Gra karciana bez żetonów, planszy, pionków itp.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Gra karciana bez żetonów, planszy, pionków itp.

Post autor: vegathedog »

Chyba nikt nie polecił poniższej gry:

Innowacje ulubiona gra mojej żony. Zwłaszcza wtedy, gdy może mi wbić długą igłę w plecy. Same karty, które się wykorzystuje na kilka różnych sposobów. Mega negatywna interakcja i masa taktyki. Gra też może się skończyć na wiele różnych sposobów. Czuć rozwój swojego imperium, a działanie wielu kart można fajnie sobie porównywać z działaniem danej technologii w rzeczywistości. Mocno polecam. Mamy rozegrane z 50 partii i jeszcze się nie znudziło, bo za każdym razem gra się inaczej.
Crystiano02
Posty: 13
Rejestracja: 29 wrz 2020, 21:48

Re: Gra karciana bez żetonów, planszy, pionków itp.

Post autor: Crystiano02 »

matten pisze: 10 sty 2021, 11:24Ja polecam Na Grzyby! Zasady nie są skomplikowane, karty mają ładne grafiki (ale są dość giętkie, więc wypadałoby je zakoszulkować), regrywalność stoi na dobrym poziomie, a poza tym tematyka jest całkiem fajna.
Jeśli zaakceptowałbyś niewielką liczbę znaczników to warto jeszcze rzucić okiem na Gejsze. Grywalność stoi na bardzo dobrym poziomie, a znaczników jest naprawdę niewiele, więc warto się przemęczyć :P
W "realu" grzybobrania nie lubię ale w grze kto wie :) Innowacje i O Zboże też mi chodzą po głowie.

A co powiecie o grze "List Miłosny"? Wydaje się ciekawa, tylko nie wiem jakby wyszła na dwie osoby.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 775
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 686 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Gra karciana bez żetonów, planszy, pionków itp.

Post autor: anitroche »

List Miłosny zdecydowanie na 3-4 osoby, we dwie nie polecam. Za to O mój Zboże grywamy często we dwójkę z mężem i polecamy :) Sushi Go też lubimy choć niektórzy narzekają na wariant dwuosobowy - nam się jednak podoba :)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Crystiano02
Posty: 13
Rejestracja: 29 wrz 2020, 21:48

Re: Gra karciana bez żetonów, planszy, pionków itp.

Post autor: Crystiano02 »

anitroche pisze: 11 sty 2021, 16:45List Miłosny zdecydowanie na 3-4 osoby, we dwie nie polecam. Za to O mój Zboże grywamy często we dwójkę z mężem i polecamy :) Sushi Go też lubimy choć niektórzy narzekają na wariant dwuosobowy - nam się jednak podoba :)
Dzięki za info, w takim razie w List się nie pakuję :D
Morrie
Posty: 11
Rejestracja: 12 sty 2021, 00:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra karciana bez żetonów, planszy, pionków itp.

Post autor: Morrie »

anitroche pisze: 11 sty 2021, 16:45 List Miłosny zdecydowanie na 3-4 osoby, we dwie nie polecam. Za to O mój Zboże grywamy często we dwójkę z mężem i polecamy :) Sushi Go też lubimy choć niektórzy narzekają na wariant dwuosobowy - nam się jednak podoba :)
Ja należę do grona narzekającego na sushi go w wariancie 2-osobowym, ale uważam, że sushi go party wypada w nim już całkiem nieźle ;) Roznica cenowa nie jest duża, a rodzajów kart przybywa dość sporo i przez to taka rozgrywka jest atrakcyjniejsza. Co prawda ta wersja ma planszę, ale nie trzeba jej używać
Mój nowy blog z recenzjami planszówek - https://lepiejnastole.pl, serdecznie zapraszam :)
ODPOWIEDZ