WarCry + Underworlds

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

WarCry + Underworlds

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Witam. Posiadamy z synami pełną (jak na razie) kolekcje Warhammer Underworlds. Pod choinkę spodziewamy się WarCry Catacombs. Przeszukując internet natrafiłem kiedyś na rozszerzenie karciane dla zwykłych zestawów figurowych, później na autorskie karty aż ostatecznie natrafiłem na generator kart pozwalający takie karty samemu wyeksportować do pdf
https://rachelnertia.github.io/warcry-card-creator/

Ponieważ gramy tylko rozrywkowo, postanowiłem umożliwić budowanie warbandow do WarCry z wszystkich naszych figurek z Underworlds. Oficjalna strona WU trochę w tym pomoże, bo grafiki figurek można łatwo pobrać. Została kwestia statystyk każdej figurki. Z pewnością pomogą grafiki kart w internecie, pewnie parę kart się wymyśli, a w ramach rozgrywek co nieco poprawi. Ale tu pojawia się pytanie: Może już istnieje taki zbiór kart lub conajmniej jakiś przewodnik jak taki band stworzyć?
Awatar użytkownika
LordVinek
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2020, 11:34
Been thanked: 28 times

Re: WarCry + Underworlds

Post autor: LordVinek »

Co do kart modeli z Underworlds przekonwertowanych WarCry'ia to jest tego pełno w sieci. Ja sam sobie zrobiłem sporo używając konwertera, który podałeś w linku. Do tego wyszły teraz książki do Warcry, w którym masz każdą bandę pokazaną i jaki mają statystyki, więc ze stworzeniem zbalansowanych kart nie powinieneś mieć problemu.

Co do alternatywy to ja zagrałem tak for fun, kartami z samego underwoldsa w warcry i to działało, jedyna modyfikacja to było umówienie się, że broń zasięgowa i czary, mnożymy zasięg x4 i działało to naprawdę fajnie. Ruch mierzony w calach w większości przypadków pokrywa się z tym z Warcry, a że teraz w WD wyszły fajne alternatywne zasady, w których możesz łączyć bandy z Underwoldsa ze sobą i są wyrażone punktowo, to Tym bardziej można pokusić się o granie na większe niż sugerowane 9 punktów :)
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: WarCry + Underworlds

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Z najbardziej przydatnych informacji znalazłem w sieci
https://ageofminiatures.com/warcry/
Oraz
https://www.reddit.com/r/WarCry/comment ... warhammer/
Znalazłem jeszcze xls z kilkoma frakcjami WarCry, którego użyłem do wyliczenia punktów na podstawie danych. Na razie mam wartości dość zbliżone, muszę napisać program do wyliczenia dokładniejszego odwzorowania. Na razie dodałem wszystkie frakcje z WU i na podstawie powyższego Reddita przypisuję zamienniki. Później przyjdzie pora na korektę.

Z kartami WU też ciekawy pomysł. Pewnie trzeba by zwiększyć też życia x2-3, żeby za szybko nie ginęły.

Jeśli nie znajdę szybszego sposobu na przyniesienie xlsa z danymi do stronki z generatorem, to pewnie napiszę do tej stronki update żeby taki import był możliwy. Wtedy pozostanie jedynie wgrać zdjęcia.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: WarCry + Underworlds

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Zrobiłem dzisiaj Orków
Spoiler:
badbocian
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2012, 23:51

Re: WarCry + Underworlds

Post autor: badbocian »

Dzień dobry, czy ktoś z Was spotkał się z tłumaczeniem na język polski kart zdolności drużynowych? Chciałbym pograć z synkiem, byłoby znacznie łatwiej z polskimi kartami.
Pozdrawiam
Historia sprzedaży: ToI:Days of the Fox/Assassinorum:EF/WQ:Silver Tower/CoH: AtB 2nd ed./CoH Solo Exp/CoH Firefight Gen/Blood Bowl 4th ed/Assault of the Giants/Heroes of Normandie+dodatki/Exile Sun/Dragon's Ordeal/Myth/Shadowscape/Attack!
Awatar użytkownika
LordVinek
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2020, 11:34
Been thanked: 28 times

Re: WarCry + Underworlds

Post autor: LordVinek »

badbocian pisze: 16 lut 2021, 15:03 Dzień dobry, czy ktoś z Was spotkał się z tłumaczeniem na język polski kart zdolności drużynowych? Chciałbym pograć z synkiem, byłoby znacznie łatwiej z polskimi kartami.
Pozdrawiam
Mówisz o umiejętnościach do Warcry? Jeśli tak to robiłem kilka dla niektórych drużyn, jak coś mogę wysłać na maila.
ODPOWIEDZ