Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Fiacik »

kdsz pisze: 12 mar 2021, 09:22
feniks_ciapek pisze: 12 mar 2021, 09:12 Pełną parą, jak masz dużo czasu :)
Iwona z Adamem nagrywają długie odcinki, ale nigdy nie miałem poczucia, by były one nadmiernie przegadane. Dobrze wykorzystują "czas antenowy".
Na czas prodróży komunikacją miejską po dużej aglomeracji to akurat :)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 775
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 683 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: anitroche »

Co prawda to nie recenzent, ale ciekawa seria planszówkowa na YT: The Going analog Quiz Show https://www.youtube.com/channel/UC_-GmP ... a_bDDmkp2Q

Dwójka prowadzących zaprasza różne osoby ze środowiska planszówkowego (recenzentów, projektantów gier, wydawców itp.) i przygotowuje dla nich quiz wiedzy z planszówek. Każdy quiz ma tę samą strukturę i składa się tylko z 20 pytań, ale każdy uczestnik dostaje inny zestaw pytań przygotowany specjalnie pod nich. Bardzo fajni prowadzący i przy okazji sama mogę sobie sprawdzić swoją wiedze plaszówkową ;). Podrzucam, bo może kogoś jeszcze to zainteresuje.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

MadejZO pisze: 12 mar 2021, 07:33 Który polski podcast polecacie w temacie gier amerithrash? Słucham sporo Gradania, ale chętnie posłucham czegoś jeszcze.
Czasami coś nagramy ameritrashowego ;)
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4736
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1460 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

Dla lubiących gry około-wojenne warto rzucić okiem na The Players' Aid:
https://www.youtube.com/channel/UCzgDa9 ... XPzjBX8WMg
nasłuchałem się ich próbując wybrać dla siebie gry z serii C&C oraz COIN.
Dla mnie idealne uzupełnienie WojennikTV (którego bardziej cenię) - jeśli na Wojenniku czegoś nie ma (z gier około-wojennych oczywiście), wtedy warto skierować swoje kroki właśnie na The Players' Aid.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2271
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Mr_Fisq pisze: 14 mar 2021, 10:13 Dla lubiących gry około-wojenne warto rzucić okiem na The Players' Aid:
https://www.youtube.com/channel/UCzgDa9 ... XPzjBX8WMg
nasłuchałem się ich próbując wybrać dla siebie gry z serii C&C oraz COIN.
Dla mnie idealne uzupełnienie WojennikTV (którego bardziej cenię) - jeśli na Wojenniku czegoś nie ma (z gier około-wojennych oczywiście), wtedy warto skierować swoje kroki właśnie na The Players' Aid.
Tak jest! Panowie z The Player’s Aid robią kawał dobrej roboty, co zostało zresztą docenione w ostatniej edycji prestiżowego plebiscytu Charles S. Roberts Awards. To właśnie The Player’s Aid zostało wybrane najlepszym vlogiem poświęconym grom wojennym.

Mój Wojennik znalazł się w gronie czterech finalistów tego plebiscytu, co i tak uważam za gigantyczny sukces zważywszy na konkurencję i fakt, że gros materiałów mam jednak po polsku.
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: wildatheart »

sasquach pisze: 27 mar 2021, 04:06
wildatheart pisze: 27 mar 2021, 00:38 Nie no, jasne, tak samo jak nieciekawa jest każda literatura i kino gatunkowe, będące serią zerżnięć filmy Disneya, Marvela, Tolkien, Gwiezdne Wojny, a już o muzyce to w ogóle nie ma co gadać, bo cały pop i rock to zżynki z Beatlesów (którzy sami zrzynali) i Elvisa. Z tego co wiem nigdzie się tej inspiracji nie wypierali, a na moje oko mają jednak swój styl (to znaczy nie są bardziej podobni do SUSD niż takie No Pun Included). Masz prawo oczywiście nie lubić, ale jeśli zamierzałeś kogoś przekonać do swoich racji to jak dla mnie argument na poziomie przedszkola <3 Nie mówiąc już o tym, że chciałabym obejrzeć materiał SUSD o Aeon's End gdyby kiedyś zrobili.
Jest różnica między inspiracją, a zżynką 1:1. Ale co kto lubi. Jak Ci się podoba to widać robią dobrą robotę. Choć jak dla mnie uczciwej by było jakby się postarali o oficjalną licencję SU&SD :lol:
Na czym Twoim zdaniem ta różnica między zrzynką a inspiracją konkretnie polega? Serio pytam. Bo mają inny logotyp, inny styl graficzny, inną narrację, mają na kanale całe segmenty, których SUSD nie ma, no i każda recenzja z tego co ja widziałam jest chyba oryginalna, z pełni autorską treścią - nie widziałam nigdzie niczego co by było po prostu przekopiowane - tylko raczej właśnie zachowujące pewien styl (stąd pytam też na marginesie czy uważasz NPI za zrzynkę SUSD i czy uważasz np. Uncharted za zrzynkę Tomb Raider, bo chyba nie masz innego wyjścia myląc właśnie inspirację i kopiowanie?).

Bo mówienie o "zrzynce 1:1" brzmi jakbyś posądzał ich o plagiat - a może to moje prywatne skrzywienie, ale nie traktowałabym takich oskarżeń taką lekką ręką i wypadałoby jakoś udowodnić, że nie wnoszą żadnej własnej treści, wartości i stylu do tego co robią (bo tylko wtedy można mówić o plagiacie, nie?). Rzucanie takich nieuzasadnionych oskarżeń o plagiat sprawia, że przynajmniej w moich oczach wychodzisz na bobka, który nie bierze odpowiedzialności za swoje szkodliwe słowa (oczywiście nie musisz przejmować się moją opinią, próbuję jedynie uwrażliwić Ciebie i czytające to osoby w tym jakże ciekawym temacie). A plagiatu nie udowadnia się tym, że Ci się wydaje, że coś jest podobne, tylko wypadałoby wskazać konkretne skopiowane fragmenty wypowiedzi, treści, podobieństwa, które są przeniesieniem właśnie 1 do 1 jakiegoś elementu, a nie jedynie jego (nawet izometryczną) analogią. Chyba, że chciałeś się po prostu pochwalić, że dostrzegasz podobieństwa, to gratulacje dla Ciebie oczywiście :wink:
sasquach
Posty: 1846
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 941 times
Been thanked: 588 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Jeśli oglądam WwG to mam wrażanie jakbym oglądał program na licencji SU&SD i tyle w temacie. Treści inne, ale formuła, przynajmniej jak dla mnie, ta sama. Oczywiście nie jest to plagiat, ale nie sądziłem, że muszę pisać tak dosłownie o co mi chodzi ze zżynaniem.

Ale na tym kończę swój udział w tej dyskusji. Widząc z jakaś lubością stosujesz argumenty ad personam podziękuję za dalszą rozmowę.
nakago
Posty: 258
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: nakago »

pooglądajcie kanał "wyjdzie w graniu", świetne recki humorystycznie w stylu non pun included :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Losiek »

Próbowałem i nie dałem rady. Taki zupełnie nieśmieszny humor w dodatku strasznie sztuczne.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Losiek pisze: 28 mar 2021, 22:58 Próbowałem i nie dałem rady. Taki zupełnie nieśmieszny humor w dodatku strasznie sztuczne.
Muszą się chyba oswoić z formatem. SU&SD już są otrzaskani z odpowiednim odgrywaniem napisanego scenariusza. Już "chwilę" w tym siedzą. WWG dopiero zaczynają, stąd może miejscami wyłazić sztuczność. Ale jak będą robić to dłużej, to będzie lepiej :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Losiek »

Pewnie masz rację ale ja tak czy siak preferuję treść ponad formę.
azazelmo
Posty: 917
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 295 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: azazelmo »

Gambit pisze: 28 mar 2021, 23:08
Losiek pisze: 28 mar 2021, 22:58 Próbowałem i nie dałem rady. Taki zupełnie nieśmieszny humor w dodatku strasznie sztuczne.
Muszą się chyba oswoić z formatem. SU&SD już są otrzaskani z odpowiednim odgrywaniem napisanego scenariusza. Już "chwilę" w tym siedzą. WWG dopiero zaczynają, stąd może miejscami wyłazić sztuczność. Ale jak będą robić to dłużej, to będzie lepiej :)
+1
Obejrzyjcie sobie pierwsze odcinki SU&SD. Widać z jakiego poziomu startowali.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2110
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 277 times
Been thanked: 436 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

Gambit pisze: 28 mar 2021, 23:08
Losiek pisze: 28 mar 2021, 22:58 Próbowałem i nie dałem rady. Taki zupełnie nieśmieszny humor w dodatku strasznie sztuczne.
Muszą się chyba oswoić z formatem. SU&SD już są otrzaskani z odpowiednim odgrywaniem napisanego scenariusza. Już "chwilę" w tym siedzą. WWG dopiero zaczynają, stąd może miejscami wyłazić sztuczność. Ale jak będą robić to dłużej, to będzie lepiej :)
Osobiście podziwiam ich zapał. Bardzo podoba się mi format. Na tle polskich influencerów od gier planszowych, bardzo mocno wybijają się.
Poza wstawkami humorystycznymi, bardzo fajnie argumentują opinie.
Wszystkim bardzo polecam obejrzeć odcinek o transformacji marsa - super fajnie przedstawione i uargumentowane.
(Kiedyś myślałem, że jestem odosobniony w opinii na temat gry, teraz wiem, że jest nas conajmniej 2 xD)

Parę słów odnośnie zbierających się pomstować hejterów. Równie dobrze mogą napisać, że zżynacie z Biblii z księgi genesis - w końcu powielacie motyw, mężczyzny i kobiety jako głównych bohaterów (sic!). Trochę słaby argument, gdy ktoś argumentuje coś na nie, bo jest podobne do innego produktu. Może ktoś widzi podobieństwo, a ktoś inny nową jakość. Ja widzę to drugie.

Kieruje słowa do prowadzących: Nie przejmujcie się i róbcie dalej dobrą robotę. To co robicie wychodzi świetnie.


Edycja:
Osoby, które poczuły się zaszufladkowane jako hejterzy, ale w swoich wypowiedziach podały merytoryczne argumenty, z góry przepraszam.
Komentarz był skierowany tylko do osób, które szerzą negatywne opinie albo pomówienia bez podania rzeczowych argumentów i/lub dowodów. Jeśli ktoś się nie zgadza z takim poglądem - no cóż zapraszam do argumentacji. Przedstawienie dowodów również mile widziane :)
Ostatnio zmieniony 29 mar 2021, 13:32 przez tomp, łącznie zmieniany 1 raz.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4736
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1460 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

tomp nie ma to jak przyjść, zaszufladkować ludzi - dostrzegający uderzające podobieństwo WwG i SU&SD - hejterzy. :roll:

Ja recenzje WwG regularnie oglądam i cenię. Podobnie SU&SD. A przy tym zauważam uderzające podobieństwo między tymi dwoma mediami. Z jednej strony w formie recenzji, a z drugiej w fakcie, że nie poprzestają na samych recenzjach/podcastach, ale tworzą własny portal o grach.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 867
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Szewa »

Nie masz argumentow przeciwko krytyce ulubionego kanalu? UZYJ NIEZAWODNEGO SRODKA, OTO ON:
Spoiler:

Uwazam, ze kopiuja styl SU&SD (kopiowanie najwyzsza forma uznania autora), jednak robia to dobrze i ciesze sie, ze pojawili sie w "polskim swiecie recenzenckim", bo ile mozna ogladac jedna forme wideo tzn. smutna buzie na polowe ekranu opowiadajaca o grze ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 648 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

Rodzima kinematografia zna piękne określenie na tego rodzaju inspirację:
"polska odpowiedź na ..." :D
Cyk i wszyscy zadowoleni ;)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4538
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

Gambit pisze: 11 kwie 2021, 14:51 Skąd pomysł, że pełna wersja TG przypadła mi do gustu?
Gambit pisze: 11 kwie 2021, 13:20 Kiedyś świetnie bawiłem się przy prototypie Tainted Grail. A jak poszło z Etherfields?
Film:
Obrazek

Filmu nie oglądałem, tylko wskoczyłem na ostatnią ocenę :P

Stąd wniosek, że albo przy prototypie bawiłeś się słabo (wniosek po screenie), a pełna wersja była fajna i tutaj tylko się pomyliłeś pisząc, albo bawiłeś się świetnie, ale dałeś "ocenę" złą, ale jaki to ma sens, albo po prostu czegoś tu nie rozumiem.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Gambit »

Hardkor pisze: 11 kwie 2021, 15:56
Gambit pisze: 11 kwie 2021, 13:20 Kiedyś świetnie bawiłem się przy prototypie Tainted Grail. A jak poszło z Etherfields?
Nie pomyliłem się nigdzie. Ten kawałek o prototypie TG miał być ironiczny, ale chyba nie wyszło :D
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 397
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 59 times
Been thanked: 170 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Fyei »

Gambit pisze: 11 kwie 2021, 20:45
Hardkor pisze: 11 kwie 2021, 15:56
Gambit pisze: 11 kwie 2021, 13:20 Kiedyś świetnie bawiłem się przy prototypie Tainted Grail. A jak poszło z Etherfields?
Nie pomyliłem się nigdzie. Ten kawałek o prototypie TG miał być ironiczny, ale chyba nie wyszło :D
Tomku wyszło, ale żeby to wyłapać trzeba obejrzeć całą Twoją recenzję do TG, a nie samą ocenę ;).
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"

Maziam figurki: https://www.instagram.com/against_the_greys/
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: lou »

Nie wyszło. Nie każdy ogląda Gambita, a wypowiedzi były sprzeczne i bez emotikona, więc trudno było je potraktować jako sarkazm. Chyba że twoja wypowiedź "Tomku, wyszło " też była sarkastyczna :wink:
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Gambit »

lou pisze: 12 kwie 2021, 08:26 Nie wyszło. Nie każdy ogląda Gambita, a wypowiedzi były sprzeczne i bez emotikona, więc trudno było je potraktować jako sarkazm. Chyba że twoja wypowiedź "Tomku, wyszło " też była sarkastyczna :wink:
W sumie masz rację...może dodam uszy do tego "świetnie" :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Pan_K »

lou pisze: 12 kwie 2021, 08:26 Nie wyszło. Nie każdy ogląda Gambita, a wypowiedzi były sprzeczne i bez emotikona, więc trudno było je potraktować jako sarkazm. Chyba że twoja wypowiedź "Tomku, wyszło " też była sarkastyczna :wink:
Wyszło. A Twoje wypowiedzi są na zasadzie: nie czytałem/nie oglądałem, więc się wypowiem.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: lou »

Nie bardzo cię rozumiem (chyba ze to ironia) bo akurat tę recenzję Gambita oglądałem i po wypowiedzi "swietnie się bawiłem " aż musialem sie do niej cofnąć zeby sprawdzić czy czegoś nie pomyliłem. Ale widzę, że bardzo chciałeś się merytorycznie wypowiedzieć i uzasadniłeś dlaczego odebrałeś wypowiedź Gambita ironicznie. A argumenty "ad personam" są na poziomie przedszkola :lol:
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5304
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1714 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

z innej beczki. Właśnie odsubskrybowłem kanał Wyjdzie w Graniu. Byłem z nimi od początku bo zapowiadało się dobrze (recenzja Cyklady) ale ostatnie filmiki nie przekonują mnie a muszę być wybredny bo myślę że wszyscy w jakimś stopniu cierpią na chroniczny brak czasu a więc on sam jest na wagę złota.
Gwoździem do trumny był test przekąsek do gier który był zrobiony mega na siłę i całkiem nie potrzebnie. Myślę że dorosłych osób nie trzeba edukowac na zasadzie "jak zjesz chrupka i dotkniesz karty to się stanie to..." a "jak ci kapnie ketchup to się stanie to..." a "rozlana cola spowoduje to...". No i ta nieszczęsna recenzja o Terraformacji Marsa.
Tak więc baj baj nie dla mnie kanał. Chociaż oczywiście trzymam kciuki i kibicuję aby nadal się rozwijał i propagował nasze hobby.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bruno »

BOLLO pisze: 20 kwie 2021, 15:17 Właśnie odsubskrybowłem kanał Wyjdzie w Graniu.
Breaking news..., a poza tym off-top! :mrgreen:

WwG jest w oczywisty sposób adresowane raczej do młodszej niż starszej publiczności. Jeśli chodzi o kategorię wiekową/planszówkowego stażu to moim zdaniem celują podobnie lub oczko wyżej niż Wookie.
Co nie zmienia faktu, że kilka ich filmów (w tym debiut!) potrafiło zachwycić i mnie.
Na mocny plus zaliczam dyskursywny charakter ich filmów, co zgredom przypominać może
Spoiler:
nieodżałowaną "Sondę" w TV (pozdro dla kumatych :wink: ).

Ze swojej strony chciałbym pochwalić kilka mniej popularnych kanałów na jutubie, które w ostatnim czasie odkryłem (kolejność przypadkowa):

Dżentelmeni przy stole:
https://youtube.com/channel/UC5ORLK8Q0Lm6Vp4-fTMGLcA
- to już gruby kaliber: podcast dla miłośników tzw. osiemnastek :wink: , z którego można się też dowiedzieć sporo ciekawych rzeczy m.in. o Food Chain Magnate, którego polskiej premierze bardzo życzliwie się przyglądam.

Gry planszowe Łukasza i Pauliny:
https://youtube.com/channel/UCX88BgW-3LgfEpgY26fcRCw
- parka z charakterem :wink: - lubię ich recenzje, jest opisany zarys rozgrywki, ogarniają sporo nowości.

Coś o Planszówkach:
https://youtube.com/channel/UCTZCmYzHO5CQ-fJcsWHQ6Fg
- całkiem zgrabnie zrealizowane nagrania z rozgrywek, ze zbliżeniami na planszę itp.

PRISM Board Game:
https://youtube.com/channel/UC3lDSxAuFdCaP21wvrA5Tmg
- podcast z wywiadami z ludźmi z branży. Rozmowy są bardzo ciekawe, autor (znany w środowisku jako Bishop) ma bardzo przyjemny, radiowy głos. Tematycznie rzecz skierowana raczej do osób mocno wkręconych w rynek gier planszowych, ale fajnie prowadzone rozmowy przez Bishopa i umiejętny dobór ciekawych rozmówców, którzy mają coś do powiedzenia, sprawia, że miło się tego słucha. Polecam!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
ODPOWIEDZ