Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
antonio3333
Posty: 705
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 43 times
Been thanked: 70 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: antonio3333 »

Jest może jakikolwiek sklep, który najprawdopodobniej ma maty bez wady?
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: AntBehindLeaf »

antonio3333 pisze: 08 paź 2021, 15:13 Jest może jakikolwiek sklep, który najprawdopodobniej ma maty bez wady?
Nie ma. Cały ostatni druk jest z wadą. Wstrzymać się z zakupem radzę, lub używki.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 390
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 146 times
Been thanked: 82 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Backero »

Dzisiejsze info z oficjalnego fanpage wydawcy w sprawie mat:
Spoiler:
Awatar użytkownika
ceemik
Posty: 24
Rejestracja: 16 lip 2009, 09:32
Lokalizacja: Tarnów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: ceemik »

Właśnie odebrałem nową matę od niezapowiedzianego kuriera. Miła niespodzianka na początek tygodnia.

Mata w porządku, bez zagięć. Dołączone do niej 3 promo karty.
Alcarin
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2019, 00:33
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Alcarin »

Również odebrałem dziś matę, jest ok.

PS. Dobrze, że wszedłem tutaj przed wyrzuceniem pudełka z matą, bo faktycznie w środku były 3 karty promo : D
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 390
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 146 times
Been thanked: 82 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Backero »

A do kogoś już dotarł Kataklizm? Mój ma przyjść w środę, ale wiem, że Ci co zamówili ze sklepu wydawcy mieli mieć wcześniej.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 473
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 231 times
Been thanked: 215 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: wrojka »

Alcarin pisze: 18 paź 2021, 11:05 Również odebrałem dziś matę, jest ok.

PS. Dobrze, że wszedłem tutaj przed wyrzuceniem pudełka z matą, bo faktycznie w środku były 3 karty promo : D
Jakie karty promo dodali?
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Tommy »

Alcarin pisze: 18 paź 2021, 11:05 PS. Dobrze, że wszedłem tutaj przed wyrzuceniem pudełka z matą, bo faktycznie w środku były 3 karty promo : D
I to jest bardzo ważne - tam są trzy karty.
U mnie jedna wyleciała z matą i miałem dać psu pudełko do rozwalenia... zerkam, coś tam jest - kolejne dwie, heh.

PS. mata idealna.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: krwlng »

wrojka pisze: 18 paź 2021, 11:45
Alcarin pisze: 18 paź 2021, 11:05 Również odebrałem dziś matę, jest ok.

PS. Dobrze, że wszedłem tutaj przed wyrzuceniem pudełka z matą, bo faktycznie w środku były 3 karty promo : D
Jakie karty promo dodali?
Loki, Veles i św. Mikołaj - złożone tak jak powinna być zapakowana mata...
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: sin »

Potwierdzam, mata super, promki trzeba będzie wyprostować, mam tylko nadzieję, że łatwiej z nimi pójdzie niz z matami z dodruku. Przyznaję, że przygotowaliście mnie trochę na sposób ich zapakowania, gdybym wcześniej nie przeczytał forum to naprawdę mocno bym się zdziwił.
Backero pisze: 18 paź 2021, 11:31 A do kogoś już dotarł Kataklizm? Mój ma przyjść w środę, ale wiem, że Ci co zamówili ze sklepu wydawcy mieli mieć wcześniej.
Ten sam kurier przywióźł mi również paczkę z Kataklizmem z aleplanszówek, nie mam żadnych zastrzeżeń co do zawartości.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2021, 13:52 przez sin, łącznie zmieniany 1 raz.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Misiek1977
Posty: 91
Rejestracja: 26 kwie 2021, 13:54
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 11 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Misiek1977 »

Tak z ciekawości - te karty promo można dostać w jakiś inny sposób czy są tylko dodawane do tych mat?
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: sin »

Misiek1977 pisze: 18 paź 2021, 13:50 Tak z ciekawości - te karty promo można dostać w jakiś inny sposób czy są tylko dodawane do tych mat?
W niektórych sklepach dodawali/dodają do zamówienia Palca Bożego, a poza tym pewnie można poprosić na różnych spotkaniach w których uczestniczy wydawnictwo.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Misiek1977
Posty: 91
Rejestracja: 26 kwie 2021, 13:54
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 11 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Misiek1977 »

sin pisze: 18 paź 2021, 13:53
Misiek1977 pisze: 18 paź 2021, 13:50 Tak z ciekawości - te karty promo można dostać w jakiś inny sposób czy są tylko dodawane do tych mat?
W niektórych sklepach dodawali/dodają do zamówienia Palca Bożego, a poza tym pewnie można poprosić na różnych spotkaniach w których uczestniczy wydawnictwo.
Dzięki za info. Palec Boży kupiłem już dawno w Empiku, a akurat dzisiaj odebrałem z lokalnego sklepu zamówiony Kataklizm. Do niego akurat dostałem kartę Cthulu. A córka uwielbia tą grę i stąd pytanie.
dawid
Posty: 518
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 239 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: dawid »

Jako, że jestem autorem zasad do Cthulu (u nas to był akurat Posejdon), dopytywałem się Foxów o dostępność tej promki. Rzekomo ma być dodawane do każdej sztuki Kataklizmu.
antonio3333
Posty: 705
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 43 times
Been thanked: 70 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: antonio3333 »

dawid pisze: 18 paź 2021, 14:41 Jako, że jestem autorem zasad do Cthulu (u nas to był akurat Posejdon), dopytywałem się Foxów o dostępność tej promki. Rzekomo ma być dodawane do każdej sztuki Kataklizmu.
To w takim wypadku każdy sklep oferuje z automatu kataklizm i kartę promo, czy to już kwestia indywidualna sklepu?
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 390
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 146 times
Been thanked: 82 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Backero »

No i co tam ciekawego w tym Katakliźmie, bo jestem ciekaw tych zasad turniejowych, jak działają ci mistycy i jakie są zasady gry w 5 graczy na 4 chmurkach, jakoś wiem, że jeden gracz może korzystać z każdej, ale jest to przechodnie na rundę? Gracze wymieniają się chmurkami między rundami? Jest 5 rund? Jakoś nie wyobrażam sobie jak mogliby to w ten sposób zbalansować.
dawid
Posty: 518
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 239 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: dawid »

antonio3333 pisze: 18 paź 2021, 15:32
dawid pisze: 18 paź 2021, 14:41 Jako, że jestem autorem zasad do Cthulu (u nas to był akurat Posejdon), dopytywałem się Foxów o dostępność tej promki. Rzekomo ma być dodawane do każdej sztuki Kataklizmu.
To w takim wypadku każdy sklep oferuje z automatu kataklizm i kartę promo, czy to już kwestia indywidualna sklepu?
"Każdy sklep będzie dorzucał promkę".
Takie były dokładnie słowa.
See21
Posty: 8
Rejestracja: 29 wrz 2019, 12:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: See21 »

Również otrzymałem dziś matę. Mata w porządku, ale paczka niestety nie zawierała dysków, które również reklamowałem. Karty promo za to przyszły całe pozaginane, nie wiem kto wymyślił żeby je zapakować w ten sposób.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: anna26 »

Ja też otrzymałam dziś matę piękną prościutką i dodatkowe karty. Fajna niespodzianka.
Dzieciaki szczęśliwe.
Czy ktoś grał już w dodatek ?
voytek_000
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2016, 13:54
Has thanked: 3 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: voytek_000 »

Ja zamówiłem w lipcu wersję angielską dodatku i do dziś nie mam informacji kiedy mogę się spodziewać przesyłki...słabo to idzie
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: AntBehindLeaf »

To jest memiczne :D
Rozbawiło mnie to dzisiaj nieziemsko. Podziękowania dla foxów za matę - mimo oczekiwania, na które nie mieli wpływu - rewelacyjne podejscie do graczy.
Easter egg w postaci zagiętych kart promo dodanych do wysyłki naprawiającej zagiętą matę - prima sort !

Obrazek


EDIT: Żeby nie było, karty promo dało się łatwo wyprostować umieszczając książki i ciężarki przez noc na nich, więc jest legancko :)
Kicurek
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2019, 07:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 19 times
Kontakt:

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Kicurek »

Backero pisze: 18 paź 2021, 15:59 No i co tam ciekawego w tym Katakliźmie, bo jestem ciekaw tych zasad turniejowych, jak działają ci mistycy i jakie są zasady gry w 5 graczy na 4 chmurkach, jakoś wiem, że jeden gracz może korzystać z każdej, ale jest to przechodnie na rundę? Gracze wymieniają się chmurkami między rundami? Jest 5 rund? Jakoś nie wyobrażam sobie jak mogliby to w ten sposób zbalansować.
Tak na gorąco po wczorajszej partii na rozpoznanie ;)

Mistycy to prorocy ale o specjalnych umiejkach. Na początku gry dostajesz 2 dyski mistyków i albo tym samym powiększasz ilość proroków albo odkładasz 2 zwykłych proroków i liczba dysków nie ulega zmianie. Dodatkowo na początku gry losujesz jedną kartę mistyka, która daje jemu specjalne możliwości. Często takie, że będziesz pstrykał dyskami pod niego. Ja miałem takiego co dawał podwójne punkty kiedy dotarł do pępka świata, żona dostawała dodatkowe punkty kiedy miała przewagę na wyspie i był tam jej mistyk, córki mistyk pozwalał postawić 2 świątynie i nie musiał dotykać miasta by tego dokonać.

Piąty gracz czyli ten bez swojej chmurki, zawsze zaczyna jako pierwszy i może wybrać z której chmurki w danej rundzie chce pstrykać. Piszę z pamięci, bo graliśmy wczoraj w 3 osoby.

Niezłe są też kataklizmy. Rozpatruje się je przed fazą nawracania, kiedy wszyscy wypstrykają się z dysków. W każdej rundzie odkrywasz 3 karty kataklizmów. Gracz którego prorok będzie po fazie misji najbliżej pępka świata wybiera i wedle uznania rozpatruje jeden z nich. A jest tam dużo szalonych rzeczy. Nas w pierwszej grze spotkała lawina, taki tekturowy pług śnieżny, który zmiótł całkowicie wycinek planszy. Trafił nas też huragan i wszystkich proroków z jednej wyspy wymiotło na drugą. Było też Osuwisko, które pozwoliło jeszcze raz pstryknąć wszystkim prorokami, którzy byli na płytce rezerwy. Dużo nowych kart praw odwołuje się właśnie do kataklizmów, a część do templariuszy.

Zasad turniejowych jeszcze nie przeczytałem. Po wczorajszej partii uważam, że Kataklizm do bardzo udany dodatek. W klimacie podstawki.
Xkier
Posty: 22
Rejestracja: 26 maja 2020, 16:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Xkier »

szybko wam odpisali na maila reklamacji foxów? ja czekam już tydzień, w tym czasie dotarł do mnie kataklizm z pogiętą instrukcją :(
Awatar użytkownika
radsliwa
Posty: 50
Rejestracja: 28 wrz 2012, 16:37
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: radsliwa »

Xkier pisze: 21 paź 2021, 11:32 szybko wam odpisali na maila reklamacji foxów? ja czekam już tydzień, w tym czasie dotarł do mnie kataklizm z pogiętą instrukcją :(
Ja napisałem do nich 13.10.2021 i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Spróbowałem ponownie 19.10 i również bez odpowiedzi. Szkoda, bo bardzo lubiłem to wydawnictwo.
Zapraszam na Facebooka:
Descent: Legendy Mroku

Kolekcja
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: sin »

Xkier pisze: 21 paź 2021, 11:32 szybko wam odpisali na maila reklamacji foxów? ja czekam już tydzień, w tym czasie dotarł do mnie kataklizm z pogiętą instrukcją :(
03/09 napisałem do nich pierwszy raz, po braku odpowiedzi przypomniałem się 01/10, 04/10 odpisali, a 18/10 otrzymałem matę bez żadnej dodatkowej komunikacji.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
ODPOWIEDZ