Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 252
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 59 times
Been thanked: 122 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: upadly_bankowiec »

Po półtoramiesięcznej przerwie wrzucam drugi odcinek z serii poświęconej fabularnemu opisowi ras do Twilight Imperium. Jak zwykle podrzucam też kilka wskazówek dla początkujących jak nimi grać. Mam nadzieję że się komuś przyda.

https://youtu.be/CfD1TmlsdC8
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
4pr
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:42
Has thanked: 1 time

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: 4pr »

Czy ma ktoś dostepne przewidywania / zapowiedzi co do wydania polskiego ?

Angielski czy polski TI4, oto jest pytanie.
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: jediwolf »

4pr pisze: 22 paź 2020, 08:37 Czy ma ktoś dostepne przewidywania / zapowiedzi co do wydania polskiego ?

Angielski czy polski TI4, oto jest pytanie.
Galakta wydaje dodatek we wersji PL. Chodzą plotki, że będzie dostępny jakoś w listopadzie.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: 13thcaesar »

Ruszyła przedsprzedaż dodatku do TI4 "Proroctwo Królów" - planowana premiera ok. połowa listopada 2020 r.

https://aleplanszowki.pl/dodatki-do-gie ... DEuHL8pxTg
Strud
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 43 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Strud »

Wg Galakty przełom listopada i grudnia, realnie pewnie przed świętami.

http://galakta.pl/zbliza-sie-dziedzictwo-krolow/
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: grzeslaw90 »

Pytanie w związku z grą - dlaczego jest hejt na polskie wydanie?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: donmakaron »

grzeslaw90 pisze: 02 lis 2020, 15:12 Pytanie w związku z grą - dlaczego jest hejt na polskie wydanie?
Nie ma hejtu na polskie wydanie. Były w nim jakieś błędy nasze, została wydana na podstawie angielskiej wersji 1.0 z błędami (zamiast poprawionej 1.1), ale to nic. Można było dostać poprawione niektóre elementy i naklejki do samodzielnej naprawy pozostałych wraz z przepraszajnym bonusem w postaci akrylowych żetonów tunelów czasoprzestrzennych. Powyższy wycięty już offtop zasadniczo nie miał nic wspólnego z Twilight Imperium w jakiejkolwiek wersji (pewnie dlatego go wycięto i słusznie). Rozchodziło się raczej o prywatne preferencje i formę ich manifestacji.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Harth »

donmakaron pisze: 02 lis 2020, 15:37
grzeslaw90 pisze: 02 lis 2020, 15:12 Pytanie w związku z grą - dlaczego jest hejt na polskie wydanie?
Nie ma hejtu na polskie wydanie. Były w nim jakieś błędy nasze, została wydana na podstawie angielskiej wersji 1.0 z błędami (zamiast poprawionej 1.1), ale to nic. Można było dostać poprawione niektóre elementy i naklejki do samodzielnej naprawy pozostałych wraz z przepraszajnym bonusem w postaci akrylowych żetonów tunelów czasoprzestrzennych. Powyższy wycięty już offtop zasadniczo nie miał nic wspólnego z Twilight Imperium w jakiejkolwiek wersji (pewnie dlatego go wycięto i słusznie). Rozchodziło się raczej o prywatne preferencje i formę ich manifestacji.
Naklejki? Z tego co pamiętam to błędy były tylko na kartach ras ("ładowność" zamiast "ruch" w niektórych statkach).
PS: w angielskim druku gry karta Hipermetabolizm miała błąd a w wersji polskiej było ok. Więc pod tym względem mieliśmy nawet lepiej :)
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: donmakaron »

Naklejki:
Spoiler:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: rattkin »

Angielską kartę FFG wymieniało.
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Trawus »

donmakaron pisze: 03 lis 2020, 08:58 Naklejki:
Spoiler:
Do czego te naklejki? Ja dostałem poprawione karty ras.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: grzeslaw90 »

Trawus pisze: 03 lis 2020, 10:30
donmakaron pisze: 03 lis 2020, 08:58 Naklejki:
Spoiler:
Do czego te naklejki? Ja dostałem poprawione karty ras.
Do pierwszego polskiego wydania. Kolejne już było poprawione i też rozsyłali ludziom nowe arkusze ras przy dodruku.
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Trawus »

grzeslaw90 pisze: 03 lis 2020, 11:06 Do pierwszego polskiego wydania. Kolejne już było poprawione i też rozsyłali ludziom nowe arkusze ras przy dodruku.
Dzięki. Mam pierwsze wydanie i nie dostałem tych naklejek, ale to chyba dlatego, że gdzieś wyczytałem, iż przy dodruku wyślą poprawione karty ras i grzecznie czekałem :p
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: donmakaron »

Trawus pisze: 03 lis 2020, 11:22 Dzięki. Mam pierwsze wydanie i nie dostałem tych naklejek, ale to chyba dlatego, że gdzieś wyczytałem, iż przy dodruku wyślą poprawione karty ras i grzecznie czekałem :p
Hm... a akrylowe żetony dostałeś? Z ciekawości pytam czy się opłacało brać naklejki ;)
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Trawus »

donmakaron pisze: 03 lis 2020, 11:26
Trawus pisze: 03 lis 2020, 11:22 Dzięki. Mam pierwsze wydanie i nie dostałem tych naklejek, ale to chyba dlatego, że gdzieś wyczytałem, iż przy dodruku wyślą poprawione karty ras i grzecznie czekałem :p
Hm... a akrylowe żetony dostałeś? Z ciekawości pytam czy się opłacało brać naklejki ;)
Dostałem. Nie pamiętam dokładnie ale tam jeszcze chyba coś było.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Harth »

Zdaje się że wraz z poprawionymi kartami ras rozsyłane były akrylowe żetony mówcy. Także uważam, że Galakta daje radę :)
Ale naklejek ja nie miałem więc nie wiem od czego zależało to czy się je dostało (kupiłem grę 1 druku).
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Strud
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 43 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Strud »

Akrylowy mówca i custodian był w przedsprzedaży pierwszego druku.
Z poprawionymi kartami ras przyszły akrylowe wormhole alfa i beta.

O naklejkach pierwsze słyszę - ktoś potwierdzi czy były i ew. jakie karty były poprawiane? Na stronie Galakty nie ma żadnych plików z korektą.

Najważniejszy news dnia - premiera dodatku w wersji PL potwierdzona na 18.11!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: donmakaron »

Kilka postów wcześniej masz zdjęcie naklejek. Nie chodziło o karty ale o staty statków z kart ras.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Harth »

Strud pisze: 03 lis 2020, 17:49 Akrylowy mówca i custodian był w przedsprzedaży pierwszego druku.
Z poprawionymi kartami ras przyszły akrylowe wormhole alfa i beta.
Chyba masz rację. Coś pokręciłem.
Strud pisze: 03 lis 2020, 17:49 Najważniejszy news dnia - premiera dodatku w wersji PL potwierdzona na 18.11!
A czasami światowa premiera wersji angielskiej nie jest wyznaczona na 27 listopada? Czyżby nasz naród był do przodu w tej kwestji?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Strud
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 43 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Strud »

donmakaron pisze: 03 lis 2020, 19:15 Kilka postów wcześniej masz zdjęcie naklejek. Nie chodziło o karty ale o staty statków z kart ras.
Dzięki za info, zdjęcie mi się nie wczytuje :?
Harth pisze: 03 lis 2020, 20:28 A czasami światowa premiera wersji angielskiej nie jest wyznaczona na 27 listopada? Czyżby nasz naród był do przodu w tej kwestji?
Nie wnikam, skoro Galakta wstępnie potwierdziła tę datę na swojej stronie :)
My już się umawiamy na 22go na granie z dodatkiem 8)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Gambit »

Hej.

Jakie jest prawidłowe brzmienie karty Dyplomacja? Chodzi o podstawową zdolność. W polskiej wersji przygotowuje się wszystkie planety we wskazanym systemie. W angielskiej przygotowuje się "do dwóch kontrolowanych planet". Która wersja jest prawidłowa?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: rattkin »

Wiadomo która :)

DIPLOMACY
The text of the “Diplomacy” strategy card’s primary ability should read as follows: “Choose 1 system other than the Mecatol Rex system that contains a planet you control; each other player places a command token from their reinforcements in that system. Then, ready up to 2 exhausted planets you control.”

The text of the “Diplomacy” strategy card’s secondary ability should read as follows: “Spend 1 token from your strategy pool to ready up to 2 exhausted planets you control.”
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: jediwolf »

Gambit pisze: 07 lis 2020, 09:58 Hej.

Jakie jest prawidłowe brzmienie karty Dyplomacja? Chodzi o podstawową zdolność. W polskiej wersji przygotowuje się wszystkie planety we wskazanym systemie. W angielskiej przygotowuje się "do dwóch kontrolowanych planet". Która wersja jest prawidłowa?
W sumie ciekawe, bo są dwie wersje tej karty, a galakta wymieszała ich umiejętności xD Górna część jest ze starej, dolna z nowej :D

https://twilight-imperium.fandom.com/wi ... tegy_card)

Aż do nich napiszę maila, bo nawet nie wiedziałem, że jest jakaś nowa wersja tego kafelka.
feniks_ciapek
Posty: 2296
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1603 times
Been thanked: 936 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: feniks_ciapek »

Chyba w dodatku będzie poprawiona.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Harth »

Gambit pisze: 07 lis 2020, 09:58 Hej.

Jakie jest prawidłowe brzmienie karty Dyplomacja? Chodzi o podstawową zdolność. W polskiej wersji przygotowuje się wszystkie planety we wskazanym systemie. W angielskiej przygotowuje się "do dwóch kontrolowanych planet". Która wersja jest prawidłowa?
Zgodnie z 14 stroną kodeksu karta dyplomacji została zmieniona. W dodatku karta z podstawki będzie zastąpiona nową z tekstem z kodeksu. A więc prawidłowo po użyciu Dyplomacji można przygotować "do dwóch kontrolowanych planet" które nie koniecznie znajdują się we wskazanym systemie.
Mam/Miałem
3Trolle 7%
ODPOWIEDZ