Przygodowa, poziom Magii i Miecz

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Przygodowa, poziom Magii i Miecz

Post autor: Gabriel »

Poszukuję gry przygodowej, do gry z dziećmi. Nie musi to być gra "dziecięca", nie udało mi się nawet znaleźć gry dla dzieci według tych kryteriów. Dzieci w wieku 4-8. Po kolei:

1. Poziom Magii i Miecza: rzuć + wykonaj, odkryj kartę (czyta rodzic), wykonaj. To poziom idealny. Decyzje na poziomie "korzyść tu i teraz", możliwa duża losowość.
2. Mało abstrakcyjna: potrzebna plansza, która jako tako przypomina mapę, kafle lochów, coś co jest na poziomie zabawy na mapie.
3. Figurki! Elementy planszy 3D (nie robią chyba już takich gier...) Kostki!
4. Jeżeli karty z tekstem, to preferowane do czytania przez jedną osobę (przygody, zdarzenia) niż jako element skomplikowanych skilli.
5. SUPER BONUS: łatwa do okrojenia gra dla dorosłych, w którą będziemy grać jak chłopcy podrosną, np. dodając im karty z tekstem.

Miałem kiedyś takie cudo techniki https://boardgamegeek.com/boardgame/31/dark-world
Nie robią już takich, wszystko jest jakoś na dorosłych robione.

Jak na razie kryteria spełnia właściwie Magia i Miecz tylko. Może opcją jest gra figurkowa, skirmishowa z której sami coś wykrzesamy?
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 1000
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1005 times
Been thanked: 450 times

Re: Przygodowa, poziom Magii i Miecz

Post autor: KurikDeVolay »

Zerknij na Ghost Fightin Treasure Hunters. Dzieciaki siostry ją uwielbiają, a i ja jako dorosły bawię się nieźle. Ważne, żeby pozwolić dziecku "zarządzać" priorytetami. Gra jest świetna, taka uproszczona wersja Dead Mena.
ODPOWIEDZ