Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Konrados
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2018, 17:08

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Konrados »

ozy pisze:
dave8 pisze:Wersje językową będziemy wybierać w pledge managerze?
Dokładnie tak.
Jako, że pierwszy raz mam zamiar skorzystać z KS czy mógłbym prosić o rozwinięcie tego gdzie będą opcje językowe do wyboru, myślałem, że przyjdzie do mnie mail i w odpowiedzi na maila będe musiał wskazać.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: ozy »

Jakieś 2-3 miesiące po zakończeniu kampanii będzie uruchomiony tzw. pledge manager, w którym będziesz mógł podać wersję językowa jaką chcesz otrzymać, adres dostawy itd. Będziesz mógł w nim również wskazać ewentualne dodatki jakie chcesz zakupić i zapłacić za przesyłkę (w Polsce dostawa gratis). To taki sklep internetowy, w którym Twój pledge z KS jest swoistym kredytem do wydania.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Andy »

Już nie ma wymówek dla zwolenników gry solo :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=Hyfy6suCvkw
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Rigidigi »

Czy do gry jest potrzebny telefon z żyroskopem?
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Muttah »

Nie jest potrzebny, możesz rozglądać się przeciągając palcem po ekranie.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: TOMI »

Chłopakom życzę powodzenia w wydaniu gry ale .... czym więcej filmików, tym więcej wątpliwości.
Przy grze solo widać, że gracz non stop siedzi z telefonem w dłoni.
Wykonuje tylko automatyczne ruchy na planszy, które wymusza na nim aplikacja.
Zastanawiam się czy oprócz klimatu będzie to jeszcze gra planszowa !? Widać, że gracz tu nie planuje strategicznie do przodu tylko optymalizuje ruchy w stosunku do działań aplikacji.
W Posiadłości szaleństwa ( też gra z aplikacją ) ma się pewną swobodę. Tutaj raczej (chyba) nie za bardzo. Jak myślicie ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: raj »

Aplikacja opisuje to co się dzieje wokół oraz informuje o awariach i wydarzeniach.
Gracz decyduje jak na nie reaguje, w która stronę płynie i jak głęboko...

Jak zostanie wykryty konwój, to gracz dostaje info o odległości i kursie - wybiera i realizuje wtedy sposób podejścia do celu (od której strony, czy opłynie, czy przeciągnie podejście czy od razu podchodzi do ataku) itd.
Jak pisałem, poziom symbiozy między planszówką a aplikacją jest dotychczas niespotykany.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: detrytusek »

Ja w innym wątku już to pisałem ale powtórzę. Nie mam nic do aplikacji w grach ale do pewnego momentu. Jeśli gra jest oparta głównie na aplikacji to już przestaje być analogiem, a a bliżej jej do elektronicznej. W takich Alchemikach aplikacja służy tylko do sprawdzania tego co musimy wymyślić na planszą (a i tak było sporo głosów purystów, że nie kupią bo elektronika). Tutaj esencją gry jest aplikacja, większość rzeczy, które dzieją się obok jest dla mnie nieatrakcyjną zapchajdziurą (do tego nielogiczną w wielu miejscach).
Po filmikach sądząc to jest to gra tylko na 4 osoby. Aplikacja będzie pewne rzeczy upraszczać ale nic więcej (nie przejmie za nas w 100% pewnych rzeczy - przynajmniej tak słyszałem w recenzji), więc myślę, że chaos będzie spory. Reasumując powstała gra elektroniczna z elementami planszówki, a nie odwrotnie. Z elektronicznych łodzi podwodnych wybieram Silent Huntera bo jest w każdej mierze lepszy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: kaimada »

detrytusek pisze: Z elektronicznych łodzi podwodnych wybieram Silent Huntera bo jest w każdej mierze lepszy.
Oczywiście nie kwestionuję twojego prawa wyboru, ale ponieważ nie grałeś w Uboota, a co więcej nawet nie wyszedł jeszcze finalny produkt, to nie jesteś w stanie stwierdzić, że Silent Hunter jest lepszy.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: detrytusek »

kaimada pisze:
detrytusek pisze: Z elektronicznych łodzi podwodnych wybieram Silent Huntera bo jest w każdej mierze lepszy.
Oczywiście nie kwestionuję twojego prawa wyboru, ale ponieważ nie grałeś w Uboota, a co więcej nawet nie wyszedł jeszcze finalny produkt, to nie jesteś w stanie stwierdzić, że Silent Hunter jest lepszy.
Niby można tak powiedzieć ale chyba nikt nie stwierdzi, że aplikacja pt. Silent Hunter jest uboższa od aplikacji telefonicznej. Pod względem, skomplikowania, grafiki, udźwiękowienia itp itd.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

[KS] Uboot: The Board Game

Post autor: TOMI »

Oczywiście możemy tylko opierać się na filmikach ale ..... w takiej np. Posiadłość szaleństwa możemy iść w prawo, lewo, coś przeszukać lub walczyć. Tutaj (chyba) jest np. atak zaznaczony w aplikacji i musimy wykonać tylko optymalne ruchy na planszy chcąc zminimalizować straty.
W Posiadłości mamy wolny wybór działań a apka mówi TYLKO co się nam przytrafiło a tutaj odwrotnie.

To (chyba) bardziej mobilny symulator z planszą niż gra planszowa z aplikacją. Życzę jak najlepiej twórcom ale zastanawiam się czy ta mobilność nie poszła odrobinę za daleko !?
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: dave8 »

Czy w aplikacji będzie można używać działka przeciwlotniczego 20mm?
Bo z opisu na KS wynika, że niestety tylko z 88mm.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: misioooo »

Cóż... Można szansę spotkania konwoju zastąpić kartami. Trafienia torped też plus jakieś tabele... I więcej tabelek do określania tego, co aplikacja robi w sekundę :) wtedy byłaby prawdziwa planszowka ;) bez aplikacji i z fazą zarządzania gra trwającą pół godziny co chwilę ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: ozy »

dave8 pisze:Czy w aplikacji będzie można używać działka przeciwlotniczego 20mm?
Bo z opisu na KS wynika, że niestety tylko z 88mm.
Dzięki kampanii obie armaty będą operacyjne i reprezentowane w grze przez plastikowe figurki. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: raj »

TOMI pisze:Oczywiście możemy tylko opierać się na filmikach ale ..... w takiej np. Posiadłość szaleństwa możemy iść w prawo, lewo, coś przeszukać lub walczyć. Tutaj (chyba) jest np. atak zaznaczony w aplikacji i musimy wykonać tylko optymalne ruchy na planszy chcąc zminimalizować straty.
Em... Co???
Tak samo możesz płynąć w lewo lub w prawo lub do tyłu. Możesz zdecydować się zaatakować znaleziony konwój lub zrezygnować i znaleźć inny. Ty decydujesz w jaki sposób i z której strony podejdziesz do celu i jak zaatakujesz.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: dave8 »

Gra wygląda kapitalnie - ode mnie all in.
Bardzo dużo tutaj zależy od aplikacji i tego jak to będzie wykonane. Wszystko w waszych rękach. Mam nadzieję, że zatrudnicie dobrych developerów i że aplikacja wyjdzie super.
Powodzenia!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: misioooo »

raj pisze:
TOMI pisze:Oczywiście możemy tylko opierać się na filmikach ale ..... w takiej np. Posiadłość szaleństwa możemy iść w prawo, lewo, coś przeszukać lub walczyć. Tutaj (chyba) jest np. atak zaznaczony w aplikacji i musimy wykonać tylko optymalne ruchy na planszy chcąc zminimalizować straty.
Em... Co???
Tak samo możesz płynąć w lewo lub w prawo lub do tyłu. Możesz zdecydować się zaatakować znaleziony konwój lub zrezygnować i znaleźć inny. Ty decydujesz w jaki sposób i z której strony podejdziesz do celu i jak zaatakujesz.
Mało tego - tutaj jeszcze możesz zdecydować czy nurkujesz czy nie. Jak nurkujesz - jak głęboko :) Słaba ta posiadłość, bo tylko prosto/lewo/prawo/atak/szukanie i tyle... W Uboocie dużo więcej możliwości :twisted:
W Uboocie nie masz zaznaczonego ataku w aplikacji... Jak odpalisz torpedy - to klikasz w apce i się dowiesz czy trafiłeś czy nie (wg ustawionego kursu etc). Jak wrogi okręt będzie na ciebie polował - też apka ci tego nie powie - musisz sobie sam to sprawdzić... A sory - apka ci to powie... Jak nagle będziesz miał sitko z kadłuba od ładunków głębinowych i zobaczysz "Hull breach!" - zwykle to właśnie oznacza, że cię atakują :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: TTR_1983 »

Wsparłem projekt pierwszego dnia, teraz w podsumowaniu mailowym po pobraniu płatności mam:
"Includes:
• UBOOT The Board Game
• Giant Playing Mat
• All unlocked Stretch Goals
"
Nie miało tam być jeszcze czegoś dla pierwszych 24h? Czy to tylko wzór powiadomienia i nie ma się czym przejmować?
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Lord Voldemort »

TTR_1983 pisze:Wsparłem projekt pierwszego dnia, teraz w podsumowaniu mailowym po pobraniu płatności mam:
"Includes:
• UBOOT The Board Game
• Giant Playing Mat
• All unlocked Stretch Goals
"
Nie miało tam być jeszcze czegoś dla pierwszych 24h? Czy to tylko wzór powiadomienia i nie ma się czym przejmować?
To tylko standardowe powiadomienie KS.
Narzedzia nawigacyjne tez dostaniesz gratis, jak obiecalismy.

Za okolo 2-3 miesiace uruchomimy pledge manager gdzie bedzie mozna wybrac ew. dokupic produkty dostepne na kampanii.

Dzieki za wsparcie!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 860 times
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: raj »

Udana kampania KS, gratulacje dla Phalanxa i autorów gry.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2018, 08:51 przez raj, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: TTR_1983 »

Lord Voldemort pisze:
TTR_1983 pisze:Wsparłem projekt pierwszego dnia, teraz w podsumowaniu mailowym po pobraniu płatności mam:
"Includes:
• UBOOT The Board Game
• Giant Playing Mat
• All unlocked Stretch Goals
"
Nie miało tam być jeszcze czegoś dla pierwszych 24h? Czy to tylko wzór powiadomienia i nie ma się czym przejmować?
To tylko standardowe powiadomienie KS.
Narzedzia nawigacyjne tez dostaniesz gratis, jak obiecalismy.

Za okolo 2-3 miesiace uruchomimy pledge manager gdzie bedzie mozna wybrac ew. dokupic produkty dostepne na kampanii.

Dzieki za wsparcie!
Dzięki za informację ;)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Szaweł »

Lord Voldemort pisze: Narzedzia nawigacyjne tez dostaniesz gratis, jak obiecalismy.
Przepraszam, ale nie doczytałem. Drewniane narzędzia nawigacyjne są gratis dla wszystkich, czy tylko dla tych, którzy wsparli w pierwszych 24h. Pytam, bo wsparłem kosztowo All-In + narzędzia i nie wiem, czy dobrze zrobiłem, czy będę miał teraz dwa komplety (co w sumie byłoby super, bo drugi oddałbym teściowi :))?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: ozy »

Szaweł pisze:
Lord Voldemort pisze: Narzedzia nawigacyjne tez dostaniesz gratis, jak obiecalismy.
Przepraszam, ale nie doczytałem. Drewniane narzędzia nawigacyjne są gratis dla wszystkich, czy tylko dla tych, którzy wsparli w pierwszych 24h. Pytam, bo wsparłem kosztowo All-In + narzędzia i nie wiem, czy dobrze zrobiłem, czy będę miał teraz dwa komplety (co w sumie byłoby super, bo drugi oddałbym teściowi :))?
Jeśli masz numer 5900 lub niżej, to miałeś je gratis. Jak wyżej, to prawidłowo wsparłeś. Dzięki za wsparcie!
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Szaweł »

ozy pisze:
Szaweł pisze:
Lord Voldemort pisze: Narzedzia nawigacyjne tez dostaniesz gratis, jak obiecalismy.
Przepraszam, ale nie doczytałem. Drewniane narzędzia nawigacyjne są gratis dla wszystkich, czy tylko dla tych, którzy wsparli w pierwszych 24h. Pytam, bo wsparłem kosztowo All-In + narzędzia i nie wiem, czy dobrze zrobiłem, czy będę miał teraz dwa komplety (co w sumie byłoby super, bo drugi oddałbym teściowi :))?
Jeśli masz numer 5900 lub niżej, to miałeś je gratis. Jak wyżej, to prawidłowo wsparłeś. Dzięki za wsparcie!
Czyli dobrze wsparłem :) Dzięki Ozy za info.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Andy »

Czas świętowania po udanej kampanii zapewne minął :wink: i wracacie do szlifowania gry. A ponieważ dotąd życzliwie odnosiliście się do sensownych uwag i propozycji graczy, chciałem zapytać: gdzie wysłać kilka drobnych propozycji? Tu, publicznie na forum, na privie do Artura, do Phalanxów, mailem itp.?

Przy czym to nie są kwestie typu: po co ta aplikacja, chief nie będzie miał nic do roboty, dodajcie działania na Oceanie Indyjskim i niech to wszystko będzie bardziej podobne do "The Hunters" :wink:

To kilka drobiazgów, które nie godzą w żaden sposób w istotę Waszego projektu.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ