Malowanie planszówkowych figurek

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: KamradziejTomal »

Podpowiedzcie proszę jakieś rozwiązanie, żeby móc dosyć tanio zdobyć sensowne figurki do pomalowania. Tylko nie jakieś żołnierzyki z dyskontu za grosze bez detali.
Zdefiniuj "tanio".
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 570
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 245 times
Been thanked: 297 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: andrzejstrzelba »

Może poniżej połowy ceny jakichś małych zestawów figurek Warhammer'a od GW ?

I jeszcze jedno. Czy do wypełnienia drobnych szczelin w figurce mogę użyć produktu poniżej?

https://www.obi.pl/kleje/pattex-masa-ep ... /p/4485496

Czy mogę go położyć na "gołej" podstawce i przed wyschnięciem wyryć na tym jakiś wzór ? Będzie się to później trzymało podstawki?
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: 13thSON »

KamradziejTomal pisze: 01 lut 2021, 22:00
Podpowiedzcie proszę jakieś rozwiązanie, żeby móc dosyć tanio zdobyć sensowne figurki do pomalowania. Tylko nie jakieś żołnierzyki z dyskontu za grosze bez detali.
Zdefiniuj "tanio".
Jest na allegro ultramarine easy to built. Moim zdaniem także easy to paint :)
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: KamradziejTomal »

andrzejstrzelba pisze: 01 lut 2021, 22:47 Może poniżej połowy ceny jakichś małych zestawów figurek Warhammer'a od GW ?

I jeszcze jedno. Czy do wypełnienia drobnych szczelin w figurce mogę użyć produktu poniżej?

https://www.obi.pl/kleje/pattex-masa-ep ... /p/4485496

Czy mogę go położyć na "gołej" podstawce i przed wyschnięciem wyryć na tym jakiś wzór ? Będzie się to później trzymało podstawki?
No nie nazwałbym tego mistrzostwem w określaniu wymagań ale co tam... Połowa najmniejszego zestawu od GW to jakieś 20 PLN - bo za 40 PLN dostaniesz jeden z zestawów Easy to Build, który ma tak 3-4 figurek. Taki ETB Castigators jest całkiem spoko zestawem bo masz i pancerzyki i szmatki i główki i zwierza do pomalowania.

Jeśli szukasz czegoś za 20 PLN (i to pewnie jak najwięcej) to nie pozostaje Ci nic innego jak niuchać po grupach na FB albo monitorować allegro jak ktoś będzie sprzedawał starocie. Można co jakiś czas trafić paczkę, np. 10 goblinów/orków/szkieletów/itp. za jakieś śmieszne pieniądze ale to najczęściej ubabrane farbą do zmycia w domku.

Co do rzeźbienia w pattexach, poxilinach to się nie wypowiem bo nie próbowałem (podobno niektóre są spoko). Co prawda za 20 PLN to dostaniesz już też gdzieś z 15 cm Brown Stuffu, który już uważam, za bardzo dobry do rzeźbienia ale jak chcesz eksperymentować to eksperymentuj ;) A jak sięodklei od podstawki do przykleisz na super glue :)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 570
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 245 times
Been thanked: 297 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: andrzejstrzelba »

Nie musi to być GW, ale tego chyba najwięcej i jakość dobra. Trochę poszukałem i można znaleźć figurki (sklejone lub nie) w cenie około 6 zł za sztukę. Chyba nic taniej nie znajdę, bo coś nie widzę używanych czy odpakowanych figurek innych producentów.
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: BasiekD »

Kombinujecie.

Zestawy od GW nie zawsze są nieopłacalne.

http://vanaheim.pl/pl/warhammer-aos-zes ... trike.html
15 figurek, wychodzi po 7 zł za figurkę od GW. Plus jeszcze kostki, miarka, jakieś scenariusze. Nawet pograsz sobie.

http://vanaheim.pl/pl/warhammer-aos-bla ... avers.html
20 figurek: w tej cenie po 7,40 zł za sztukę.

To jak masz szukać po 6 zł użwanych, pomazanych czy mniej bogatych w detale niż figurki GW to nie widzę sensu.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 570
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 245 times
Been thanked: 297 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: andrzejstrzelba »

BasiekD pisze: 02 lut 2021, 10:10 Kombinujecie.

Zestawy od GW nie zawsze są nieopłacalne.

http://vanaheim.pl/pl/warhammer-aos-zes ... trike.html
15 figurek, wychodzi po 7 zł za figurkę od GW. Plus jeszcze kostki, miarka, jakieś scenariusze. Nawet pograsz sobie.

http://vanaheim.pl/pl/warhammer-aos-bla ... avers.html
20 figurek: w tej cenie po 7,40 zł za sztukę.

To jak masz szukać po 6 zł użwanych, pomazanych czy mniej bogatych w detale niż figurki GW to nie widzę sensu.
Kurde. Przyznaję, że nawet nie pomyślałem, żeby sprawdzić nowe zestawy. Na pewniaka założyłem, że jakieś pojedyncze sztuki wyjęte z zestawu będą tańsze. Dziękuję za wskazówkę 👍👍👍
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 562
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 203 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

Ew. możesz zakupić dowolną podstawkę Zombicide z ok 100 figurkami i wyjdzie po 2zl/szt, po pomalowaniu takiej podstawki będziesz już dobrym malarzem a i pograć będzie można w luźną nawalankę z zombimi przy okazji
szleszym
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2019, 07:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: szleszym »

BasiekD pisze: 02 lut 2021, 10:10 To jak masz szukać po 6 zł użwanych, pomazanych czy mniej bogatych w detale niż figurki GW to nie widzę sensu.
po 6zł nowe też da się znaleźć ;)
https://www.xjoy.pl/warhammer-40000/141 ... ition.html
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: BasiekD »

Zmij pisze: 02 lut 2021, 12:02 Ew. możesz zakupić dowolną podstawkę Zombicide z ok 100 figurkami i wyjdzie po 2zl/szt, po pomalowaniu takiej podstawki będziesz już dobrym malarzem a i pograć będzie można w luźną nawalankę z zombimi przy okazji
Tu też potwierdzę. Jak tak zrobiłem z Czarną Plagą.
Bardzo dużo malowania, w dobrej cenie, a do tego jeszcze gra zostaje.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Golfang »

BasiekD pisze: 02 lut 2021, 13:36
Zmij pisze: 02 lut 2021, 12:02 Ew. możesz zakupić dowolną podstawkę Zombicide z ok 100 figurkami i wyjdzie po 2zl/szt, po pomalowaniu takiej podstawki będziesz już dobrym malarzem a i pograć będzie można w luźną nawalankę z zombimi przy okazji
Tu też potwierdzę. Jak tak zrobiłem z Czarną Plagą.
Bardzo dużo malowania, w dobrej cenie, a do tego jeszcze gra zostaje.
Tak rożowo to niejest - np Zielonej Hordzie są 72 figurki. Ceny gry około 280/300 zł - ja mogę załatwić za 250 z odbiorem ode mnie z Będzina lub wysyłka paczkomatem 9 zł - czyli przyjmijmy 260 najtaniej. Mówimy o nowej grze - chyba że znajdziesz używaną. Cena figurki wtedy to... 3,61 za sztukę. czyli prawie 2 razy drożej niż to przedstawiłeś. No ale tak - wychodzi nadal dość tanio - figurki bardzo ładne - choć na jedno kopyto - bo 95% to zombiaki :). Gra jednak zostaje i można pograć a później sprzedać :) i kupić kolejną do malowania.
PS - Czarna plaga ma jeszcze mniej figurek - bo 71 w sumie.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 562
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 203 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Zmij »

W sklepie nówka wiadomo że jest droższa ale np na olx jest podstawka 1 sezonu Zombicide za równe 200. W dziale ze sprzedażą też zdarzają się okazje w tych pieniądzach
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 988
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 625 times
Been thanked: 541 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Irr3versible »

Możesz jeszcze poszukać czy ktoś oferuje Fantasy Series 1, 3Trolle miały po 350 tego kickstartera. Same figurki, taki ad hoc projekt firmy Blacklist games. W pudle ok 215 figurek.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: KamradziejTomal »

Jak przyczaisz się to sklepy (tak online jak i stacjonarne) często organizują zniżki na jakieś zalegające im pudła. Skoro nie interesują Cię konkretne gry tylko potrzebujesz towaru do malowania to można często złapać fajne modele w dużo niższych cenach.

https://warband.pl/pl/p/Roman-Veterans/2455

https://warband.pl/pl/p/VA-Dwarf-Faction-Starter/1975
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5241
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: BOLLO »

To ja dodam od siebie zez teraz na promocji Rebela masz figurki po 1.7pln do nauki spokojnie wystarczą.
https://www.rebel.pl/bitewniaki/ogniem- ... 05673.html
Ale jak już Golfang wspomniał opcja z grą figurkową jest o tyle dobra że po pomalowaniu wszystkiego możesz grac i grać i grać....a jak się nagrasz to sprzedasz.
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: BasiekD »

Bollo, ale w jakiej skali te figurki?
Cyel
Posty: 2579
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1226 times
Been thanked: 1437 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Cyel »

Ogniem i Mieczem to skala 15mm czyli tak o ponad połowę mniejsze niż np GW (32mm ale tak naprawdę w ich wykonaniu to "epic scale" i coraz większe modele)

http://bitewniakowepogranicza.blogspot. ... skich.html
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 323
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 197 times
Been thanked: 242 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: BasiekD »

Ja bym pozostał przy większej skali jednak. Niczego nie ujmując tym małym żołnierzykom, to jednak nie dają one dużego pola do twórczej ekspresji.
Skala 15mm jest trudna w malowaniu i nie daje też tyle frajdy (w mojej opinii).
Malowałem w tej skali (chyba) figurki do cyklad - ale nie potwory, tylko regularnych oddziałów. Było długo, trudno, nie ma porównania do większych figurek.


Spoiler:
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: 13thSON »

BasiekD pisze: 04 lut 2021, 12:22 Skala 15mm jest trudna w malowaniu i nie daje też tyle frajdy (w mojej opinii).
Malowałem w tej skali (chyba) figurki do cyklad - ale nie potwory, tylko regularnych oddziałów. Było długo, trudno, nie ma porównania do większych figurek.
Szacun !! Mi się kompletnie nie chciało tego ruszać, ta skala IMO w ogóle się nie nadaje do malowania. Już figurki w Descencie były dla mnie za małe, ale jakoś dało radę się z nimi dobrze bawić. Tam jest skala 28 mm.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: shod »

BasiekD pisze: 04 lut 2021, 12:22 Malowałem w tej skali (chyba) figurki do cyklad - ale nie potwory, tylko regularnych oddziałów. Było długo, trudno, nie ma porównania do większych figurek.
A ja właśnie zaczynam naukę na tych "mikrusach"...
To jest moja pierwsza w życiu styczność z Contrastami. Powrót po 20 latach do malowania [próbowałem wtedy olejnymi Humbrolami malować figurki do Warzone].
Spoiler:
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 570
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 245 times
Been thanked: 297 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: andrzejstrzelba »

BOLLO pisze: 04 lut 2021, 09:53 To ja dodam od siebie zez teraz na promocji Rebela masz figurki po 1.7pln do nauki spokojnie wystarczą.
https://www.rebel.pl/bitewniaki/ogniem- ... 05673.html
Ale jak już Golfang wspomniał opcja z grą figurkową jest o tyle dobra że po pomalowaniu wszystkiego możesz grac i grać i grać....a jak się nagrasz to sprzedasz.
Dzięki BOLLO, ale kupiłem już od Golfang'a jakieś dodatek od Zombicide w całkiem niezłej cenie. W przyszłym tygodniu może zacznę z synem malować. Może nawet namówię go, żeby się pochwalił swoją pracą?
krzysztof1986
Posty: 42
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:58
Has thanked: 1 time

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: krzysztof1986 »

Czy ktoś z forumowiczów malował kiedyś figurki pokryte sundropem ?
Pytam bo jednak chciałbym pomalować moją kolekcję ale nie wiem czy na sundropa można normalnie malować - podkład , farba + lakier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8755
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2666 times
Been thanked: 2353 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Curiosity »

Nie robiłem tego, ale słyszałem, że sundrop powinno się zmyć i dopiero malować.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
krzysztof1986
Posty: 42
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:58
Has thanked: 1 time

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: krzysztof1986 »

dzięki za info :) poczekam na inne odpowiedzi ale w razie coś to DOT-3 od K2 i jechane :)
manicminer
Posty: 829
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: manicminer »

krzysztof1986 pisze: 06 lut 2021, 23:24 dzięki za info :) poczekam na inne odpowiedzi ale w razie coś to DOT-3 od K2 i jechane :)
Kup normalny zmywacz, druga rzecz że sundrop sundropowi nie równy, są różne techniki, więc pomaluj jedną figurkę i zobacz, możesz też najpierw podkładem psiknąć. To naprawdę zależy od figurek i sundropu. Chyba nie da się prosto odpowiedzieć na to pytanie, zmywanie to najpewniejsza droga. Jeśli wcześniej za dużo nie malowałeś to i tak pewnie z sundropem będzie lepiej wyglądać :P
ODPOWIEDZ