Fortune and Glory - pytania, zasady.

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Fortune and Glory - pytania, zasady.

Post autor: Bardok »

Niestety mam jedną osobę w grupie bez ENG i przydałoby mi się tłumaczenie kart i zasad. Może jest gdzieś i ktoś wie? Bo inaczej będę musiał sam to zrobić ;)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game

Post autor: kastration »

Mam pytanie do zasad. 1. Czy jeśli zdałem 2 testy na 3 i mam dwa sukcesy na karcie postaci i trzeciego nie zdam (= Cliffhanger), to czy te dwa sukcesy zostają na karcie czy są tracone tak jak Glory i muszę przy kolejnej próbie zdobycia artefaktu znowu mieć 3 sukcesy? A może już tylko 1 wówczas i zdobywam artefakt?

Wydaje mi się, że od nowa trzeba, ale wolę się upewnić.

2. Czy jeśli główny wróg rzuca za sukcesy przy Search artefaktu i wypadają 2 jedynki na k6, a ma Defence 1, to czy dostaje 1 czy 2 rany?

3. Czy jeśli muszę pociągnąć Nazi Enemies i w walce on rzuci np. 2 jedynki, to dostaje 2 razy zanim rozparrzymy moje rzuty za walkę, czy nie dostaje ran za jedynki na kostkach i tylko rany z racji moich 4-6 na kostce w rundzie walki?

4. Czy jak Zeppelin zdobędzie to 1 Fortune, to od razu wysyła do bazy w tej samej turze czy może gromadzi po tej 1 Fortune do końca gry na swojej karcie i nigdy nie wysyła do bazy, tylko czeka aż ktoś go złupi? (co wydaje mi się dość karkołomne, patrząc na wymogi na jego planszy).
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game

Post autor: Piaskoryb »

kastration pisze: 07 gru 2016, 20:18 Mam pytanie do zasad. 1. Czy jeśli zdałem 2 testy na 3 i mam dwa sukcesy na karcie postaci i trzeciego nie zdam (= Cliffhanger), to czy te dwa sukcesy zostają na karcie czy są tracone tak jak Glory i muszę przy kolejnej próbie zdobycia artefaktu znowu mieć 3 sukcesy? A może już tylko 1 wówczas i zdobywam artefakt?

Wydaje mi się, że od nowa trzeba, ale wolę się upewnić.

2. Czy jeśli główny wróg rzuca za sukcesy przy Search artefaktu i wypadają 2 jedynki na k6, a ma Defence 1, to czy dostaje 1 czy 2 rany?

3. Czy jeśli muszę pociągnąć Nazi Enemies i w walce on rzuci np. 2 jedynki, to dostaje 2 razy zanim rozparrzymy moje rzuty za walkę, czy nie dostaje ran za jedynki na kostkach i tylko rany z racji moich 4-6 na kostce w rundzie walki?

4. Czy jak Zeppelin zdobędzie to 1 Fortune, to od razu wysyła do bazy w tej samej turze czy może gromadzi po tej 1 Fortune do końca gry na swojej karcie i nigdy nie wysyła do bazy, tylko czeka aż ktoś go złupi? (co wydaje mi się dość karkołomne, patrząc na wymogi na jego planszy).
1. Sukcesy za zaliczone niebezpieczeństwa zostają z tobą, przepadną jeśli nie zaliczysz cliffhangera i zostaniesz KO.
2. 2 rany, bo to nie obrażenia z walki tylko z przygody ;p
3. Nie dostaje ;p Liczą się tylko sukcesy trafień
4. Są dwa Zeppeliny, ten do gry competetive i ten do gry cooperative z frakcją nazistów (nazywany też War Zeppelin). Ten zwykły kumuluje na karcie fortune i tyle, mozesz spróbować się dostać na pokład żeby zdobyć trochę jej dla siebie :) War zeppelin z kolei nie kumuluje chyba wogóle fortuny, ale ma inne zdolności no i mozna spróbować go zniszczyć :evil: w walce z frakcją za każde 3 fortuny dostają 1pkt zwycięstwa. W grze przeciw sobie z kolei, to po prostu opcja kolejna na zdobycie fortuny (kolejny epicki sposób ;D)

Pozdrawiam
rabitto
Posty: 86
Rejestracja: 02 lis 2016, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: rabitto »

Hej
Czy jest jakaś dobra duszyczka, która podesłałaby mi przetłumaczoną instrukcję po Polsku?
Na BGG niestety nie ma
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 289
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 86 times
Been thanked: 8 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: Swawolny_Pionek »

rabitto pisze: 05 lut 2021, 08:47 Hej
Czy jest jakaś dobra duszyczka, która podesłałaby mi przetłumaczoną instrukcję po Polsku?
Na BGG niestety nie ma
Po prośbie, przyłączam się do posta kolegi. Ma ktoś może spolszczenie?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Było to gdzieś, faktycznie.... Sprawdzę w domu na lapku i jak znajdę to Wam wrzucę.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
rabitto
Posty: 86
Rejestracja: 02 lis 2016, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Fortune and Glory: The Cliffhanger Game (Jason C. Hill)

Post autor: rabitto »

I jak tam Panowie i Panie podeślecie instrukcję? Czytając posty widzę, że instrukcja PL istnieje tylko gdzieś się zawieruszyła... :D
Andrzejzbrowaru
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwie 2020, 14:44
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Fortune and Glory - pytania, zasady.

Post autor: Andrzejzbrowaru »

Podbijam prośbę!
ODPOWIEDZ