Fanowskie zasady solo (gry karciane i figurkowe dla minimum 2-óch graczy)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Fanowskie zasady solo (gry karciane i figurkowe dla minimum 2-óch graczy)

Post autor: alpha »

Zastanawiam się nad tym, które gry karciane i figurkowe (dla minimum 2-óch graczy) doczekały się zasad umożliwiających granie samemu.
Niekoniecznie muszą to być zasady autora gry, bo wiadomo, że częściej takie coś wymyślają sami gracze.

Nie zawsze mamy chętnych do grania, a innym razem komuś może nie pasować tematyka, albo ogólnie gra.
Jeżeli mi się ona podoba, to chętnie bym w to jakoś zagrał nawet samemu.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nic nie zastąpi żywego i sprytnego przeciwnika, często wymyślającego niesamowite kombinacje na kartach.
Żywy przeciwnik najczęściej odpowiednio (i często wrednie) zareaguje na mój ruch.
To wszystko jest jasne.

Jednak mimo to chętnie bym widział jakieś zasady, które umożliwią mi granie solo w takie gry jak:
1. Android: Netrunner LCG
2. Gra o tron LCG
3. Legenda 5 kręgów LCG
4. Star Wars LCG
5. Warhammer: Inwazja LCG
6. Warhammer 40,000: Podbój LCG

7. Summoner Wars
8. Dungeoneer
9. Star Wars: X-Wing

Czy w/w gry dostały taką możliwość?
A jeżeli tak, to czy graliście wg takich zasad?
Jak się one sprawdzały?
W miarę dobrze to działa, czy jednak lipa?

PS. Jeszcze raz zaznaczam: zdaję sobie sprawę, że rozgrywka może być ułomna, albo zasady zmienią daną grę w coś innego.
Pomińmy jednak to i skupmy się na tym czy takie zasady w ogóle istnieją.
Oczywiście mimo wszystko chętnie zapoznam się z opiniami... nawet niepochlebnymi :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Fanowskie zasady solo (gry karciane i figurkowe dla minimum 2-óch graczy)

Post autor: Cyel »

Z figurkowych - Age of Sigmar w najbliższym White Dwarfie ma mieć opublikowane zasady do gry solo: https://www.warhammer-community.com/202 ... issue-458/ (trzeba przewinąć do AoS - Heroes of the Hinterlands )
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Fanowskie zasady solo (gry karciane i figurkowe dla minimum 2-óch graczy)

Post autor: Vins3nt »

Wow, serio - toć Warhammer to gra na lata - zawsze chciałem wejść, ale właśnie brakowała mi tam wariantu kooperacyjnego lub solo. W tym wypadku byłoby genialnie. Jeszcze tylko jakaś instrukcja PL i można by spróbować, materiału do gry jest kopalnia :D
Syberian007
Posty: 16
Rejestracja: 28 wrz 2020, 09:03
Lokalizacja: Trzcianne
Been thanked: 2 times

Re: Fanowskie zasady solo (gry karciane i figurkowe dla minimum 2-óch graczy)

Post autor: Syberian007 »

Co do X-winga to FFG powoli robi wariant solo. Jest on na wczesnym etapie.
Jest też kampania zrobiona przez fanów, nawet doczekała się przetłumaczenia na nasz rodzimy język
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Fanowskie zasady solo (gry karciane i figurkowe dla minimum 2-óch graczy)

Post autor: choczkins »

Syberian ale mi zrobiłeś dzień z tym wariantem solo, nie spodziewałem się że X-wing doczeka się takiej opcji 😉
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Fanowskie zasady solo (gry karciane i figurkowe dla minimum 2-óch graczy)

Post autor: Asurmar »

Android Netrunner ciekawy fanowski wariant solo. Do zagrania w potrzebne jest Scrabble (w wersji angielskiej). Grasz hakerem i wykradasz literki do złamania kodu:
https://boardgamegeek.com/thread/853642 ... aire-rules

Próbowałem w to grać, jak uczyłem się grania w Netrunnera, i w sumie mogę powiedzieć że to nie jest tutorial, a raczej wyzwania dla osób które już grę znają.
dannte
Posty: 726
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 420 times

Re: Fanowskie zasady solo (gry karciane i figurkowe dla minimum 2-óch graczy)

Post autor: dannte »

alpha pisze: 12 lis 2020, 16:14Jednak mimo to chętnie bym widział jakieś zasady, które umożliwią mi granie solo w takie gry jak:
7. Summoner Wars
Jest coś takiego: https://www.plaidhatgames.com/news/35/
Ciężko powiedzieć czy działa - jak sam napisałeś: wariant to tylko wariant, całkowicie zmienia rozgrywkę, więc taki nowy twór może działać.
Dla mnie za bardzo zmieniał rozgrywkę i nie pamiętam czy mi się podobało (z moich zapisków wynika, że 4 lata temu próbowałem i wyszło ok, ale 2 lata temu już coś mi zgrzytało).

Generalnie, odpada tutaj jakiekolwiek zarządzanie murami, nie ma blokowania murów przeciwnika, manewrowość niska, brak Summonera przeciwnika, przeciwnik nie zagrywa kart wydarzeń, no i brakuje podstawowego elementu rozgrywki: 3 ruchy + 3 ataki - przeciwnik rusza i atakuje wszystkim co ma (mnie się to nie podoba). Odpada jakiekolwiek rushowanie, można grać tylko defensywnie i chyba trzeba starać się przywołać jak najwięcej (jeśli nie wszystkie) jednostek, żeby mieć czym zatrzymać hordę.

A poza tym, to co może się podobać: jest pozycjonowanie, tradycyjne rozpatrywania ataków, karty wydarzeń (niektóre frakcje będą mieć bardzo mocne efekty na ten wariant, inne będą mieć bezużyteczne), zbieranie magii na przywołanie jednostek.

TLDR: Osobiście nie mogę niestety polecić, ale myślę, że warte zainteresowania się i spróbowania chociaż raz (nic nie kosztuje, wystarczy mieć Ret Talusa + jego zestaw uzupełniający).
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Fanowskie zasady solo (gry karciane i figurkowe dla minimum 2-óch graczy)

Post autor: Cyel »

Vins3nt pisze: 29 lis 2020, 12:43 Wow, serio - toć Warhammer to gra na lata - zawsze chciałem wejść, ale właśnie brakowała mi tam wariantu kooperacyjnego lub solo. W tym wypadku byłoby genialnie. Jeszcze tylko jakaś instrukcja PL i można by spróbować, materiału do gry jest kopalnia :D
https://www.youtube.com/watch?v=GbAYpvTHfvc
Tu jest omówienie jak to działa.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ