Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1824
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: olsszak »

Mr. X pisze: 02 lip 2021, 10:48 Rekonstrukcja kolekcji w toku. Jest całe DD i Carcosa, wkrótce także ZE i początek PK (czekam na paczki :D )

I teraz... w co to wrzucić? Warbox nie ma już w ofercie kuferka dedykowanego Arkham LCG. I równie ważne pytanie: jakie koszulki/kapsle są optymalne rozmiarem i ceną? (dotąd ich nie używałem)
Sprawdź kufer uniwersalny. Arkham jest jednym z możliwych wyborów - ja mam taki do Marvela, gry o tron i teraz kupię do Arkham
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: raiden25 »

Mr. X pisze: 02 lip 2021, 10:48 Rekonstrukcja kolekcji w toku. Jest całe DD i Carcosa, wkrótce także ZE i początek PK (czekam na paczki :D )

I teraz... w co to wrzucić? Warbox nie ma już w ofercie kuferka dedykowanego Arkham LCG. I równie ważne pytanie: jakie koszulki/kapsle są optymalne rozmiarem i ceną? (dotąd ich nie używałem)
Oczywiście że są, w kufrze uniwersalnym 2020. Ta są pojemniki do Arkham i Marvela. W praktyce to samo co było tylko tamte kuferki były za małe już, a i tak czekają Cię conajmniej dwa takie duże jak wejdziesz w cała kolekcje :)
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: eventide »

Mr. X pisze: 02 lip 2021, 10:48 Rekonstrukcja kolekcji w toku. Jest całe DD i Carcosa, wkrótce także ZE i początek PK (czekam na paczki :D )

I teraz... w co to wrzucić? Warbox nie ma już w ofercie kuferka dedykowanego Arkham LCG. I równie ważne pytanie: jakie koszulki/kapsle są optymalne rozmiarem i ceną? (dotąd ich nie używałem)
  • podwójny CCG storage box albo kilka pojedynczych (potrójny już jest nieporęczny)
Spoiler:
  • koszulki - kwestia gustu, upodobań i budżetu
  • kapsle 26 mm bez rantu, ale zamiast tego polecam ściągnąć sobie apkę Arkham Chaos Bag. Raz spróbowałem i do żetonów już nigdy nie wróciłem.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jools »

Chciałem kupić podstawkę AHLCG, ale w obecnej sytuacji (zapowiedź revised coreset), czy poczekać, czy tak czy siak brać obecnego coreseta?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Jak zależy Ci na niskiej cenie, to teraz poszukałbym bym starego CS; jeśli nie to IMHO lepiej poczekać już na nową wersję.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Jools pisze: 10 sie 2021, 13:54 Chciałem kupić podstawkę AHLCG, ale w obecnej sytuacji (zapowiedź revised coreset), czy poczekać, czy tak czy siak brać obecnego coreseta?
Poczekaj. Będziesz miał opcje czy brać nowy czy 2 stare a te po premierze nowego będą jeszcze ciut tańsze pewnie bo znajdą się osoby co kupią nowy i będą chciały sprzedać stare.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jools »

brazylianwisnia pisze: 10 sie 2021, 14:39
Jools pisze: 10 sie 2021, 13:54 Chciałem kupić podstawkę AHLCG, ale w obecnej sytuacji (zapowiedź revised coreset), czy poczekać, czy tak czy siak brać obecnego coreseta?
Poczekaj. Będziesz miał opcje czy brać nowy czy 2 stare a te po premierze nowego będą jeszcze ciut tańsze pewnie bo znajdą się osoby co kupią nowy i będą chciały sprzedać stare.
A jaka jest różnica stary vs nowy coreset? Jest gdzieś rozpisane? Na stronie FFG/Galakty?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Atamán »

Ogólnie przejście na model podstawki z Marvel Champions oceniam na plus, nie trzeba będzie kupować drugiej podstawki, by sensownie budować talie.

Ciekawi mnie natomiast to zdanie "każdy ze scenariuszy został rozdzielony, co oznacza, że wszystko co musicie zrobić to otworzyć i potasować odpowiednie talie i jesteście gotowi do gry" - czy to oznacza, że nie będzie już wyszukiwania tych modułów przed każdą grą i potem segregowanie tego między grami? To brzmi zbyt pięknie, by było prawdziwe.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

Atamán pisze: 10 sie 2021, 16:51 ...
Ciekawi mnie natomiast to zdanie "każdy ze scenariuszy został rozdzielony, co oznacza, że wszystko co musicie zrobić to otworzyć i potasować odpowiednie talie i jesteście gotowi do gry" - czy to oznacza, że nie będzie już wyszukiwania tych modułów przed każdą grą i potem segregowanie tego między grami? To brzmi zbyt pięknie, by było prawdziwe.
Może tak jak Rhino w Marvel Champions, gdzie na start masz paczkę Villaina razem z modułami. Otwierasz i grasz, a później po pierwszej rozgrywce rozdzielasz.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 478
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ixi24 »

Właśnie kupiłem podstawkę do gry solo. Grać na jedną postać czy na dwie? Jak polecacie :) ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 302 times
Been thanked: 63 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Aadaan »

Rozegraj ze dwa razy solo pierwszy scenariusz. Żeby ogarnąć zasady, a potem jedź dwie postacie do końca.
PS. Jeżeli sfrustrują Cię porażki, to zmień stopień trudności na łatwy. Przy jednej podstawce i ograniczonej dostępności kart i tak jest mocno pod górę. Przynajmniej worek chaosu będzie trochę mniej okrutny :)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jools »

Czy obecnie kupowane podstawki lub/i cykl Dunwich ma poprawione karty? Czy te druki od kilku lat chodzą takie same?
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Pompa85 »

Jools pisze: 15 sie 2021, 18:19 Czy obecnie kupowane podstawki lub/i cykl Dunwich ma poprawione karty? Czy te druki od kilku lat chodzą takie same?
Karty są już poprawione
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 727
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Seykan »

Mam pytanko, jestem trochę niedoświadczony jeśli chodzi o kupowanie dodatków bo wszedłem all in w angielską wersję, dzięki pioma10 :)
Udało mi się skompletować Innsmouth całe, czekam teraz na Return to the Circle Undone, ma jakieś koszmarne opóźnienia.
Zastanawiam się czy mogą być jakieś problemy z kupnem Edge of the Earth (kampania i karty badaczy) w Polsce? Przez moment była przedsprzedaż u Rebela, ale głupi się ociągałem bo liczyłem, że znajdę zniżkę 10% na forum :P Chytry dwa razy traci. Teraz już u nich niedostępne i się zastanawiam czy w innych naszych sklepach mogę liczyć na to, że te dodatki się pojawią? Za granicą ceny wysokie, te u Rebela były całkiem całkiem, więc wolałbym kupić u nas.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 331
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: skiba »

Seykan pisze: 18 sie 2021, 10:34 Mam pytanko, jestem trochę niedoświadczony jeśli chodzi o kupowanie dodatków bo wszedłem all in w angielską wersję, dzięki pioma10 :)
Udało mi się skompletować Innsmouth całe, czekam teraz na Return to the Circle Undone, ma jakieś koszmarne opóźnienia.
Zastanawiam się czy mogą być jakieś problemy z kupnem Edge of the Earth (kampania i karty badaczy) w Polsce? Przez moment była przedsprzedaż u Rebela, ale głupi się ociągałem bo liczyłem, że znajdę zniżkę 10% na forum :P Chytry dwa razy traci. Teraz już u nich niedostępne i się zastanawiam czy w innych naszych sklepach mogę liczyć na to, że te dodatki się pojawią? Za granicą ceny wysokie, te u Rebela były całkiem całkiem, więc wolałbym kupić u nas.
Na ogół w okolicach premiery i w ciągu tygodnia po premierze nie ma problemów z domówieniem jeszcze zestawu. Polecam poczekać i monitorować sytuację, będzie git :)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jools »

No to kiedy ten nowy coreset? :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Jools pisze: 20 sie 2021, 09:07 No to kiedy ten nowy coreset? :)
Galakta wyraża nadzieję że wraz z premiera wersję ENG ;-) czyli pod koniec roku
http://galakta.pl/zapowiadamy-odswiezon ... karcianej/
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jools »

Bo zamierzam wejść w system, kupiłem już pierwszy cykl na start, ale z podstawką stwierdziłem że lepiej się wstrzymać do coresetu 2.0.
Mam Marvela Champions, także wiem jaki ten coreset może być, patrząc na MC. Bo tak jest to naprawdę dobre. W końcu mamy coreset, który jest PEŁNY.
_leigam_
Posty: 948
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: _leigam_ »

To ja się troszkę pochwalę moją skrzynią
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Mr. X
Posty: 15
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr. X »

Kuferek uniwersalny od Warboxa jest świetny! :D zapakowałem w koszulki premium Sloycy podstawkę i pierwsze trzy cykle. Po rozegraniu ich pójdę dalej w kolekcję (i kolejny kufer) - obecnie przebywam w Dunwich, jak dotąd bez traumy. Pozdrawiam. Agent Banks :wink:
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2452
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 562 times
Been thanked: 272 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

FFG na swojej stronie ogłosiło dostępność w sklepach " Powrotu do Przerwanego kręgu" (wersja eng).
Jaki jest obecny status polskiej wersji tego powrotu?
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Przy okazji - a wiadomo, kiedy będzie "poprawiona" podstawka?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jools »

Miszon pisze: 28 sie 2021, 14:00 Przy okazji - a wiadomo, kiedy będzie "poprawiona" podstawka?
Wiemy tylko tyle co FFG napisało - October
ODPOWIEDZ