Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2094
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

uzupełnię tylko poprzednią myśl,
dla mnie ta para była swoistym yin-yang. Każdy coś dopowiedział, czasem były podobne poglądy, czasem inne. W moim przekonaniu owy dyskurs nad wrażeniami z danej gry był pełniejszy oraz bardzo interesujący.
Teraz to co zostało to "gadająca głowa z ekranu". Też jest dobrze - Paweł robi bardzo fajną robotę, ale ja wole jak jest wymiana zdań i myśli.
Z tego powodu bardzo podobają mi się epizodyczne odcinki z żoną lub jego dziećmi albo powroty Magota lub odcinki z Pandą - w moim odczuciu są lepsze, niż odcinki z samotnym Pawłem.
Analogicznie to co uważam za fajne odnajduję np. w podcastach: gradania lub kości, piony i bastiony.
Spoiler:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: jakmis83 »

BOLLO pisze: 30 wrz 2021, 13:54 Przepraszam to są moje przemyślenia ale.....
Oj Bollo, masz tyle świetnych gier, zajmij się graniem :mrgreen:
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1844 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

BOLLO pisze: 30 wrz 2021, 13:54 GambitTV- jeden z niewielu który może się nazywać mianem recenzent. Jego tytuły są poddawane wnikliwej analizie. Jego analizie ale przy tym stara się być obiektywny. Myli się jak każdy, kaszle, zapuszcza dziwnie krzywą brodę, powtarza się, czasem przynudza, często opowiada o takich abstraktach że głowa mała, ma słabą kamerkę na kompie a jest przecież informatykiem ale...jest AUTENTYCZNY, nie sprzedał się (jeszcze), nagrywa co chce , szanuje patronów i dobrze mówi o innych z branży, nie szuka sensacji, skupia się na mocnych stronach tytułu ale nie zapomina o minusach, ma przeogromną wiedze. Jednym słowem liczę się z jego zdaniem i opinią która czasem jest kluczowa w podjęciu decyzji o zakupie (Gambicie wiesz ile kasy "przez" ciebie puściłem?)
Dziękuję za miłe słowa, ale nie mogę się zgodzić. A właściwie, od jakiegoś czasu nie uważam się za recenzenta. Jestem po prostu kolesiem, który opowiada o swoich odczuciach dotyczących planszówek. Jak ktoś kiedyś zauważył, recenzent to zawód, poparty nie tylko doświadczeniem, ale i jakąś szkołą w tym zakresie. Ja takiej szkoły za sobą nie mam. Nie mam też szkoleń technicznych, dotyczących prezentacji, wymowy, ani tym podobnych rzeczy. Po prostu gram, a potem siadam przed kamerą i gadam. Cieszę się, że ktoś mnie ogląda, ale pomimo mojego "catchphrase" nie chcę, aby ludzie traktowali moje opinie, jako pewnik. Wolę, kiedy mnie wysłuchają, ale potem pójdą za własnym rozsądkiem. Wolę kiedy traktuje się mnie jak "kumpla geeka", który właśnie będzie Cię zanudzał przez godzinę opowiadając o jakiejś grze, a nie jako "Recenzenta". Bo nie dorosłem do tego określenia.

Ale to co piszesz o mnie, daje mi mega motywację, do dalszego działania. I za to dziękuję.
Awatar użytkownika
pacholettti
Posty: 68
Rejestracja: 26 sty 2020, 11:41
Has thanked: 14 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pacholettti »

Gambit pisze: 01 paź 2021, 12:26 Dziękuję za miłe słowa, ale nie mogę się zgodzić. A właściwie, od jakiegoś czasu nie uważam się za recenzenta. Jestem po prostu kolesiem, który opowiada o swoich odczuciach dotyczących planszówek. Jak ktoś kiedyś zauważył, recenzent to zawód, poparty nie tylko doświadczeniem, ale i jakąś szkołą w tym zakresie. Ja takiej szkoły za sobą nie mam. Nie mam też szkoleń technicznych, dotyczących prezentacji, wymowy, ani tym podobnych rzeczy. Po prostu gram, a potem siadam przed kamerą i gadam. Cieszę się, że ktoś mnie ogląda, ale pomimo mojego "catchphrase" nie chcę, aby ludzie traktowali moje opinie, jako pewnik. Wolę, kiedy mnie wysłuchają, ale potem pójdą za własnym rozsądkiem. Wolę kiedy traktuje się mnie jak "kumpla geeka", który właśnie będzie Cię zanudzał przez godzinę opowiadając o jakiejś grze, a nie jako "Recenzenta". Bo nie dorosłem do tego określenia.

Ale to co piszesz o mnie, daje mi mega motywację, do dalszego działania. I za to dziękuję.
Nie każdy aktor jest po szkole aktorskiej 😉 Nomenklatura dla mnie nie jest ważna.
Ja widzę to tak. Ktoś ogląda Twoją jedną, drugą, trzecią recenzję na podstawie gier, które ma/miał/grał (do wyboru) i ma podobne odczucia do gier. To sobie myśli, że będzie zwracał uwagi na gry które polecasz, bo to i tak wieksze prawdopodobieństwo trafienia gry, które jemu przypadnie do gustu niż miałby sam wybierać randomowo czytając tylko krótki opis gry. Aczkolwiek zawsze można się pomylić i później mieć inne odczucia co do gry. Ja tak miałem np. z Bonfire. Tobie się bardzo podobała (dałeś chyba 9 lub 8,5) a dla mnie całkiem spoko, ale peanów bym nie pisał (takie 7,5) 😆 A że robisz to rzetelnie (przynajmniej tak wygląda) to dużo osób Cię ceni.
Kończąc wywód z tego miejsca chciałem polecić eurograczom Koszaliński Klub Gier Planszowych. Bo to co robią również bardzo przypadło mi do gustu. Starają się szczegółowo opowiedzieć o grze, a na koniec dać kilka słów od siebie czemu ta gra ich zainteresowała.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2021, 12:51 przez pacholettti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Otorek »

Myśle też, że nie ma co panicznie podchodzić do słowa recenzja czy recenzent. Nie jest to określenie zawodu, gdybyś nazywał się dziennikarzem to tutaj już pewnie można dyskutować nad wykształceniem/zatrudnieniem. Patrząc na ilość Twoich materiałów, doświadczenie nie widze powodu dla którego miałbyś unikać tych słów. Żaden recenzent nie ma licencji na ogłaszanie prawd objawionych, czy nazwiesz to recenzją czy gadaniem - to zawsze będzie Twoja subiektywna ocena, oparta na subiektywnych założeniach/doświadczeniach. Mozna na pewno stwierdzić, że Twoje gadaniny czy recenzje jakkolwiek je nazywać, są jednymi z najbardziej wnikliwych i czuć tu Twoją pracę i poświęcenie czasu nad danym tytułem. Pod tym względem chyba jeszcze Wojennik mozę stawać z Tobą w szranki.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2021, 12:57 przez Otorek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1602
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 730 times
Been thanked: 1090 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

Gambit pisze: 01 paź 2021, 12:26 Po prostu gram, a potem siadam przed kamerą i gadam.
Przede wszystkim opisujesz gierki z każdej strony i nawet w tytułach, które uwielbiasz wskazujesz aspekty, gdzie coś kuleje, które mogą spowodować, że komuś ta gra nie podejdzie. Dzięki temu odbiorca jest bardziej świadom.
Ważne to jest, zwłaszcza przy wszechobecnej modzie na opisy w stylu "ładniusia, fajniusa, milusia, prościusia gierka, i taktycznych podejść dużo, nic tylko kupować"
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 640 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

BOLLO pisze: 01 paź 2021, 08:57
tomp pisze: 01 paź 2021, 08:11 Kanał raczej dużo stracił po jego odejściu.
No to chyba malo ogladales lub nie czytales komentarzy pod filmami. Ludzie narzekali na buractwo Magota na to ze czesto sie zapuszczal w niefajne rejony i nawet Kaczmara zatykalo co on gadal za glupoty. Zapewne niektorym jego slaby ale za to chamski humor odpowiadal jednak wiekszosc ogladajacych wolala miec szacunek i brak wydzelajacego sie kortyzolu po filmie.
Ja bym powiedział, że to Ty mało oglądałeś, bo przegapiłeś tę ważną informację, że odszedł z powodów osobistych, a konkretnie to zdrowotnych, nie miał czasu już nagrywać. Polecam cofnąć się do tamtych odcinków a nie wprowadzać w błąd. Jestem akurat Patronem Geek Factor, śledzę ten kanał od czasu jak jeszcze nazywał się ajgiwafak. Tomek się cały czas udziela na zamkniętej grupie patronów na FB, nagrywają razem wciąż czasem okazjonalnie, zresztą sam Kaczmar wielokrotnie pokazywał i mówił, że gdyby nie decyzja Maggota, to cały czas nagrywaliby razem. Ludzie może i narzekali, ale bardziej filtrowałeś to, co chciałeś przeczytać, bo zgadzało się z Twoją linią myślenia, niż faktycznie było aż tyle takich negatywnych komentarzy - zdecydowana większość osób ubolewa, że panowie nie nagrywają już w duecie. Nie miał może tak szerokiej wiedzy o grach planszowych jak Kaczmar, ale panowie mają świetny flow w materiałach, w których występowali razem. Nie wiem skąd wziałeś, że Kaczmara zatykało co on gadał za głupoty, daj jakieś przykłady tego co piszesz... a najlepiej obejrzyj sobie odcinek ich wspólny odcinek Geek Factor Podcast i zastanów się, czy jeszcze raz byś napisał co napisałeś wcześniej o Maggocie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5242
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Bardzo bym chciał zalinkować ten odcinek gdzie Kaczmar wypowiedział się że "dla dobra kanału tak zdecydowaliśmy..." ale nie jestem w stanie przefiltrować konkretnej minuty i filmu, więc wybacz. Natomiast jako Patron twoja racja jest napewno twojsza niż mojsza a więc wycofuje swoje stwierdzenie. Nie mniej jednak uważam że Kaczmar bez Maggota jest o wiele lepszy a gościnnie Pandziocha to już całkiem super.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 640 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

BOLLO pisze: 01 paź 2021, 22:36 Bardzo bym chciał zalinkować ten odcinek gdzie Kaczmar wypowiedział się że "dla dobra kanału tak zdecydowaliśmy..." ale nie jestem w stanie przefiltrować konkretnej minuty i filmu, więc wybacz. Natomiast jako Patron twoja racja jest napewno twojsza niż mojsza a więc wycofuje swoje stwierdzenie. Nie mniej jednak uważam że Kaczmar bez Maggota jest o wiele lepszy a gościnnie Pandziocha to już całkiem super.
Nawet jeśli konkretnie padło 'dla dobra kanału...', to zrozumiałeś to tak, jak chciałeś zrozumieć, że chodzi o to, że Maggot się nie nadaje na YT, a nie o co naprawdę chodziło ;) Wyobraź sobie sytuację, w której panowie się umawiali na wspólne nagrywanie (np. Geek Factor News, wspólne recenzje, topki), i czekanie na nagranie materiału w czasie kiedy wydawcy czekają i trzeba też się 'wstrzelić' w hypetrain jest kluczowe, a tutaj z powodów osobistych/zdrowotnych Maggot nie był w stanie tyle czasu na to poświęcić, poskutkowało jedynym słusznym rozwiązaniem ('dla dobra kanału'), czyli przejęciem przez Kaczmara ciężaru prowadzenia kanału na siebie, tak by materiały dalej powstawały regularnie, już solo. Wyobraź sobie, że jesteś wydawcą, podsyłasz by panowie nagrali wideoinstrukcję i recenzję bo nadchodzi kampania na wspieraczce, a tymczasem materiał pojawia się miesiąc po zamknięciu zbiórki. Nie była to komfortowa sytuacja dla nikogo i dobrze, że tak wyszło.

Jednocześnie super, że panowie nadal razem nagrywają i żaden z nich nie czuje już presji... no dobra, Kaczmar czuje/czuł bo jednak wziął detoks od nagrywania niedawno, ale że nagrał dużo przed detoksem i zaplanował publikację nagranych wcześniej materiałów, to pewnie nawet mało kto się zorientował, że to są materiały nagrane miesiąc wcześniej... a kanał żył, algorytmy YT lubią regularność publikacji ;)

Anyway, polecam po prostu śledzić fanpage Geek Factor i Geek Factor Podcast, a już zupełnie poważnie zachęcam do bycia patronem - jeśli nie dla samego wsparcia jako takiego (ja go wsparłem chyba od samego początku istnienia patronite'a Geek Factor), to chociażby z tak pragmatycznego powodu jak fakt, że Kaczmar rozdaje (na ten moment bodajże raz się odbył duży giveaway, mnie się udało dostać Gears of War, czyli niedostępną już grę) albo wyprzedaje gry (także sporo ich), i wtedy oferuje je patronom za naprawdę taniochę :D Niby używane, ale wiadomo że youtuberzy to zagrają góra jedną recenzję i tyle, albo nawet i sam unboxing wystarczy :lol: I dopiero co nie będą chcieli Patroni trafia na grupę na FB na sprzedaż, już po bardziej rynkowych cenach.

Kurde, słabo to zabrzmiało, że jestem patronem by tanio kupować gry, a zupełnie nie tak to miało zabrzmieć :lol: Bardziej jako jeden z powodów, o których sam Paweł nie pisze publicznie, a może akurat zachęcą kogoś do wsparcia kilkoma złotymi danego recenzenta... a kogo jak kogo, ale Ciebie BOLLO taki argument powinien zainteresować ;)
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Elemenek »

Mam wrazenie, ze jak na dosc niszowe hobby jakim sa gry planszowe (pod uwage biore ludzi ktorzy tematem sie naprawde interesuja, anie "niedzielnych graczy") to w Naszym kraju jest sporo kanalow na YT czy blogow w sieci dotyczacych gier bez pradu. Czasem mam wrazenie ze na 1 osobe publikujaca przypada mniej :prawdziwych" fanow-zapalencow (takich dla ktorych gry bez pradu sa naprawde prawdziwym zainteresowaniem) niz w przypadku innych pasji.

Luzne przemyslenie, nie poparte badaniami :)
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 783
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 529 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

Spoiler:
A to prawda. Dużo się zrobiło takich kanałów, blogów, etc. Warto szukać swojej niszy.
Dla mnie takim ostatnim odkryciem jest kanał Neejsi na Tiktoku.
Zupełnie nie mój target, ale dziewczyna wykręca chore liczby na tej platformie i zachęca młode pokolenie do grania w planszowki.
Poznałem ją ostatnio na wydarzeniu i jest to mega pozytywna osoba. W dobie Tiktokowych śmieci, które trafiają do głowy dzieciaków, cieszę się że są tam też bardziej wartościowe kanały.

Apropos recenzji. Jak zapatrujecie się na tytułowanie prezentacji gier planszowych, jako recenzja?

Ps: mam wrażenie, że Trójmiasto stało się istnym zagłębiem planszowkowych influencerow :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1844 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

VivoBrezo pisze: 04 paź 2021, 09:19 Apropos recenzji. Jak zapatrujecie się na tytułowanie prezentacji gier planszowych, jako recenzja?
To przecież naturalne. Jeśli mówię coś o grze w Internecie, to znaczy, że ją recenzuję. Jeśli przeczytam tył pudełka (lekko parafrazując), to też recenzuję. Ja tak robię i nie widzę problemu :D
VivoBrezo pisze: 04 paź 2021, 09:19 Ps: mam wrażenie, że Trójmiasto stało się istnym zagłębiem planszowkowych influencerow :D
Trochę racja. Za dużo nas na takim skrawku terenu. Trzeba zrobić jakieś recenzenckie Trójmiejskie Igrzyska Śmierci, żeby wyłonić godnych niesienia planszowego kaganka w Polskę :D
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 783
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 529 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

Gambit pisze: 04 paź 2021, 09:44
To przecież naturalne. Jeśli mówię coś o grze w Internecie, to znaczy, że ją recenzuję. Jeśli przeczytam tył pudełka (lekko parafrazując), to też recenzuję. Ja tak robię i nie widzę problemu.
Trochę racja. Za dużo nas na takim skrawku terenu. Trzeba zrobić jakieś recenzenckie Trójmiejskie Igrzyska Śmierci, żeby wyłonić godnych niesienia planszowego kaganka w Polskę :D
Właśnie się zastanawiałem, czy ktoś robi inaczej. Uff, na szczęście nie jesteśmy jedyni, którzy recenzują grę tylko otwierając pudełko :D

Jestem właśnie świeżo po obejrzeniu Squid Game. Nic nie sugeruję, ale pasowałoby do naszego profilu 😀.

Btw. Jeśli ktoś będzie akurat w sobotę w Trójmieście, to zapraszamy do Igrania. Będzie Argo, Gambit, Planszą po Łapkach, my, oraz pewnie jeszcze kilka innych osób. Będzie okazja, żeby zmniejszyć trochę liczebność influencerow ☺️.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2094
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

VivoBrezo pisze: 04 paź 2021, 09:56
Spoiler:
Btw. Jeśli ktoś będzie akurat w sobotę w Trójmieście, to zapraszamy do Igrania. Będzie Argo, Gambit, Planszą po Łapkach, my, oraz pewnie jeszcze kilka innych osób. Będzie okazja, żeby zmniejszyć trochę liczebność influencerow ☺️.
Rozumiem, że to będzie last man standing o tytuł najlepszego influencera xD

Z drugiej strony, to jest dosyć dziwne, że jest tak mocny obóz planszówkowych influencerow z pomorskiego.
Przypadek ? Proponuje konkurs na najbardziej intrygującą teorie spiskową :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Elemenek »

Spoiler:

Wiadomo ze to do portow doplywaja kontenerowce i tam maja szybki dostep do gier i sa pierwsi. Np w KRK nie ma recenzentow bo to juz prawie gory i zanim gra dotrze to na pomorzu juz o niej zapomnieli :)

Gambit, myslisz ze jak ktos mowi, a nie ocenia gry tylko tak gada 3 po 3 to juz jest recenzja? Niektorzy to zachowuja sie tak jak by trzymali gre pierwszy raz w reku i mowia ogolniki. To tak jak by na pytanie o czym jest ksiazka 500 stron ktos odpowiedzial cytujac blurb (czyli ten opis z tylu ksiazki). W sumie powie prawde, lecz czy to ocena?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1844 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Elemenek pisze: 04 paź 2021, 14:44 Gambit, myslisz ze jak ktos mowi, a nie ocenia gry tylko tak gada 3 po 3 to juz jest recenzja?
A jak myślisz, dlaczego z tytułów moich materiałów wyrzuciłem słowo recenzja, a zacząłem używać sformułowania "skrót zasad i moja opinia"? Bo ja właśnie gadam i nie oceniam gier, tylko mówię o swoich preferencjach :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Gambit pisze: 04 paź 2021, 14:48
Elemenek pisze: 04 paź 2021, 14:44 Gambit, myslisz ze jak ktos mowi, a nie ocenia gry tylko tak gada 3 po 3 to juz jest recenzja?
A jak myślisz, dlaczego z tytułów moich materiałów wyrzuciłem słowo recenzja, a zacząłem używać sformułowania "skrót zasad i moja opinia"? Bo ja właśnie gadam i nie oceniam gier, tylko mówię o swoich preferencjach :)
a 7/10 to nie jest ocena ? :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1844 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

detrytusek pisze: 04 paź 2021, 14:50 a 7/10 to nie jest ocena ? :)
Jest to ocena, ale nie jest to ocena gry, tylko tego jak chętnie do niej znowu usiądę - co zresztą zawsze jasno mówię :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Gambit pisze: 04 paź 2021, 15:14
Jest to ocena, ale nie jest to ocena gry, tylko tego jak chętnie do niej znowu usiądę - co zresztą zawsze jasno mówię :)
Czy w takim razie mam to interpretować tak, że do Gloomhaven na 10 nagabywań jednak 4 razy usiądziesz ? :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1021
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 428 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: karmazynowy »

detrytusek pisze: 04 paź 2021, 15:18 Czy w takim razie mam to interpretować tak, że do Gloomhaven na 10 nagabywań jednak 4 razy usiądziesz ? :)
Może bardziej tak, że przy każdym zapytaniu czy usiądzie masz 40% szans, że się zgodzi. :lol:
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

karmazynowy pisze: 04 paź 2021, 15:38 Może bardziej tak, że przy każdym zapytaniu czy usiądzie masz 40% szans, że się zgodzi. :lol:
Ale wiesz, że to to samo ? :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1021
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 428 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: karmazynowy »

detrytusek pisze: 04 paź 2021, 15:38
karmazynowy pisze: 04 paź 2021, 15:38 Może bardziej tak, że przy każdym zapytaniu czy usiądzie masz 40% szans, że się zgodzi. :lol:
Ale wiesz, że to to samo ? :)
No chyba nie :)
Spoiler:
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

karmazynowy pisze: 04 paź 2021, 15:40
Spoiler:
Spoiler:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: roadrunner »

@ VivoBrezo: Partyjka w Potwory w Tokio moze rozwiazac sytuacje ;) Przegrani zmieniaja branze na szydelkowanie albo hodowle jedwabnikow.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2021, 19:15 przez roadrunner, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Elemenek »

Spoiler:
Ty oraz WojennikTV mowicie najbardziej z sensem i merytorycznie z tego co znam na PL YT.
Milo by bylo kiedys Was razem uslyszec :)
ODPOWIEDZ