Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Ikari »

addekk pisze: 13 lut 2021, 16:02 Nemesis i Aftermath cienkie koszulki zmieszczą się. Grube sloyca na styki w sensie duże karty się mieszczą, a sloyca są naprawdę grube 110mikronow bodajże, małe karty tylko jakieś cienkie koszulki, najlepiej bardzo dopasowane bo rebelowe są ciut za długie i się wyginają.
A w takim razie co polecacie do 44x68 czyli np małe karty nemesis / everdell ? Jak kolega napisał, rebelowskie premium są zbyt długie na mój gust i mnie drażnią, plus maja czasami problem z insertem.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1363 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hardkor »

Ikari pisze: 17 lut 2021, 21:34
addekk pisze: 13 lut 2021, 16:02 Nemesis i Aftermath cienkie koszulki zmieszczą się. Grube sloyca na styki w sensie duże karty się mieszczą, a sloyca są naprawdę grube 110mikronow bodajże, małe karty tylko jakieś cienkie koszulki, najlepiej bardzo dopasowane bo rebelowe są ciut za długie i się wyginają.
A w takim razie co polecacie do 44x68 czyli np małe karty nemesis / everdell ? Jak kolega napisał, rebelowskie premium są zbyt długie na mój gust i mnie drażnią, plus maja czasami problem z insertem.
Tez sie podpinam do everdell bo bede koszulkowal :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Ikari »

Hardkor pisze: 19 lut 2021, 00:05 Tez sie podpinam do everdell bo bede koszulkowal :)
Z braku odpowiedzi zrobilem test i zamówilem Sloyce a w domu mam Rebela. Przyjdą max do poniedziałku, zrobie fotki i wrzuce ;)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1363 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hardkor »

Czas na part dwa koszulek do gier, moje wyliczenia i gry :

Brass: Birmingham - 63.5 x 88 - 76 cards
everdell - 63.5 x 88 - 128 cards + 15 wiecej wiecej + 10 legendy = 153 cards
Hero Realms - 63.5 x 88 - 144 + 14 promo= 158 cards

Final : 387 cards

everdell - 44x68 - 27 cards


ticket to ride europe- 56x87 - 158 cards

Jako, że wzialem ostatnio Sloyca i mi podeszły to planuje brac nastepujace:

https://aleplanszowki.pl/sloyca/7317-sl ... &results=8 - everdell

https://aleplanszowki.pl/sloyca/5066-sl ... &results=6 - Pociągi

https://aleplanszowki.pl/sloyca/2525-sl ... m-100.html - cała reszta

Co sądzicie? Będzie git? Wszystkie gry mają oryginalny wypraski (wyjątek brass, który jest z KS i niby karty 63x88, ale wole te 0.5 m wieksze). Dajcie znac co myslicie :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Ikari »

Przyszły mi koszulki więc mogę się podzielić swoimi obserwacjami!

Duże koszulki 63,5x88: Rebel Premium vs Rebel Premium Long+ vs Sloyca Premium ( testowane na Nemesis )

1) Zdecydowany zwycięzca do Rebel Premium - wystarczająco grube a przy tym "najmniejsze", najlepiej przylegające i najlepiej mieszczą się w wyprasce. Jedyny minus, ciężko z dostępnością (cena)
2) Sloyca Premium > CIUT wyższe i szersze od powyższych. Nadal godne polecenia.
3) Rebel Premium Long+ > jakość ok ale zdecydowanie zbyt długie, problemy w wyprasce, nie widzę zastosowania tej "extra" długości

Koszulki małe 44x68 : Sloyca Premium vs Rebel Premium

1) Tutaj zwycięzca to Sloyca Premium - dla odmiany od dużych koszulek, Sloyca jest minimalnie ale jednak, węższa i krótsza oraz zauważalnie grubsza. Dzięki temu na styk karty zmieszczą się w podstawce do Nemesis ( chociaż i tak chce przerobić wypraskę - suszarka i drewienko by te miejsca bardziej rozciągnąć ). Minus , koszulki są grubsze więc zajmują kolektywnie więcej miejsca i obawiam się ze to może być problem przy dużej ilości
2) Rebel premium > jak najbardziej są OK ale na mój gust estetyczny są zbyt długie (wyglądają trochę jak Rebel Premium Long+ w rozmiarze 63,5z88). Jeżeli ci to nie przeszkadza to przez to że są cieńsze od Sloyca łatwiej zmieścisz ich większą ilość.

Zdjęcie A - po lewej Rebel Mini Premium po prawej Sloyca Mini Premium
Obrazek

Zdjęcie B - Po lewej Sloyca po prawej Rebel
Obrazek
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Na zdjęciu B chyba odwrotnie, po lewej rebel skoro rebel ccg jest krótszy :D bardzo ładny opis, przydałoby sie jeszcze zdjęcie wszystkich trzech obok siebie :D
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Ikari »

Zdjęcie dotyczy koszulek mini a nie dużych. A tam rebel jest lepszy. I tam są trzy modele. W małych słoyca wygrywa.
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 128
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gun3R »

Czy wie ktoś jakie rozmiary koszulek i ile należy szykować na Nemesis lockdown?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2097
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

Gun3R pisze: 22 lut 2021, 17:55 Czy wie ktoś jakie rozmiary koszulek i ile należy szykować na Nemesis lockdown?
https://www.sleeveyourgames.com/sleeves ... s-lockdown
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
tapczan0
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2020, 23:24
Has thanked: 4 times

Re: Gloom of Kilforth: A Fantasy Quest Game (Tristan Hall)

Post autor: tapczan0 »

Przymierzam się do kupienia. Zakładam, że warto koszulkowac. Jakie koszulki będę pasowały?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Gloom of Kilforth: A Fantasy Quest Game (Tristan Hall)

Post autor: dwaduzepe »

tapczan0 pisze: 22 lut 2021, 21:17 Przymierzam się do kupienia. Zakładam, że warto koszulkowac. Jakie koszulki będę pasowały?
ccg
tapczan0
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2020, 23:24
Has thanked: 4 times

Re: Gloom of Kilforth: A Fantasy Quest Game (Tristan Hall)

Post autor: tapczan0 »

A terenu?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2437
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 531 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Jak masz tylko podstawkę, bez Pimp my Gloom to są tylko karty CCG i Mini European.
Duże karty zamieniają 25 kart CCG z podstawki na rozmiar Tarot.

Tu masz pełne zestawienie:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem4135776

Ja mam u siebie mix marek:
Arcane Tinmen Standard CCG (63x88 mm) – 363
Rebel Mini European Premium (44x68mm) – 32
Paladin Bors (70x120 mm) – 25
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

Jestem na etapie większych zakupów koszulek CCG, więc nie chciałbym się wkopać i potem żałować.
Czy jest tu ktoś, kto miał w swoich rękach poniższe koszulki (linki do Rebela, ale to tylko przykład)?
1. Gamegenic: Prime Standard Card Game Sleeves (66x91 mm), 50 sztuk (kod koloru: gray) https://www.rebel.pl/akcesoria/gamegeni ... 14648.html
2. Gamegenic: Prime KeyForge Exoshields Clear (66x92 mm), 40 sztuk (kod koloru: gold) https://www.rebel.pl/akcesoria/gamegeni ... 14669.html

Zauważyłem, że na tych koszulkach jest takie info:
1. Gamegenic CCG Prime (50 szt.)
Rozmiar koszulki: 66x91
Rozmiar karty: 64x89
2. Gamegenic CCG Keyforge (40 szt.)
Rozmiar koszulki: 66x92
Rozmiar karty: 64x90
Ponieważ przestano produkować moje ulubione koszulki FFG, więc testuję sobie na razie ich odpowiedniki w Gamegenic (Prime Standard, 66x91, kod koloru: gray).
W sumie są wg mnie o 1mm za krótkie, bo karty przesuwają w kierunku górnej krawędzi, a z czasem mogą sie wysunąć i albo brudzić, albo być narażone na inne cuda.
Koszulki FFG były na tyle długie, że przesuwanie kart raczej chyba nigdy nie spowodowało wysuwania się z koszulki.

I właśnie dzisiaj zwróciłem uwagę na koszulki Gamegenic Keyforge, bo te są wg opisu na opakowaniu o 1mm dłuższe niż te standardowe.
Stąd moje pytanie: czy miał ktoś obie wersje koszulek w rękach i może napisać coś więcej?
Widzę, że koszulki do Keyforge mają 40 szt zamiast 50 (a cena taka sama), więc wychodzi sporo drożej.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Mr_Fisq »

Golfang pisze: 05 mar 2021, 07:32 Inna sprawa - czy ktoś wie jakich rozmiarów protektory pasują na karty?
Teoretycznie:
https://www.sleeveyourgames.com/sleeves ... tarter-set
jeśli w polskiej wersji nic nie zostało zmienione.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: wojo »

Pojawiły się pierwsze recenzje/porównania koszulek Sleeve Kings (tutaj jest preview kickstartera) mających być zmienikami dla koszulek FFG:
https://www.boardgamegeek.com/thread/23 ... 5#36976845 (ten post i dalsze)
https://boardgamegeek.com/thread/261646 ... gs-sleeves

W skrócie opinie zdają się być na zasadzie:
- Koszulki SK są bardzo bliskie tym od FFG
- Koszulki SK są jednak minimalnie różne od FFG co dla (sporej?) części osób wykluczy możliwość mieszania koszulek SK i FFG w jednej grze.

Ten ostatni punkt pewnie najbardziej będzie dotyczył osób grających w LCG. Po szczegóły i zdjęcia zajrzyjcie do postów na BGG.

PS jeszcze video: https://www.youtube.com/watch?v=kAQ6ia8yezY

UPDATE 10 marca:
Pod recenzją zamieszoną powyżej pojawiła się odpowiedź od SK sugerująca że różnice w szerokości między SK a FFG zależą od partii FFG do której są porównywane. Przyznam się że ja nie trafiłem na istotny rozjazd rozmiarów w koszulkach FFG a używałem ich parę ładnych lat. Niemniej jednak jeżeli ktoś inny zauważył to być może problem jaki podniosłem powyżej nie jest aż tak poważny. Każdy będzie musiał sam zdecydować.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1363 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hardkor »

Czy SG z Nemesis (Voidseeders&Aftermath) mieszczą karty w koszulkach? Kupilem sobie insert do podstawki i bede ja koszulkowal to myslalem by od razu zakoszulkowac SG (do nich nie mam insertu dedykowanego, tylko wypraska)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

wojo pisze: 09 mar 2021, 14:08 Pojawiły się pierwsze recenzje/porównania koszulek Sleeve Kings (tutaj jest preview kickstartera) mających być zmienikami dla koszulek FFG
Ciekawa informacja.
Zastanawiam się tylko kto mnie przekona, że te koszulki będą tej samej jakości, trwałości i (nie) zlepiania się co FFG?
Sama przeroczystość oraz te same (powtarzalne) wymiary co FFG, niestety nie wystaczą.

Ile lat działają na rynku koszulek i jak są postrzegani do tej pory? Jaka półka jakościowa względem FFG?
Wie ktoś?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
rrudy102
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:13
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: rrudy102 »

Czy ktoś ma informacje, kiedy pojawią się Sloyca Standard CCG i Sloyca Standard American?
Ostatnio wziąłem się za koszulkowanie kolekcji i tych dwóch rodzajów mi tylko brakuje do skompletowanie zamówienia (chciałem wszystko w jednym miejscu zamówić - 7 różnych rodzajów koszulek)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1363 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hardkor »

rrudy102 pisze: 13 mar 2021, 20:20 Czy ktoś ma informacje, kiedy pojawią się Sloyca Standard CCG i Sloyca Standard American?
Ostatnio wziąłem się za koszulkowanie kolekcji i tych dwóch rodzajów mi tylko brakuje do skompletowanie zamówienia (chciałem wszystko w jednym miejscu zamówić - 7 różnych rodzajów koszulek)
Rozmawiałem wczoraj z kimś na infolinii aleplanszowek i mówili, że przełom kwiecien/maj albo maj/czerwiec. Nie jestem pewny, ale raczej ta druga data. Zamówienie już jest i czekają na dostawy i z tego co mówił wszystkim się kończa. Na allegro są, w am76 oraz planszoweczka na pewno. Ale wieksze sklepy z planszowkami jak aleplanszowki, mepel, 3trolle, dragon eye to pusto :(
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2437
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 531 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

alpha pisze: 13 mar 2021, 02:29 Ile lat działają na rynku koszulek i jak są postrzegani do tej pory? Jaka półka jakościowa względem FFG?
Wie ktoś?
Z tego co się orientuje firma jest młoda, są na rynku jakieś dwa lata. Pierwszego KS odpalali jakiś w 2018, dostawy miały być w listopadzie (nie wiem czy terminowo wysyłali, ale to nadal mniej więcej 2 lata). Nie wiem czy wcześniej już coś produkowali czy zaczęli od zbiórki.

Ja miałem styczność z ich koszulkami koło września 2019. Była to jedyna firma produkująca koszulki do nietypowych kart w Space Base. Nie były wówczas dostępne w polskich sklepach, wiec sprowadzałem chyba z Niemiec. Koszulki niestety standardowe, 60 mikronów. Nie lubię takich, unikam, ale nie miałem wyboru, bo produkują je tylko w takiej grubości. Koszulki jakościowo podobne do innych w tym przedziale jakościowym. Niedługo później kupiłem dodatek do gry, w którym dorzucono grube koszulki premium wiec wymieniłem w te pędy, a Sleeve Kings wrzuciłem do szuflady. Nie wiem czy się kiedyś doczekają użycia, bo to bardzo nietypowe koszulki na wąskie i wysokie karty.

Nie wiem jak jest teraz z ich dostępnością u nas, ale raczej nie są jakoś bardzo popularne. Dla mnie jednym z kryteriów doboru marki koszulek jest dostępność na naszym rynku, wiec raczej unikam inwestowania w trudno dostępne koszulki.

Koszulek premium nie miałem okazji dotykać wiec ciężko się wypowiadać. W stanach firmę chwalą bo mają spoko ceny a jakość nie jest zła – pewnie taki odpowiednik naszych koszulek Rebel albo Sloyca na tamtym rynku.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

Czyli wygląda na to, że dalej nie wiem czym zastąpić moje ulubione FFG, bo:
1. Dragon Shield - najlepsze ale: za grube, zbyt pogrubiają talię, najdroższe
2. Arcane Tinmen - nie mam nic do zarzucenia poza tym, że po jakimś czasie 10 op. czyli 1000 koszulek powoli zaczęło się coraz bardziej kleić podczas gry, chociaż na początku było OK
3. Gamegenic - te są prawie jak FFG, ale są o 1mm za krótkie, i trochę mnie to denerwuje, bo karty zaczynają się wysuwać i mam tendencję do notorycznego wsuwania ich do środka, co przełożyło się na to, że jak gram w coś co jest w koszulkach FFG gdzie karty nie wypadają, to i tak je poprawiam podświadomie (nawyk mi został po Gamegenic)

Nie mam na co sie przerzucić :(
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

alpha pisze: 14 mar 2021, 19:27
Spoiler:
Sprawdź jeszcze Ultra Pro - poza wkurzającym hologramem mieli bardzo podobną rozmiarówkę i grubość do FFG.

P.S.
jak trzymasz karty, że Ci z Gamegeniców się wysuwają? Trochę ciężko mi to odtworzyć, bo sam nie mam z tym problemu... :/
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

krwlng pisze: 14 mar 2021, 19:49 Sprawdź jeszcze Ultra Pro - poza wkurzającym hologramem mieli bardzo podobną rozmiarówkę i grubość do FFG.
Właśnie ze względu na ten hologram, w ogóle ich nie kupuję.
krwlng pisze: 14 mar 2021, 19:49 jak trzymasz karty, że Ci z Gamegeniców się wysuwają? Trochę ciężko mi to odtworzyć, bo sam nie mam z tym problemu... :/
Pytasz o przechowywanie czy jak trzymam podczas gry?

Może nie do końca poprawnie się wyraziłem, bo one nie tyle się wysuwają, co w trakcie gry sama karta przesuwa się do górnej krawędzi koszulki i jest na styk.
W FFG karta też się czasami lekko przesuwała w kierunku górnej krawędzi, ale nigdy się z nią nie zrównała, więc cały czas była w środku i przez to nie była na nic narażona.
Korzystam z kart w trakcie gry (jak i przechowuję je) tak samo zarówno przy FFG jak i przy Gamegenic.
W Gamegenic większość kart przysuwa się do tej górnej krawędzi i ja już w tym momencie zaczynam dostawać ataku "paniki" :)
Żartuję z tą paniką :) ale nie po to kupuję koszulki żeby karty się z niej wysuwały.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2437
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 531 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

alpha pisze: 14 mar 2021, 19:27 2. Arcane Tinmen - nie mam nic do zarzucenia poza tym, że po jakimś czasie 10 op. czyli 1000 koszulek powoli zaczęło się coraz bardziej kleić podczas gry, chociaż na początku było OK
AT miało jakąś jedną wadliwą partę koszulek gdzie faktycznie się kleiły (to było jakieś 1,5 roku temu). Mam ich naprawdę sporo – w tym gry mocno grane. Thunderstone to ponad 3 tyś kart, ma ponad 50 partii za sobą, Pathfinder tysiąc kart, 30+ partii. W samych CCG AT mam łącznie zakoszulkownanych ponad 6,5 tyś. katy – nie mam z nimi problemów. Rozmiarowo są identyczne do FFG, są jednak ciutkę cieńsze (z tego co pamiętam 10 mikronów mniej). Nie jest to jakość koszulek FFG, ale jak dla mnie dają radę, tym bardziej, że są w spoko cenie.
3. Gamegenic - te są prawie jak FFG, ale są o 1mm za krótkie, i trochę mnie to denerwuje, bo karty zaczynają się wysuwać i mam tendencję do notorycznego wsuwania ich do środka, co przełożyło się na to, że jak gram w coś co jest w koszulkach FFG gdzie karty nie wypadają, to i tak je poprawiam podświadomie (nawyk mi został po Gamegenic)
Parę różnych rozmiarów Gamegenic kupiłem. Jakość jest ok, ale moim zdaniem w podobnej jakości można mieć trochę tańsze koszulki. Ja je sobie odpuściłem.

Generalnie koszulkuję w Arcane Tinmen, Ultra-Pro i Paladyn. Z Ultra-pro najchętniej używam Deck Saver Pro Matte Clear, który ma jedną stronę błyszczącą, drugą matową. Hologram jest na stronie matowej i zakładam tak, żeby hologram był na rewersie karty. Jest naprawdę spoko. UP mocno się poprawiło z jakością, koszulki nie rwą się tak jak kiedyś. Dodatkowo kilka lat temu zmienili hologram, jest teraz bardziej przezroczysty i mniej przeszkadza.

Moje ostatnie odkrycie to Paladin. Wcześniej trzymałem się trochę od nich z dala, bo bywało ciężko z dostępnością. Ja lubię mieć dostęp do koszulek na bieżąco. Kupowanie na zapas na KS koszulek, które dostanę za rok, półtora to nie dla mnie. Wolę zapłacić nieco więcej, ale mieć koszulki tu i teraz. Ostatnio nie miałem problemu z zakupem potrzebnych rozmiarów, więc najnowsze rzeczy wrzucam właśnie w nie i jestem bardzo miło zaskoczony jakością.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ