New Frontiers - pytania i zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

New Frontiers - pytania i zasady

Post autor: orzeh »

Czesc
Mam problem z jedną z startowych planet "Wszechgalaktyczni dyplomaci", dzięki niej można kolonizowac nie-obce, militarne planety za pomocą kredytów z obniżką 3 !!
Czy ja dobrze rozumiem że wszystkie militarne (nie obce) planety do kosztu 3 mogę skolonizować ZA DARMO? (oczywiście mając kolonizatorów).
Jest podobna technologia która ma takie samo działanie ale -1, dodatkowo tą technologię trzeba kupić. A tu mam jako startową 3x mocniejszą właściwość.
Spoiler:
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: New Frontiers (Thomas Lehmann)

Post autor: dwaduzepe »

orzeh pisze: 06 kwie 2021, 13:19 Czesc
Mam problem z jedną z startowych planet "Wszechgalaktyczni dyplomaci", dzięki niej można kolonizowac nie-obce, militarne planety za pomocą kredytów z obniżką 3 !!
Czy ja dobrze rozumiem że wszystkie militarne (nie obce) planety do kosztu 3 mogę skolonizować ZA DARMO? (oczywiście mając kolonizatorów).
Jest podobna technologia która ma takie samo działanie ale -1, dodatkowo tą technologię trzeba kupić. A tu mam jako startową 3x mocniejszą właściwość.
Spoiler:
tak
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: New Frontiers - pytania i zasady

Post autor: gregvip »

Czy ktoś mógłby napisać coś o tym trybie solo który był dodawany do preordera? Nigdzie nie mogę o nim nic znaleźć.
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2429
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: New Frontiers - pytania i zasady

Post autor: Jiloo »

gregvip pisze: 23 sie 2021, 23:34 Czy ktoś mógłby napisać coś o tym trybie solo który był dodawany do preordera? Nigdzie nie mogę o nim nic znaleźć.
Było już w tym wątku, musisz się teoche cofnąć. Zdaje się, że to jest przetłumaczony wariant solo z BGG.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: New Frontiers - pytania i zasady

Post autor: paracelsus444 »

Hej mam taką wątpliwość - tak jak na zdjęciu jest technologia specjalista ds. Kontaktów która pozwala kolonizować militarne jako niemilitarne ze zniżką. Nie jestem pewien jak to się ma do np. robotów replikantów które dają bonus -2 kredyty przy kolonizacji. Czy dobrze myślę, że te dwie zdolności sumują się przy kolonizowaniu planety militarnej przy pomocy specjalisty ds. Kontaktów?
Nie jest to takie oczywiste, bo kolonizowana planeta w dalszym ciągu jest planetą militarną, więc w momencie kolonizacji nie zmienia ona swojego rodzaju i nie wiem czy roboty tu zadziałają. Ostatecznie nie mam pojęcia czy za planetę militarną zapłacę ?-1 czy ?-3
Spoiler:
Edit- wszedłem jeszcze raz na BGG i tym razem znalazłem odpowiedzi i to od Autora gry, więc podzielę się gdyby ktoś też szukał rozwiązania.
Umiejętności które pozwalają płacić kredytami za planety militarne, tak jak specjalista ds. Kontaktów czy planeta na planszetce 8
Spoiler:
dająca bonus ?-3 na militarne, łączą się z innymi bonusami obniżającymi koszt w kredytach za planety NIE- militarne. W tym wypadku wszechgalaktyczni dyplomaci dają ?-3, roboty dają -2, razem mamy zniżkę -5 kredytów za planetę militarną.
Nie można jednak łączyć specjalisty z dyplomatami. W trakcie akcji kolonizacji wszechgalaktycznymi dyplomatami planeta militarna staje się na chwilę nie- militarna, tym samym druga zdolność -specjalista ds. Kontaktów, pozwalajaca płacić kredytami za planety militarne nie może zadziałać, bo planeta już została przekształcona w nie- militarną przez inną technologię (dyplomatów), więc nie możemy spełnić warunku technologii specjalista ds. Kontaktów " zapłać kredytami za planetę militarną - kolonizowana planeta jest w tym momencie już nie-militarna"
ODPOWIEDZ