Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
marper81
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2021, 13:01
Has thanked: 49 times
Been thanked: 13 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: marper81 »

Hej, dzięki za opis! Czyli rozumiem, że nie grałeś z losowym rynkiem?
Grałem, ze 3-4 razy, po prostu nie potrafiłem wygrać :lol:
Mnie też się udało w końcu w międzyczasie, z losowym setupem, za 3cim podejściem. Robotę zrobiły czary zadające 6 i 8 obrażeń
Gratki! Swoją drogą, to ładnie ci polosowało :shock: 8 obrażeń to tylko Kosa Dezintegracji, czyli -1hp za każdą aktywacje. Czym się leczyłeś, na jakich magów grałeś (też losowych) i jaki miałeś rynek? Przy 48 zaklęciach jakie teraz mam, prawdopodobieństwo że wylosuję dwa z takimi wysokimi obrażeniami nie jest wielkie :?
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Portal nadal milczy w sprawie kolejnych rozszerzeń?
Raffik_San
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Raffik_San »

gnysek pisze: 02 wrz 2021, 13:49 Portal nadal milczy w sprawie kolejnych rozszerzeń?
Obstawiam że w niedzielę o 9 powinni coś wspomnieć.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

O, faktycznie jak głębiej poszukałem w sprawie tego charytatywnego grania "Dzień Molocha", to w szczegółach jest o 9:00 "Portal prezentuje nowości wydawnicze". Gdyby kogoś interesowało, to: https://www.youtube.com/watch?v=JindI7XdTzs . Gorzej, jeśli to będą jedynie rzeczy z https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi-2/ które są w druku lub na etapie zapowiedzi.
sasquach
Posty: 1841
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 938 times
Been thanked: 588 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Z tego co pamiętam to mają to być nowe, jeszcze nie zapowiedziany gry. Taki mały portalcon.
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 45
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: equiv »

gnysek pisze: 02 wrz 2021, 13:49 Portal nadal milczy w sprawie kolejnych rozszerzeń?
https://youtu.be/ggzsjs10fdU

Na streamie sprzed miesiąca wspominali o tym delikatnie.
W skrócie: Aeon's End na pewno będzie kontynuowane ale mieli jakieś problemy z negocjacjami. Na PortalConie ma być więcej info (panie ile jeszcze).
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Oby nie drukowali nowych w Chinach, bo wtedy będą niepasujące fakturą karty :)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: eveni »

gnysek pisze: 02 wrz 2021, 19:51 Oby nie drukowali nowych w Chinach, bo wtedy będą niepasujące fakturą karty :)
I jednak jakość tych drukowanych w Polsce jest zdecydowanie lepsza. Po 4 rozgrywkach w AE Legacy karty tur już miały u mnie ślady zużycia :|
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Zgadzam się, zapomniałem dodać, że zależy mi na polskim druku tego tytułu.
_leigam_
Posty: 950
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: _leigam_ »

gnysek pisze: 02 wrz 2021, 20:30 Zgadzam się, zapomniałem dodać, że zależy mi na polskim druku tego tytułu.

Dla mnie sprawa jest prosta, będzie inny druk to dla mnie koniec serii, nic więcej nie kupuje.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Aż tak to chyba nie, tam ze dwie czy trzy podstawki są w tych nowszych pudłach (plus dodatki), więc da się pograć w nie osobno, po prostu odpadłoby łączenie nemezis z 6 pierwszych polskich pudełek. Rynek jest jawny, karty odkładamy w wybranej przez nas kolejności, więc różne faktury rewersów by nie psuły gry (poza nerwicą natręctw). Gorzej, gdyby czekały nas już tylko dodatki.
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 45
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: equiv »

Spoiler:
Jest i zapowiedź The New Age i Buried Secrets.
Premiera ma być w pierwszej połowie 2022 ale nie wiedzą czy dadzą radę.
W kwestii druku - wspominali, że chcieliby w Polsce, ale narzekali na ilość komponentów i koniec końców nie wiadomo.
Dziwne trochę, że nie wydają dodatków z Wave 4 tylko podstawkę i brakujący dodatek z Wave 3 (dobre i to).
Czyli na Legacy of Gravehold poczekamy sobie do 2023 :/
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Liczyłem na przynajmniej cztery pudła, ale dobre i to.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11065
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

equiv pisze: 05 wrz 2021, 10:45 Czyli na Legacy of Gravehold poczekamy sobie do 2023 :/
Ale przecież LoG nie wyszedl jeszcze...
Ja bym nienliczyl na LoG przed 2024. Przecież jeszcze Outcasts jest przed LoG
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Przez kickatsrtera jest trochę mylące co wyszło a co zostało zapowiedziane :P
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: AntBehindLeaf »

equiv pisze: 05 wrz 2021, 10:45 W kwestii druku - wspominali, że chcieliby w Polsce, ale narzekali na ilość komponentów i koniec końców nie wiadomo.
Ja mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i wyprodukują grę w PL. Wydaje mi się, że większość byłaby w stanie dopłacić te 30-40 zł by zagrać na lepszych kartach z gwarancją odcienia.
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 45
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: equiv »

japanczyk pisze: 05 wrz 2021, 11:48
equiv pisze: 05 wrz 2021, 10:45 Czyli na Legacy of Gravehold poczekamy sobie do 2023 :/
Ale przecież LoG nie wyszedl jeszcze...
Ja bym nienliczyl na LoG przed 2024. Przecież jeszcze Outcasts jest przed LoG
Premiera w listopadzie to prawie jakby już było :D
Ja osobiście liczyłem, że to będzie moment kiedy trochę nadgonią i fakt że nie wypuszczą dodatków który wyszły razem z New Age oznacza, że pewnie pojawią się dopiero w 2023 razem z Outcats.
I w sumie faktycznie wtedy Legacy of Gravehold wychodzi na 2024 ale to jest tak pesymistyczny (a jednocześnie bardzo realny dzięki Portalowi) scenariusz że szkoda gadać.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2363
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: karawanken »

Zrobiliście mi smaka na tę grę więc odkurzyłem sobie zasady i zagrałem z dziećmi. Ich pierwsza rozgrywka. Na szczęście zasady deckbuilding-ów mają opanowane więc nie było problemów (i przynajmniej w tej grze nie musiałem tasować im kart :D ). Gnieworodny pokonany chociaż graliśmy na łatwym poziomie trudności. Pewnie gra będzie teraz częściej lądować na stole i w końcu będzie trzeba zaopatrzyć się w dodatki.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

O widzisz, to jest kolejny argument za tą pozycją, jak ktoś z tasowaniem ma problemy - to ją pokocha :P nawet te od nemezis wystarczy poprzekladac zamiast porządnie tasować i tak zawsze wypadnie zła lub gorsza karta :P
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kubajakub »

Mam pytanie. Ile jest kart Nemesis w Aeon's end podstawce. Bo w instrukcji jest, że 75 a mi wychodzi po rewersach, że 64???
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kubajakub »

Już wiem. Niczego nie brakuje. 11 kart ma rewers jak zwyczajne talie. :D
bartekb8
Posty: 586
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 68 times
Been thanked: 61 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

Co do AE Legacy:
Nie ma co oszczędzać kart, bo te które nadadzą się potem do normalnej rozgrywki
Spoiler:
Nie wiedziałem o tym grając w Legacy i też zachowywałem wszystkie karty. Teraz leżą zapomniane na strychu. Także bawcie się zawartością i nie przejmujcie na zapas, bo z kart których nie zniszczyliście i tak nie będzie już pożytku. Są też oczywiście karty nemezis czy rynku których się nie niszczy ale są skonstruowane tylko pod kampanię i mogą być za mocne lub za słabe w normalnej grze. Na szczęście nie ma ich tak dużo i też nie będzie czego żałować.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 606
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Bludgeon »

bartekb8 pisze: 12 wrz 2021, 08:39 Są też oczywiście karty nemezis czy rynku których się nie niszczy ale są skonstruowane tylko pod kampanię i mogą być za mocne lub za słabe w normalnej grze. Na szczęście nie ma ich tak dużo i też nie będzie czego żałować.
Te zbyt mocne też mogą być przydatne, można np. grać zbyt mocnym rynkiem przeciwko nemesisom na podwyższonej trudności. Tylko warto te lepsze karty oznaczyć np. innymi koszulkami.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Bludgeon pisze: 12 wrz 2021, 10:23 Te zbyt mocne też mogą być przydatne, można np. grać zbyt mocnym rynkiem przeciwko nemesisom na podwyższonej trudności. Tylko warto te lepsze karty oznaczyć np. innymi koszulkami.
To jest w sumie fajne, jak przez jawność wielu rzeczy w tej grze, nawet specjalne oznaczenie kart niewiele zepsuje (poza kartami Nemezis). Chociaż nawet gdyby te drugie oznaczać, to i tak przecież z góry wiadomo jakie karty tam wsadziliśmy (oraz że na każdym poziomie jest X kart zgodnie z zasadami) i wiedza o tym jaka karta będzie następna i tak niewiele zmieni w grze - bo tutaj nie da się za bardzo przygotować na jakiś atak. Po prostu poziom zaskoczenia będzie mniejszy, ale tak szczerze nawet grając z odkrytymi kartami Nemezis wiedząc co nas czeka za chwilę, niewiele ułatwimy sobie grę (niemal tak samo jak grając przeciwko danemu Nemezis po kilka razy).
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Xoltro »

Szybkie pytania:

Dostaję podstawkę aeons end z mathhandlu. Czym różni się wersja eternal war, która jak rozumiem też jest podstawką?
Czy eternal war ma coś czego nie ma zwykła podstawka, czy zmiana jest wyłącznie kosmetyczna?

Czy jak będę mieć podstawkę to warto i tak kupić eternal war i jeżeli tak to dlaczego?
ODPOWIEDZ