Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: playerator »

garg pisze: 12 paź 2020, 00:22 (...) graliśmy na własnych homerulach, które wprowadziliśmy sobie jeszcze do podstawki.
Czy można prosić o podzielenie się tymi zasadami?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: garg »

playerator pisze: 12 paź 2020, 01:57
garg pisze: 12 paź 2020, 00:22 (...) graliśmy na własnych homerulach, które wprowadziliśmy sobie jeszcze do podstawki.
Czy można prosić o podzielenie się tymi zasadami?
Jasne :) . Większość dotyczyła uproszczenia obsługi gry:
1) Jeśli nie wyrzucamy trafienia, nie rzucamy już na obronę. W ten sposób jest mniej rzucania kośćmi i do gry wchodzi mniej serków (zarówno naszych, jak i przeciwników).
2) Nie trzymamy się wskazówek z instrukcji, które postaci mogą grać. Dzieci wolały grać zawsze "swoimi" postaciami, więc po prostu każdy wybierał sobie według fantazji.
3) Nie przestrzegaliśmy limitu figurek na misję, tzn. graliśmy czym kto chciał, czasem jedna osoba po dwie figurki. W ten sposób jest trochę łatwiej, bo proporcjonalnie myszy mają częściej inicjatywę niż przeciwnicy.
4) Jeśli mysz padła ogłuszona, w następnej rundzie podnosiła się sama, z pełnym zdrowiem.
5) Upraszczaliśmy ruchy wszystkich bossów (już nie pamiętam szczegółów), bo obsługa Puszka, węża, czy innych paskudztw zajmowała więcej, niż to warte.
6) Podczas przekazywania sobie ekwipunku nie przejmowaliśmy się położeniem figurek na planszy. Nawet, jeśli były na dwóch przeciwległych końcach kafla, po prostu dawaliśmy sobie przedmiot.
7)...

Jeszcze trochę tego było, ale tyle w tej w chwili pamiętam. Ogólna zasada była taka, że ma być płynnie i z naciskiem na fabułę, a nie na poziom trudności. Więc jeśli nawet gdzieś było nam łatwiej, to i tak zabawa stała na pierwszym miejscu.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: litk »

Kurde a ja się z dzieciakiem morduję 3 scenariusz 5 raz.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: garg »

litk pisze: 12 paź 2020, 11:30 Kurde a ja się z dzieciakiem morduję 3 scenariusz 5 raz.
Moim zdaniem nie warto się mordować. To nie jest jakaś wymagająca gra dla dorosłych, tylko fabularny dungeon crawler dla rodzin z dziećmi. Więc jeśli nie dajecie rady (co może być też spowodowane przez nieświadome błędne stosowanie jakiejś reguły), najlepiej zmodyfikować zasady, żeby mieć frajdę z rozgrywki :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
BartekWitcher
Posty: 21
Rejestracja: 13 lis 2020, 15:14

Re: Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: BartekWitcher »

Musimy z Dziewczyną przemyśleć temat zasad domowych, bo przy drugim podejściu i graniu zgodnie z instrukcją sporo czasu spędziliśmy nad wkurzaniem się, że misja poboczna w scenariuszu 1 okazało się średnio warta wysiłku i straty większości drużyny :)

Generalnie gramy w 2 osoby, więc akurat podział postaci jest dla nas dość jasny, warto też rozważyć czy specjalne przeszukiwanie musi być koniecznie realizowane przy wyrzuceniu * na kostce, skoro i tak szukasz konkretnej karty w talii przedmiotów - niby wiadomo, że chodzi o wytężenie zmysłów, ale jak gwiazdka nie wypada przy czwartej postaci, to można w siebie zwątpić...

Dla mnie osobiście nieco nielogiczna jest konieczność wybrania 4 z 5 postaci w scenariuszu 1 - wszystkie siedzą przecież w jednej celi, więc tak jakby 4 myszy się dogadały, że nie biorą ze sobą dodatkowej pary łap - ale to wymagałoby większego testowania czy nie będzie za prosto
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

W ramach sprzątania po rozdziale zdarzało nam się zostawiać więcej przedmiotów. Mając swoje ulubione komponenty, gra była bardziej przyjemna.

My jeden rozdział graliśmy dwa albo trzy razy, bo nie zdążyliśmy przed zegarem zwiedzić wszystkiego. Po prostu myślałem, że aby przejść obok, kafelek obok musi być na tym samym poziomie, a z tego co później zrozumiałem, musi być spójny jeśli go odwrócisz na właściwą stronę.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: 13thSON »

Czy i ewentualnie kiedy będzie dodruk podstawki?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: xilk »

13thSON pisze: 06 sty 2021, 18:45 Czy i ewentualnie kiedy będzie dodruk podstawki?
1) To pytanie bardziej do wydawnictwa - najlepiej pisać na ich maila lub na Facebooku.
2) Po co dodruk podstawki? W sklepie wydawnictwa, czy w ich sklepie zwykłym nadal jest podstawka dostępna. Nie mówiąc o innych sklepach np. dragoneye, czy planszomania.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: 13thSON »

na dragoneye nie ma już
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Post autor: Gildiril Blackcairn »

ODPOWIEDZ