[KS] Aeon's End: Legacy

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

[KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: Gatherey »

Dzisiaj ruszyła kampania kolejnej odsłony znanego deckbuildera w klimatach Diablo - Aeon's End: Legacy



https://www.kickstarter.com/projects/20 ... n=77a23783
Klopsik1985
Posty: 89
Rejestracja: 13 lut 2017, 13:22
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Has thanked: 1 time

Re: [KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: Klopsik1985 »

Jak ktoś zrobi zbiorowe zam. to bym się pisał
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: [KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: esztfke »

Z tego co widziałem i czytałem nie będzie to takie legacy jakie znamy z Pandemica, tylko w dużej mierze chyba bliżej do HP hogwarts battle. Czyli otwieramy pudełko i dostajemy uproszczoną wersję Aeon's End z ograniczoną ilością komponentów, a z każdym rozdziałem będzie się odkrywać kolejne karty rynku i nemesis połączone w kampanię z fabułą + jakiś tam element rozwijania postaci. Około 3 rozdziału powinno się dotrzeć do złożoności podstawowego Aeon's End.
Bardzo fajny pomysł, że po skończonej kampanii dostajemy pełnoprawną grę i zarazem standalone dodatek (autor twierdzi, że ok. 80-90% elementów będzie można wmieszać do podstawki).
Awatar użytkownika
Flerfarvet
Posty: 42
Rejestracja: 28 kwie 2017, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: Flerfarvet »

Również byłabym zainteresowana zgłoszeniem się do zamówienia zbiorowego, ponieważ sama nie mam możliwości zapłaty z konta walutowego, a prowizja w mBanku za przewalutowanie to 5,9%... Najlepiej z odbiorem osobistym w Warszawie.
Zadałam pytanie odnośnie kosztów wysyłki (czy ilość zamówionych egzemplarzy w jakikolwiek sposób wpłynie na ich zmianę) i dostałam odpowiedź, że nie.

Osobiście chciałabym tylko zamówić Aeon's End Legacy, bo pozostałe gry/dodatki już mam.

Pledge ADEPT
Pierwsza kopia gry: 65$
Kolejne kopie gry: 60$
Koszt przesyłki (jednorazowo): 20$

Dostępne dodatki:
Reset Pack: 25$
Accessory Pack: 20$
Play Mat: 25$


Przy np. 6 osobach
65 + (60*5) = 365$ (~60,8$ za sztukę gry)
20/6 = ~3,3$ (za przesyłkę)
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: [KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: Zaan84 »

Też bym się dopisał.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: [KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: Gambit »

Ja chyba też
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: [KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: magneticzero »

Będę organizował zamówienie, niestety nie jestem z warszawy. więcej informacji na pw lub na zamówieniach zbiorowych jest wątek.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: [KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: Gambit »

magneticzero pisze:Będę organizował zamówienie, niestety nie jestem z warszawy. więcej informacji na pw lub na zamówieniach zbiorowych jest wątek.
Podaj tu link, żeby ludzie wiedzieli w razie czego :)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: [KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: inzkulozik »

Jeśli byłby zainteresowany ktoś z Krakowa to zapraszam do dołączenia się do zamówienia. Z tymże, nie mam konta walutowego. Płacić będę przez ING gdzie ostatnio przy 80 funtach wyszło 11 zł opłaty za przewalutowanie.
Krissos
Posty: 140
Rejestracja: 10 cze 2012, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: [KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: Krissos »

Potrzebuje porady - zastanawiam się nad wejściem w tego KSa, ale chciałbym podstawkę też kupić w zestawie - wg znających obie, która "podstawka" jest lepsza - Druga edycja, czy War Eternal?
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: [KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: magneticzero »

Osobiście polecam war ethernal jeśli jesteś zaawansowanym graczem, jeśli początkującym to 1 podstawkę. Ale obie są ciekawe i kompatybilne.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: janekbossko »

Ja jest z tym dodatkiem SG podczas kampani? On jest tylko do dwóch pierwszych podstawek? Sama edycja legacy to zamknięty produkt?
Krissos
Posty: 140
Rejestracja: 10 cze 2012, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: [KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: Krissos »

dodatek jest do skończonego Legacy oraz do obu podstawek.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: pan_satyros »

Krissos pisze:dodatek jest do skończonego Legacy oraz do obu podstawek.
Otóż to :) Legacy to nic innego jak kolejna podstawka pokrojona na kawałki alla Harry Potter HB i podana w lekkim sosie budowania postaci.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: [KS] Aeon's End: Legacy

Post autor: bartekb8 »

Oki, przyznam się że nie grałem w żadnego Aeon's End a AE Legacy mocno kusi stopniowym rozwijaniem fabuły, różnych zasad, mechanik a także budowaniem swojej postaci od podstaw. Problem w tym że zastanawiam się nie tyle nad kupnem samego Legacy co od razu nad wszystkimi tytułami w myśl zasady im więcej tym lepiej (zwłaszcza że większość kart z Legacy będzie można potem zmieszać z pozostałymi kartami). Co o tym myślicie? Brać w ciemno czy nie ryzykować tak bardzo? Jestem zaznajomiony z licznymi gameplayami więc nie powinno być tu rozczarowania, seria zainteresowała mnie na maxa. Myślę tylko o kupnie pełnego zestawu za jednym zamachem bo potem może być problem z oddzielnym nabywaniem niektórych dodatków.

Co o tym myślicie? Uniwersum AE ma chyba masę zatwardziałych fanów i jestem skłonny uwierzyć w to że gra na to zasługuje. Nie wiem tylko czy iść na żywioł i od razu inwestować w taką masę kart.

EDIT: "Żywioł" poczeka. Nie ma sensu na razie przepłacać - myślę że sam Legacy wystarczy na wiele godzin gry, a po ograniu go zmiksuję te 80% kart z tymi z War Eternal który też zamówię. Podstawowy Aeon's End poczeka na lepsze czasy.
ODPOWIEDZ