Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 178 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: woytas »

Zrobiłem sobie tłumaczenie kart korzystając z plików kolegi vinnichi (kilka rzeczy poprawiłem). Jest tam wszystko - podstawka, duży dodatek i Covenant. Jeśli kolega vinnichi nie będzie miał nic przeciwko to mogę udostępnić.
Pisałem do Upper Deck z pytaniem, czy mogę wrzucić na BGG tłumaczenia wszystkich instrukcji, ale coś niechętnie odpowiadają. Mam czekać na odpowiedź z ich działu prawnego. Po trzech tygodniach czekania już raczej straciłem nadzieję, ale może mnie zaskoczą.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: vinnichi »

Udostępniaj niech się nie marnuje ja wolałem zdjąć z bgg zanim ich dział prawny odezwie się do mnie :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 178 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: woytas »

Tak jak obiecałem:
Instrukca
Duży dodatek
Covenant

Przetłumaczone karty za jakieś dwa, trzy dni. Są to pliki tekstowe (nie całe karty), ale po wydrukowaniu sprawdzają się znakomicie i mieszczą się bez problemu do pudełka z grą :)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 178 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: woytas »

Tłumaczenia tekstów z kart:
viewtopic.php?p=745195#p745195
Jeszcze nie ma wszystkiego, ale na weekend postaram się wrzucić brakujące.

EDIT
Dodałem brakujące tłumaczenia. Link ten sam.
cCAMILOOo
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:12
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: cCAMILOOo »

Dzięki Woytas. Super robota👍Mam pytanie: czy ma ktoś namiar na przekładki, które obejmują dodatki? Na BGG z tego co widziałem są tylko do podstawki (chyba że jestem nieudolny i nie potrafię znalezc🤣) i jeszcze jedno, wiem że to nie wątek o predatorze ale są podobne do właśnie predatora i czy ktoś w czeluściach internetu tłumaczył instrukcje do niego? Dzięki z góry za odpowiedź, a jeśli zaśmiecam wątek to sorry. Pozdr
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: wirusman »

Jesteś nieudolny :)
Ja mam do podstawki i pierwszego dodatku z bgg
cCAMILOOo
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:12
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: cCAMILOOo »

Jeszcze jest drugi dodatek🤪
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Golfang »

Kupiłem grę jakiś czas temu - nie miałem czasu do niej siąść.
Wczoraj zacząłem pakować karty w portektory i mnie ścieło. Mam tylko 7 kart z WHERE ARE THE BROTHERS.... dlaczego? Już przejrzałem wszystkie inne decki. NIE MA dodatkowych dwóch kart (wg instrukcji wszystkie 1ki powinny mieć 9 kart, 2ki 11 a 3ki 13 kart...) Czy to błąd wydawcy? Czy po po prostu w tym celu mamy tylko 7 kart.
Mam:
1 x Hazard
2 x Event
4 x Xenomorph Runner

Inna sprawa do czego są karty SECRETS REVEALED??
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6461
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 593 times
Been thanked: 945 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Odi »

Secrets Revealed są do wariantu coop ze zdrajcą. Po tym jak wyjdą z talii, ujawniane są tajne agendy graczy.

Co do kart z Whera are..., to na ile pamiętam, brakuje Ci kart samych braci, których gracze muszą znaleźć (chyba 2). Być może jeszcze są tam jacyś wrogowie, ale tego już nie pamiętam. Mogę sprawdzić jak wrócę do domu.
Co mogę powiedzieć... Przejrzyj dokładnie raz jeszcze wszystkie karty, bo może jednak te dwie karty gdzieś się zawieruszyły?
A jeśli nie ma, to cóż - pozostaje kontakt z obsługą klienta Upper Decka lub ze sklepem.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Golfang »

Odi pisze: 21 maja 2020, 10:52 Secrets Revealed są do wariantu coop ze zdrajcą. Po tym jak wyjdą z talii, ujawniane są tajne agendy graczy.

Co do kart z Whera are..., to na ile pamiętam, brakuje Ci kart samych braci, których gracze muszą znaleźć. Być może jeszcze są tam jacyś wrogowie, ale tego już nie pamiętam. Mogę sprawdzić jak wrócę do domu.
Co mogę powiedzieć... Przejrzyj dokładnie raz jeszcze wszystkie karty, bo może jednak te dwie karty gdzieś się zawieruszyły?
Dzięki
jak możesz to sprawdź w swojej grze.
Jak byś dał radę to wrzuć mi też zdjęcia tych 2 kart brakujących... będzie też może mi łatwiej szukać...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Breżniew »

Golfang pisze: 21 maja 2020, 10:53
Odi pisze: 21 maja 2020, 10:52 Secrets Revealed są do wariantu coop ze zdrajcą. Po tym jak wyjdą z talii, ujawniane są tajne agendy graczy.

Co do kart z Whera are..., to na ile pamiętam, brakuje Ci kart samych braci, których gracze muszą znaleźć. Być może jeszcze są tam jacyś wrogowie, ale tego już nie pamiętam. Mogę sprawdzić jak wrócę do domu.
Co mogę powiedzieć... Przejrzyj dokładnie raz jeszcze wszystkie karty, bo może jednak te dwie karty gdzieś się zawieruszyły?
Dzięki
jak możesz to sprawdź w swojej grze.
Jak byś dał radę to wrzuć mi też zdjęcia tych 2 kart brakujących... będzie też może mi łatwiej szukać...
Nie ma nic więcej poza 4 Runnerami, 2 eventami, 1 Hazardem i dwoma Braćmi.
Jeśli jeszcze nie grałeś i tych dwóch kart nie ma nigdzie w pudełku, to zostaje reklamacja. Upper Deck raczej nie będzie robił problemów w takiej sytuacji - sam reklamowałem dwie karty z Predatora bo miały skazy z druku - tylko poczekać trzeba będzie aż prześlą (ja czekałem ok. 2-3 tygodni).
Tak wygląda karta jednego z braci. Druga różni się tylko symbolem w lewym górnym rogu - zamiast czerwonych dwóch oplecionych strzałek jest piąstka.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 maja 2020, 11:06 przez Breżniew, łącznie zmieniany 1 raz.
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: nienazwany »

manicminer pisze: 28 sty 2020, 07:53 Sprawdzał ktoś fanowskie dodatki z bgg? Jest coś warte wydrukowania?
Ponawiam pytanie zadane przez manicminer ;) możecie coś polecić, ewentualnie odradzić?
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Golfang »

Breżniew pisze: 21 maja 2020, 11:01
Spoiler:
Dzięki - no i znalazłem ZAGINIONYCH BRACI :) - ponieważ karty są identyczne z wyglądu jak te z Armory (czy jak to się nazywa) - to miałem je wśród tych kart... Przeglądałem wczesniej już tę talię i nie znalazłem - ale teraz wiedziałem jaka nazwa karty i jak wygląda :) Bez problemu znalazłem...

No to mogę spać spokojnie... chociaż pewnie nie dam rady zasnąć gdy w pobliżu czają się obcy
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1387
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: raiden25 »

woytas pisze: 02 lut 2020, 22:31 Tak jak obiecałem:
Instrukca
Duży dodatek
Covenant

Przetłumaczone karty za jakieś dwa, trzy dni. Są to pliki tekstowe (nie całe karty), ale po wydrukowaniu sprawdzają się znakomicie i mieszczą się bez problemu do pudełka z grą :)
To ja dodam Twoją instrukcję przygotowaną do druku na jednej kartce A4 w formie broszury. Duplex po krótkiej krawędzi. Wyszło to tak jak poniżej. Tekst jest wystarczająco czytelny a instrukcja poręczna :)
Duży dodatek - A4


Obrazek
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 178 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: woytas »

Oo, ciekawe. Gdybym już nie miał wydrukowanej swojej wersji, to bym pomyślał o tej mniejszej :)
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: bleble630 »

@woytas

Ja się dziwię, że Ty nie przetłumaczyłeś instrukcji do Predatora jak do Aliena zrobiłeś. Trzeba było od razu za jednym zamachem to zrobić, połowę instrukcji jest takiej samej jak w Alienie. więc mało roboty zostało... ;)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 178 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: woytas »

Jednak wolę się skupić na tym, co mam na półce, a i tak zabiera to mnóstwo czasu :wink:
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: bleble630 »

Aktualnie pracuję nad wersją LEGENDARY® ENCOUNTERS: ALIEN™ CONVERSION KIT do wydruku.

LEGENDARY® ENCOUNTERS: ALIEN™ CONVERSION KIT:
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ersion-kit
https://upperdeckstore.com/games-collec ... n-kit.html

W skrócie są to karty Celów misji i Lokacji w trybie Alien VS Predator, których opis jest w instrukcji, a nie ma ich fizycznie w pudełku.
Karty są już niedostępne, a jak były, to cena za 16 kart zostawiała wiele do życzenia.
Nikt na BGG nie był w stanie wrzucić ich skanów w dobrej rozdzielczości (ale w złej już tak...), więc postanowiłem je zrobić sam ;)
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: bleble630 »

LEGENDARY® ENCOUNTERS: ALIEN™ CONVERSION KIT Wersja do wydruku już gotowa!

Jest to pierwszy w Internecie samodzielnie zrobiony projekt CONVERSION KIT dla graczy Aliena i Predatora.

Dla tych co niewiedzą czym jest LEGENDARY® ENCOUNTERS: ALIEN™ CONVERSION KIT:

W skrócie są to karty Celów misji i Lokacji w trybie Alien VS Predator, których opis jest w instrukcji, a nie ma ich fizycznie w pudełku.
Karty można było kupić osobno, ale są już niedostępne, a jak były, to cena za 16 kart pozostawiała wiele do życzenia.

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ersion-kit
https://upperdeckstore.com/games-collec ... n-kit.html

dannte pisze: 04 cze 2020, 16:30 Jeśli dobrze pamiętam to conversion kit wyszedł przed pojawieniem się Alien Exp1, czyli nie zawierał kart hard-mode?
Zgadza się.



EDIT: W scenariuszu 1, cel 3, było lekkie przesunięcie teksu, zostało to już poprawione. Tylko na moim zdjęciu wydrukowanych kart, jeszcze jest. ;)


Wydrukowane 2 scenariusze i 4 lokacje.

Obrazek

Piki do druku.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 cze 2020, 23:20 przez bleble630, łącznie zmieniany 1 raz.
dannte
Posty: 728
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 104 times
Been thanked: 423 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: dannte »

bleble630 pisze: 10 cze 2020, 20:03 LEGENDARY® ENCOUNTERS: ALIEN™ CONVERSION KIT Wersja do wydruku już gotowa!
Dobra robota!

Dwa błędy, które zauważyłem (a przejrzałem wszystko):
The Beast is Out There: powtórzone słowo Event,
Perfect Organism: masz niepełny tekst, który nie pasuje do tekstu na Alien Queen. W oryginale jest również "...instead of 3" - jeśli to zamierzone, bo tekst się nie mieści, to w porządku, ale zmieniłbym w takim razie tekst na karcie Alien Queen, by oba były jednolite (czyli oba bez dopisku "instead").
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: bleble630 »

dannte pisze: 10 cze 2020, 23:09
bleble630 pisze: 10 cze 2020, 20:03 LEGENDARY® ENCOUNTERS: ALIEN™ CONVERSION KIT Wersja do wydruku już gotowa!
Dobra robota!

Dwa błędy, które zauważyłem (a przejrzałem wszystko):
The Beast is Out There: powtórzone słowo Event,
Perfect Organism: masz niepełny tekst, który nie pasuje do tekstu na Alien Queen. W oryginale jest również "...instead of 3" - jeśli to zamierzone, bo tekst się nie mieści, to w porządku, ale zmieniłbym w takim razie tekst na karcie Alien Queen, by oba były jednolite (czyli oba bez dopisku "instead").
Dzięki!

Ups, racja 2x Event, zawsze coś się zdarzy w tego typu pracach (nie jedna literówka już mi się trafiła ;) ), zaraz poprawię.
Jeżeli chodzi o Perfect Organism, to racja, nie chciałem edytować całej grafiki tylko aby dodawać "instead of 3" co na jedno wychodzi, więc mogę usunąć z Alien Queen ten text, jeżeli uważasz, że tak lepiej.

EDIT: Event poprawiony, z Alien Queen usunięte "instead of 3"
gregoff
Posty: 796
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 533 times
Been thanked: 154 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: gregoff »

Mam pytanie o to czy gra pojawi się w naszych sklepach? Obecnie podstawkę tylko 3 trolle oferują. Dodatki są łatwiej dostępne ale bez podstawki trochę ciężko grać;)

Gdyby ktoś znał taka informacje bym był wdzięczny. Ewentualnie dyby ktoś chciał sprzedać podstawkę to PW.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: c08mk »

gregoff pisze: 29 cze 2020, 10:34 Mam pytanie o to czy gra pojawi się w naszych sklepach?
Gra już miała swój moment chwały i teraz sklepy nie będą raczej ryzykować sprowadzania gry w ciemno. Jedne co zostaje to kupić tam gdzie jest dostępne albo popytać w swoim ulubionym sklepie o dostępność.
gregoff
Posty: 796
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 533 times
Been thanked: 154 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: gregoff »

c08mk pisze: 29 cze 2020, 11:36
gregoff pisze: 29 cze 2020, 10:34 Mam pytanie o to czy gra pojawi się w naszych sklepach?
Gra już miała swój moment chwały i teraz sklepy nie będą raczej ryzykować sprowadzania gry w ciemno. Jedne co zostaje to kupić tam gdzie jest dostępne albo popytać w swoim ulubionym sklepie o dostępność.
Ok. Dzięki za informację.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Phate »

U Mnie ta gra ma cały czas "Czas Chwały". Zaryzykuję stwierdzenie że jest to najlepszy deckbuilder przygodowy jaki znam i posiadam. Ostatnio zakupiłem nawet wyżej oceniany na bgg Aeon's End w cu wymiany LE:Alien na coś nowego ale myślę po kilku rozgrywkach, że jest sporo gorszy. Także u mnie król pozostaje ten sam :)
Także polecam koledze brać podstawkę że sklepu jakiegokolwiek póki jest ;)
ODPOWIEDZ