Clans of Caledonia / Klany Kaledonii (Juma Al-JouJou)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wirusman
Posty: 1975
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: wirusman »

Czaha popłynął na całej szerokości. Wystarczyło udostępnić instrukcje na zagram.to i już wszyscy by zauważyli te babole. Może była by szansa na naprawienie tego dziadostwa. W taki sam sposób jak AR wydało instrukcje nemesis. Niby była finalna, ale po linczu wspierających poprawili ją.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: Geoburak »

Trolliszcze pisze: 24 paź 2018, 12:14 Napiszę coś, co może niektórych zdziwi. Po pierwsze, na rynku brakuje dobrych i dostępnych tłumaczy/redaktorów. Teraz się wydaje tyle rzeczy, że naprawdę trudno to ogarnąć ludziom z doświadczeniem i umiejętnościami. Za dużo pracy jest. Po drugie, nie wszyscy wiedzą, gdzie tych dobrych tłumaczy/redaktorów szukać (a nawet jak się ich znajdzie, to często są już zajęci, patrz pkt 1). Nie piszę tego celem usprawiedliwienia kogokolwiek - to tylko takie piece of info dla zainteresowanych.
Jak się zapłaci godziwe pieniądze to i redaktor/korektor się znajdzie dobry. Nie dziwi, że ludzie nie chcą pracować za marne grosze. Żona z zawodu jest redaktorem i korektorem i już dawno żadnej książki zawodowo nie czytała. Cały czas polskie lokalizacje gier, tyle że komputerowych. Ale z korektą\redakcją planszówek nie miała jeszcze do czynienia, pytanie czy któreś z wydawnictw zleca taką korektę.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 475
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: Zaan84 »

wirusman pisze: 24 paź 2018, 13:06 Czaha popłynął na całej szerokości. Wystarczyło udostępnić instrukcje na zagram.to i już wszyscy by zauważyli te babole. Może była by szansa na naprawienie tego dziadostwa. W taki sam sposób jak AR wydało instrukcje nemesis. Niby była finalna, ale po linczu wspierających poprawili ją.
Instrukcja była w marcu:

https://zagramw.to/klany-kaledonii/aktualnosc/31

Nawet parę osób zgłosiło, że są literówki ale pewnie Czacha uznali że skoro nie ma większych uwag to sprawę korekty mają z głowy. Ja gry nie mam, miałem okazję przejrzeć instrukcję u znajomego i z tego co widzę to wersja finalna nie różni się od bety.
Tak więc, ten tego...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1036 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: Trolliszcze »

Nawet jest pod spodem komentarz jednego ze wspierających, że nie miałby wątpliwości, jak grać w grę. Niestety, to dowodzi, że pomoc graczy pomocą, ale takie rzeczy trzeba robić osobiście i profesjonalnie.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: janekb »

Trolliszcze pisze: 24 paź 2018, 13:29 Nawet jest pod spodem komentarz jednego ze wspierających, że nie miałby wątpliwości, jak grać w grę. Niestety, to dowodzi, że pomoc graczy pomocą, ale takie rzeczy trzeba robić osobiście i profesjonalnie.
Ale skoro ludzie zgłaszali błędy to znaczy, że Czacha ich olali. To jeszcze gorzej o nich świadczy.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2797
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 353 times
Been thanked: 636 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: bogas »

Jakim trzeba być geekiem żeby czytać instrukcję w wersji beta wrzuconej w marcu do gry, która miała się ukazać za pół roku i jeszcze żeby porónywać ją z angielską dla wyłapania błędów :shock: To było psim obowiązkiem wydawcy, żeby tego przypilnować.
Z drugiej strony nie jest też tak, że tej instrukcji nie da się zrozumieć. Bez przesady. W najgorszym wypadku ludzie będą grać z "wariantem", że początkowi pracownicy startują obok siebie :P
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 475
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: Zaan84 »

Ja spodziewam się, że o ile Czacha w ogóle wypowie się w tej kwestii, to dowiemy się że wszystko było poprawione i super itd. ale producent musiał wziąć nie tę wersję pliku i źle wydrukował.
Nie wiem czemu tak wiele osób przymyka oko na bylejakość. W większości przypadków gier od Czachy ich jedynym wkładem w produkcję jest przetłumaczenie instrukcji, albo zamówienie worka w odpowiednim kolorze. Jak można to spartolić?
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: janekb »

Zaan84 pisze: 24 paź 2018, 14:05 Ja spodziewam się, że o ile Czacha w ogóle wypowie się w tej kwestii, to dowiemy się że wszystko było poprawione i super itd. ale producent musiał wziąć nie tę wersję pliku i źle wydrukował.
Nie wiem czemu tak wiele osób przymyka oko na bylejakość. W większości przypadków gier od Czachy ich jedynym wkładem w produkcję jest przetłumaczenie instrukcji, albo zamówienie worka w odpowiednim kolorze. Jak można to spartolić?
Oczywiście, że się nie wypowiedzą. Nie dość, że nie odpisują na FB to usuwają komentarze... kolejne wydawnictwo trafia na czarną listę :D "Do Bydgoszczy będę jeździł, a tu nie będę kupował!" ;-)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2824
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: Gromb »

Czacha tak właśnie działa. Biorą przykład od kolegów z GF. Źle wydrukowane karty z dodatków do wojowników też przemilczeli. Oby nie zapomnieli o wadliwych kartach z karcianych podziemi.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1036 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: Trolliszcze »

Gromb pisze: 24 paź 2018, 14:36 Czacha tak właśnie działa. Biorą przykład od kolegów z GF. Źle wydrukowane karty z dodatków do wojowników też przemilczeli. Oby nie zapomnieli o wadliwych kartach z karcianych podziemi.
Co jak co, ale akurat komponenty z błędami GF zawsze wymieniało na swój koszt.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2824
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: Gromb »

Prawda. Tego nie neguje. Bardziej odniosłem się do komunikacji że społecznością graczy.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: janekb »

Gromb pisze: 24 paź 2018, 14:51 Prawda. Tego nie neguje. Bardziej odniosłem się do komunikacji że społecznością graczy.
Właśnie chciałem sprawdzić na fb jak odnieśli się do uwag o błędach w instrukcji. Zrobili to rewelacyjnie - usunęli komentarze 😂😂😂
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1036 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: Trolliszcze »

Wart zacytowania jest ich post z fb:
Niefajnie jest wszystko i wszystkich krytykować, oczerniać i hejtowac - my na takie bezpodstawne oczernianie się nie godzimy i tyle. Ponad 800 osób nie ma problemu z instrukcją, a widać hejt tylko od tych samych osób w różnych kampaniach różnych wydawnictw. Czy naprawdę czerpiesz Konradzie z tego satysfakcję? Może następna instrukcje zlecimy Tobie do przygotowania, zapłacimy Tobie za to a później będziemy patrzeć jak opinia ciebie hejtuje. Poczujesz wtedy jaki jesteś doskonały. I tak już wiemy co odpiszesz, ze jesteśmy tacy i owacy i mamy klientów w d.... Otóż uspokoję Ciebie. Dostaliśmy około steki życzliwych maili. Wiec nie ma co porównywać. A literówki - cóż pokaz mi polska instrukcje w której ich nie ma.
Czyli błędów nie ma, bo dostali około setki życzliwych maili - a jak ktoś porównuje polską wersję z oryginałem, to jest zwykłym hejterem i tyle.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: janekb »

Trolliszcze pisze: 24 paź 2018, 19:35 Wart zacytowania jest ich post z fb:
Niefajnie jest wszystko i wszystkich krytykować, oczerniać i hejtowac - my na takie bezpodstawne oczernianie się nie godzimy i tyle. Ponad 800 osób nie ma problemu z instrukcją, a widać hejt tylko od tych samych osób w różnych kampaniach różnych wydawnictw. Czy naprawdę czerpiesz Konradzie z tego satysfakcję? Może następna instrukcje zlecimy Tobie do przygotowania, zapłacimy Tobie za to a później będziemy patrzeć jak opinia ciebie hejtuje. Poczujesz wtedy jaki jesteś doskonały. I tak już wiemy co odpiszesz, ze jesteśmy tacy i owacy i mamy klientów w d.... Otóż uspokoję Ciebie. Dostaliśmy około steki życzliwych maili. Wiec nie ma co porównywać. A literówki - cóż pokaz mi polska instrukcje w której ich nie ma.
Czyli błędów nie ma, bo dostali około setki życzliwych maili - a jak ktoś porównuje polską wersję z oryginałem, to jest zwykłym hejterem i tyle.
Haha z chęcią bym odpisał, ale zostałem zablokowany. Mimo, że podczas kampanii broniłem Czachy kiedy wieszali psy na nich. Napisałem prywatną wiadomość, że szkoda że instrukcja zepsuta i gdzie była korekta. Nie dostałem żadnej odpowiedzi. Widocznie nie można zwrócić uwagi nikomu, że coś jest nie tak. Szkoda. Jestem hejterem haha.
Fojtu
Posty: 3385
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1263 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: Fojtu »

No pięknie. Ja serio nie jak można być takim Januszem biznesu żeby coś takiego odpisywać do klienta, który ma uzasadniony problem w produktem. Literówki literówkami, ale pominięcie kluczowych zdań to jakaś masakra, nie mówiąc o tym, że ludzie upominali kilka miesięcy temu. Jak dla mnie Czacha jest kolejnym wydawnictwem na czarnej liście po GF.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: janekb »

Fojtu pisze: 24 paź 2018, 19:45 No pięknie. Ja serio nie jak można być takim Januszem biznesu żeby coś takiego odpisywać do klienta, który ma uzasadniony problem w produktem. Literówki literówkami, ale pominięcie kluczowych zdań to jakaś masakra, nie mówiąc o tym, że ludzie upominali kilka miesięcy temu. Jak dla mnie Czacha jest kolejnym wydawnictwem na czarnej liście po GF.
Właśnie dowiedziałem się, że gra jest dla mnie za trudna. Niestety nawet prywatnie nie mogę wysłać wiadomości. Haha
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: krzyss »

Było nie wspierać :lol:
Gdyby w takiej postaci gra trafiła na półki sklepowe to może byłby problem ze sprzedażą i następnym razem produkt byłby dopracowany.
Wydawnictwo kasę zgarnęło i jest fajnie a gracze bujają się z niedopracowanymi tytułami.
Wg mnie każde wspieranie czy wczesny dostęp to zło stworzone przez konsumentów. Ktoś wpadł na dobry pomysł , że kase można zarobić jeszcze przed wydaniem/ukończeniem.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2018, 21:28 przez krzyss, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4099
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: brazylianwisnia »

Wspieraczka to jedno ale mają jeszcze przecież sprzedaż sklepowa. Myślałem że instrukcja pójdzie do wymiany przez braki w zasadach. Zdziwiłem się że taka jest reakcja. Te literówki wogole mnie nie obchodzą. Podobała mi się kampania ale teraz czuję się rozczarowany podejściem i w przyszłości odpuszcze. Co jak co ale z grami GF nigdy nie miałem problemu który by nie został naprawiony(na CF ich akurat nigdy nie wspieralem).

Każdy może tak powiedzieć ale jestem pewien że gdyby mi to zlecili i miałbym na to więcej jak jeden wieczór to zrobiłbym instrukcje bez błędów merytorycznych choć nie jestem profesjonalista.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Oglądając przykładową rozgrywkę na YouTube zobaczyłem że gracze używali nie tekturowych monet tylko pokerowych żetonów.
Tak mnie to podjarało że zaraz przelukałem temat na allegro i się zaopatrzyłem.
Kupiłem cztery komplety żetonów w czterech kolorach po 25 sztuk.
Kolory to biały, czerwony, niebieski i zielony.
Komplet 25 sztuk w jednym kolorze to 7 zł (dokładnie 6,99zł :wink: ), czyli za całość zapłaciłem 28 zeta :!: :!: :!: Czyli jak za darmo :D
Minusem jest brak nadrukowanych wartości, ale są dwie opcje, pierwsza taka że można przyjąć że konkretne kolory będą miały poszczególne wartości 1,3,5,10 zeta ( w przypadku Klanów korzystamy z trzech wartości 1,5,10 czyli tak jak tekturowe monety), druga opcja z której ja skorzystałem to ponaklejanie numerków.
Teraz te pokerowe żetony mogę stosować zamiennie do każdej gry która ma tekturową walutę. :D
Zapodaję link:
https://allegro.pl/zetony-zestaw-do-gry ... 78562.html
Oczywiście są też inne oferty.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: hipcio_stg »

Dr. Nikczemniuk pisze: 24 paź 2018, 21:30 Oglądając przykładową rozgrywkę na YouTube zobaczyłem że gracze używali nie tekturowych monet tylko pokerowych żetonów.
Tak mnie to podjarało że zaraz przelukałem temat na allegro i się zaopatrzyłem.
Kupiłem cztery komplety żetonów w czterech kolorach po 25 sztuk.
Kolory to biały, czerwony, niebieski i zielony.
Komplet 25 sztuk w jednym kolorze to 7 zł (dokładnie 6,99zł :wink: ), czyli za całość zapłaciłem 28 zeta :!: :!: :!: Czyli jak za darmo :D
Minusem jest brak nadrukowanych wartości, ale są dwie opcje, pierwsza taka że można przyjąć że konkretne kolory będą miały poszczególne wartości 1,3,5,10 zeta ( w przypadku Klanów korzystamy z trzech wartości 1,5,10 czyli tak jak tekturowe monety), druga opcja z której ja skorzystałem to ponaklejanie numerków.
Teraz te pokerowe żetony mogę stosować zamiennie do każdej gry która ma tektrową walutę. :D
Zapodaję link:
https://allegro.pl/zetony-zestaw-do-gry ... 78562.html
Oczywiście są też inne oferty.
Zwyczajnie zwarzywiłeś i nie zamówiłeś metalowych monetek, a teraz próbujesz zapchać dziurę w ego... Dołożyłbyś drugie tyle i miałbyś na prawdę najlepszą rzecz do tej gry... Te monety są zwyczajnie Z A J E B I A S Z C Z E ! ! ! Ty masz teraz z dobrej gry drugi splendor :P
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: Fiacik »

"Oficjalne" przeprosiny na FB i zapowiedź poprawionej instrukcji. Taki mały cyrk.
Zatem przepraszamy za błędy i literówki w instrukcji. Przepraszamy za to że Was obrażamy, przepraszamy tez za to ze nas obrażacie. Poprawiona instrukcja pojawi się w okolicach 2-3 listopada. Przepraszamy ze staramy się wydawać gry których nigdy w Polskiej wersji językowej byście nie mieli. Przepraszamy Was za to jak odpisujemy na Wasze obrażające nas komentarze. Jesteście naszymi klientami i bardzo szanujemy Wasze zdanie. Zrobimy wszystko żebyście byli w przyszłości zadowoleni z naszych produktów. Przepraszamy i raz jeszcze serdecznie Was przepraszamy, obiecujemy poprawę, zatrudnianie bardziej profesjonalnych tłumaczy i korektorów w przyszłych naszych grach. Wyciągniemy wnioski z Waszych sugestii. Dajecie nam siłę do działania. To dla Was chcemy być lepsi. I na koniec raz jeszcze przepraszamy i pozdrawiamy
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ale teraz sfiksowani pokerzyści grając w Klany Kaledonii poczują się jak w domu :wink:
Już nie mówiąc o grach licytacyjnych takich jak Wyspa Skye :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: krzyss »

Hahaha
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: kaszkiet »

Ależ oni są dziecinni.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Clans of Caledonia (Klany Kaledonii) Karma Games/Czacha Game

Post autor: hipcio_stg »

Doślą razem z workami na rodzynki i będą (gracze) mieli swojego cukierka. Jak go zjedzą to poszukają coś za co dostaną kolejnego. Dojna zmiana :D. Nie stoję po niczyjej stronie. Ja i tak nie czytałem instrukcji, bo grałem wcześniej w angielską wersje.
ODPOWIEDZ