Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Tony23 »

hadrian pisze: 30 sty 2020, 13:26
Tony23 pisze: 30 sty 2020, 08:55 Brawo dla gracza Rebelii który wybrał bazę koło układu w którym znajdowały się liczne jednostki imperium.
I jak widać to nie było takie głupie skoro gracz Imperium wolał zagrać na tak bliską planetę sondę dalekiego zasięgu niż sprawdzać jednostkami. Wybór planety zależy też od tego z kim grasz, czy znasz jakieś schematy tej osoby, czy ewentualnie chcesz złamać swój schemat. Nie ma sensu oceniać wyboru gracza w tego typu grze będąc poza jego własnym kontekstem i ich osobistą "grą w grze".
Jasne, ale jednak biorąc pod uwagę że przegrał grę po 20 minutach to chyba nie ma wątpliwości że była to zła decyzja
Piotruposz
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2020, 02:33

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Piotruposz »

Zabawna sprawa. Graliśmy z dziewczyną i ona również umieściła bazę na Hoth. Była to nasza druga gra i ewidentnie kierowałem się wtedy tym, że w poprzedniej rozgrywce również wybrała niezamieszkałą planetę na skraju planszy. Dlatego strzał okazał się trafiony i koniec.Następnym razem wylosowała planetę - zamiast wybierać - i przegrałem :D
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ptf »

Nie panikował bym w kwestii dodatku, poczekać na dodruk i kupić później. Gra jest świetna sama w sobie, system walki rzeczywiście nie umywa się np. do tego z Zakazanych Gwiazd, ale da się go poprawić (stosujemy z synem wariant uproszczony, bez kart taktyki, działa super i jest szybszy). Wciąż mamy tylko podstawkę i nie czujemy, że czegoś nam brakuje. Rebelia to zabawa w kotka i myszkę, efektowną rzeź zapewniają nam Zakazane Gwiazdy.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ptf »

GoT, FS, SR, WH4OK:C
vanKropson
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2020, 10:49
Has thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: vanKropson »

Mam pewien problem z tą grą. Gram z jedną osobą w tą grę zmieniając co jakiś czas strony. Partii było około 12-15 dokładnie nie wiemy ile. Ważne jest to że Rebelia wygrała wszystkie partie za wyjątkiem jednej. Czy my coś źle gramy Imperium ( pierwszej gdzie nie widzieliśmy o co cho ) ? Próbowaliśmy taktyki idę wszędzie i ewentualnie czasami coś zablokuje i przechwycę lidera żeby potem go przesłuchać albo do karbonitu z nim lub cokolwiek i zawsze coś idzie nie tak. To Chewbacca zablokuje misje swoją karta akcji, a to uratujemy liderów Hanem solo z pierścieniem sokoła albo kartą a nawet jak już wiemy gdzie baza na pewno jest to nie udaje nam się dotrzeć na tą planetę zanim wskaźnik poparcia rebelii nie zrówna się ze znacznikiem rundy. Zazwyczaj gra kończy się na 8-9 rundzie.
SuCHaR
Posty: 273
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: SuCHaR »

vanKropson pisze: 21 maja 2020, 23:36 Mam pewien problem z tą grą. Gram z jedną osobą w tą grę zmieniając co jakiś czas strony. Partii było około 12-15 dokładnie nie wiemy ile. Ważne jest to że Rebelia wygrała wszystkie partie za wyjątkiem jednej. Czy my coś źle gramy Imperium ( pierwszej gdzie nie widzieliśmy o co cho ) ? Próbowaliśmy taktyki idę wszędzie i ewentualnie czasami coś zablokuje i przechwycę lidera żeby potem go przesłuchać albo do karbonitu z nim lub cokolwiek i zawsze coś idzie nie tak. To Chewbacca zablokuje misje swoją karta akcji, a to uratujemy liderów Hanem solo z pierścieniem sokoła albo kartą a nawet jak już wiemy gdzie baza na pewno jest to nie udaje nam się dotrzeć na tą planetę zanim wskaźnik poparcia rebelii nie zrówna się ze znacznikiem rundy. Zazwyczaj gra kończy się na 8-9 rundzie.
Ja imperium zazwyczaj gram tak, że olać mijse w pierwszych 2-3 rundach gry i rozsiewam się po całej galaktyce, żeby podbić/zniewolić jak najwiećej planet co by odkryć jak najszybciej baze rebelii.
dziku
Posty: 68
Rejestracja: 15 paź 2019, 20:50
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: dziku »

Też gram z jedną osobą zmieniając strony i przyznam, że wbrew pozorom to początkowo ciężko jest wygrać imperium. Znalezienie szybko bazy nie gwarantuje jej zniszczenia, a wtedy drugi gracz może ją sprawnie przenieść. Kolejna sprawa jeśli zbyt rozproszy się jednostki, to ciężko potem je zmobilizować i zniszczyć bazę za jednym podejściem. Warto zmieniać strony, ponieważ jeśli gracz Imperium nie kojarzy celów Rebelii to ciężko je kontrować (w jednej z pierwszych rozgrywek w praktycznie wygranej partii zostawiłem niepilnowany Coruscant, co się skończyło zyskiem bodajże 4 pkt dla Rebelii i jej wygraną). Aktualnie jak gramy to do ostatniej rundy nie jest pewne, kto wygra, często Imperium dosłownie zabraknie tej jednej rundy, aby wygrać lub właśnie wygra w ostatniej. Ogólnie gracz Imperium jeśli zbyt się rozproszy to może łatwo stracić punkty.
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 257
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Col. Frost »

vanKropson pisze: 21 maja 2020, 23:36 Mam pewien problem z tą grą. Gram z jedną osobą w tą grę zmieniając co jakiś czas strony. Partii było około 12-15 dokładnie nie wiemy ile. Ważne jest to że Rebelia wygrała wszystkie partie za wyjątkiem jednej. Czy my coś źle gramy Imperium ( pierwszej gdzie nie widzieliśmy o co cho ) ? Próbowaliśmy taktyki idę wszędzie i ewentualnie czasami coś zablokuje i przechwycę lidera żeby potem go przesłuchać albo do karbonitu z nim lub cokolwiek i zawsze coś idzie nie tak. To Chewbacca zablokuje misje swoją karta akcji, a to uratujemy liderów Hanem solo z pierścieniem sokoła albo kartą a nawet jak już wiemy gdzie baza na pewno jest to nie udaje nam się dotrzeć na tą planetę zanim wskaźnik poparcia rebelii nie zrówna się ze znacznikiem rundy. Zazwyczaj gra kończy się na 8-9 rundzie.
Ruch to podstawa. Na misje nie warto marnować zbyt wielu liderów, nawet jeśli kuszą swoimi efektami (niech wypadają niewykorzystane, gdy osiągnie się limit na ręce). Dla mnie przede wszystkim ważne jest zdejmowanie sabotaży i misje związane z odkrywaniem kart sond. Ewentualnie te z lojalnością, ale tylko w przypadku najważniejszych dla produkcji planet. Nie ma też co się męczyć z blokowaniem misji Rebelii, chyba że jakaś naprawdę mocno w nas uderza. Nie warto np. blokować sabotażu, bo mamy misję, która z łatwością go ściąga. Nie ma po co blokować uwalniania lidera, bo łatwo można złapać następnego. Zwykle nie warto nawet blokować misji na lojalność, bo zaraz wpadnie się na dany system flotą i po problemie. W opuszczanych systemach z produkcją warto zostawiać jednego piechociarza i jeden myśliwiec (właściwie to nawet trzeba). Przydaje się znajomość kart celów, wówczas można domyślić się co kombinuje gracz Rebelii i w porę mu w tym przeszkodzić. To tak na szybko parę porad. Generalnie trzeba poczuć tę grę, bo nie ma jednej skutecznej strategii. Zależy też z kim się gra. Nie zrażajcie się do tego tytułu, bo wart jest poświęcanego mu czasu. Powodzenia.
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: pegzi »

O grze raczej wszystko zostało już powiedziane, ale i tak zdecydowaliśmy się na recenzję tej gry. Być może zachęci ona nowych graczy do poznania tego tytułu :)
Link: https://dicelandblog.pl/recenzja-339-star-wars-rebelia/
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: michal2310 »

Cześć czy ktoś używał tego organizera do star wars rebelia?
https://dragoneye.pl/insert-do-gry-star ... -1962.html

Jeżeli tak to czy pomieści zakoszulkowane karty (koszulki rebel premium)?
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1607 times
Been thanked: 936 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: feniks_ciapek »

michal2310 pisze: 09 sie 2020, 06:31 Cześć czy ktoś używał tego organizera do star wars rebelia?
https://dragoneye.pl/insert-do-gry-star ... -1962.html

Jeżeli tak to czy pomieści zakoszulkowane karty (koszulki rebel premium)?
Tak i chyba tak (ja mam w Sloycach). Nawet miejsce na fanowski dodatek się znajdzie.
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: michal2310 »

Sloyci mają podobną grubość?
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 289
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 86 times
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Swawolny_Pionek »

feniks_ciapek pisze: 09 sie 2020, 09:47 Nawet miejsce na fanowski dodatek się znajdzie.
?!??!?! :mrgreen: Można prosić o więcej info? :oops:
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Jools »

Swawolny_Pionek pisze: 09 sie 2020, 12:20
feniks_ciapek pisze: 09 sie 2020, 09:47 Nawet miejsce na fanowski dodatek się znajdzie.
?!??!?! :mrgreen: Można prosić coś więcej? :oops:
To chyba ten z Sith Leya, Sith Luke i innymi profanacjami Gwiezdnych Wojen.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Fiacik »

Jools pisze: 09 sie 2020, 12:21
Swawolny_Pionek pisze: 09 sie 2020, 12:20
feniks_ciapek pisze: 09 sie 2020, 09:47 Nawet miejsce na fanowski dodatek się znajdzie.
?!??!?! :mrgreen: Można prosić coś więcej? :oops:
To chyba ten z Sith Leya, Sith Luke i innymi profanacjami Gwiezdnych Wojen.
Żeby tylko do takich "profanacji" w tym uniwesum dochodziło byłoby pieknie...Swoją drogą to żadna profanacja.
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1607 times
Been thanked: 936 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: feniks_ciapek »

Swawolny_Pionek pisze: 09 sie 2020, 12:20 ?!??!?! :mrgreen: Można prosić o więcej info? :oops:
viewtopic.php?f=19&t=57532
budzo
Posty: 92
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:17

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: budzo »

Czy ktoś byłby zainteresowany udziałem w lidze ŚW:Rebelia online? Więcej szczegółów w temacie w dziale Rozgrywki ligowe.
Awatar użytkownika
Flamaster
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2013, 16:00
Lokalizacja: Gościcino
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Flamaster »

michal2310 pisze: 09 sie 2020, 06:31 Cześć czy ktoś używał tego organizera do star wars rebelia?
https://dragoneye.pl/insert-do-gry-star ... -1962.html

Jeżeli tak to czy pomieści zakoszulkowane karty (koszulki rebel premium)?
Daj znać jak zakupisz ten insert, bo nie wiem jak wygląda sprawa z jego montażem.
Szukam takiego co pomieści dodatek i nie wymaga kleju.
Mam na sprzedaż dodatki do Rallyman GT. Pakiet samochodzików klasy GT4 (zdjęta folia zewnętrzna). Mistrzostwa Drużynowe (fabrycznie zafoliowane).
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1607 times
Been thanked: 936 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: feniks_ciapek »

Flamaster pisze: 16 sie 2020, 19:26 Daj znać jak zakupisz ten insert, bo nie wiem jak wygląda sprawa z jego montażem.
Szukam takiego co pomieści dodatek i nie wymaga kleju.
Ten akurat kleju wymaga, ale może być zwykły do papieru.
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: michal2310 »

Flamaster pisze: 16 sie 2020, 19:26
michal2310 pisze: 09 sie 2020, 06:31 Cześć czy ktoś używał tego organizera do star wars rebelia?
https://dragoneye.pl/insert-do-gry-star ... -1962.html

Jeżeli tak to czy pomieści zakoszulkowane karty (koszulki rebel premium)?
Daj znać jak zakupisz ten insert, bo nie wiem jak wygląda sprawa z jego montażem.
Szukam takiego co pomieści dodatek i nie wymaga kleju.
Insert kupiony. Moja ocena:

(+) Lekki i nie zwiększa istotnie ciężaru pudła. Tacki są bardzo rozsądnie rozplanowane. Bez problemu wchodzi podstawka z dodatkiem. Jest jeszcze ekstra dodatkowa tacka.
(+) Cenowo wychodzi lepiej niż drewniany.
(+) Montaż - wymaga klejenia ale na stronie producenta jest dobra podpowiedź jak robić to szybko i sprawnie (https://www.foldedspace.net/assembly/). Generalnie - składamy na sucho, rozkładamy na płasko, parę kresek kleju i zaciskamy. Szło mi bardzo sprawnie :D. Insert jest duży dlatego proces klejenia chwilę zajął. Do klejenia można wykorzystać wikol.

(+/-) Nie jestem do końca przekonany jak będzie z trwałością - jest to pianka pokryta warstwą papieru. Zobaczymy w użytkowaniu na ile będzie to trwałe rozwiązanie.

Reasumując - jestem zadowolony i kupiłem inserty do kolejnych gier.
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 289
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 86 times
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Swawolny_Pionek »

A nie lepiej jednak mieć całość w dwóch pudłach i kupić sobie w tej cenie do podstawki i dodatku Feldherry? Gąbeczka, każda figurka ma swoje miejsce, więc od razu sprawdza się czy czegoś nie posiało się w czasie rozgrywki. O dziwo oba się domykają. Nic się nie klei, jest lekkie i wytrzymałe. Używam od jakiś 3 lat z Rebelią i jest elegancko. :mrgreen:
bowie
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: bowie »

Swawolny_Pionek pisze: 22 sie 2020, 09:25 A nie lepiej kupić sobie w tej cenie do podstawki i dodatku Feldherry? O dziwo oba się domykają.
Naprawdę się domykają? Wieko nie odstaje? Folded Space ma dużą zaletę w tym, że tacki można wykorzystać w grze, ale przyznaję, że łatwiej składać wszystko w te gąbki od Feldherra
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: michal2310 »

To już kwestia gustu. Gąbki dla mnie to mus przy grach gdzie mam pomalowane figurki. W SR tego nie przeiduję. FS pozwala na szybki setup i organizację na stole podczas gry. Zależy co kto potrzebuje.
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 289
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 86 times
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Swawolny_Pionek »

michal2310 pisze: 22 sie 2020, 11:26 To już kwestia gustu. Gąbki dla mnie to mus przy grach gdzie mam pomalowane figurki. W SR tego nie przeiduję. FS pozwala na szybki setup i organizację na stole podczas gry. Zależy co kto potrzebuje.
Gąbki tak samo. Wykładam 3 tacki z Rebelli na stole i wio. Mówię o tej konkretnej grze. Miałem z 10 Feldherrow i ten oraz do X-Coma w sumie były jedyne z sensem.
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1607 times
Been thanked: 936 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: feniks_ciapek »

Ja tam wolę wszystko w jednym pudełku mieć. Feldherry nigdy mi specjalnie nie pasowały, może tylko do X-Winga.
ODPOWIEDZ