(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
PneumatiKPonton
Posty: 46
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: PneumatiKPonton »

Hej hej, niestety nie bede mogl sie dolaczyc dzisiaj, sam slabo sie czulem dzisiaj rano a moja partnerka dalej jest chora, wiec to nie bedzie mozliwy dla mnie w ten tygodniu. Sorry :(
~~ Antek ~~
Write to me in English, po polsku, auf Deutsch, по-Русски or en français - but be sure I am French
Kolekcja gier: https://boardgamegeek.com/collection/us ... dgame&ff=1
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 76
Rejestracja: 23 lip 2018, 12:47
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Bart »

PneumatiKPonton pisze: 20 paź 2020, 12:57 Hej hej, niestety nie bede mogl sie dolaczyc dzisiaj, sam slabo sie czulem dzisiaj rano a moja partnerka dalej jest chora, wiec to nie bedzie mozliwy dla mnie w ten tygodniu. Sorry :(
Dużo zdrowia Antek, kurujcie się !
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 233
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 221 times
Been thanked: 56 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: brutusss »

Gracie na TTS, z chęcią się dołącze ? Jest jakiś kanał na discordzie czy jakoś inaczej się komunikujecie? :)
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1635
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 152 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Powodzenia w próbach zagrania online, ja dziś jak zagram to z dziećmi :)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Antek, zdrowia dla Ciebie i Twojej dziewczyny. Mam nadzieję, ze lepiej się czujecie!

Brutusss, no akurat w tym momencie, jak napisałeś, to zaczęliśmy z Muadem Labiryntha przez Steam. Ale może następnym razem uda się coś wieloosobowego, albo w innej konfiguracji.

Dzięki Muad za cierpliwość, bo pierwsza rozgrywka ciągnęła się trochę. Musiałem przypominać sobie zasady, a i sama gra nie należy do najbardziej przejrzystych. Ja przynajmniej nie odczytuję sytuacji na planszy w lot. W pierwszej grze popełniłem sporo błędów. Przede wszystkim dopuściłem, żeby Pakistan został opanowany przez fundamentalistów. Interwencja militarna ugrzęzła, ale nuke'i zaczęły krążyć po świecie. Trochę bezplanowo działałem tu i tam, a z Muadem tak bezplanowo grać się nie da. Wybuch dwóch ładunków jądrowych w USA zakończył grę. Cóż.

Szybki rewanż był... faktycznie szybki. Tym razem spadłem na karki "fundamentalsów" niczym orzeł bielik. Szybka i skuteczna interwencja w Afganistanie skokowo wzmocniła prestiż Ameryki. Dzięki temu udało się też poprawić rządy w Pakistanie, a potem bodajże w Iraku. Strefa demokracji zaczęła się rozszerzać. Muad szybko przeskoczył do krajów Maghrebu. Mobilna kolumna islamistów najpierw objęła w posiadanie Algierię, potem Libię, by wreszcie dotrzeć do Egiptu. Pomogło mu też przeflancowanie mnie na postawę Soft. Dlatego stanąłem w pewnym momencie przed trudną decyzją poświęcenia dwóch dobrych kart "3" na zmianę postawy na Hard. Zrobiłem to, wjechałem do Algierii i w jednej turze zaprowadziłem porządek w tym kraju. Potem Muad omyłkowo zagrał kartę umożliwiającą mi z efektu natychmiastowe wejście do sąsiedniej Libii (skorzystałem i ponownie pokazałem Libijczykom ja się rządzi), a wreszcie - przy bardzo dobrym prestiżu - zająłem się Arabią Saudyjską, przekonując ją do demokracji. Wygrałem!

Muad zjadł zęby na tej grze, więc zwycięstwo tym bardziej cenne. Ok, podejmowałem dobre decyzje w tej drugiej rozgrywce, natomiast bez dobrych rzutów kostką nie zrobiłbym nic. Pierwszy rzut: wejście Amerykanów do Afganistanu i powiększenie prestiżu o 4 punkty. Kolejne wjazdy też zwiększały prestiż. Dzięki temu szanse na skuteczne rzuty na Wojnę Idei miałem stosunkowo wysokie, ale tez wszystkie ostatnie rzuty (Algieria, Libia, Arabia Saudyjska) wyszły, a Muadowi kilka ważnych nie wyszło. No taka to jest gra, ale czynnik losowy ma tu jednak zbyt duże znaczenie jak dla mnie. Co nie znaczy, że nie zagram. Zagram, bo lubię cdg a gra nie ma konkurencji w temacie :)

Sama aplikacja działa ok i w sumie polecam. Mam jeszcze TS z tym dodatkiem Tura Zero, czy jakoś tak.
Nie jest to w stanie zastąpić normalnego spotkania nad planszą, no ale w sytuacji wyższej konieczności...
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1635
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 152 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Odi pisze: 21 paź 2020, 08:50 Sama aplikacja działa ok i w sumie polecam. Mam jeszcze TS z tym dodatkiem Tura Zero, czy jakoś tak.
Nie jest to w stanie zastąpić normalnego spotkania nad planszą, no ale w sytuacji wyższej konieczności...
Grałem już w TS online z Hańczą i wiele razy treningowo z komputerem. Dodatku nie próbowałem. Jakbyś chciał któregoś wieczoru zagrać do daj znać.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2452
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 562 times
Been thanked: 272 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Root wyszedł chyba na wszystkie platformy. Tj pc, IOS, Android więc.... :-)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Ja na Root digital na razie nie, ale na Ciwkę TTA byłbym kiedyś chętny (pewnie przyszły wtorek). Tylko nie wiem, czy można miesząc wersje w jednej rozgrywce (Android? PC?). No i mam z dodatkiem.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4075
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 283 times
Been thanked: 170 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Odi pisze: 21 paź 2020, 10:05 Ja na Root digital na razie nie, ale na Ciwkę TTA byłbym kiedyś chętny (pewnie przyszły wtorek). Tylko nie wiem, czy można miesząc wersje w jednej rozgrywce (Android? PC?). No i mam z dodatkiem.
Można mieszać platformy systemowe, ja akurat dodatku nie mam, czekam na promocję na steam :)
A poza tym wciąż nieśmiało namawiam do TTS, bo jednak dodaje trochę tej symulacji stołu, co z punktu widzenia grywalności komputerowej jest bez większego sensu i nawet bywa upierdliwe, ale patrząc przez pryzmat koronaizolacji, to jest to całkiem zabawna forma zastępcza spotkania realnego. A można nawet ponoć kamerkę włączyć by twarze było przy stole widać, to już zupełna beka :P
No sami zobaczcie, że Root wygląda w tym nieźle: https://youtu.be/hqmm9-6xejs
Mi tak bardziej to chyba czwartek pasuje na dłuższe wieczorne posiedzenie online. Też preferuję discorda, ale mam większość innych komunikatorów, w tym starożytny Skype, czy Hangouts :P który już nawet Google chce porzucić i zastąpić swoimi innymi rozwiązaniami (Meet, Duo, Allo).
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Discorda zainstalowałem. Nick "Odi", jakby co. TTSa mam, więc tez można coś...
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2452
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 562 times
Been thanked: 272 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

U mnie główny problem to brak prywatnego kompa , a na firmowym nic nie mogę zainstalować :-( więc tts, vasal i steam odpada.
Pozostaje mi tablet z androidem i jego appki
Więc TTA jak najbardziej :-) zagram
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 233
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 221 times
Been thanked: 56 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: brutusss »

Odi pisze: 21 paź 2020, 11:11 Discorda zainstalowałem. Nick "Odi", jakby co. TTSa mam, więc tez można coś...
Musisz podać jeszcze #NUMER bo inaczej nikt Ciebie nie znajdzie :)

u mnie

brutus#6420

Jakby było więcej chętnych można jakiś serwer założyć i tam sie umawiać na granie online.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Odi#6692
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2452
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 562 times
Been thanked: 272 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

lacki2000 pisze: 21 paź 2020, 10:27
Odi pisze: 21 paź 2020, 10:05 Ja na Root digital na razie nie, ale na Ciwkę TTA byłbym kiedyś chętny (pewnie przyszły wtorek). Tylko nie wiem, czy można miesząc wersje w jednej rozgrywce (Android? PC?). No i mam z dodatkiem.
Można mieszać platformy systemowe, ja akurat dodatku nie mam, czekam na promocję na steam :)
Dla mnie ten dodatek do TTA jest przekombinowany. żadnego efektu wow w mojej grupie graczy digital nie wywołał, wręcz przeciwnie.
Powiem tak: ja męczyłem się grając partie zawierające dodatek. Ktoś się uparł że zrobi dodatek do legendarnej gry i zrobił. Dla mnie efekt kapiszona a nie bomby. Do papierowej wersji przytuliłbym tylko zbalansowane karty i tyle.
W wersji digital te 20zł jakoś przełknąłem, jednak wersji papierowego dodatku za 100 pln na pewno nie kupię.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1635
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 152 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Ja kupowałem ten dodatek papierowy w przedsprzedazy za jakieś 70zl i w gratisie dodawali kod do aplikacji który aktywuje dodatek (zadziałał).
Na razie grałem tylko w wersji "pełna wymiana cudów i wodzów" i było to fajnym urozmaiceniem. Ciekawi mnie jeszcze jak to zadziała przy pomieszaniu ich z podstawką co rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Valarus »

Markus pisze: 21 paź 2020, 12:36
lacki2000 pisze: 21 paź 2020, 10:27
Odi pisze: 21 paź 2020, 10:05 Ja na Root digital na razie nie, ale na Ciwkę TTA byłbym kiedyś chętny (pewnie przyszły wtorek). Tylko nie wiem, czy można miesząc wersje w jednej rozgrywce (Android? PC?). No i mam z dodatkiem.
Można mieszać platformy systemowe, ja akurat dodatku nie mam, czekam na promocję na steam :)
Dla mnie ten dodatek do TTA jest przekombinowany. żadnego efektu wow w mojej grupie graczy digital nie wywołał, wręcz przeciwnie.
Powiem tak: ja męczyłem się grając partie zawierające dodatek. Ktoś się uparł że zrobi dodatek do legendarnej gry i zrobił. Dla mnie efekt kapiszona a nie bomby. Do papierowej wersji przytuliłbym tylko zbalansowane karty i tyle.
W wersji digital te 20zł jakoś przełknąłem, jednak wersji papierowego dodatku za 100 pln na pewno nie kupię.
Co Ci dokładnie z tym dodatkiem nie leży? Moim zdaniem jest bardzo dobry, nowe karty bardzo urozmaicają rozgrywkę i nie wyobrażam sobie, żebym miał wrócić do grania w samą podstawkę. Miks wszystkich kart sprawdza się świetnie. Aczkolwiek jak wyszedł to miałem rozegrane kilkaset partii online, trochę nowości było więc bardzo wyczekiwane.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4075
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 283 times
Been thanked: 170 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Aktualnie planszówkowe elementy są w przecenach na Steam, w tym TTS: https://store.steampowered.com/app/2861 ... Simulator/
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Markus pisze: 21 paź 2020, 12:36 Dla mnie ten dodatek do TTA jest przekombinowany. żadnego efektu wow w mojej grupie graczy digital nie wywołał, wręcz przeciwnie.
Oczywiście de gustibus, ale też zupełnie nie rozumiem, co Ci się nie podoba w tym dodatku. Moim zdaniem stanowi idealne dopełnienie doskonałej gry. Wszystko można mu zarzucić, tylko nie to, że jest przekombinowany. Jak ma być przekombinowany, skoro właściwie nie dodaje żadnych nowych mechanik (np. swego czasu mówiło się o rozbudowie aspektu morskiego)? I tu owszem - na pozór nie dodaje niczego nowego. Ot, zestaw kart takich i owakich. Ale w tym tkwi jego siła, że dodaje drugie tyle tych kombogennych efektów, otwierając zupełnie nowe ścieżki i tworząc arcyciekawe kombinacje z podstawowymi kartami (oprócz tego poprawia balans niektórych).
Nie miałeś co zrobić z jedzeniem w III-IV erze? Proszę bardzo, jest Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Są świetne karty wspomagające kolonializm, jest znakomite Machu Picchu, które pozwala znacznie dłużej jechać na rolnictwie i kopalni z I ery, ciekawy Alfred Nobel, kapitalny Uniwersytet Harvarda czy Luwr.... Właściwie każda nowa karta jest świetna.
Myślę, że po prostu musisz dłużej pograć, żeby to docenić.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2452
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 562 times
Been thanked: 272 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Odi pisze: 22 paź 2020, 10:40
Markus pisze: 21 paź 2020, 12:36 Dla mnie ten dodatek do TTA jest przekombinowany. żadnego efektu wow w mojej grupie graczy digital nie wywołał, wręcz przeciwnie.
Nie miałeś co zrobić z jedzeniem w III-IV erze? Proszę bardzo, jest Międzynarodowy Czerwony Krzyż.
Myślę, że po prostu musisz dłużej pograć, żeby to docenić.
Nadmiar jedzenia w 3 i 4 erze? Chyba gramy w inną grę, przecież to jest główny problem 3 i 4 ery :-). Taki nadmiar może się zdarzyć jak ktoś zebrał wszystkie dodatkowe żółte znaczniki z kolonii (ale wtedy to współgracze chyba spali) + ma statek dowożący żółtych co turę za darmo.
Tak jak pisałem na PW Valarusowi - zabrakło w tym dodatku efektu "szarpnięcia lejcami", nie czuję że coś się zmieniło w grze, jakaś zmiana kierunku czy dodatkowych opcji.
Przekombinowane = wall of text na karcie.
Nie będę się upierał , mi po prostu nie podszedł ten dodatek i tyle.
Może dla osób które z ŻYWYMI przeciwnikami (nie mówię o wyzwaniach i innych cudach appki) mają rozegrane 100+ partii ten dodatek zmienia coś znacząco.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Na pewno gramy w inną grę, bo nie grasz z dodatkiem :)

W dodatku możliwości chomikowania jedzenia jest więcej. Możesz grać na Hipokratesa (zyskujesz w trakcie gry 3 żółte znaczniki), możesz wystawić Empire State Building, a Uniwersytet Harvarda znacznie ułatwia zagrywanie żółtych kart (MAGIA w połączeniu z Jedwabnym szlakiem, który zwiększa wartości na żółtych kartach). Watt z kolei umożliwia bardzo szybką modernizację cywilizacji do rolnictwa/kopalni II i III epoki. Uzyskane nadwyżki jedzenia można przeznaczyć na MCK, zgarniając naprawdę ładne punkty.

"Szarpnięcie lejcami"?
Ale że co?
Że "Prrr!" czy że "Wio!" ?

A co do ściany tekstu na karcie: w podstawce też są takie karty (Bach, Churchill itp). Moim zdaniem to jest zupełnie dęty argument. Efekty są po prostu ciekawe i multiplikują układy w grze. Naprawde nie rozumiem, jak możesz tego nie dostrzegać, jako fan TTA... Rozumiem, gdyby cała TTA ci się nie podobała. To ok - dodatek to więcej tego samego. Ale skoro lubisz TTA... Nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2452
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 562 times
Been thanked: 272 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Zdecydowanie "wio" :-)

Nie ma co ciągnąć tematu, to moje subiektywne uczucie i tyle. Nie chwycił za serce ten dodatek i tyle.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Po prostu nie masz prawa jazdy na furmankę, to i z "wio" problem.... :D ;)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4075
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 283 times
Been thanked: 170 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

brutusss pisze: 21 paź 2020, 11:33 brutus#6420
Jakby było więcej chętnych można jakiś serwer założyć i tam sie umawiać na granie online.
A propos tego serwera to się może przydać. Tylko jakąś fajną nazwę warto wymyślić i wrzucić też linka na FB.
Mój nick discord: lacki2000#9661
Ostatnio zmieniony 24 paź 2020, 14:18 przez lacki2000, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
PneumatiKPonton
Posty: 46
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: PneumatiKPonton »

Hej ja mam na discord PneumatiK#9320 :)
~~ Antek ~~
Write to me in English, po polsku, auf Deutsch, по-Русски or en français - but be sure I am French
Kolekcja gier: https://boardgamegeek.com/collection/us ... dgame&ff=1
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Muad »

Ooo pierwszy nie-historyczny COIN ?
Autor:
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
ODPOWIEDZ