Smartphone Inc. - zmiana zasad Pierwszeństwa

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Gnegon
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2020, 10:59

Smartphone Inc. - zmiana zasad Pierwszeństwa

Post autor: Gnegon »

Co myślicie o zmianie trochę zasad Pierwszeństwa w taki sposób, że w przypadku gdy kilku graczy ustaliło taką samą cenę to w kolejności na torze PZ umieszczają nie wszystkie swoje żetony Technologii/Logistyki/Towarów naraz, ale po jednym na zmianę.
Innymi słowy gracz z najmniejszą pozycją na torze PZ kładzie jeden żeton postępu np. na technologii 4G potem kolejny (z taką samą ceną, ale wyższym miejscem na torze PZ) na wybranym przez siebie polu Technologii itd. aż wszyscy gracze,
którzy dali taką samą cenę wyczerpią swoje żetony dla danej fazy (podobna sytuacja z rozmieszczaniem towarów i logistyki).
I po takiej wymianie dopiero przychodzi kolej graczy, którzy dali wyższą cenę.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Smartphone Inc. - zmiana zasad Pierwszeństwa

Post autor: trixon »

Jeżeli ekipa się na to zgadza to wg. mnie spoko opcja. Jednak wydaje mi się, że może to skutkować odczuwalnie dłuższą rozgrywką. W szczególności, jeżeli np. 3 graczy będzie remisować albo np. dwie pary po 2 osoby. Ja osobiście wolałbym chyba zagrać z oryginalnymi zasadami (które są wg. mnie gorsze od tych przedstawionych przez Cebie), ale móc ewentualnie zagrać drugi raz ze względu na zaoszczędzony w ten sposób czas.
ODPOWIEDZ