Deep Madness (Roger Ho)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: sitfun »

Yuri pisze: 23 kwie 2021, 12:41
Spoiler:
Na BGG jest w dziale Files fajna lista, która porządkuje która misja najpierw tak by stanowiły ciąg przyczynowo-skutkowy. Piszę z telefonu, więc nie wrzucę linka, ale jest tam na bank
Wiem, bo drukowałem i wg niego planuje rozgrywki.
Mówisz o tym? https://boardgamegeek.com/filepage/1785 ... ario-guide
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

O to to to. Ja sobie wg tego lecę.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 286
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Azel »

Tylko teraz zagwozdka, czekać na dodatki, czy lecieć z core? ;)
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

Azel pisze: 23 kwie 2021, 13:22 Tylko teraz zagwozdka, czekać na dodatki, czy lecieć z core? ;)
Dla mnie sam core jest zbyt goły. Inna sprawa że nie siadam nigdy do grania jak nie mam wszystkich dodatków, pomalowanych figsow i paru usprawnień. Nie każdemu taki tryb jest potrzebny również, niektórym wystarczy sam core. Musisz sobie tutaj sam odpowiedzieć.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: jediwolf »

No to czekam w takim razie na resztę dodatków :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

jediwolf pisze: 23 kwie 2021, 14:07 No to czekam w takim razie na resztę dodatków :)
Proponuję sprawdzić sobie na BGG ile dodają poszczegolne dodatki Potworów do puli. To może być pomocne. Spooooro dobra było w pudlach 2 z KS Exclusivami szczerze powiedziawszy.

Ja liczę na jakowyś pakiet spolszczający przy 3cim KSie od Diemension Games, albo może przy 2gim druku od Czacha Games za rok. Nie tylko u mnie by tym przyplusili 😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: sitfun »

To jak zagram w sam core (od czachy) to już później nie ma sensu kupować dodatków? Te dodatki są do rozszerzenia scenariuszy z core? Czy to są dodatkowe scenariusze?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

sitfun pisze: 23 kwie 2021, 14:19 To jak zagram w sam core (od czachy) to już później nie ma sensu kupować dodatków? Te dodatki są do rozszerzenia scenariuszy z core? Czy to są dodatkowe scenariusze?
Są. Dodatki dodają nowe potwory, itemy i misję. Tych ostatnich to różne ilości. Musisz posprawdzać na BGG konkretnie. I ja dlatego właśnie wolę od razu wrzucić do kotła wszystko co jest, bo od razu mam przy każdej misji właśnie maksimum zmiennych wynikających z ilości potworow i wspomnianych itemow itd. No ale wymaga to większego wkładu finansowego i czasowego, by wszystkie instrukcje przeleciec. Za to jak siadam to do pełnego obiadu, a nie do samej przystawki. No co kto lubi.

Te dodatki z potworami Epickimi które udostępnia Czacha właśnie dodają większą ilość zmiennych poprzez zwiększenie puli Potworów, które losujesz do poszczególnych misji.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: sitfun »

Ok, to te potworki też wziąłem, dobre tyle. Najwyżej zagram i zobaczę bo pewnie na dodatki trzeba będzie trochę poczekać aż spolszczą.. Z drugiej strony po dłuższym czasie będzie można zasiąść do gry jak do nowej rozbudowanej o dodatki więc też dobra opcja.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Yuri »

sitfun pisze: 23 kwie 2021, 14:46 Ok, to te potworki też wziąłem, dobre tyle. Najwyżej zagram i zobaczę bo pewnie na dodatki trzeba będzie trochę poczekać aż spolszczą.. Z drugiej strony po dłuższym czasie będzie można zasiąść do gry jak do nowej rozbudowanej o dodatki więc też dobra opcja.
W międzyczasie dorób sobie znaczniki zalanych pomieszczeń z jakiejś grubszej folii. Te tokeny seryjne są mega niepraktyczne, a tak to zerowym praktycznie kosztem usprawnisz mocno obsługę gry. Ew. szklanymi kaboszonami też można, ale osobiście preferuje folie docinane na kształt kafli. Udanych gier 😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Leviathan »

sitfun pisze: 23 kwie 2021, 14:46 Ok, to te potworki też wziąłem, dobre tyle. Najwyżej zagram i zobaczę bo pewnie na dodatki trzeba będzie trochę poczekać aż spolszczą.. Z drugiej strony po dłuższym czasie będzie można zasiąść do gry jak do nowej rozbudowanej o dodatki więc też dobra opcja.
Przykładowy duży dodatek możesz obejrzeć tutaj:

Wojennik TV # 470: Deep Madness: Uncounted Horrors - recenzja (PL)
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: jediwolf »

Te dodatki są must have wg. mnie. Tak samo jak dodatki do Eldritcha. Fajnie, że Czacha wyda wszystkie.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Czacha Games »

Witamy!

Dostępne są kolejne 4 nowe Epickie Potwory w naszej przedsprzedaży - dołączą do aktualnego druku i będą w PL we wrześniu tego roku. Zachęcamy!

https://czachagames.pl/index.php/katego ... p-madness/

Obrazek
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4508
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Hardkor »

Czacha Games pisze: 04 maja 2021, 17:14 Witamy!

Dostępne są kolejne 4 nowe Epickie Potwory w naszej przedsprzedaży - dołączą do aktualnego druku i będą w PL we wrześniu tego roku. Zachęcamy!

https://czachagames.pl/index.php/katego ... p-madness/
Czy dodatek KSE jest u was dostępny tylko w przedsprzedaży czy po premierze gry też się pojawi?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: hachi35 »

sitfun pisze: 09 kwie 2021, 14:16 Jak tam, bierzecie teraz wersję PL? Czy czekacie możne na 3cią kampanię na KS w tym roku?
Hej na kiedy planują 3 kampanie? będzie i deep i down madness? z chęcią parę rzeczy bym przygarną :) bo mam tylko podstawkę i sg
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Evokenx »

Czy te wszystkie dodatki wraz z nowymi bedzie można zamówić w jednym zestawie?
Torquemada666
Posty: 800
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 128 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Torquemada666 »

Evokenx pisze: 05 maja 2021, 22:25 Czy te wszystkie dodatki wraz z nowymi bedzie można zamówić w jednym zestawie?
Na fb pisali, że nie będzie wersji all in.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: KOSHI »

Kurcze, tyle dobra teraz wychodzi, że portfel jęczy, że nie wyrabia. Zamówiłem już Arcana Machina a tu pyk Deep Madness z 3 epickimi potworkami. Pooglądałem gameplay z Wojennika i tak się zastanawiam czy brać teraz i liczyć na zapowiedziane dodatki czy czekać na 3 KS. Trochę złociszy liczą sobie a contentu mało - core + 3 bosów. W podobnej cenie Machina z 3 scenariuszami, nowi bohaterowie i potwory... Tyle, że bez figurek stąd pewnie mogli sobie pozwolić na cenę. Mam wrażenie, że Deep Madness to takie połączenie Nemesis, CDMD i Zombicide. Czy to wszystko jakoś sensownie hula / będzie hulało? Jak game playowo będzie zbliżone do CDMD to ja odpadam, chociaż widzę, że raczej nie. I jak ten baca waham się...
Awatar użytkownika
Sifron
Posty: 76
Rejestracja: 06 gru 2019, 12:02
Has thanked: 18 times
Been thanked: 31 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Sifron »

DM jest mocno taktyczny i granie tam na wesołą rozwałkę mega się nie opłaca. Kolejna sprawa, to jakość scenariuszy. Są w moim mniemaniu ciekawe i mega trudne. Klimat jest wyczuwalny i robi robotę jeśli się skupisz na czytaniu tekstu na kartach szaleństwa czy tych drugich niebieskich (zapomniałem nazwy). Ogółem jestem fanem tytułu i gorąco polecam.
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: jediwolf »

KOSHI pisze: 21 cze 2021, 08:29 Kurcze, tyle dobra teraz wychodzi, że portfel jęczy, że nie wyrabia. Zamówiłem już Arcana Machina a tu pyk Deep Madness z 3 epickimi potworkami. Pooglądałem gameplay z Wojennika i tak się zastanawiam czy brać teraz i liczyć na zapowiedziane dodatki czy czekać na 3 KS. Trochę złociszy liczą sobie a contentu mało - core + 3 bosów. W podobnej cenie Machina z 3 scenariuszami, nowi bohaterowie i potwory... Tyle, że bez figurek stąd pewnie mogli sobie pozwolić na cenę. Mam wrażenie, że Deep Madness to takie połączenie Nemesis, CDMD i Zombicide. Czy to wszystko jakoś sensownie hula / będzie hulało? Jak game playowo będzie zbliżone do CDMD to ja odpadam, chociaż widzę, że raczej nie. I jak ten baca waham się...
Też kminiłem czy nie czekać na trzeci KS, ale ostatecznie kupiłem na czachagames. Trzeba wspierać chłopaków, żeby wydawali więcej gier po polsku. Sami obiecali, że po polsku wydadzą wszystko co wyszło do Deepa. Gra od razu mnie urzekła klimatem. Taki trochę nemesis pod powierzchnia oceanu. Obejrzałem parę gameplayjów i jestem bardzo na tak. Nie mogę doczekać się września :D
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 873
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 294 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: KOSHI »

Pooglądałem jeszcze gameplay i odpuszczam. Nie podoba mi się mechanika żetonów na przeobrażonych kaflach, że wchodzisz i łapiesz jakiś negatywny efekt jak i samo przeobrażanie i spawnowanie potworów, Może i klimat podwodnej bazy jest niezły oraz gra ma fajny mechanizm z tym tlenem ale mam już Nemesis, przyjdzie kiedyś tam Lockdown z dodatkami do Nemesisa a i spłynie Arcana. Jakoś mnie całe to Deep Madness nie przekonuje do końca. Cos mi nie gra w tej grze. Chyba hajs wydam na co innego. I tak mam tyle gier, że mi do solo czasu brakuje nie mówiąc o tym, co jeszcze dotrze...
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: jediwolf »

KOSHI pisze: 25 cze 2021, 20:53 Pooglądałem jeszcze gameplay i odpuszczam. Nie podoba mi się mechanika żetonów na przeobrażonych kaflach, że wchodzisz i łapiesz jakiś negatywny efekt jak i samo przeobrażanie i spawnowanie potworów, Może i klimat podwodnej bazy jest niezły oraz gra ma fajny mechanizm z tym tlenem ale mam już Nemesis, przyjdzie kiedyś tam Lockdown z dodatkami do Nemesisa a i spłynie Arcana. Jakoś mnie całe to Deep Madness nie przekonuje do końca. Cos mi nie gra w tej grze. Chyba hajs wydam na co innego. I tak mam tyle gier, że mi do solo czasu brakuje nie mówiąc o tym, co jeszcze dotrze...
A mnie się to właśnie spodobało. Zalane pomieszczeni czy przeobrażone sprawią, że na planszy coś się będzie działo. Ogólnie gameplay bardzo mi się podoba, gra est trudna, a akurat to lubię. Oczywiście póki nie zagram, to nie wiem czy gra mi siądzie czy nie :)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Leviathan »

Nagrywając relację z rozgrywki o to mi między innymi chodziło - żeby pokazać jak chodzi gra w całej okazałości. To jednak zupełnie inna forma od recenzji.
Niven
Posty: 87
Rejestracja: 25 lis 2018, 11:33
Has thanked: 29 times
Been thanked: 30 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Niven »

Po lekturze instrukcji Machiny Arcany i Deep Madness ta pierwsza wygląda dla mnie na grę niemal kompletną. Liczba kombinacji, wariantów broni ,jakość komponentów i grafik, ilość scenariuszy i ich zróżnicowanie dosłownie wgniata. I jest bardziej lovecraftowska - przeciwnicy pochodzą prosto z literatury wieszcza.
Deep Madness wydaje się dużo mniej skomplikowany ( ilość zasad i możliwości) co nie oznacza, ze gorszy. Tu chyba jest większy nacisk na działanie w drużynie i na bardzo wąskie specjalizacje postaci. Jest bardziej brutalna, czuć presje czasu i osaczenie.No i mamy figurki . Od strony graficznej trochę razi mnie "cukierkowość" grafik Badaczy - cale szczęście, że przy malowaniu modeli będzie można puścić wodze fantazji. Mam słabość do filmów których akcja toczy się w podwodnych bazach ( jak "Deep Star Six" i "Leviathan" - oba z 1989 r :D )także Deep Madness tez must have. Zaznaczam, ze porównanie jest tylko po przeczytaniu instrukcji , stron KS i recenzji - chętnie się dowiem doznań Graczy ,którzy grali w obydwa tytuły.

P. Istnieje polska grupa Deep Madness na Facebooku, jakby ktoś miał ochotę.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Gizmoo »

Niven pisze: 14 paź 2021, 00:20 mam słabość do filmów których akcja toczy się w podwodnych bazach ( jak "Deep Star Six" i "Leviathan" - oba z 1989 r :D )
I Abyss! Nie zapominajmy o Abyss! ;)

U mnie DM już od dawna na liście "gier do zagrania", ale niestety chyba nikt z planszówkowego towarzystwa nie posiada.
ODPOWIEDZ