Yggdrasil (Cédric Lefebvre, Fabrice Rabellino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Yggdrasil (Cédric Lefebvre, Fabrice Rabellino)

Post autor: moonman »

ostatnio opowiadalem bratu troche o "przebudzeniu" w swiecie planszowek, oczywiscie nie obylo sie bez wspominek - i brat przypomnial mi tytul, w ktory zagrywalismy sie w podstawowce - Yggdrasil.

Z tego co pamietam (a pamietam niewiele) gra byla dla 2 osob - wielka plansza z krainami - byly tam rozne swiaty - (m.in. Tolkien, bostwa wikingow) - mnostwo zetonow z wizerunkami bohaterow.

Pamietam, ze kazdego bohatera trzeba bylo przed gra ustawic na odpowiednim polu i te przygotowania do gry zabieraly sporo czasu.

Chyba strategii wiekszej tam nie bylo... raczej przygodowka...
plansza i zetony byly w zielonych kolorach.

Chcialbym sobie cos wiecej poprzypominac, szukalem w necie ale bez skutku..

moze ktos linkami poratowac...

nie znam nawet firmy ktora to wydala.. ale na pewno nie byla to Sfera ani Encore (jedyne jakie pamietam z 'tamtych' czasow)
Awatar użytkownika
outlaw
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2004, 11:35
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: outlaw »

Pamietam! Daaawno temu pogrywalismy w to namietnie i nie przeszkadzala nam zupelnie monochromatyczna i koslawa grafika, mam gdzies nawet zachowana plansze od tej gry (ktora sluzyla mi pozniej jako screen w rpgach). Tolkiena to tam raczej nie bylo, calosc bazowala na mitologii skandynawskiej, podrozach miedzy planami ziemskimi i boskimi i nadciagajacym Ragnarokiem. To se ne vrati...
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Bogow pamietam... gdzies po lewej na planszy chyba mieszkal Odyn i jego malzonka -> ale pamietam tez ze w prawym dolnym rogu byla kraina oparta na prozie Tokiena.. byla Rzeka Wszystkich Krajow (czy jakos tak) i byla Samotna Gora i las z pajakami... gobliny w gorach... te gobliny takie "archanielskie" miecze mialy.. heh. troche zaczyna mi sie przypominac :)
Awatar użytkownika
strategos Formion
Posty: 191
Rejestracja: 17 lip 2004, 01:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: strategos Formion »

A ja te grę mam :D . Wydała ja w 1990 roku firma " Hazard" z Poznania .
Myślę ,że mój synek jak dorośnie będzie się z niej mógł uczyć mitologii skandynawskiej. Wystepuje w niej ogromna ilość postaci z mitów a nawet znani z sag Wikingowie.
W tej grze są wydarzenia losowe a także system uzyskiwania umiejętności czarowania . We wstępie podno nawet zalecaną lekturę tak ,że gra miała mocne podstawy w literaturze :)

Ps Jak to pieknie brzmi Odyn, Thor,Baldr,Frigg,Magni,Modi,Ull, Vidal, Vidar, Heimdal,Heidi, Braggi, Njord,Skadi , Frey,Freya, Cerunnos Balor,Endil, Ymir, Loki, Tiac, Swarangr, Walftrundnir, Fialar, Aegir, Hyndla, Hrungir, Hymir, Helbard,Walkirie i wiele wiele innych 8)
namazu
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2007, 16:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: namazu »

flaq
Posty: 14
Rejestracja: 26 sty 2009, 08:44
Been thanked: 1 time

YDDGRASIL - potrzebna plansza

Post autor: flaq »

Witam wszystkich zainteresowanych tym tematem

Kiedys kilkanascie lat temu gralem w gre YDDGRASIL Sie nazywala... Niestety w sieci nie ma nic na jej temat, szukalem i szukalem i nic...

Mam prosbe jesli ktos jest w posiadaniu tej gry, to prosze o podeslanie skanow planszy i instrukcji (jesli istnieje taka mozliwosc).

Oto moj mail : flaq@wp.pl

Bardzo chcialbym znow moc w nia zagrac a jest ona praktycznie nie do zdobycia

Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow tego forum
Dawid
Awatar użytkownika
lokhgard
Posty: 80
Rejestracja: 27 sty 2006, 22:34
Been thanked: 1 time

Re: YDDGRASIL - potrzebna plansza

Post autor: lokhgard »

Może pomocna okaże się poprawna nazwa: Yggdrasil;)
flaq
Posty: 14
Rejestracja: 26 sty 2009, 08:44
Been thanked: 1 time

Re: Yggdrasil

Post autor: flaq »

Chcialbym sie podpiac do tego postu... bardzo prosze kogos o podeslanie sknow planszy do tej gry :)

Z gory dziekuje i pozdrawiam :)
Flaq
flaq
Posty: 14
Rejestracja: 26 sty 2009, 08:44
Been thanked: 1 time

Re: YDDGRASIL - potrzebna plansza

Post autor: flaq »

:) dziekuje za poprawienie :) zainteresowani wiedza o co chodzi :)

Jakis pomysl skad mozna to zdobyc ? na allegro na dzien dzisiejszy nie ma :/

Pozdrawiam
Flaq
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: YDDGRASIL - potrzebna plansza

Post autor: kmiernik »

Obawiam się, że zdobycie tej gry może być bardzo trudne. Nawet na BGG nikt nie przyznaje się do posiadania egzemplarza.
http://www.boardgamegeek.com/game/29152

Łącząc nazwę gry i wydawcy udało mi się znaleźć zaledwie jedno zdjęcie. Może uda się na jego podstawie coś sobie przypomnieć i wykonać samoróbkę.
http://trictrac.net/index.php3?id=jeux& ... l&ref=1482
flaq
Posty: 14
Rejestracja: 26 sty 2009, 08:44
Been thanked: 1 time

Re: Yggdrasil

Post autor: flaq »

No, nawet ciekawie to wyglada :), ale niestety to nie ta sama gra :(...Nasze rodzime wydanie wygladalo zupelnie inaczej, jak dla mnie miala swoj niepowtarzalny klimat (od planszy az wialo chlodem:P), tak jak oryginal Magii i Miecza:)... Kurde az wierzyc sie nie chce ze nie ma nigdzie ani jednego zdjecia zeby mozna bylo chociaz zobaczyc jak ta gra wygladala... Moze ktos kto ma ja w swoim posiadaniu ulituje sie i pstryknie kilka fotek ? :D.
Pozdrawiam
Flaq
flaq
Posty: 14
Rejestracja: 26 sty 2009, 08:44
Been thanked: 1 time

Re: Yggdrasil

Post autor: flaq »

Ponownie nawoluje o pomoc w znalezieniu lub podeslaniu skanow lub jakis materialow na temat tej gry planszowej... W zasadzie to najbardziej interesuje mnie plansza ale caloscia rowniez bym nie pogardzil :)...
jaq
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2006, 01:39

Re: Yggdrasil

Post autor: jaq »

flaq pisze:Ponownie nawoluje o pomoc w znalezieniu lub podeslaniu skanow lub jakis materialow na temat tej gry planszowej... W zasadzie to najbardziej interesuje mnie plansza ale caloscia rowniez bym nie pogardzil :)...
A czemu się nią interesujesz?

Mogę się pochwalić, że od niedawna mam kilka zdjęć owej gry.

Tak swoją drogą zacząłem się zastanawiać ostatnio nad detalami rozgrywki.

1. Co oznacza "nicość - zła ciemność - nadciąga z północy ruchem jednopolowym". Czy zły ma nad nią kontrolę, czy ona sobie po prostu jedzie w dół, co turę o jedno pole?

2. Co to znaczy, że Fenrir nadciąga ze wschodu? Z Równiny Surtra czy z Góry Smauga, czy skądś inąd jeszcze?

3. Czy z wyspy na wyspę w ramach północnozachodniego Archipelagu można przejść suchą stopą, czy potrzeba do tego łodzi?

4. Jak dokładnie traktować łódź? Czy ruch w jej ramach z dziobu na rufę liczy się do limitu trzech ruchów na turę?

5. Czy Hela kosi również tych dobrych, którzy jeszcze nie wiedzą, że nastał Ragnarök i dobrze by było ruszyć na wojnę?

6. Czy walkiriami, które pojawiają się z kart losu, gracz dobra może od początku kierować, czy też trzeba je przekonać do walki po stronie dobra?

7. Co się stanie po zużyciu wszystkich kart losu? Fenrir raczej nie powinien przybywać więcej niż raz, ale co z Gryfem czy Armiami Zmarłych?

8. Czy Heidi pamięta czary po odrodzeniu?

9. Czy do wymaganych 4 postaci potrzebnych do podniesienia powieki Balora wliczy się samego Balora?

10. Co z pojedynkiem bogów i olbrzymów, gdy jeszcze żaden bóg nie zaczął walczyć jako dobry? A co z nim, gdy już nie ma wystarczająco wielu postaci, aby walczyć?
soloo
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2009, 21:41

Re: Yggdrasil

Post autor: soloo »

A Techno Viking w grze jest?:D Jak nie to kiepska;)

Sorki nie mogłem się opanować;) Dla niezorientowanych: http://www.youtube.com/watch?v=_1nzEFMjkI4#t=0m28s ;)
flaq
Posty: 14
Rejestracja: 26 sty 2009, 08:44
Been thanked: 1 time

Re: Yggdrasil

Post autor: flaq »

Hmm po co mi ona ? hmm zeby moc w nia moze znowu zagrac, przypomniec sobie jak ona wygladala... Nie pamietam za bardzo zasad, gralem w nia ostatnio ok 15 lat temu... Dlatego tez szukam materialow...Super byloby gdybys mogl cos podeslac.
Pozdrawiam i ciesze sie z ze znalazl sie ktos, kto wie cos na temat tej gry :)
Dawid
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Yggdrasil

Post autor: wilczur »

Odkopuję temat ale ostatnio robiąc porządki w piwnicy odnalazłem:
https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-d.ak/hph ... 5393_n.jpg

pudełeczko lekko naderwane ale wszystko poza tym wporządku. Postaram się zeskanować instrukcję i wrzucić na BGG.

3manko
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Yggdrasil

Post autor: tajemniczy_padalec »

Tak z ciekawości: naprawdę Tolkien czy raczej chodzi o Middle Earth z mitologii - czyli o Midgard?
jaq
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2006, 01:39

Re: Yggdrasil

Post autor: jaq »

Plansza jest podzielona na 6 krain. Jedna z nich - Trollheim - jest z Tolkiena. Jest tam Brama Goblinów, wielkie i głupie trolle, ścieżka przez Wielką Puszczę z Pajęczycą, Smaug śpi na górze tuż przy jeziorze z wyspą itd. Jest to jednak nieco poboczna kraina, tak jak i Nilfhel. Ważniejsze są: Midgard, Asgard i Jotunheim. Szósta to Walland, czyli - w wolnym tłumaczeniu - Boże Igrzysko :-)
Kostek
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2014, 21:37

Re: Yggdrasil

Post autor: Kostek »

Czy jest tutaj ktoś jeszcze zainteresowany tą grą (Yggdrasill wydawnictwo Hazard 1996)??
Mam jeden egzemparz, niestety nie do końca kompletny (mam 95% elementów) i chciałem ją restaurować z waszą pomocą.
Sam oczywiście służę elementami, które mam.
khadad
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2014, 16:40

Re: Yggdrasil

Post autor: khadad »

Moja mama i wujek cały czas zachwalają Yggdrasil. Mówią że była to najlepsza gra z ich dzieciństwa. Lubię planszówki i z po tych opowiadań zacząłem szukać w internecie tej gry ale no niestety nie znalazłem. Więc jakby ktoś zeskanowałby planszę i te kartonowe figurki byłbym dozgonnie wdzięczny.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1283 times

Re: Yggdrasil

Post autor: seki »

Gdyby ktoś nadal poszukiwał elementów z tej gry to mam ją w domu rodzinnym. Mam to stare wydanie w zielonym pudełku (na BGG jako wydanie z 1990 roku). Jako dziecko nigdy nie zagrałem w nią z zasadami, bawiłem się tylko obrazkami bogów. Dziś jest to pewnie unikat. Gdyby ktoś coś potrzebował to może uda mi się pomóc.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2017, 15:43 przez seki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1283 times

Re: Yggdrasil

Post autor: seki »

Czy myślicie, że 300 zł za egzemplarz prawie idealny w 100% kompletny to dobra cena? (160 żetonów bez skazy, instrukcja bez najmniejszego zagięcia, errata obecna, 20 żetonów losu bez najmniejszej skazy, księga czarów bez skazy, plansza w jednym miejscu na zgięciu lekko uszkodzona 1 cm pęknięcia, pudełko poprzecieranie na krawędziach i 2 kanty uszkodzone ale się trzyma). Żeby nie było taką ofertę już dostałem ale zastanawiam się czy to nie zbyt mało za tego białego kruka w takim stanie.
Ascalogan
Posty: 280
Rejestracja: 21 lip 2015, 14:45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Has thanked: 4 times

Re: Yggdrasil

Post autor: Ascalogan »

seki pisze:Czy myślicie, że 300 zł za egzemplarz prawie idealny w 100% kompletny to dobra cena? (160 żetonów bez skazy, instrukcja bez najmniejszego zagięcia, errata obecna, 20 żetonów losu bez najmniejszej skazy, księga czarów bez skazy, plansza w jednym miejscu na zgięciu lekko uszkodzona 1 cm pęknięcia, pudełko poprzecieranie na krawędziach i 2 kanty uszkodzone ale się trzyma). Żeby nie było taką ofertę już dostałem ale zastanawiam się czy to nie zbyt mało za tego białego kruka w takim stanie.
Ja kupowałem w październiku w bardzo dobrym stanie za 200 zł i wydawało mi się za dużo ;-)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1283 times

Re: Yggdrasil

Post autor: seki »

Biorąc pod uwagę dostępność (zwłaszcza egzemplarzy 100% kompletnych, przypominam, że 160 żetonów bóst ma wymiary tylko około 10x20 mm i 10x10 mm) to cena gry może rosnąć błyskawicznie a dla kolekcjonerów lub osób z sentymentem do niej może być bezcenna. Dla mnie jednak nie ma wartości sentymentalnej więc idzie w świat.
Awatar użytkownika
LucaEE
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2014, 11:13

Re: Yggdrasil

Post autor: LucaEE »

Witam

jak myślicie jak gra się sprawi przy 2 osobach ?
ODPOWIEDZ