Portal Ogarnij się!!!

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
gregoff
Posty: 798
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 539 times
Been thanked: 163 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: gregoff »

11 stron tematu i dalej nic nie ustaliliśmy. Chyba obie strony okopały się na swoich pozycjach i na razie nie widać przełamania impasu.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bart Henry »

gregoff pisze: 30 mar 2021, 17:52 11 stron tematu i dalej nic nie ustaliliśmy. Chyba obie strony okopały się na swoich pozycjach i na razie nie widać przełamania impasu.
A co chciałbyś ustalić?
autopaga
Posty: 1433
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: autopaga »

Dymisję prezesa :D
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

autopaga pisze: 30 mar 2021, 18:08 Dymisję prezesa :D
No świetny moment ;)

https://gry.interia.pl/planszowe/news-p ... Id,5138829
gregoff
Posty: 798
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 539 times
Been thanked: 163 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: gregoff »

Bart Henry pisze: 30 mar 2021, 18:07
gregoff pisze: 30 mar 2021, 17:52 11 stron tematu i dalej nic nie ustaliliśmy. Chyba obie strony okopały się na swoich pozycjach i na razie nie widać przełamania impasu.
A co chciałbyś ustalić?
Uważam, że błędy Portalu są wyolbrzymiane z powodu skali produkcji oraz ilości wydawanych gier na rynku oraz charyzmatycznego Prezesa który czasami chlapnie coś bez zastanowienia.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: polwac »

To może się kiedyś nauczy, żeby nie chlapać nic bez zastanowienia i nie rozpoczynać kontrowersyjnych/zaczepnych tematów, traktując klientów jak półgłówków w swoich wystąpieniach internetowych ;)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
gregoff
Posty: 798
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 539 times
Been thanked: 163 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: gregoff »

polwac pisze: 30 mar 2021, 21:33 To może się kiedyś nauczy, żeby nie chlapać nic bez zastanowienia i nie rozpoczynać kontrowersyjnych/zaczepnych tematów, traktując klientów jak półgłówków w swoich wystąpieniach internetowych ;)
Wątpie aby coś takiego się stało. Zresztą i tak spokorniał w ostatnich latach :) Jak to mowią "jest wyrazisty" a tacy ludzie polaryzują opinie.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 994
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 8 times
Been thanked: 85 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Leinadus »

Jest nowa gra, nowa instrukcja i nowe błędy
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bart Henry »

gregoff pisze: 30 mar 2021, 21:06
Bart Henry pisze: 30 mar 2021, 18:07
gregoff pisze: 30 mar 2021, 17:52 11 stron tematu i dalej nic nie ustaliliśmy. Chyba obie strony okopały się na swoich pozycjach i na razie nie widać przełamania impasu.
A co chciałbyś ustalić?
Uważam, że błędy Portalu są wyolbrzymiane z powodu skali produkcji oraz ilości wydawanych gier na rynku oraz charyzmatycznego Prezesa który czasami chlapnie coś bez zastanowienia.
Nie pytałem o Twoje zdanie. Pytam o to, co chciałbyś ustalić.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: mikeyoski »

To jest zwyczajnie niechlujstwo że strony Portalu. Strasznie mnie irytują błędy w spisie komponentów. Mam nadzieję, że to jedyne błędy. Wypraska ponoć też jest niedopasowana do zawartości. Chcąc nie chcąc, biorąc do ręki nową grę Portalu, gdzieś z tyłu głowy kołacze się "co tym razem spitolili" :-) To silniejsze ode mnie.

https://m.facebook.com/groups/fani.port ... oser=false
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

mikeyoski pisze: 31 mar 2021, 01:18 To jest zwyczajnie niechlujstwo że strony Portalu. Strasznie mnie irytują błędy w spisie komponentów. Mam nadzieję, że to jedyne błędy. Wypraska ponoć też jest niedopasowana do zawartości. Chcąc nie chcąc, biorąc do ręki nową grę Portalu, gdzieś z tyłu głowy kołacze się "co tym razem spitolili" :-) To silniejsze ode mnie.

https://m.facebook.com/groups/fani.port ... oser=false
Ale co ma Portal do wypraski, serio pytam. Czy to jest jakieś wydanie zaprojektowane specjalnie pod polskie wydanie?
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: karp »

mikeyoski pisze: 31 mar 2021, 01:18 To jest zwyczajnie niechlujstwo że strony Portalu. Strasznie mnie irytują błędy w spisie komponentów. Mam nadzieję, że to jedyne błędy. Wypraska ponoć też jest niedopasowana do zawartości. Chcąc nie chcąc, biorąc do ręki nową grę Portalu, gdzieś z tyłu głowy kołacze się "co tym razem spitolili" :-) To silniejsze ode mnie.

https://m.facebook.com/groups/fani.port ... oser=false
To nie objaw megalomanii, czy coś. Nie chce mi się jednak tego samego pisać, więc zacytuję sam siebie sprzed 2 stron.
karp pisze: 25 mar 2021, 12:04 (...)
Nie rozumiem jednak kupowania gier od wydawcy, który dosyć często popełnia błędy od razu po premierze/przed premierą. Przecież to jak bita żona "Kupie, może akurat tym razem nie zepsują niczego...". Poczekaj poprostu 2-3 tygodnie po premierze i unikniesz rozczarowaia
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: mikeyoski »

pcyzm pisze: 31 mar 2021, 07:26
mikeyoski pisze: 31 mar 2021, 01:18 To jest zwyczajnie niechlujstwo że strony Portalu. Strasznie mnie irytują błędy w spisie komponentów. Mam nadzieję, że to jedyne błędy. Wypraska ponoć też jest niedopasowana do zawartości. Chcąc nie chcąc, biorąc do ręki nową grę Portalu, gdzieś z tyłu głowy kołacze się "co tym razem spitolili" :-) To silniejsze ode mnie.

https://m.facebook.com/groups/fani.port ... oser=false
Ale co ma Portal do wypraski, serio pytam. Czy to jest jakieś wydanie zaprojektowane specjalnie pod polskie wydanie?
Ty tak serio? Zdaje się, że na pudełku jest logo pewnej firmy z Gliwic ;-) Będąc wydawcą, wydawać by się mogło, powinni wiedzieć co się w pudle znajdzie i że ta wypraska nie pasuje do zawartości pudełka. I guzik mnie jako klienta obchodzi kto za to odpowiada. Ja płacę i to niemało za grę i chciałbym otrzymać dopracowany produkt. Może za dużo chcę? :-)
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

mikeyoski pisze: 31 mar 2021, 09:07 Ty tak serio? Zdaje się, że na pudełku jest logo pewnej firmy z Gliwic ;-) Będąc wydawcą, wydawać by się mogło, powinni wiedzieć co się w pudle znajdzie i że ta wypraska nie pasuje do zawartości pudełka. I guzik mnie jako klienta obchodzi kto za to odpowiada. Ja płacę i to niemało za grę i chciałbym otrzymać dopracowany produkt. Może za dużo chcę? :-)
No jest jednak pewna różnica, o ile Portal by sam tworzył grę, to pełna zgoda, odpowiada za kijową wypraskę. Natomiast w przypadku gier wydawanych na licencji to Portal raczej bierze to co jest dostępne na rynku i chyba nie ma za bardzo wpływu na takie rzeczy (czyli gra jest wydawana w takiej formie albo wcale) . Mogę się mylić, ale jednak oddzielałbym temat np. błędnego tłumaczenia od wykonania wypraski.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: mikeyoski »

Ale mnie jako klienta to kompletnie nie obchodzi :-) W nosie mam to gdzie, jak, przez kogo było to drukowane. Nie muszę nawet wiedzieć, że to gra na licencji (bo nie muszę). Kupuję grę od polskiego wydawcy i chciałbym otrzymać dopracowany produkt :-) Przestańmy do diaska bronić tę bylejakość podając argumenty, które mnie jako konsumenta nie powinny w ogóle obchodzić.
ghs
Posty: 8
Rejestracja: 16 wrz 2020, 17:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: ghs »

A ja rozglądam się za Race for the Galaxy i doczytałem tutaj, że Portal planuje wydać na dniach. Chciałem dowiedzieć się szczegółów (czy i jakie dodatki) – dzwonię na numer podany na stronie – numer nie działa (tak samo zresztą, jak niektóre linki do społecznościówek). Piszę maila – brak odpowiedzi. Piszę twitta – cisza. Piszę na Facebooku – to samo. Da się z nimi skontaktować w jakiś sposób w ogóle?
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

mikeyoski pisze: 31 mar 2021, 09:53 Ale mnie jako klienta to kompletnie nie obchodzi :-) W nosie mam to gdzie, jak, przez kogo było to drukowane. Nie muszę nawet wiedzieć, że to gra na licencji (bo nie muszę). Kupuję grę od polskiego wydawcy i chciałbym otrzymać dopracowany produkt :-) Przestańmy do diaska bronić tę bylejakość podając argumenty, które mnie jako konsumenta nie powinny w ogóle obchodzić.
No ale to idąc dalej Portal miałby naciskać na oryginalnego wydawcę coś w stylu "ej, ale tą wypraskę to byście mogli dla nas poprawić"? Ja nie wiem czy Portal ma aż taką siłę przebicia ;)
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 727
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Seykan »

ghs

Jeśli chodzi o Race to Portal pisał, że ciężko im się dogadać z Rio Grande, jeśli do końca roku im się to uda, grę wydadzą. Jeśli nie - odpuszczają.
Ja się w końcu zdecydowałem na wersję ENG, gra ma mało tekstu, liczy się symbolika plus mam pewność kontynuacji serii.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 994
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 8 times
Been thanked: 85 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Leinadus »

pcyzm pisze: 31 mar 2021, 09:37
mikeyoski pisze: 31 mar 2021, 09:07 Ty tak serio? Zdaje się, że na pudełku jest logo pewnej firmy z Gliwic ;-) Będąc wydawcą, wydawać by się mogło, powinni wiedzieć co się w pudle znajdzie i że ta wypraska nie pasuje do zawartości pudełka. I guzik mnie jako klienta obchodzi kto za to odpowiada. Ja płacę i to niemało za grę i chciałbym otrzymać dopracowany produkt. Może za dużo chcę? :-)
No jest jednak pewna różnica, o ile Portal by sam tworzył grę, to pełna zgoda, odpowiada za kijową wypraskę. Natomiast w przypadku gier wydawanych na licencji to Portal raczej bierze to co jest dostępne na rynku i chyba nie ma za bardzo wpływu na takie rzeczy (czyli gra jest wydawana w takiej formie albo wcale) . Mogę się mylić, ale jednak oddzielałbym temat np. błędnego tłumaczenia od wykonania wypraski.
Roota np potrafili zmienić tak, żeby pudło i wypraska były dopasowane do podstawki i dodatku.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 201 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Losiek »

A w Inis nie dość, że przerobili pudełko to jeszcze zmniejszyli kafle terenu aby się do pudełka zmieściły. Czyli jednak da się.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: mikeyoski »

pcyzm pisze: 31 mar 2021, 10:06
mikeyoski pisze: 31 mar 2021, 09:53 Ale mnie jako klienta to kompletnie nie obchodzi :-) W nosie mam to gdzie, jak, przez kogo było to drukowane. Nie muszę nawet wiedzieć, że to gra na licencji (bo nie muszę). Kupuję grę od polskiego wydawcy i chciałbym otrzymać dopracowany produkt :-) Przestańmy do diaska bronić tę bylejakość podając argumenty, które mnie jako konsumenta nie powinny w ogóle obchodzić.
No ale to idąc dalej Portal miałby naciskać na oryginalnego wydawcę coś w stylu "ej, ale tą wypraskę to byście mogli dla nas poprawić"? Ja nie wiem czy Portal ma aż taką siłę przebicia ;)
Ale co mnie to obchodzi? Dalej brniesz w kierunku, który mnie jako konsumenta naprawdę nie interesuje i nie powinien interesować :-) Tłumaczysz sytuację gdybając o jakiejś sile przebicia. Nie wiem jakie były ustalenia z AEG. Ty też nie wiesz (mimo to bronisz na tej niewiedzy wydawnictwo). Wiem tylko to co widzę w pudle :-)
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

mikeyoski pisze: 31 mar 2021, 10:34 Ale co mnie to obchodzi? Dalej brniesz w kierunku, który mnie jako konsumenta naprawdę nie interesuje i nie powinien interesować :-)
Jeżeli oryginalny wydawca np. robi druk na kilka krajów i np. Portal się 'podczepia' to nie wiem na ile można w ogóle wymagać dostosowania produktu pod Polskę. Pewnie jest to kwestia skali i dobrej współpracy z dostawcą (po obu stronach), inna sprawa to kalkulacja ceny po dokonaniu takiej modyfikacji. Tutaj w tym przypadku bym powiedział, że to przede wszystkim autorzy/producenci gry powinni bardziej zadbać o jakość wypraski w wydaniu big box.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: mikeyoski »

Dalej w to brniesz :-) po raz kolejny to napiszę. Jako konsument nie interesują mnie te informacje. Dostaje pudło z grą. Z instrukcją sporządzoną przez Portal.

Wytłumacz proszę, czemu ta instrukcja błędnie tłumaczy rozłożenie elementów w tejże wyprasce? Albo inaczej, stosując się do jej zaleceń, nie jesteśmy w stanie wszystkiego porozkładać? Nikt tego nie sprawdził przed decyzją o druku? To jest zwyczajne niechlujstwo że strony wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bart Henry »

pcyzm pisze: 31 mar 2021, 10:57
mikeyoski pisze: 31 mar 2021, 10:34 Ale co mnie to obchodzi? Dalej brniesz w kierunku, który mnie jako konsumenta naprawdę nie interesuje i nie powinien interesować :-)
Jeżeli oryginalny wydawca np. robi druk na kilka krajów i np. Portal się 'podczepia' to nie wiem na ile można w ogóle wymagać dostosowania produktu pod Polskę. Pewnie jest to kwestia skali i dobrej współpracy z dostawcą (po obu stronach), inna sprawa to kalkulacja ceny po dokonaniu takiej modyfikacji. Tutaj w tym przypadku bym powiedział, że to przede wszystkim autorzy/producenci gry powinni bardziej zadbać o jakość wypraski w wydaniu big box.
Ale Ty nadal idziesz w zaparte i tłumaczysz coś, co wszyscy wiedzą, nie potrafiąc zrozumieć sedna komentowanej wypowiedzi. Nawet jeżeli Portal bierze gry od innych wydawnictw, to bierze je z całym dobrodziejstwem inwentarza i to on odpowiada przed polskimi graczami za wszystkie niedociągnięcia. Z punktu widzenia klienta nie ma znaczenia, który partner drukował grę. Jeżeli mam problem z produktem Xiaomi zakupionym w Polsce, to nie uderzam z nim do Chin, tylko do sklepu lub polskiego dystrybutora. Jeżeli polski dystrybutor sprzedaje wadliwy produkt, to on za niego odpowiada.

I nie, nie mowa tu tylko o Portalu, to się tyczy każdego wydawnictwa.
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

mikeyoski pisze: 31 mar 2021, 11:16 Wytłumacz proszę, czemu ta instrukcja błędnie tłumaczy rozłożenie elementów w tejże wyprasce? Albo inaczej, stosując się do jej zaleceń, nie jesteśmy w stanie wszystkiego porozkładać? Nikt tego nie sprawdził przed decyzją o druku? To jest zwyczajne niechlujstwo że strony wydawnictwa.
Ja w ogóle nie dyskutuję o błędach w instrukcji bo tutaj sprawa jest jasna. Natomiast jeżeli sama jakość wypraski czy rozmiar pudła budzi jakąś wątpliwość no to tutaj nie wiązałbym tego z 'winą Portalu', który po prostu tego nie projektował.

Bart Henry pisze: 31 mar 2021, 11:20 Nawet jeżeli Portal bierze gry od innych wydawnictw, to bierze je z całym dobrodziejstwem inwentarza i to on odpowiada przed polskimi graczami za wszystkie niedociągnięcia.
Fundamentalnie się nie zgadzam. Czy jeżeli jakieś komponenty (nie mówię o tłumaczeniu) są słabe albo same reguły niezrozumiałe to dostaje się polskiemu wydawcy czy bardziej leci to do ogródka autorów gry? ;) Niech Portal dostaje za to co schrzani i na co ma wpływ, ale nie przypisujmy im sumy wszystkich możliwych błędów.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2021, 11:33 przez pcyzm, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany