki maksymalnie!!)
-Barbarzyńcy z tokenów nigdy nie uciekają, z nimi walczymy do końca i jeśli my uciekamy to zasada powyżej i według mnie token powinien wrócić na pole gdzie chcieliśmy najechać ze zregenerowanymi siłami.

Co wy na to? Myślałem, żeby dodać do tego jakiś test na morale jednostek, ale wtedy bardzo zalatuje grą Song of Ice and Fire :D
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Dark Ages - homerules

Post autor: Casiliasplp »

Grałeś w grę?
Walka moim zdaniem jest ok.
Grałem w to około 6 razy.
Hala Madrid
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Dark Ages - homerules

Post autor: antonio3333 »

Casiliasplp pisze: 25 paź 2021, 18:09 Grałeś w grę?
Walka moim zdaniem jest ok.
Grałem w to około 6 razy.
Miałem okazję zagrać, ale niepełną partię, bo czas niestety gonił. Wydawało mi się w pewnym momencie, że jak będziemy sie bić to patrzymy na siebie, dajemy sobie po liściu i sprawdzamy, który liść zostawił większy ślad na twarzy oponenta i się rozchodzimy, dlatego szukam alternatyw.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Dark Ages - homerules

Post autor: Casiliasplp »

Bo ta gra nie polega na walce. Można ani razu nie zawalczyć z innym graczem i wygrać :)
Nie bierz tej gry za grę wojenną. Walka jest ok. Adam zrobił kawał dobrych mechanik.
Hala Madrid
ODPOWIEDZ