Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Herman666
Posty: 63
Rejestracja: 28 mar 2020, 00:57
Has thanked: 46 times
Been thanked: 101 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Herman666 »

Dlatego granie bez znajomości kart/nagrod jest trudniejsze, bo można mieć braki i tym samym trudniejsze wyzwania. Jak już wiesz jak chcesz rozwinąć postać, to dobierasz tak dodatkowe karty sagi by mieć wszystkiego po dwa oraz żeby się nie dublowaly🙂 przy rozwoju Wedy i Swary nie wystąpił u mnie ten problem. Nie i dodatkowo solo masz 4 sagi, a nie trzy.
Darkstorm
Posty: 863
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 136 times
Been thanked: 216 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Darkstorm »

Herman666 pisze: 06 kwie 2021, 10:34 regenerujące atrybuty
Pamiętaj, że muszą potrafić to robić w fazie inicjacji, determinacji czy rozstrzygnięcia.

Te z symbolem "mapki" jeśli dobrze zrozumiałem tłumaczenie ludzi z forum nie zadziałają podczas walki.
Herman666
Posty: 63
Rejestracja: 28 mar 2020, 00:57
Has thanked: 46 times
Been thanked: 101 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Herman666 »

Darkstorm pisze: 06 kwie 2021, 17:46
Herman666 pisze: 06 kwie 2021, 10:34 regenerujące atrybuty
Pamiętaj, że muszą potrafić to robić w fazie inicjacji, determinacji czy rozstrzygnięcia.

Te z symbolem "mapki" jeśli dobrze zrozumiałem tłumaczenie ludzi z forum nie zadziałają podczas walki.
Tutaj jest jeden z wielu błędów/niedopowiedzeń w instrukcji. Chaos jest zrozumiały. Zdolność "mapy" działa również w wyzwaniach - możesz z niej skorzystać w ich trakcie. Mówili o tym sami twórcy - tylko nie mogę sobie przypomnieć, czy na filmie, czy jako odpowiedź w komentarzach na wspieram.to przy jednej z aktualizacji czy jeszcze w innym miejscu. Tym sposobem np. z przedmiotu kryształy Żywii mogę uleczyć atrybuty przed rozpoczęciem drugiej tury walki z bossem.
Na potwierdzenie w/w tak na szybko przychodzi mi konfrontacja tego co jest napisane na karcie pomocy przy zdolności mapy: czyli, że można użyć przed/po akcji bohatera. wyzwanie to nie akcja ;) Po drugie zwróć uwagę na inne karty np. Dalbor, skąpany w kadzi - ma mapkę i tekst - odzyskaj każdorazowo dwa dowolne atrybuty, gdy przyjmiesz skazę. Najczęściej dzieje się to w walce w fazie determinacji ;) albo karta ofiarnik - możesz wykorzystać dwa trofea jako jeden żeton żertwy. Przed akcją lub po nich nie byłoby mi to do niczego potrzebne. Po prostu jest to totalnie źle wytłumaczone, przy czym gdzieś w masie tekstów i nagrań jest sprostowanie tego przez twórców. Szkoda tylko, że nie ma tego w instrukcji :(
christoe138
Posty: 18
Rejestracja: 02 gru 2019, 12:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: christoe138 »

Spoiler:
Info dla nie mających FB nie jest to finalna wersja instrukcji, tak w tej "poprawionej" wersji jest też info o stworzach, że są jednorazowe.
Ale tak na dobrą sprawę to wielu zmian tam nie ma co skomentowałem /screen poniżej/ , a na moje pytania kiedy był przedruk takie info autora...i jak czytam tu na forum , że wersję z błędami otrzymały również osoby z ostatnich rzutów gry na PL no to niestety znowu słowa autora nie bardzo pokrywają się z rzeczywistością...

Obrazek
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2824
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Gromb »

Przestałem wierzyć w słowa Dominika. Kilka sztuk instrukcji... Pech chciał, że trafiło się to ludziom z naszego forum. Napisałem do Koluby na formularz kontaktowy, jednak z racji tego, że Covidują, pewnie nieprędko otrzymam odpowiedź.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
christoe138
Posty: 18
Rejestracja: 02 gru 2019, 12:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: christoe138 »

Gromb pisze: 06 kwie 2021, 19:48 Przestałem wierzyć w słowa Dominika. Kilka sztuk instrukcji... Pech chciał, że trafiło się to ludziom z naszego forum. Napisałem do Koluby na formularz kontaktowy, jednak z racji tego, że Covidują, pewnie nieprędko otrzymam odpowiedź.
Ja też napisałem maila z prośbą o dosłanie tej "poprawionej" wersji ale na razie zero odpowiedzi.
A co do niesłowności autorów to nietety jest to już ich znak rozpoznawczy...
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: playerator »

Gromb pisze: 06 kwie 2021, 19:48 (...) Pech chciał, że trafiło się to ludziom z naszego forum. Napisałem do Koluby na formularz kontaktowy, jednak z racji tego, że Covidują, pewnie nieprędko otrzymam odpowiedź.
Mnie też się trafiła jedna z tych "kilku sztuk instrukcji z kilkoma błędami" :wink:

Pisałem do Koliby via wspieram.to kilka dni temu. Dostałem odpowiedź następnego dnia.
Odpisali, że "w tym miesiącu będą zajmować się uzupełnieniami".
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
christoe138
Posty: 18
Rejestracja: 02 gru 2019, 12:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: christoe138 »

playerator pisze: 06 kwie 2021, 20:09
Gromb pisze: 06 kwie 2021, 19:48 (...) Pech chciał, że trafiło się to ludziom z naszego forum. Napisałem do Koluby na formularz kontaktowy, jednak z racji tego, że Covidują, pewnie nieprędko otrzymam odpowiedź.
Mnie też się trafiła jedna z tych "kilku sztuk instrukcji z kilkoma błędami" :wink:

Pisałem do Koliby via wspieram.to kilka dni temu. Dostałem odpowiedź następnego dnia.
Odpisali, że "w tym miesiącu będą zajmować się uzupełnieniami".
Dobrze , że Tobie przynajmniej odpisali, a co do "w tym miesiącu będą zajmować się uzupełnieniami" to ....;)
Darkstorm
Posty: 863
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 136 times
Been thanked: 216 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Darkstorm »

Tak naprawdę to zamiast dosyłać instrukcję z dwiema poprawionymi rzeczami to wolałbym już dostać finalnie poprawioną wersję z uzupełnieniem wszystkich niedopowiedzeń, wyjaśnieniem niejasności itd. Plus oczywiście poprawioną księgę scenariuszy bo jak się okazuje tam też pojawiają się błędy.
christoe138
Posty: 18
Rejestracja: 02 gru 2019, 12:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: christoe138 »

Darkstorm pisze: 06 kwie 2021, 21:02 Tak naprawdę to zamiast dosyłać instrukcję z dwiema poprawionymi rzeczami to wolałbym już dostać finalnie poprawioną wersję z uzupełnieniem wszystkich niedopowiedzeń, wyjaśnieniem niejasności itd. Plus oczywiście poprawioną księgę scenariuszy bo jak się okazuje tam też pojawiają się błędy.
Zgadzam się w 100%, ale obawiam się, że nie prędko się tego doczekamy (o ile wogóle takowe powstaną), widząc jak enigmatyczne są odpowiedzi autorów/Dominika/ na FB.
Anawriel
Posty: 45
Rejestracja: 22 wrz 2017, 23:26
Been thanked: 1 time

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Anawriel »

Mnie natomiast nie przeszkadzają błędy ani w instrukcji ani w scenariuszach gdyż są to rzeczy do których zaglądam raz na nigdy... znacznie bardziej wolał bym dostać karty pozbawione błędów oraz z grafikami odpowiedniej jakości... bo jak patrzę na np klątwa lub płomienna zemsta to aż mnie serce boli... Bardzo lubię tę grę i chciał bym aby była ona produktem premium a nie zrobiona z efektem poddania się presji dużego projektu i wypuszczeniu na rynek "czegokolwiek" w "jakiejkolwiek" jakości aby tylko wywiązać się z tego aby dać wszystko co obiecali...
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2759
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Anawriel pisze: 08 kwie 2021, 12:02 Mnie natomiast nie przeszkadzają błędy ani w instrukcji ani w scenariuszach gdyż są to rzeczy do których zaglądam raz na nigdy... znacznie bardziej wolał bym dostać karty pozbawione błędów oraz z grafikami odpowiedniej jakości... bo jak patrzę na np klątwa lub płomienna zemsta to aż mnie serce boli... Bardzo lubię tę grę i chciał bym aby była ona produktem premium a nie zrobiona z efektem poddania się presji dużego projektu i wypuszczeniu na rynek "czegokolwiek" w "jakiejkolwiek" jakości aby tylko wywiązać się z tego aby dać wszystko co obiecali...
Propo. wiadomo co z brakującymi kartami do 3 dodatków ?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Anawriel
Posty: 45
Rejestracja: 22 wrz 2017, 23:26
Been thanked: 1 time

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Anawriel »

Co do kart to ogólna wiedza jest przecież szeroko znana - aby było klimatycznie ;) - Na razie NICA ;) Powiem tak... sam prowadzę działalność i dobrze wiem jak ciężko teraz jest ze wszystkim. A tym bardziej obiecać komuś coś na konkretny termin... bo później trzeba się z niego wywiązać... a opóźnienia nie zawsze są efektem zaniedbania, niechęci do pracy, olewania itd. Weź to teraz wytłumacz klientowi, że czekasz na dostawę która miała być tydzień temu... a okazuje się, że hurtownia milczy... a po telefonie do producenta okazuje się, że hurtownia milczy bo producent sam nie wie na kiedy to wykona bo problemy z surowcem... transport niby w drodze ale jakoś go nie widać albo jak dotrze to nie w tej ilości co potrzeba itd. Ogólnie ciężko jest teraz, więc ja to akurat rozumiem, ale nie koniecznie każdy musi mieć taki punkt widzenia jak ja... Ja również jako finalny klient/odbiorca wolał bym już dawno zapomnieć o tym wszystkim i tylko cieszyć się rozgrywką reklamując i polecając wszędzie dookoła tę grę bo dla mnie jest super bez 2 zdań... ale... czekam cierpliwie nie mając do nikogo o nic pretensji w obawie o to, że ten cały hejt nie za dobrze odbije się na grze a chciał bym "do tego świata" ujrzeć jeszcze duuużo rzeczy ;)
Torquemada666
Posty: 799
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 253 times
Been thanked: 128 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Torquemada666 »

Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2759
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Anawriel, ale ja tylko zapytałem czy coś wiadomo. Sledze komentarze na wspieram.to ale może właśnie na jakimś fejsbuku coś w priv rozmowach dają, bo mają taki zwyczaj.
Wie ktoś co się stało z drugim autorem? Czy jest M. I. A.?
Zdaje sobie sprawę jak wygląda rynek i kompletnie nie mam pretensji, mam w co grać. Niemniej jak widzę że jedna kampania rozgrzebana, a oni pracują nad RPG i zapowiadają reprint już to wiesz... szanujmy się 😉, Do tego "wycięcie" fabularnego tła i wsadzenie w inny produkt...
P. S. Też uważam że to dobra gra.
P. S. 2... ale byłaby lepsza z tymi 3 małymi dodatkami😀
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2021, 19:37 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Anawriel
Posty: 45
Rejestracja: 22 wrz 2017, 23:26
Been thanked: 1 time

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Anawriel »

O proszę i niespodzianka :)
@Yuri - broń boże nie to abym miał jakieś pretensje czy coś :) raczej pisałem to ot tak do ogółu - ale cieszę się, że zapytałeś bo dzięki temu i ja może dowiem się jutro czegoś nowego ;) też z niecierpliwością czekam na te dodatki :D Tak samo jak i na RPG mimo iż pewnie nigdy w niego nie zagram to chce go mieć dla samych historii ;)
Herman666
Posty: 63
Rejestracja: 28 mar 2020, 00:57
Has thanked: 46 times
Been thanked: 101 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Herman666 »

Anawriel pisze: 08 kwie 2021, 17:03 Co do kart to ogólna wiedza jest przecież szeroko znana - aby było klimatycznie ;) - Na razie NICA ;) Powiem tak... sam prowadzę działalność i dobrze wiem jak ciężko teraz jest ze wszystkim. A tym bardziej obiecać komuś coś na konkretny termin... bo później trzeba się z niego wywiązać... a opóźnienia nie zawsze są efektem zaniedbania, niechęci do pracy, olewania itd. Weź to teraz wytłumacz klientowi, że czekasz na dostawę która miała być tydzień temu... a okazuje się, że hurtownia milczy... a po telefonie do producenta okazuje się, że hurtownia milczy bo producent sam nie wie na kiedy to wykona bo problemy z surowcem... transport niby w drodze ale jakoś go nie widać albo jak dotrze to nie w tej ilości co potrzeba itd. Ogólnie ciężko jest teraz, więc ja to akurat rozumiem, ale nie koniecznie każdy musi mieć taki punkt widzenia jak ja... Ja również jako finalny klient/odbiorca wolał bym już dawno zapomnieć o tym wszystkim i tylko cieszyć się rozgrywką reklamując i polecając wszędzie dookoła tę grę bo dla mnie jest super bez 2 zdań... ale... czekam cierpliwie nie mając do nikogo o nic pretensji w obawie o to, że ten cały hejt nie za dobrze odbije się na grze a chciał bym "do tego świata" ujrzeć jeszcze duuużo rzeczy ;)
Bardzo dobre podejście. Rzekłbym wzorowe - bo tak to już jest w aktualnym świecie. Niestety jest jedno ale. Nie dotyczy Twoje podejście kompletnie Koliby i dwóch autorów. Albo jednego, bo jeden jak słusznie Yuri zauważył jest M.I.A.

Byłem opanowany, broniłem i rozumiałem. Niestety czara goryczy się przelała. To co robi Pan Dominik, Koliba - w aktualizacjach, kontaktach z graczami jest delikatnie rzecz ujmując leceniem w ch***. Zacznę od tego, że gra mi się podoba. Bardzo. Ale teraz o tym nie będzie.
Kto śledził aktualizacje z ostatniego pół roku na wspieram.to będzie zorientowany w temacie. Pernamentne zwodzenie za nos, brak szczerości, motanie się i nawijanie makaronu na uszy. Pragnę zauważyć - że gra miała grubo ponad roku opóźnienia - ale rozrosła się, do przełknięcia. Trafiła na magazyny w grudniu i przez ponad 4 miesięce była wysyłana do graczy :D a jak poczytać aktualizacje - chyba z 7 od grudnia, to w każdej były podane dwa czy trzy terminy i że wszystko będzie dostarczone. I tak w kółko. Ja rozumiem, że na placu boju został jeden człowiek, ale co widzieliśmy podczas okresu grudzień/kwiecień? Start INNYCH PROJEKTÓW. Teraz się okazuje, że część naszej gry będzie włożone do podręcznika RPG... nawet mi się tego komentować nie chce.
Babole w instrukcji, przygotowaniach do scenariusza, scenariusze pod solo nieprzemyślane - część jest ułożona dobrze (czytaj instrukcja ogranicza liczę celi do kirów na ilość bohatera) a w innych scenariuszach tego nie ma, co kompletnie blokuje możliwość rozwoju sag, jest tylko wyścig z czasem przy użyciu stworzy, bo inaczej nie ma szans. Rozpiszę się o tym dokładniej jak uda mi się 4 kampanie przejść. Czas na to, czego do tej pory nie mogę przeboleć. Muszę tutaj odrobinę przybliżyć "mechanikę gry" dla tych, którzy zastanawiają się czy kupić. W grze nasza postać ma banery (są to przedmioty, sojusznicy, rytuały) każdy w jakimś kolorze (czerwony wigoru, zielony instynktu, niebieski woli) nasza postać domyślnie (według instrukcji) powinna posiadać każdy w innym kolorze, aby sprostać każdemu wyzwaniu. Każdy z tych banerów dodaje kość w swoim kolorze, więc jak trafimy na wroga z trzema różnymi, to możemy go dzięki temu pokonać. W aktualizacji 76 na wspieram.to zadałem twórcą pytanie o postać Gorywa - druida - gdyż jako jedyna postać w grze ma swoje początkowe, zalecane przez instrukcję zgodne z jego wizerunkiem i historią banery tylko w dwóch kolorach tj. 1x wigor, 2x wola. Nie ma zielonego, instynktu. Moje pytanie wynikło ze spotkania, gdzie zabrałem Zerywię i graliśmy w 4 osoby. Każdy wybrał postać, w tym jeden Gorywa - niestety miał niefart chłopak i losował cały czas wrogów, których pokonać trzeba było zielonymi koścmi, a których on w ogóle nie mógł dodawać do wyzwania. Szlag go trafiał, a mi mina zrzedła, bo tego wcześniej nie zauważyłem Zadałem, więc pytanie - czy taki był cel ich, czy to pomyłka i zamierzają coś z tym zrobić. Odpowiedź Dominika:

Wydawnictwo Koliba 4 tygodnie temu
Jak Ci nie pasują jego sagi startowe (nie licząc Sagi Personalnej) to je sobie zmień. Pozdrawiamy :)

Fajne i zabawne, ale...
W grze mamy tylko 4! sagi w kolorze zielonym (podstawowe) z tego 3 były w użyciu. Został nam jeden przedmiot zielony, który w ogóle nie pasował do postaci Gorywa. Wspominał o tym, że na karcie postaci mamy mega klimatyczne obrazki bohaterów? Widać na nich postać oraz ich przedmioty? Na Gorywie pięknie prezentują się wszystkie trzy zalecane przez grę i wizerunek postaci przedmioty, którymi nie da się grać :D Graliśmy zgodnie z instrukcją, gdzie taki zestaw dla Gorywa jest "ZALECANY". Natomiast Koliba w komentarzu hen hen pod 40 wpisami aktualizacji 76 dodaje radośnie - jak Ci nie pasuje, to je sobie zmień. Haha. No takie zabawne. Do tej pory boki zrywam. Dodam jeszcze, że poza mną takie pytania padały często, nawet w w/w aktualizacji podpiął się pod dyskusję inny użytkownik, że zagrał gorywem zgodnie z instrukcją i dostawał baty co zniechęciło go do gry.

No wyżaliłem się wreszcie. Czas na podsumowanie. Wydawnictwo Koliba, Dominik - zdecydowanie "nie umieją w internety". Kontakt z wspierającymi, podejście i odpowiednie załatwianie spraw - leży i kwiczy.

Dlaczego zacytowałem Anawriel? Bo jak już wspomniałem, rozumiem i sam identycznie podchodzę do tematu, ale w przypadku Koliby już nie sposób. Jeśli to ktoś z nich przeczyta - TO SOBIE OBEJRZYJCIE, PRZECZYTAJCIE I SPRAWDŹCIE jak w takiej samej sytuacji jak Wy zachowuje się np. Mateusz Albricht przy Łowcy 2114. Wasze podejście do nas, jako wspierających i graczy jest koszmarne i niesmaczne. Przypomina burdel ogarnięty pożarem.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: damianKr »

Mam podobne odczucia jak ty. Rozumiem, problemy natury logistycznej, wiem że nastały trudne czasy a autor zmaga się z zakażeniem koronawirusa, ale druga sprawa to to co Ty napisałeś. Również śledzę wątek na wspieram.to i kojarzę Twój post o sagach początkowych Gorywa. Ewidentnie autorzy pomylili się w instrukcji a teraz próbują się wymigać pisząc "zmień sobie karty"... W instrukcji jest napisane, że zaleca się tak dobierać karty sagi, żeby mieć zawsze 3 różne kości. A później tabelka z rozpisanymi sagami, które uwaga "są zalecane podczas pierwszych rozgrywek". Wiem, że tutaj w sagach jest dowolność, ale osobiście lubię się kierować klimatem i jakoś postać Gorywa w pancerzu i dwoma toporami mi nie odpowiada i psuje mi klimat z gry a klimat według mnie to 50% dobrej zabawy w tej grze.

Tak jak inni pisali, gra mi się podoba, ale coraz bardziej tracę chęć do gry ze względu na pomieszane zasady i trudność z uzyskaniem odpowiedzi na nie. Autorzy wypuścili filmik "Pamięć Świata" po którym mam jeszcze więcej pytań, a sekcja komentarzy po filmikiem jest martwa ponieważ autorzy olali sprawę. Kilka miesięcy temu obiecali oficjalne FAQ którego dalej nie ma a kilka dni temu dowiedziałem się że wszystko przeniosło się na FB..
Zdaje sobie sprawę jak wygląda rynek i kompletnie nie mam pretensji, mam w co grać. Niemniej jak widzę że jedna kampania rozgrzebana, a oni pracują nad RPG i zapowiadają reprint już to wiesz... szanujmy się 😉, Do tego "wycięcie" fabularnego tła i wsadzenie w inny produkt...
To już nie pierwsza taka sytuacja, kilka miesięcy temu gdy wielu graczy czekało na swój egzemplarz opublikowali post na FB z zapowiedzią nowej gry w świecie Zerywi. Dostało im się bluzgami i post skasowali.
Babole w instrukcji, przygotowaniach do scenariusza, scenariusze pod solo nieprzemyślane - część jest ułożona dobrze (czytaj instrukcja ogranicza liczę celi do kirów na ilość bohatera) a w innych scenariuszach tego nie ma, co kompletnie blokuje możliwość rozwoju sag, jest tylko wyścig z czasem przy użyciu stworzy, bo inaczej nie ma szans. Rozpiszę się o tym dokładniej jak uda mi się 4 kampanie przejść.
Zgadzam się w 100%, kampania solo to wyścig z czasem. Zazwyczaj pierwszy scenariusz pozwala trochę poexplorować. Żeby grać spokojnie to pozostaje jedynie przenosić postać pomiędzy scenariuszami.
Anawriel
Posty: 45
Rejestracja: 22 wrz 2017, 23:26
Been thanked: 1 time

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Anawriel »

Macie może gdzieś jakoś dostęp do tej informacji o nowej grze w świecie Zerywii? Bardzo chętnie bym to przeczytał :D
Torquemada666
Posty: 799
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 253 times
Been thanked: 128 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Torquemada666 »

Anawriel pisze: 08 kwie 2021, 23:10 Macie może gdzieś jakoś dostęp do tej informacji o nowej grze w świecie Zerywii? Bardzo chętnie bym to przeczytał :D
O nowej nie. Kojarzę tylko kampanię, którą wzbudzili sporo kontrowersji

https://wspieram.to/PelnaChataPrzetrwanie

Odpalili na początku lutego, kiedy część ludzi chyba jeszcze na przesyłkę z Zerywia czekała, nie mówiąc o innych obietnicach z nią związanych.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2759
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Eee tam, jest lepsza kampania....
https://wspieram.to/ZerywiaRPG?pokaz_projekt=1

Co warto zauważyć nie wydaje tego Koliba Publishing, ale nowy byt, już bez poprzedniego współautora.

Kurcze... szkoda by było tego projektu to naprawdę fajna, lightowa pozycja jest w ciekawym settingu.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2824
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Gromb »

Yuri... Lepiej pomyśl o naszym projekcie, bo nie jest lajtowy, a też ma ciekawy setting. A autor / autorzy polecieli po bandzie z projektem i ze wspierającymi.
Jak dowiozą zerywie do końca wspierającym i wyjaśnia wszystkie niedopowiedzenia, wtedy rozważe ten twór. Póki co, jestem zły i nastawiony negatywnie do twórców.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
lemon_curry
Posty: 288
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 54 times
Been thanked: 24 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: lemon_curry »

Czy Dominik i Przemek już nie działają razem?
Anawriel
Posty: 45
Rejestracja: 22 wrz 2017, 23:26
Been thanked: 1 time

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Anawriel »

Według informacji z FB od stycznia już nie.
Torquemada666
Posty: 799
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 253 times
Been thanked: 128 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Torquemada666 »

Yuri pisze: 09 kwie 2021, 21:58 Eee tam, jest lepsza kampania....
https://wspieram.to/ZerywiaRPG?pokaz_projekt=1

Co warto zauważyć nie wydaje tego Koliba Publishing, ale nowy byt, już bez poprzedniego współautora.

Kurcze... szkoda by było tego projektu to naprawdę fajna, lightowa pozycja jest w ciekawym settingu.
Chyba dopiero w piątek po południu pojawiło się to info :) Na FB Zerywii gracze rozczarowani, czemu zupełnie się nie dziwię, bo okazało się że jest jakiś problem z tymi kartami, które miały być dosyłane


Obrazek
ODPOWIEDZ