Granie przez wideokonferencje

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
bugatti
Posty: 52
Rejestracja: 14 sie 2014, 18:21
Been thanked: 1 time

Granie przez wideokonferencje

Post autor: bugatti »

Witam.
Planuje zorganizować spotkanie z moimi znajomymi przez aplikacje Zoom. Będzie pewnie z naście osób w różnym wieku. Od młodzieży po dorosłych.
Jak jeszcze nie było pandemii to wiadomo kładło się dixita , tajniaków itp i w 12 osób się dało pobawić. I mam pytanie o pomysły w co można zagrać w duża liczbę osób przez internet. Ważne ,żeby nie musieć włączać przykładowego kurnika i każdy sobie gra. Chodzi o interakcję miedzy osobami.
Jedyny co mi przychodzi to Takie życie , czarne historie ale to nie jest zbytni ambitne.
Liczę na Waszą pomoc

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1498 times
Been thanked: 1151 times

Re: Granie przez wideokonferencje

Post autor: Bruno »

Jeśli właściciel gry ma kamerkę dobrej jakości, to w Tajniaków można grać. Kieruje obraz na stół z hasłami i wio!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
KamilDG
Posty: 17
Rejestracja: 22 lut 2011, 21:18
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Granie przez wideokonferencje

Post autor: KamilDG »

Ja ze znajomymi gram na boardgamearena.com i oprócz tego na drugim lapku mam skypea żeby widzieć innych. Jest tam np. sabotażysta do 12 osób albo 6 bierze do 10ciu z tych darmowych, colt express itp.
Fojtu
Posty: 3384
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1263 times

Re: Granie przez wideokonferencje

Post autor: Fojtu »

Podaj dalej przez neta:
https://drawphone.tannerkrewson.com/

Szczerze mówiąc jest jeszcze lepsze niż na żywo, bo samo podaje obrazki naokoło + rysowanie myszką jest trudne i wychodzi wszystko okrutnie koślawie + można narzucić limit czasu.
Cyel
Posty: 2579
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1226 times
Been thanked: 1437 times

Re: Granie przez wideokonferencje

Post autor: Cyel »

Mi mecenas pomógł, więc przekażę jego pomoc dalej:
mecenas pisze: 07 sie 2020, 07:11 Na początku pandemii dorwałem taki pliczek. Widzę, że spełni wszelkie oczekiwania, więc zapraszam do lektury :)
(17 stron gier planszowych/karcianych/imprezowych/escape room'ów do pogrania przez sieć)


https://docs.google.com/document/d/10iO ... FvU5ciRFY0
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Granie przez wideokonferencje

Post autor: niwgnip »

Tajniacy mają oficjalna wersję online :) tylko nie przestraszyć się ze na początku są do wyboru 2 języki, potem dopiero jest wybór ostateczny z kilukanstu :)
Super
Posty: 407
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 219 times
Been thanked: 120 times

Re: Granie przez wideokonferencje

Post autor: Super »

niwgnip pisze: 15 lis 2020, 20:44 Tajniacy mają oficjalna wersję online :) tylko nie przestraszyć się ze na początku są do wyboru 2 języki, potem dopiero jest wybór ostateczny z kilukanstu :)
Nietrudno znaleźć, ale dołożę link: https://codenames.game/
Jest też nieoficjalna strona z implementacją decrypto, ale z hasłami po angielsku (do znalezienia w zalinkowanym wcześniej dokumencie).
bugatti
Posty: 52
Rejestracja: 14 sie 2014, 18:21
Been thanked: 1 time

Re: Granie przez wideokonferencje

Post autor: bugatti »

Dzięki za propozycje.Jest tego sporo. Na pewno wykorzystam.
ODPOWIEDZ