Lucky Duck Games 2021

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: puniek »

SoAmazinglyBad pisze: 11 sie 2021, 14:16 Ja chciałbym po prostu dostać status co się dzieje z grą. Sklep mówi, że nie ma infa od wydawnictwa kiedy to przyjdzie, więc mam 2 opcje:

Czekać mega cierpliwie (co już trochę robiłem) i nic nie robić
Spróbować skonfrontować wersję sklepu z wydawnictwem (może sklep kłamie? :))

Zresztą czemu mam nie poruszyć tego tematu i pokazać, że tu nie są 2 podmioty zaangażowane tylko też wielu postronnych ludzi, który uwierzyli w jakiś projekt i go wsparli...

Plus to jakieś wyładowanie niezadowolenia, które się kumuluje :)

Plus zjechanie wydawnictwa, że coś pomieszało - to chyba się robi na tym forum (i na każdym innym) ! ! Gdzie jak nie w internecie będę hejtował ludzi?
Cześć, piszę z ramienia wydawnictwa LDG. Kontener z Destinies wpływa do portu, także w tym miesiącu jeszcze wyślemy egzemplarze do sklepu 3trolle. W razie pilnych pytań najlepiej komunikować się z nami przez fanpage albo na maila: info@luckyduckgames.com. Jak tylko możemy, staramy się pomóc.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Fyei »

Czy Flamecraft w wersji delux będzie przetłumaczone na polski (kupując na KS)?
https://www.kickstarter.com/projects/ca ... t/comments
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Fyei pisze: 19 sie 2021, 12:57 Czy Flamecraft w wersji delux będzie przetłumaczone na polski (kupując na KS)?
https://www.kickstarter.com/projects/ca ... t/comments
Tak. Proszę pamiętać, że będzie to jedyna opcja (oczywiście zrobimy trochę sztuk więcej), żeby dostać delux. Oryginalny wydawca planuje tę opcję tylko przy pierwszym druku.

Co do osób oczekujących na Destinies ze sklepu 3T - przepraszamy, że musieliście Państwo czekać na odpowiedź jak i na gry.
Na ten moment dodruk Destinies (ENG) jest już w porcie w Gdyni. Tak więc za ok 2 tygodnie gry powinny być u Państwa o ile nic złego się nie wydarzy.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1228
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 475 times
Been thanked: 445 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Shodan »

Czy na tę chwilę prace nad polską edycją dodatku Rise of Ix do Diuny Imperium przebiegają planowo? Termin grudniowy nadal aktualny?
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Polskie pliki zostały już wysłane, czekamy na proofy. Wszystko po stronie oryginalnego wydawcy w tym momencie.
Jest późno, ale wciąż liczymy, że grudzień jest realny.
MacModrov
Posty: 32
Rejestracja: 04 kwie 2020, 15:59
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: MacModrov »

Czy imiona smoków i nazwy sklepów w Flamecraft będą tłumaczone na język polski?
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Decyzję co do tłumaczenia tytułu, nazw etc. podejmiemy po zapoznaniu się z całością plików. Jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa - tak, raczej będą one tłumaczone.
Odpuściliśmy takie tłumaczenie chyba jedynie w przypadku kotów z Calico, bo były to prawdziwe imiona prawdziwych zwierząt.
MacModrov
Posty: 32
Rejestracja: 04 kwie 2020, 15:59
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: MacModrov »

Lucky Duck Games pisze: 25 sie 2021, 10:11 Decyzję co do tłumaczenia tytułu, nazw etc. podejmiemy po zapoznaniu się z całością plików.
Przy tym, ile imion wciąż dodają, nie dziwię się.
robert.kubiak
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2021, 10:41

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: robert.kubiak »

Witam.
Pytanie do LDG. Czy jest szansa, że gra Dobry Rok zawita pod choinkę w tym roku?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 992
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 994 times
Been thanked: 433 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: KurikDeVolay »

To do Lucrum...
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Zapraszamy wszystkich do katowickiego Spodka.
W ten weekend będziemy tam na "Planszówkach w Spodku".
Będziemy mieli bardzo dobre ceny na nasze gry.
Będzie też można przedpremierowo zagrać w Kaskadię i Wyspę kotów, oraz obejrzeć Sleeping Gods.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: xilk »

Lucky Duck Games pisze: 03 wrz 2021, 10:50 Będziemy mieli bardzo dobre ceny na nasze gry.
Będzie też można przedpremierowo zagrać w Kaskadię i Wyspę kotów, oraz obejrzeć Sleeping Gods.
I w takich chwilach człowiek żałuje, że ma tak daleko do Katowic.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1001
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 747 times
Been thanked: 229 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Beskid »

Gromb pisze: 19 sty 2021, 08:39 Czy wydawnictwo zajęło już oficjalne stanowisko w sprawie błędów zgłaszanych przez graczy w grze Pionierzy. Chodzi o wariant solo i rewersy / układ pół na kartach celów, inne niż w oryginalnym wydaniu angielskim?
czy mógłbyś pokazać jak sprawdzić czy dany egzemplarz wymaga zgłoszenia w celu dosłania kart przez LDG? zdjęcia mile widziane.
mam obie gry jeszcze zafoliowane i nie wiem kiedy się nimi zajmę ale jeśli mają błędy to chciałbym to zgłosić wydawcy, z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Czy macie w planie PL wersję: ERRATA AND FREQUENTLY ASKED QUESTIONS (Last Updated March 8, 2021) do gry Diuna Imperium :?:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 115
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: sinbad78 »

Pokaz Sleppeing Gods tylko mnie utwierdził, że muszę mieć tę grę. Rewelacja. Czekam na kampanię.
I dzięki za MikroMakro w dobrej cenie.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Czas na małe podsumowanie SPODKA.

Obrazek

Dla nas historia zatoczyła koło - jako polski oddział Lucky Duck Games debiutowaliśmy blisko rok temu i to właśnie impreza w Spodku miała być dla nas pierwszym konwentem.
Pandemicznie wyszło jak wyszło i to ubiegły weekend przyniósł nam możliwość spotkania się z Wami pierwszy raz na żywo. Jak było?
Dla nas petarda. Pełne stoisko, gdzie prezentowaliśmy Diunę, Calico, Tu i tam, Nova Luna czy MikroMakro. Przedpremierowo oblegana była też Kaskadia, w którą bardzo wierzymy.
Można było zobaczyć jak prezentuje się Wyspa Kotów i Sleeping Gods. W sobotę wyprzedaliśmy większość tytułów - szybka podróż do zaprzyjaźnionej krakowskiej hurtowni, żeby na niedzielę był towar na półkach.
Czy wystarczyło? Niezbyt - w niedzielę też daliście do pieca i trzeba było odwołać kuriera, bo nie miałby wiele gier do zabrania.
Było wspaniale - po kilkunastu miesiącach mogliśmy was spotkać na żywo, usłyszeć wiele pozytywnych słów, ale też porad co moglibyśmy robić lepiej.
To kochamy, po to pracujemy i wydajemy gry - to właśnie kontakt z Wami daje nam przysłowiowego "kopa" do dalszej pracy.
Wielkie podziękowania dla wszystkich osób, które zdecydowały się wpaść do Spodka - było widać głód grania, jak i zwyczajnych ludzkich relacji.
Czapki z głów przed organizatorami, bo w naszym odczuciu "Planszówki w Spodku" dołączyły do konwentowej pierwszej ligi - Pyrkonu, Gramy i Planszówek na Narodowym.
Wspaniale było zobaczyć Was, ale też spotkać się z przyjaciółmi z branży, bo to wspaniała grupa ludzi, która wspiera się wzajemnie i działa tak, aby nasze hobby rosło w Polsce jeszcze bardziej.
Ze względu na szalone czasy nie wiemy gdzie zobaczymy się niebawem. Planujemy obecność w Łodzi na 32. MFKiG i trzymamy kciuku, aby konwent doszedł do skutku.
To był wspaniały weekend, który pokazał, jak wielki jest głód na spotkania planszówkowe, i jak mocno nasze hobby weszło do masowej świadomości.
Dajcie znać w co graliście, wrzućcie zdjęcia ze Spodka, zadawajcie pytania, pokażcie jak się bawiliście.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 988
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 625 times
Been thanked: 541 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Irr3versible »

Kaczki, to jeszcze zdradzacie czy będzie opcja polonizacyjna do Sleeping Gods - bo jak rozumiem z relacji kolegów/koleżanek ze spodka sporo już przygotowaliście do startu kampanii wersji PL i kilka szczegółów zdradziliście na miejscu.
Wolałbym uniknąć pełnego wsparcia ;)
Ps. Mnie i żonę w minionych 12 miesiącach 'kupiliście' Watergate, syna MikroMakro. Skoro następne 12 miesięcy planujecie rozpocząć ambitnie, czyli przygodą na wodzie (SG), to zaskoczcie nas jeszcze pirackim Forgotten Waters, proszę :)
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Prawdopodobnie nie będzie takiej opcji ze względu na liczbę komponentów - gdyby to były tylko karty (jak w przypadku Wyspy kotów) to byłoby to prostsze, ale tu mamy kilka talii w różnych rozmiarach (to ma znaczenie logistyczno-organizacyjne dla takiego procesu, bo musielibyśmy taki pakiet pakować w jakieś pudełka etc.), instrukcje, playbooka.
Nie mówimy jeszcze definitywnego nie, ale szansa niewielka.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1506
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 319 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Tringa »

Hej,

Kaczuchy, a wiecie cokolwiek o dodatku Deluxe (figurki) do Diuny Imperium?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4710
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1452 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Mr_Fisq »

Ruszyły przedsprzedaże:
- Kaskadia
- Głodniaki
- Crime Zoom

Źródło: FB Planszowych newsów
Przedsprzedaż na stronie wydawcy: https://luckyduckgames.com/pl/shop

Ja po zachwytach nad Calico czekam z niecierpliwością na Kaskadie.
Ciekaw też jestem Crime Zoom, ale obawiam się zbyt abstrakcyjnych zagadek w stylu escape roomów.
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Tringa pisze: 07 wrz 2021, 12:37 Hej,

Kaczuchy, a wiecie cokolwiek o dodatku Deluxe (figurki) do Diuny Imperium?
Niestety po stronie oryginalnego wydawcy opóźnienia i nie potrafi on określić dokładnego terminu produkcji. Tak więc prawdopodobnie nie będzie on dostępny na święta.

Co do przedsprzedaży - wystartowała u nas na stronie, pewnie w przeciągu dwóch tygodni ruszą też sklepy.
Ja po zachwytach nad Calico czekam z niecierpliwością na Kaskadie.
Ciekaw też jestem Crime Zoom, ale obawiam się zbyt abstrakcyjnych zagadek w stylu escape roomów.
Nie ma się czego obawiać - akurat w Crime Zoom zagadki opierają się na fabule i dedukcji (w zdecydowanej większości)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1506
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 319 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Tringa »

Lucky Duck Games pisze: 07 wrz 2021, 17:50
Tringa pisze: 07 wrz 2021, 12:37 Hej,

Kaczuchy, a wiecie cokolwiek o dodatku Deluxe (figurki) do Diuny Imperium?
Niestety po stronie oryginalnego wydawcy opóźnienia i nie potrafi on określić dokładnego terminu produkcji. Tak więc prawdopodobnie nie będzie on dostępny na święta.

Co do przedsprzedaży - wystartowała u nas na stronie, pewnie w przeciągu dwóch tygodni ruszą też sklepy.
Przedsprzedaż figurek do Diuny? A w którym miejscu? Bo jakoś nie umiem jej znaleźć na Waszej stronie.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: TTR_1983 »

To były dwa różne wątki :) Chodziło o przedsprzedaż Wyspy Kotów, Kaskadii i Crime Zoom.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1506
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 319 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Tringa »

No właśnie coś mi nie pasowała przedsprzedaż do Diuny Deluxe :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jest gdzieś do poczytania instrukcja do Wyspy Kotów?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Zablokowany