Najlepszy skirmish ever :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Pako »

Emil_1 pisze: 07 kwie 2021, 18:49 Po 2 partiach the Edge mogę powiedzieć, że gra jest super, ale nie jest to skirmish idealny. Im więcej gier kupuję, tym bardziej widzę, że ideał nie istnieje więc trzeba się cieszyć różnicami w każdym z nich (szkoda, że przy dwójce dzieci jest tak mało czasu, by grać).
A jeśli chodzi o Ragnarok to zawiodłem się na ilości komponentów (małej) w podstawowym pudełku - zobaczymy, co będzie za 10 dni.
Właśnie obserwuję Ragnarok i nie wiem czy i co brać... Widzę, że można też Panteon wziąć ale tylko z tym nowym... ehh, ciężki wybór...
Co do The Edge to ostatecznie nawet się lekko ucieszyłem, że mi odwołali zamówienie bo może dzięki temu wezmę Ragnarok ;)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1389
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Emil_1 »

Ale to w końcu nie wziąłeś edge? Moim zdaniem gra jest super a już sporo gier ograłem - nie myslałeś o wersji angielskiej ?
Moim zdaniem mimo swojej ceny, Edge jest wart wydatku.
Jeśli chodzi o ragnaroka to nie jest wart swojej ceny (spójrz jaka jest bieda w zestawie) ale juz Mythic Battles Pantheon jest (a za 99 dolców kiedyś to bym brał z pocałowaniem dłoni) .
Miłego dnia! :)
Ambasador666
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2021, 12:10
Been thanked: 1 time

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Ambasador666 »

The Edge nie będzie już wspierany, natomiast seria Mythic Battles będzie dostawała wsparcie, a uniwersum będzie się rozrastać.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 631 times
Been thanked: 543 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Irr3versible »

Co dla mnie osobiście było istotnym punktem, dlatego też wsparłem the edge czyli zamknięty produkt ;) Świętego grala nie szukam, the edge po dwóch rozgrywkach wydaje się good enough i łatwo będzie zapraszać innych do gry.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1389
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Emil_1 »

Ja jestem pod olbrzymim wrażeniem kampanii w edge. Skirmish który ma rozbudowaną historię w mrocznym świecie - dla mnie super
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Pako »

Emil_1 pisze: 09 kwie 2021, 15:27 Ale to w końcu nie wziąłeś edge? Moim zdaniem gra jest super a już sporo gier ograłem - nie myslałeś o wersji angielskiej ?
Moim zdaniem mimo swojej ceny, Edge jest wart wydatku.
Jeśli chodzi o ragnaroka to nie jest wart swojej ceny (spójrz jaka jest bieda w zestawie) ale juz Mythic Battles Pantheon jest (a za 99 dolców kiedyś to bym brał z pocałowaniem dłoni) .
Wziąłem ale jaja sobie ze mnie zrobili bo napisali, że źle policzyli sztuki w magazynie i oddali kasę :( Angielska wersja nie wchodzi w grę bo z synem gram 10-letnim
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 631 times
Been thanked: 543 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Irr3versible »

Pako pisze: 09 kwie 2021, 16:58
Emil_1 pisze: 09 kwie 2021, 15:27 Ale to w końcu nie wziąłeś edge? Moim zdaniem gra jest super a już sporo gier ograłem - nie myslałeś o wersji angielskiej ?
Moim zdaniem mimo swojej ceny, Edge jest wart wydatku.
Jeśli chodzi o ragnaroka to nie jest wart swojej ceny (spójrz jaka jest bieda w zestawie) ale juz Mythic Battles Pantheon jest (a za 99 dolców kiedyś to bym brał z pocałowaniem dłoni) .
Wziąłem ale jaja sobie ze mnie zrobili bo napisali, że źle policzyli sztuki w magazynie i oddali kasę :( Angielska wersja nie wchodzi w grę bo z synem gram 10-letnim
A ja z 9 letnim grałem.
Karty pomocy mają wszystkie opisy - działania karty wraz ze zdjęciem oraz dodatkowy komentarz. Mnie się udało (za uprzejmością AW) otrzymać za darmo wydruki po polsku - wszystkie, wliczając kampanie i rulebook. Jeśli już nie mają wolnych kopii, to wszystko znjadziesz na stronie gry do ściągnięcia. Młody uczy się angielskiego, trochę rozumie. Gdzie jest problem odszukuje kartę na karcie pomocy frakcji i czyta opisy po polsku. W tym wieku raz przeczytana zostaje w głowie ;)
Reasumując, niech to nie będzie aż tak duża przeszkodą :)
Najlepiej sprawdźcie najpierw wspomniane karty pomocy online.
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1451 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Cyel »

Pako pisze: 09 kwie 2021, 16:58
Angielska wersja nie wchodzi w grę bo z synem gram 10-letnim
Akurat najlepszy sposób na to, żeby nauczyć młodego angielskiego, to podjarać go wizją grania w fajne gry, które są tylko po angielsku. Jeśli będziesz czekał aż szkoła go nauczy bez wystawiania go w życiu pozaszkolnym na angielski, to sobie poczekasz długo. (mówię to ja - nauczyciel angielskiego gim-LO z kilkunastoletnim stażem ;))

***

Przypomnę, że gdyby ktoś chciał sprawdzić mechanikę Warmachinę w akcji, to zawsze chętnie nauczę online za pośrednictwem WarTable. Można się przekonać, czemu uważam, że to najlepsza gra ever ;) Potrzeba tylko Discorda do komunikacji, bo WarTable działa w przeglądarce bez żadnych instalacji, logowań itp.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Pako »

Już inne rzeczy kupiłem za tę kasę więc olewam. Zresztą im więcej o tym czytam czy oglądam to w sumie jest to dobra gra ale nie też jakiś święty graal gier ;) Do tego dość średnie (dla mnie) są tam modele co ma w moim przypadku duże znaczenie ;)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2021, 09:41 przez Pako, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1389
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Emil_1 »

A co kupiłeś zamiast?:)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Pako »

Wydrukowanych książek pewnie już mi nie przyślą, całość do wydruku to podobno 300 stron. No i nadal jednak najważniejsze, czyli karty, będą po angielsku. Jak płacę tak ogromną kwotę to jednak chce mieć wszystko idealnie, tak jak mi pasuje a nie jakieś kombinowanie. A kosztuje to przecież sporo.
Co do tego co kupiłem to różne rzeczy:
- na KS świetne modele zespołu krasnoludów do Blood Bowl od Greebo Games,
- inne modele do BB,
- Star Wars Rebelia (bo już w końcu jest dodruk),
- zastanawiam się nad wsparciem Ragnarok...
I w sumie to się nawet cieszę, że nie mieli The Edge PL ;)
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Pako »

mmag pisze: 09 mar 2021, 09:30 Jeśli szukasz bardziej zamkniętego systemu planszowego, aniżeli typowego bitewniaka bez dna, to zdecydowanie polecam Mythic Battles Pantheon/Ragnarok...
Mocno myślę nad wsparciem Ragnarok. Widzę, że grasz w Pantheon więc ciekaw jestem Twojego zdania. Nie chciałbym wydawać na kolejną grę miliona monet. Co więc radzisz? Czy podstawka jest wystarczająco bogata? Ragnarok czy Pantheon (czy tylko patrzeć jaki klimat mi bardziej pasuje? W tym przypadku jednak u mnie wygrywa Ragnarok...). Niestety do tego jeszcze bandycko wysoka wysyłka nie pomaga...
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: suibeom »

W innym temacie na tym forum prawiono o sensie, lub jego braku, wspierania projektów gier na wspieraczkach - a dokładniej czy warto wspierać dany projekt od początku kampanii, czy wchodzić później, czy też kupować z drugiej ręki. Po Waszych "przygodach" z kupnem The Edge Dawnfall utwierdziłem się tylko, że warto wchodzić w takie projekty już na starcie, dzięki czemu uniknie się mnóstwa irytujących sytuacji, przepłacania i rozczarowań budowanych na tych irytacjach.
Co do świętego graala, to trochę współczuję wiary w jego istnienie. Bo gdyby istniał dowodziłby jedynie, że ten, kto go znalazł to osoba, która się nie zmienia, stoi w miejscu nie rozwijając. Mnie to przeraża.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: mmag »

Pako

Mechanicznie to w zasadzie to samo, pozostają więc dwie kwestie - klimat i zawartość.

Klimat - to, którą mitologię preferujemy i które postacie znamy lepiej to sprawa indywidualna. Osobiście wolę by w boju towarzyszył mi doskonale znany Cerber czy Hydra niż Hraesvelg (?) - ale jak mówiłem, to już kwestia indywidualnej znajomości mitów i preferencji.

Jeśli chodzi o zawartość - nie znamy oczywiście finalnej zawartości Ragnaroku i tego, jakie SG zostaną jeszcze odblokowane. Jednak mocno się zdziwię, jeżeli dorówna on temu co oferował Pantheon - mało która gra jest w stanie przebić ofertę z tamtej kampanii ;) Stąd raczej skłaniałbym się do greckiej wersji systemu. Jeżeli zdecydujesz się też na jakie dodatki, to te z pierwszej zbiórki były też nieporównywalnie bogatsze jeśli chodzi o zawartość. Choć najlepszy stosunek cena/zawartość oferuje oczywiście War of the Gods Pledge;)

Kolejna kwestia to balans postaci - MBP doczekał się już aktualizacji do wersji 1.5, więc można założyć że będzie jednak hulał sprawniej od nowej, nordyckiej wersji, która dopiero zostanie wydana i potencjalne zmiany/poprawki są jeszcze przed nią.
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Pako »

mmag pisze: 12 kwie 2021, 11:15 Pako
Stąd raczej skłaniałbym się do grecki wersji systemu. Dodatkowo, jeżeli zdecydujesz się też na jakie dodatki, to te z pierwszej zbiórki były też nieporównywalnie bogatsze jeśli chodzi o zawartość.
Kurcze chyba ma to sens co piszesz... Dodatki czytam, że będzie można ewentualnie później zamówić (pledge manager)? Posiadasz dodatki? Które Twoim zdaniem najbardziej warto mieć? Zresztą sama podstawka ze SG to chyba multum możliwości?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: mmag »

Generalnie rzecz biorąc, to w tej chwili możesz nawet wesprzeć kampanię tylko za 1$ i wszystko sobie dobrać na spokojnie w pm - tym bardziej, że ma on ruszyć dopiero w czerwcu i być otwarty przez kolejne 4-5 miesięcy. Podstawka +sg oferuje faktycznie mnóstwo możliwości - chyba, bo sam od razu brałem grę z dodatkami. :lol: Jeśli o nie chodzi to zacytuję siebie z wątku o grze:
mmag pisze: 09 cze 2018, 11:08
  • Ymir Expansion - nowość w tej kampanii i podwaliny pod MBR będzie dostępny później tylko bez dodatkowej głowy więc odpuścić można - Dokładnie, można sobie teraz odpuścić, lepiej wydać $ na inne dodatki;)
  • Hera Expansion - dodatek wprowadza mechanikę ulepszania/lvl jednostek - Moim zdaniem najlepszy dodatek, nowa mapa, sporo nowych jednostek, ciekawa kampania z nową mechaniką rozwoju postaci i armii. Brać!
  • Poseidon Expansion - nowa mechanika bitwy morskie - Bitwy morskie faktycznie mocno odróżniają się od tych lądowych. Problem z tym dodatkiem jest jednak taki, że dosyć słabo te wszystkie morskie stwory sprawują się na lądzie. Jasne możesz zasuwać po Olimpie syrenami i Scyllą ale moim zdaniem wygląda to trochę słabo i nie za bardzo wpisuje się w klimat "nie-morskich" planszy. No i dodatek jest droższy od pozostałych. Myślę, że lepiej za te 60$ kupić kilka małych dodatków.
  • Hephaestus Expansion - ten nic nie wprowadza mechanicznie. - Przede wszystkim nowe mapy i nowe jednostki. Moim zdaniem warto.
  • Rise of the Titans Expansion - 4 kozackie figurki i kampania solo/coop ale mechanicznie nic nie wprowadza - Chyba najgorszy z dużych dodatków. Jasne, figurki są wielkie i robią wrażenie, ale raz, że scenariusze w tym dodatku są mocno słabe i źle zbilansowane, dwa że w gruncie rzeczy tytani tak często nie pojawiają się na planszy, są tak silni, że w zasadzie ich wybór dominuje draft i taktykę na grę - przez to wolę jednak trzymać się rozgrywek bogowie vs bogowie, pojedynek tytanów odpalając tylko od czasu do czasu jako smaczek i urozmaicenie. Myślę, że lepiej za te 60$ kupić kilka małych dodatków.
  • Hell Judges Expansion - 3 jednostki można odpuścić ten dodatek - Trzy ciekawe jednostki, stosunkowo tani, najlepszy z małych dodatków obok Troi. Moim zdaniem warto.
  • Manticore Expansion - można odpuścić - Dodatek drogi jak za jedną dodatkową postać. Problem w tym, że jednostek za 4/5 punktów nie ma w grze wcale aż tak dużo, a są one często wybierane, więc każde urozmaicenie jest bardzo mile widziane. Tym bardziej, że Mantikora i wygląda fajnie (figurka) i fajnie się nią gra. Gdyby tylko nie ta cena...
  • Heroes of the Trojan War Expansion - chyba najlepszy z małych 5 różnych postaci - 5 jednostek, cena - warto! Z tym, że muszę przyznać, że jednostki w tym dodatku są dosyć nierówne, i niektóre nie wzbudzają zachwytu jeśli chodzi o oferowane umiejętności / statystyki
  • Echidna's Children Expansion - można odpuścić - Sytuacja trochę jak z Mantikorą. Drogie to. Ale za to bardzo fajne. Tak figurki, jak i umiejętności nowych jednostek. Drogo ale warto.
  • Compendium Book - jak malować i chyba 4 kampanii w tym jedna solo, do których wystarczy core box i pandora - Główną atrakcją tu są nowe kampanie i scenariusze, jeśli zależy Ci na nich to jest to must have. Choć osobiście uważam, że gra jednak jest lepsza w trybie skirmish, scenariusze mają mocno nierówny poziom, czasem są ewidentnie źle zbalansowane (nie wiem jak wyglądają te z comp. boooka, nie grałem w nie)
  • Termopylae Battlefield - dodatkowe pole bitwy większa różnorodność i ewentualnie jak pojawią się dodatkowe scenariusze tworzone przez community będzie można grać - Nowa mapa = mocne urozmaicenie. Zdecydowanie warto.
  • Deluxe Storage Box - można odpuścić, jeśli nie bierze się all-in - przy all-in zakup niestety konieczny aby to wszystko ogarnąć. Przy mniejszym zakupie myślę, że obejdzie się bez, choć tez nie zaszkodzi
  • Terrain Set - z jednej strony fajne z drugiej lepiej chyba kupić jakiś inny dodatek - Fajnie to wygląda, ale przy ograniczonym budżecie lepiej poświęcić fundusze na inne dodatki. Drzewka / kolumny zawsze sobie będziesz mógł sobie dokupić.
  • Oedipus vs Sphinx Expansion - można odpuścić - Jakoś nie jestem fanem tych jednostek. Można ale nie trzeba.
  • Dionysus Expansion - nowość w tej kampanii - Moim zdaniem mocno przekombinowana umiejętność, raczej dla zaawansowanych graczy. Można kupić, ale są lepsze dodatki...
  • Extension Kit - tylko jak chcesz grać w więcej niż 4 graczy. - Dokładnie. Tylko gdy chcesz grać w więcej niż 4 osoby lub prowadzić dwie gry jednocześnie. Raczej nieprzydatne w normalnej grze.
W skrócie:
  • Duże dodatki: Hera > Hefajstos > Posejdon > Tytani
  • Małe dodatki: Termopylae Battlefield > Heroes of the Trojan War > Hell Judges > Echidna's Children > Manticore > Dionysus > Oedipus vs Sphinx

:)
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Pako »

mmag pisze: 12 kwie 2021, 11:27 Generalnie rzecz biorąc, to w tej chwili możesz nawet wesprzeć kampanię tylko za 1$ i wszystko sobie dobrać na spokojnie w pm - tym bardziej, że ma on ruszyć dopiero w czerwcu i być otwarty przez kolejne 4-5 miesięcy.
Dzięki, tak chyba właśnie zrobię. Jesteś pewien, że wsparcie 1$ mi to gwarantuje? Bo nie umiem znaleźć informacji na ten temat a podobno nie zawsze tak jest.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: mmag »

Z FAQ:
Would I be able to make a Late Pledge during the Pledge Manager ? When will it open and close ?

Yes. Please, consider pledging at least 1$ now so you will receive an email (check your spam folder regularly) letting you know when the Pledge Manager will open.
Pledge Manager should run from the beginning of June to the end of September or October.
mkprywatny1
Posty: 34
Rejestracja: 16 gru 2018, 14:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: mkprywatny1 »

Pako pisze: 12 kwie 2021, 11:56
mmag pisze: 12 kwie 2021, 11:27 Generalnie rzecz biorąc, to w tej chwili możesz nawet wesprzeć kampanię tylko za 1$ i wszystko sobie dobrać na spokojnie w pm - tym bardziej, że ma on ruszyć dopiero w czerwcu i być otwarty przez kolejne 4-5 miesięcy.
Dzięki, tak chyba właśnie zrobię. Jesteś pewien, że wsparcie 1$ mi to gwarantuje? Bo nie umiem znaleźć informacji na ten temat a podobno nie zawsze tak jest.
Tak, jest na FAQ.
Would I be able to make a Late Pledge during the Pledge Manager ? When will it open and close ?

Yes. Please, consider pledging at least 1$ now so you will receive an email (check your spam folder regularly) letting you know when the Pledge Manager will open.
Pledge Manager should run from the beginning of June to the end of September or October.
Ceny nie ulegną podwyższeniu. Dojdą również dodatki, które nie są prezentowane w obecnej kampanii, jak np. pojedyncze dodatki do MBP, Ymir itd.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1389
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Emil_1 »

Po 15 partiach Edge powiem że jest MEGA.
Kampania fantastyczna, jakieś mini braki w figsach nie przeszkadzają, armie są różnorodne, kości są mitygowane kryształami. Brawo dla AR:)
Najlepsza rekomendacja - Żona aktualnie tylko w to chce grać.
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1389
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Emil_1 »

Jako że chcę się podzielić moimi doświadczeniami też z Wami to:
kupiłem Mythic Battles: Pantheon ( w wersji 1.0 a nie 1.5) i wrażenia jak dotychczas to:
- piękne i różnorodne figurki (po co komu dodatki jak w zestawie jest ponad 100 figurek ? ;) )
- mechanicznie bardzo przyjemnie (fajna walka, pomysł na modyfikowanie kości)
- trzeba dokupić 1.5
- kości kości :)
-na pewno nie jest tak dobre jak Edge, bardzo się różni od hate (nie jest to gore / flaki / death metal),
Miłego dnia! :)
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: shod »

Emil_1 pisze: 17 maja 2021, 11:36 Jako że chcę się podzielić moimi doświadczeniami też z Wami to:
kupiłem Mythic Battles: Pantheon ( w wersji 1.0 a nie 1.5) i wrażenia jak dotychczas to:
- piękne i różnorodne figurki (po co komu dodatki jak w zestawie jest ponad 100 figurek ? ;) )
- mechanicznie bardzo przyjemnie (fajna walka, pomysł na modyfikowanie kości)
- trzeba dokupić 1.5
- kości kości :)
-na pewno nie jest tak dobre jak Edge, bardzo się różni od hate (nie jest to gore / flaki / death metal),
Dzięki, że dzielisz się swoimi doświadczeniami ;).
Ja wsparłem MB:R i całkiem sporo zostało odblokowane [nie ma co porównywać do MB:P, bo wiadomo, że MB:P to mało jaka gra jest wstanie dorównać zawartością do ceny].
Mam nadzieję, że zasady będą już zbliżone do MB:P v1.5 - może ktoś wie jak to jest?
Ciekawi mnie ile czasu Ci zajmowała rozgrywka, bo ja właśnie szukam gry, do której da się usiąść na 1-2 h i da się też rozegrać jakiś scenariusz i samemu takie tworzyć - w wydaje mi się, że właśnie MB:R będzie mi to dawał [klimaty Nordyckie wole od Greckich ;)].
Zastanawiałem się też nad The Edge, ale cena i dostępność wersji PL poza moim zasięgiem...
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1451 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Cyel »

A ja ciekaw jestem czy ktoś w PL w ogóle grał w Judgement. Odkąd przeczytałem tę ( KLIK ) entuzjastyczną recenzję bardzo byłem ciekaw tej gry, ale u nas nikt o niej nie mówi a w temacie o grze i aktualnym jej KSie piszę tylko ja. viewtopic.php?f=1&t=59635&hilit=judgement

Ale w sumie takie Monsterpocalypse np na zachodzie też jest niesamowicie chwalone (nawet film mieli kiedyś robić w Hollywood) a u nas w zasadzie zupełnie nie znane z jakiegoś powodu. viewtopic.php?f=1&t=57582&hilit=monsterpocalypse

Tak więc najwyraźniej są lokalne mody na pewne gry :)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1389
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: Emil_1 »

shod pisze: 21 maja 2021, 07:55
Emil_1 pisze: 17 maja 2021, 11:36 Jako że chcę się podzielić moimi doświadczeniami też z Wami to:
kupiłem Mythic Battles: Pantheon ( w wersji 1.0 a nie 1.5) i wrażenia jak dotychczas to:
- piękne i różnorodne figurki (po co komu dodatki jak w zestawie jest ponad 100 figurek ? ;) )
- mechanicznie bardzo przyjemnie (fajna walka, pomysł na modyfikowanie kości)
- trzeba dokupić 1.5
- kości kości :)
-na pewno nie jest tak dobre jak Edge, bardzo się różni od hate (nie jest to gore / flaki / death metal),
Dzięki, że dzielisz się swoimi doświadczeniami ;).
Ja wsparłem MB:R i całkiem sporo zostało odblokowane [nie ma co porównywać do MB:P, bo wiadomo, że MB:P to mało jaka gra jest wstanie dorównać zawartością do ceny].
Mam nadzieję, że zasady będą już zbliżone do MB:P v1.5 - może ktoś wie jak to jest?
Ciekawi mnie ile czasu Ci zajmowała rozgrywka, bo ja właśnie szukam gry, do której da się usiąść na 1-2 h i da się też rozegrać jakiś scenariusz i samemu takie tworzyć - w wydaje mi się, że właśnie MB:R będzie mi to dawał [klimaty Nordyckie wole od Greckich ;)].
Zastanawiałem się też nad The Edge, ale cena i dostępność wersji PL poza moim zasięgiem...
MB:P spokojnie między 1 a 2 h z rozkładaniem i składaniem. Co prawda ja jestem zboczony na punkcie organizacji i sporą część sobie podzieliłem w wielkim organizerze (który się mieści w pudełku)
Spoiler:
Miłego dnia! :)
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Najlepszy skirmish ever :)

Post autor: shod »

Emil_1 pisze: 21 maja 2021, 10:44 MB:P spokojnie między 1 a 2 h z rozkładaniem i składaniem. Co prawda ja jestem zboczony na punkcie organizacji i sporą część sobie podzieliłem w wielkim organizerze (który się mieści w pudełku)
Spoiler:
nieźle to wszystko wygląda i ta organizacja na pewno przyspiesza rozkładanie...tylko u mnie to chyba nie przejdzie jak pomaluje figurki. Chyba, że te organizery wyłożę gąbką, albo jakiś dedykowany organizer zrobię z przegródkami.
Za to cieszy, że do 1-2 h się ogarnie rozgrywkę. Zastanawiam się też, czy te mapy i scenariusze nie są zbyt monotonne i powtarzalne. Jasne, zdaje sobie sprawę, że ilości różnorodność figurek u układów daje wysoki poziom regrywalności, ale...czy scenerie się nie nudzą? :)
ODPOWIEDZ