Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2329
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 918 times

Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: Galatolol »

Jak co roku.

Przy okazji, warto zerknąć do zeszłorocznego wątku i sprawdzić co nam się udało zrealizować: viewtopic.php?f=1&t=53975

Czyli jakie gry (nowe lub stare) chcielibyście koniecznie poznać w roku 2017?

1. 1817 - główny przedstawiciel giełdowego nurtu gier 18xx, oferujący możliwość krótkiej sprzedaży (sprzedaży akcji, których jeszcze nie posiadamy)
2. Pax Pamir 2. edycja - zamówione na kickstarterze
3. Bios: Megafauna - gra Eklunda o ewolucji. Kupione, ale jeszcze nie rozpakowałem
4. SEAL Team Flix - połączenie gry taktycznej i pstrykania, które wydaje się być całkiem klimatyczne. Podcast So Very Wrong About Games nakręcił mnie na to
5. Struggle of Empires - duża strategia starego Wallace'a. Kiedyś kupiłem i sprzedałem, niedawno znów kupiłem. Wciąż nie zagrałem
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: JAskier »

1. Nemesis - bardzo czekam na tę grę. Nie miałem okazji grać w prototyp, ale oczekiwania są duże.
2. Revolution of 1828 - bo nowy Feld, ten jak i każdy inny co roku jest w ścisłym topie najbardziej wyczekiwanych przeze mnie gier.
3. Blackout Honk Kong - nie dałem rady zagrać w Essen, a bardzo cenię suchary od Pfistera.
4. Gloomhaven - czekam na polską edycję, Top1 geeka wypadałoby znać.
5. Keyforge - czekam na pl edycję. Zapowiada się ciekawie.

Poza tym czekam na wszystkie nowości od Wolfganga Warscha (to zdecydowanie najświeższy autor ostatnio).
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1149
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 416 times
Been thanked: 259 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: mmag »

Nie żebym marudził, ale czym ten wątek różni się od tego: viewtopic.php?f=1&t=59122&hilit=2019 ?
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: RaYell »

1. Nemesis - wygląda zacnie, ale ciekaw jestem jakie będą moje odczucia po kilku partiach
2. Tainted Grail - chociaż pewnie polska wersja się obsunie do 2020
3. Mage Knight - nigdy nie grałem w MK, chciałem kupić w zeszłym roku gdy dowiedziałem się o wersji Ultimate, więc zdecydowałem się poczekać
4. Eclipse 2 edycja - również nigdy nie grałem, wsparłem na KS (late pledge) i czekam na swoją kopię
5. 7th Continent - na tą grę polowałem dobre pół roku, czekam na przesyłkę od jednego z forumowiczy i zabieram się za granie
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2329
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 918 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: Galatolol »

mmag pisze: 04 sty 2019, 08:46 Nie żebym marudził, ale czym ten wątek różni się od tego: viewtopic.php?f=1&t=59122&hilit=2019 ?
Tamten dotyczy przyszłorocznych premier. (Choć rzeczywiście nie wszyscy postujący swoje typy się tego trzymali)
feniks_ciapek
Posty: 2296
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1602 times
Been thanked: 936 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: feniks_ciapek »

1. Time of Legends: Joan of Arc - podobno i figurki, i gra są świetne, zobaczymy, co tak naprawdę oferuje.
2. Dreamscape - Wizualnie i tematycznie jestem pod ogromnym wrażeniem, mam nadzieję, że sama gra też nie będzie odstawać.
3. Call to Adventure - przygodówka oparta na książkach Patricka Rothfusa (no dobrze, tylko dodatek jest na nich oparty) - co tutaj dodać :)
4. MourneQuest - interesująca kooperacja w świecie irlandzkich legend
5. Tainted Grail - hype. Mam nadzieję, że rzeczywistość nie rozczaruje :)

Mam jeszcze sporą shortlistę, ale chyba te gry są na topie.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: Golfang »

Moje plany na 2019 nie dotyczą tylko nowych tytułów, ale też gier które już mam:
1. Nemesis - czekam na swoje zamówienie ma być w połowie roku...
2. Tainted Grail - zakup grupowy przez KS...
3. MiddleEarth - figurkowa gra bitewna - zakupiłem starter... i planuję troszkę w to pograć
4. T.I.M.E Stories - mam podstawkę, mam już też 4 dodatki... brakuje jedynie czasu na spotkanie się w większym gronie i ogranie tego tytułu
5. Mage Knight - zakupiłem już ponad miesiąc temu ale nie miałem czasu zagrać... ciągle czeka w kolejce...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4108
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2562 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: Gizmoo »

Sugeruję serio połączyć ten wątek z poprzednim. W jakim celu to mnożyć? Jakaś konkurencja o to kto założy nowy temat? :lol:
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: elayeth »

Jakoś tak wyszło mi 6 pozycji. ;)

1. Gloomhaven: Forgotten Circles - uwielbiam Gloomhaven, więc nowa (podobno bardziej koherentna i rozbudowana fabularnie) kampania to coś na co jestem bardzo napalony ;)
2. Thunderstone: Quest - obejrzałem recenzję, a jako że uwielbiam deck buildery to ten z opcją kampanii wydaje mi się bardzo zachęcający
3. 1830: Railways & Robber Barons - czeka na półce kupiony w Essen, jestem ciekaw tej wersji 18XX...
4. Architects of the West Kingdom - zastanawiam się czy jest tak dobre jak mówią, choć nie wszystkie lekkie euro mi podchodzą (np: nie podeszła mi Epoka Kamienna)
5. On Mars - jeśli wyjdzie w 2019 to jest to must buy od Vitala
6. Choose Your Own Adventure: House of Danger - szybkie legacy... w takie jeszcze nie grałem, chętnie spróbuję

No i "honorable mention"... spoza kategorii... ale w kontekście hype... czyli gra, która po dwóch rozgrywkach jest aktualnie pierwsza na liście do zakupu: Vindication. Gra rewelacyjna.
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: Deathhammer »

1. Aeon's End: War Eternal i Aeon's End: Legacy
2. Wingspan
3. Underwater Cities
4. Twilight Imperium 4ed
5. Gloomhaven
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 424 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: Gosiek »

1. Nemesis - mam nadzieję, że wersja PL dotrze do mnie w tym roku. ;)
2. Star Wars: Rebelia - kupione, posegregowane, czeka na pierwszą rozgrywkę
3. Mage Knight - niech już Portal to w końcu wyda
4. U-boot - czekam niecierpliwie na swoją kopię
5. Wingspan - kupiła mnie ta gra: i wyglądem i całkiem fajnym gameplayem.

Rok temu było tak:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: Dejw87 »

1. Batman gotham city chronicles - pierwszy kickstarter, mam nadzieje, że obędzie się bez opóźnień.
2. Nemesis - czekam na Polskie wydanie.
3. Gloomhaven - czekam na Polskie wydanie.
4. Blood Bowl (figurkowy) - od dłuższego czasu przymierzam się do tej gry, możliwe, że w tym roku w końcu kupię.
5. Monster Slaughter - bardzo chcę poznać tą grę, temat, wykonanie, lekkość zasad, wszystko to do mnie przemawia.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: Szaweł »

1. Nemesis - Obcy, kosmos, klaustrofobia, woda, ziemia, mistyfikacja, chema, proszki... czego chcieć więcej?
2. U-BOOT - Ciężko chory teść łyka wszystko co związane z armią niemiecką z czasów IIWŚ, mam nadzieję zagrać z nim kilka partii, póki jeszcze może.
3. Twilight Imperium 4ed - Czekam na polską wersję od circa 6-7 lat.
4. Mage Knight - kupiona 4 lata temu, nigdy niegrana, otwarta tylko do obwąchania nowości elementów, taki fetysz ;) Przed pierwszymi informacjami ile kart z dużego boxa ma błędy rozegram pierwsze partie i podejmę decyzję czy powiększyć zestaw do pełnego wydania czy poczekać na poprawione karty i dopiero wtedy powiększyć czy może ta gra jest po prostu słaba i nie ma co powiększać a się szybko pozbyć :D
5. Diuna - kupiona, przeczytana instrukcja, czeka na pierwszą rozgrywkę
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1559
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 106 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: Muad'Dib »

Szaweł pisze: 07 sty 2019, 10:53 (...)
5. Diuna - kupiona, przeczytana instrukcja, czeka na pierwszą rozgrywkę
Rozumiem, że to czeka na mnie?:)

U mnie lista była łatwa, hype (w większości) mam na to na co czekam :)

1. Nemesis
2. XIA: Legends of Drifts System
3. Wasteland Express Delivery Service (nie mogę znaleźć nikogo z Wwy, kto by miał to do zagrania/pokazania)
4. Xenoshyft (którykolwiek, chciałbym trochę tego liznąć)
5. Inkwizytor na podstawie Piekary
6. na półkę wstydu, która jest bardzo duża :(
Ostatnio zmieniony 07 sty 2019, 11:42 przez Muad'Dib, łącznie zmieniany 1 raz.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: schen »

1. Gloomhaven - Gra na której polskie wydanie liczyłem od kiedy zawojowała BGG. W końcu wydana w PL. Jako fan gier kampanijno-erpegowych, obok tego po prostu nie mogę przejść obojętnie.
2. Mage Knight: Ultimate Edition - Mam wersję od Lacerty i bardzo ubolewałem nad tym, że zrezygnowali z wydania dodatków. Z zakupem dodatków wstrzymywałem się a to mając jednak dalej nadzieję, a to po trochu ze względu na cenę i konieczność mieszania wersji językowych. Portal na szczęście spełnij me nadzieje i nawet nie wypada z tego nie skorzystać.
3. Sherlock Holmes Consulting Detective - Gry typu TIME Stories, czy Detektyw bardzo dobrze się u mnie przyjęły, po Sherlocka sięgnąłbym już dawno, gdyby nie dość osławiony istotny i bardzo skomplikowany angielski. No ale skoro Rebel jednak wypuści go u nas... Nic tylko grać.
4. Pluszowe Opowieści - Po Magii i Myszach daję tej grze swoisty kredyt zaufania. Myszy były świetne i mam nadzieję, że dzięki Pluszowym Opowieściom będę mógł zanurzyć się w kolejną tego typu przygodę.
5. Tanto Cuore: Winter Romance - Kolejna odsłona deckbuilderów z mangowymi pokojówkami :) Niby nic specjalnie nowego, ale bardzo lubię tę serię i chętnie do niej wracam. Niecierpliwie oczekuję rozgrywek w Zimowy Romans, w sam raz na zbliżające się Walentynki.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2019

Post autor: brazylianwisnia »

Uwzględniłem tylko gry które wychodzą w 2019 roku na świecie.

1. On Mars - nowy Lacerda. Tyle wystarczy by mnie przekonać.
2. Wingspan - Tableau building, combosy, budowanie silniczkow i piękne wydanie. Czego chcieć więcej?
3. Maracaibo - nowy Pfister. Jeszcze nie zrobił słabej gry więc czekam na kolejny hit.
4. Barrage - wspaniałe, ciężkie euro ze sporą interakcja i pięknie wydane.
5. Tainted Grail - przygoda z euro mechanikami to cos dla mnie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ