Która z tych gier bedzie ciekawsza, MAGE WARS AKADEMIA czy WARHAMMER INWAZJA

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Weranas
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2018, 10:23

Która z tych gier bedzie ciekawsza, MAGE WARS AKADEMIA czy WARHAMMER INWAZJA

Post autor: Weranas »

Jak w temacie, mam pytanie do Was. Widziałem recenzję tych dwòch gier i jako początkującego gracza mnie bardzo zaciekawiły. Chodz mi o karciankę pojedynkową. Ktòrą polecacie?
Awatar użytkownika
kenigis
Posty: 150
Rejestracja: 24 maja 2017, 07:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Która z tych gier bedzie ciekawsza, MAGE WARS AKADEMIA czy WARHAMMER INWAZJA

Post autor: kenigis »

Ja mam podstawkę WH, trochę mało w niej jest jak na karciankę. Gramy bieda deckami z jednym kolegą od czasu do czasu, ale brakuję nam Szturmu na ulthuan, który jest bardzo słabo dostępny, a dodaje dwie nowe frakcje. Ogólnie gra jest bardzo fajna, klimat jest totalnie w mój gust, jest sporo kombinowania w trakcie gry, a co bardziej zawzięty gracz ma sporą możliwość budowania decku. Jednak jakbym miał polecać to szukałbym jakiejś dużej używanej kolekcji do kupienia z większą ilością dodatków, miałem do czynienia i wtedy gra pokazuje swój potencjał. Wiadomo, cena takiego pakietu będzie duża.

Mage wars mnie zainteresował, ale pomysł odrzuciłem z uwagi na kości. Niby element losowy jest niwelowany przez księgę "czarów" naszego maga, ale jakoś chyba lepiej znoszę losowość z kart niż kości.
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Która z tych gier bedzie ciekawsza, MAGE WARS AKADEMIA czy WARHAMMER INWAZJA

Post autor: shivetay »

Mam akademie oraz arenę. Polecam obie. Akademia jest dobrym puntem wejścia do Areny. Do tego bardzo dużo dodatków oraz regrywalność.
Minus - czas rozgrywki. Jeszcze nie udało mi się zmieścić w czasie wydawcy :D
Weranas
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2018, 10:23

Re: Która z tych gier bedzie ciekawsza, MAGE WARS AKADEMIA czy WARHAMMER INWAZJA

Post autor: Weranas »

Zdaję sobie sprawę, że z dodatkami do WH nie będzie łatwo ( chciałoby sie mieć tyle co ta pani z ontable ) ale nie są nie osiągalne. Mam Twardy orzech do rozgryzienia bo na Mage Wars tez mnie "namòwila". Najlepiej kupić dwie i wybrac tą lepszą. ARENA jeszcze jest niedostępna, a nie chce mi się czekać. WH bardziej mi pasuje bo jest w świecie warhammera co mi osobiscie bardzo odpowiada.
lucius88pl
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2014, 15:16

Re: Która z tych gier bedzie ciekawsza, MAGE WARS AKADEMIA czy WARHAMMER INWAZJA

Post autor: lucius88pl »

Wypowiem się jako posiadacz (i fan) obu gier.
Warhammer jest grą prostszą i to widać na pierwszy rzut oka. Mniej słów kluczowych, mniej statystyk jednostek, mniej zasad ogólnie. Jedyne czego jest tu więcej to paragrafów w oficjalnym FAQ gry :D Daje ona jednak dużo frajdy i udaje jej się uchwycić klimat dawnych RTS-ów typu Warlords Battlecry czy Warcraft, gdzie rozbudowujemy bazę, rekrutujemy jednostki, wypełniamy misje poboczne i kombinujemy jak przeprowadzić eksterminację na przeciwniku. Gra zakończyła swój żywot już dawno, jednak niestety nie oznacza to, że na rynku wtórnym można ją dostać za grosze. Są pewne dodatki - generalnie wszystkie duże, zwłaszcza jednak Szturm na Ulthuan i dodający tryb multiplayer Kataklizm - których zdobycie jest niemałym (i kosztownym) wyczynem.
Mage Wars to gra młoda i bardziej "nowoczesna", ale też znacznie bardziej gejmerska od poprzedniczki. Kreatury mają sporo unikatowych cech, słów kluczowych (ba, czasem nawet ich ataki mają własne słowa kluczowe) których objaśnień trzeba szukać w instrukcji i nauczyć się możliwie szybko, myśląc o płynnej i w miarę szybkiej rozgrywce. Kości są elementem losowym, to prawda, jednak są też bardziej podatne na rozkład normalny (trzy możliwe wartości, z czego dwa w mocniejszej i słabszej wersji), więc nie ma tragedii. Można wręcz ostrożnie przyjąć, że najpewniej zadasz tyle ran, iloma kośćmi rzucasz - wszystko co ponad to jest bonusem, a poniżej - niefartem ;) Pamiętać należy, że w zamian gra praktycznie nie ma losowego dociągu kart; można więc powiedzieć, że pod tym względem jest odwrotnością Inwazji. Tam walka to matematyczna kalkulacja, ale za to to, co mamy w danej chwili na ręce jest kaprysem losu. Tu zaś jest dokładnie na odwrót.
Co jeszcze? No tak - Mage Wars jest w języku Szekspira. Owszem, mam świadomość, że podjęto próbę polonizacji, jednak w świetle obecnych... problemów wydawnictwa które jej dokonało, przyszłość gry w rodzimej wersji stoi pod znakiem zapytania już teraz. Ale pod tym względem bardzo bym chciał się mylić, bo mieć tak dobry tytuł na polskim rynku to super sprawa.
ODPOWIEDZ